Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Να πω απλά ότι τώρα που βγήκε το Daredevil δεν έχετε καμία δικαιολογία να βλέπετε Arrow και Flash. Μέχρι να τελειώσετε το Daredevil. :P
(Σοβαρά, είναι τέλειο.)

Εγώ τα 2 πρώτα είδα.Όταν ανέβω θεσσ θα το συνεχίσω.
Καλυτερεύει στα επόμενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Να πω απλά ότι τώρα που βγήκε το Daredevil δεν έχετε καμία δικαιολογία να βλέπετε Arrow και Flash. Μέχρι να τελειώσετε το Daredevil. :P
(Σοβαρά, είναι τέλειο.)

υπόθεση? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.

"A man blinded by toxic waste which also enhanced his remaining senses fights crime as an acrobatic martial arts superhero." :P (Από το imdb)

Εγώ τα 2 πρώτα είδα.Όταν ανέβω θεσσ θα το συνεχίσω.
Καλυτερεύει στα επόμενα;

Κατά τη γνώμη μου όσο πάει γίνεται καλύτερο.

Υπάρχει και ταινία με τον ίδιο ήρωα αλλά είναι για κλάματα. Ευτυχώς η σειρά βγήκε ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ξεκίνησα 10η σίζον supernatural και ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΝ ΟΤΑΝ ΕΓΡΑΦΑΝ ΤΟ SCRIPT ΘΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πω απλά ότι τώρα που βγήκε το Daredevil δεν έχετε καμία δικαιολογία να βλέπετε Arrow και Flash. Μέχρι να τελειώσετε το Daredevil. :P
(Σοβαρά, είναι τέλειο.)

χαχαχαχαχα Εγώ τα βλέπω όλα. :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Grey's Anatomy

Πάει ο ΜακΝτρίμι. :'(

Πως το έκαναν αυτό το έγκλημα; -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάπως κατάφερα να καταλήξω να περιμένω 20ο 10ης supernatural. :look:

Ξεκίνησα dr who σήμερα. Τρίτο επεισόδιο, not bad. :P Καλό φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Grey's Anatomy

Πάει ο ΜακΝτρίμι. :'(

Πως το έκαναν αυτό το έγκλημα; -.-
Μέχρι κι εγώ που δεν τη βλέπω τη σειρά το έμαθα :P Βούηξε ο τόπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
The Flash: Τι επεισόδιο!!! <3 :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι γίνεται με το flash δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν το ξεκίνησα επειδή πολλοί λένε ότι είναι μέτρια σειρά, και κάπως πιο "παιδική", αλλά από την άλλη βλέπω, με βάση τα σχόλια σας, ότι βγάζει καλά επεισόδια από εδώ και από εκεί.

Γενικά σαν σειρά αξίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν πρωτοξεκίνησε η σειρά, κατά την άποψή μου, ήταν όντως κάπως μέτρια αλλά παρ' όλα αυτά πολλά υποσχόμενη! Με τον καιρό τα επεισόδια αποκτούν όλο και περισσότερο ενδιαφέρον, με αποτέλεσμα σήμερα να έχω περισσότερη όρεξη να δω flash παρά arrow (δεν περίμενα να το πω ποτέ αυτό :P). Τώρα εντάξει... αυτά είναι και γούστα. Ας απαντήσουν και τα υπόλοιπα παιδιά αν θέλουν μήπως και σχηματίσεις μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα. :redface:

Αν αξίζει; Για μένα, ναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Το σημερινό επεισόδιο ήταν απλά το καλύτερο μέχρι τώρα!!Η σειρά γίνεται ολοένα και καλύτερη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Ακούσα τη συμβουλή του Signor Positivo και είδα το daredevil. Δεν το μετανιωσα. Πολυ καλοδουλεμενη και ρεαλιστικη οσο μπορεί για το είδος. Λίγο το καστινγκ χάνει σε κάποια σημεία. Τη συστηνω ανεπιφυλακτα και εγώ.

Βέβαια πήρα φόρα και είπα να ξεκινήσω και αλλή σείρα παρόμοιου είδους και ξεκίνησα το Arrow. Απλα παρωδία μπροστα στο daredevil, προβλεψιμο στο φουλ, μετριο προς κακο καστινγκ και ο μόνος λόγος που φαίνεται να πουλάει είναι λόγω του douchebag-"παιδαρου" πρωταγωνιστή. Και ακόμα απορώ γιατι εχω δει 8 επισόδεια.

Και απ' οτι καταλαβα και το flash ειναι παρόμοιο στυλ με το arrow οπότε μάλλον άκυρο και αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακούσα τη συμβουλή του Signor Positivo και είδα το daredevil. Δεν το μετανιωσα. Πολυ καλοδουλεμενη και ρεαλιστικη οσο μπορεί για το είδος. Λίγο το καστινγκ χάνει σε κάποια σημεία. Τη συστηνω ανεπιφυλακτα και εγώ.

Εμένα μου την σπάει η γραμματέας. Δεν μου αρέσει ο τρόπος που υποδύεται τον ρόλο της... Δεν ξέρω... O Mατ από την άλλη τρομερός! Γενικά οι σκηνές ξύλου είναι πολύ πιο ρεαλιστικές από πχ το Arrow. :redface:

Βέβαια πήρα φόρα και είπα να ξεκινήσω και αλλή σείρα παρόμοιου είδους και ξεκίνησα το Arrow. Απλα παρωδία μπροστα στο daredevil, προβλεψιμο στο φουλ, μετριο προς κακο καστινγκ και ο μόνος λόγος που φαίνεται να πουλάει είναι λόγω του douchebag-"παιδαρου" πρωταγωνιστή. Και ακόμα απορώ γιατι εχω δει 8 επισόδεια.
Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και ο πρωταγωνιστής του Arrow σε κάποιες σκηνές δεν το έχει τόσο πολύ και αυτό είναι κάτι που έχω παρατηρήσει στην πρώτη και τη δεύτερη σεζόν. Στην τρίτη (ειδικά σε αυτά τα επεισόδια) έχει βελτιωθεί πολύ θα έλεγα. :) Εμένα η πλοκή δε μου πολυαρέσει πλέον (πχ ο καινούριος ρόλος της Λόρελ) αλλά εξακολουθώ να το βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Εμένα μου την σπάει η γραμματέας. Δεν μου αρέσει ο τρόπος που υποδύεται τον ρόλο της... Δεν ξέρω... O Mατ από την άλλη τρομερός! Γενικά οι σκηνές ξύλου είναι πολύ πιο ρεαλιστικές από πχ το Arrow. :redface:

Η αλήθεια είναι ότι ακόμη και ο πρωταγωνιστής του Arrow σε κάποιες σκηνές δεν το έχει τόσο πολύ και αυτό είναι κάτι που έχω παρατηρήσει στην πρώτη και τη δεύτερη σεζόν. Στην τρίτη (ειδικά σε αυτά τα επεισόδια) έχει βελτιωθεί πολύ θα έλεγα. :) Εμένα η πλοκή δε μου πολυαρέσει πλέον (πχ ο καινούριος ρόλος της Λόρελ) αλλά εξακολουθώ να το βλέπω.


Ναι είναι λίγο tryhard η γραμματέας.. Εμενα μου την εδίνε λίγο ο Foggy, δεν ξέρω αν έφταιγε ο χαρακτήρας ή ο ηθοποιός ή και τα 2.

Σχετικά με το arrow δεν ξέρω μου φαίνεται κάπως ερασιτεχνική και δεν φταίει μόνο ο πρωταγωνιστής.. Ισως εχουν εκτοξεύσει τα standards μου σειρές οπως Breaking Bad, GoT και Τrue Detective και δεν μπορώ να εκτιμήσω τέτοιου επιπέδου σειρές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μέχρι κι εγώ που δεν τη βλέπω τη σειρά το έμαθα :P Βούηξε ο τόπος!
Θα την καταριέμαι για πάντα την σεναριογράφο. :P Κλαίω τους 11 κύκλους που είδα. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι είναι λίγο tryhard η γραμματέας.. Εμενα μου την εδίνε λίγο ο Foggy, δεν ξέρω αν έφταιγε ο χαρακτήρας ή ο ηθοποιός ή και τα 2.

Σχετικά με το arrow δεν ξέρω μου φαίνεται κάπως ερασιτεχνική και δεν φταίει μόνο ο πρωταγωνιστής.. Ισως εχουν εκτοξεύσει τα standards μου σειρές οπως Breaking Bad, GoT και Τrue Detective και δεν μπορώ να εκτιμήσω τέτοιου επιπέδου σειρές :P

Με προσβάλλεις τώρα έμμεσα ή όχι; :eek: Με προσβάλλεις! :pfff: Eχω δει αρκετές σειρές στη ζωή μου για να ξέρω αν κάποια είναι επιπέδου ή όχι. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Σχετικά με το arrow δεν ξέρω μου φαίνεται κάπως ερασιτεχνική και δεν φταίει μόνο ο πρωταγωνιστής.. Ισως εχουν εκτοξεύσει τα standards μου σειρές οπως Breaking Bad, GoT και Τrue Detective και δεν μπορώ να εκτιμήσω τέτοιου επιπέδου σειρές :P

Μόνο που το arrow το παίζει ένα μικρό ελεύθερο κανάλι και τις σειρές που λες καλωδιακά κανάλια που σκάνε άπειρα λεφτά και βάζουν ηθοποιάρες για να κάνουν τις σειρές τους επιπέδου πολύ καλής ταινίας και άνω. :P απλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Μόνο που το arrow το παίζει ένα μικρό ελεύθερο κανάλι και τις σειρές που λες καλωδιακά κανάλια που σκάνε άπειρα λεφτά και βάζουν ηθοποιάρες για να κάνουν τις σειρές τους επιπέδου πολύ καλής ταινίας και άνω. :P απλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης..

Είδα ότι το Arrow το εχει το καναλι CW το οποιο είναι συνεργασία CBS και Warner Bros εχοντας βγαλει σειρές οπως Supernatural Vampire diaries κ.ο.κ .. Δεν το λες μικρο και ελευθερο αυτο.. Επίσης όταν κάνεις σειρά ή ταινία με υπερήρωες επιβάλεται να έχεις ένα υψηλό budget, δεν υπάρχει επιτυχημένη τέτοια σειρά/ταινια με χαμηλό budget, το επιβάλει το είδος κάπως. Και δεν είναι θέμα μόνο casting, είναι θέμα directing και του πόσο καλό adaption θα κάνεις το κωμικ κ.α. Το arrow δεν κάνει πολύ καλά τίποτα απ αυτά, δεν είπα οτι είναι σκουπίδι , απλα ειναι μια μετρια προς καλή σειρά η οποία έχει γίνει overpromoted (λίγο η ομορφιά του πρωταγωνιστή για να τραβήξει τις κοπέλες λιγο το superhero theme για τα nerds) ενω υπαρχουν άλλες παρομοιου επιπεδου που δεν είναι τοσο γνωστές.

Με προσβάλλεις τώρα έμμεσα ή όχι; :eek: Με προσβάλλεις! :pfff: Eχω δει αρκετές σειρές στη ζωή μου για να ξέρω αν κάποια είναι επιπέδου ή όχι. :pfff:

Δεν θέλω να σε προσβάλω και εγώ εχω δει πολλες σειρές ( πολλές όμως ) και μπορώ να αναγνωρίσω την αξία του αλλα επίσης δεν μπορω να ανεχτω να έρχεται γνωστος μου π.χ και να μου λέει "Φιλε δες arrow γαμαει απίστευτα" και να μην έχει δει σχεδον καμία απο τις προαναφερθεντες (και άλλες καλές). Γιατί σε σχέση μ αυτές ναι, απέχει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το Arrow δεν το λες κακή σειρά, απλώς δεν είναι κορυφαία όπως Game of Thrones κλπ.

Είναι μια σειρά που είναι on average καλύτερη από άλλες, παλιότερες σειρές "σούπερ ηρώων". Απλώς τώρα άρχισαν να βγαίνουν πολλές τέτοιες, όλες καλύτερες από τις αντίστοιχες παλιές. Εγώ πάλι συμπάθησα περισσότερο τις πρώτες δυο σεζόν του Arrow, και η τρίτη μου φαίνεται κάπως αδύναμη. Αναμένουμε να δούμε στο φινάλε τι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top