Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
The originals.. (το καινούργιο)

Η ρεμπέκα είναι μεγάλη πουτάναααααα :clapup:
Οκ τον αγάπησα τον κλάους ειδικά σε αυτό το επισόδειο είναι ψυχούλα, ο καλύτερος χαρακτήρας έβερ!
Ήρθε και η νταβίνα πίσω, κομπλέ..

Η σειρά είναι υπέροχη, πλοκή τέλεια. Γενικά υπέρτατη :clapup:

Ελαα ρε γιατί? εγώ τη λυπήθηκα να θέλει ο καλός μου να τη σώσει τοτε και αυτή να είναι μεσα στις ενοχες :(
Στο ξανάπα αυτό για μένα ήταν επεισόδιο του Ελαιζα! Τα πήρε όλα και τα σήκωσε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ελαα ρε γιατί? εγώ τη λυπήθηκα να θέλει ο καλός μου να τη σώσει τοτε και αυτή να είναι μεσα στις ενοχες :(
Στο ξανάπα αυτό για μένα ήταν επεισόδιο του Ελαιζα! Τα πήρε όλα και τα σήκωσε :clapup:
Ήταν δικό της το λάθος, τελείως ηλίθιο αυτό που έκανε και δεν το σκέφτηκε καν..
Χαχαχαχαχα ήταν αλάνι συμφωνώ αλλά το πόσο αγάπησα τον κλάους σε αυτό το επισόδειο δεν περιγράφεται. Ψυχούλα είναι ο γλυκός μου :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Το The walkind dead είναι απλά τέλειο!!! :eek: Εχει δράση, αγωνία, πλοκή, καλές ερμηνείες +++++ ! :D

Aν και ο σκηνοθέτης του 28 days later, Danny Boyle, είναι τρομερός ( βλ. Slumdog Millionaire - το οποίο μου κάνει εντύπωση που δεν αναφέρθηκε στο τρέιλερ της ταινίας :P - Trainspotting, 127 Hours [...] ), creator της σειράς The walkind dead είναι ο τρεις φορές υποψήφιος για Οσκαρ Frank Darabont (σκηνοθέτης των ταινιών The Green Mile, The Shawshank Redemption κτλ), κάτι που νομίζω ότι αυτό λέει πολλά! ;)

Η σειρά πέρα από το φαινόμενο "ζόμπι" (:P) προβάλλει και τις ασταμάτητες προσπάθειες επιβίωσης των ανθρώπων καθώς και τα προβλήματα που δημιουργούνται από την αναγκαστική εν μέρει συμβίωσή τους. Βέβαια, δεν λείπουν και οι κακοί της υπόθεσης... :angel: Αυτά είναι μερικά από τα μηνύματα που έχω παρατηρήσει. :) Πραγματικά αξίζει αυτή η σειρά!

Οκ όλα αυτά αλλά σε καμία περίπτωση δεν αγγίζει άλλες υπερπαραγωγές που έχουν γράψει ιστορία στην TV.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οκ όλα αυτά αλλά σε καμία περίπτωση δεν αγγίζει άλλες υπερπαραγωγές που έχουν γράψει ιστορία στην TV.

Οπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
For me...:
- Breaking Bad
- Game of Thrones
και ίσως οι πρώτες 4 σεζόν του Dexter.

Μετά έχουμε και άλλες που δεν έχω παρακολουθήσει όπως:
- The Sopranos και το The Wire.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμμ... ξέρω παιδιά που έχουν παρακολουθήσει και τις παραπάνω σειρές και συμφωνούν μαζί μου στο ότι τα ζόμπια τα σπάνε! :D Μάλιστα εγώ κόλλησα αρκετούς από αυτούς αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία. :P Είναι και ανάλογα τα γούστα του καθενός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ξέρεις κάτι...
Για εμένα η καλύτερη σεζόν απο τα ζόμπια ήταν η πρώτη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι μερικά επεισόδια ήταν επικά όπως το τρίτο αν θυμάμαι καλά! ;) (Δε λέω παραπάνω γιατί θα το χαλάσω σε όσους δεν το έχουν δει και θέλουν να το δουν :P). Σε ποιο κύκλο είσαι; Εγώ είμαι στον τέταρτο! ^^

Θα βγει και πέμπτος!!! :D :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ναι μερικά επεισόδια ήταν επικά όπως το τρίτο αν θυμάμαι καλά! ;) (Δε λέω παραπάνω γιατί θα το χαλάσω σε όσους δεν το έχουν δει και θέλουν να το δουν :P). Σε ποιο κύκλο είσαι; Εγώ είμαι στον τέταρτο! ^^

Θα βγει και πέμπτος!!! :D :clapup:

Σε αυτόν που παίζει τώρα...
Όποιος και αν είναι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αυτόν που παίζει τώρα...
Όποιος και αν είναι... :P

Ετσι! 8) Και εσύ στον τέταρτο είσαι! :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
The Walking Dead ρεεε :inlove:
Και εγώ είμαι στον 4ο κύκλο και δεν περνάει με τίποτα η ώρα για να βγει καινούργιο επεισόδιο :cry_x:
Δεν θα πω πολλά... 4ος Κύκλος, Επεισόδιο 8, ήταν το πιο καταπληκτικό επεισόδιο μέχρι τώρα ή μου φάνηκε; Όποιος το είδε ας μου πει...
Μέχρι τώρα εγώ τις season, από την καλύτερη στην "χειρότερη" (ας το πούμε - που και πάλι μου άρεσε -), είναι: 3, 4, 1, 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tο όγδοο ήταν όντως ΤΕΛΕΙΟ!!!! Βλέπεις ήταν το τελευταίο επεισόδιο πριν τις γιορτές οπότε έπρεπε να είναι καθηλωτικό για να διατηρήσει το ενδιαφέρον των τηλεθεατών αμείωτο, κάτι που το πέτυχε 1000%! :D

Τώρα για αγαπημένη σεζόν δεν ξέρω... Είδα τους 2,5 πρώτους κύκλους μαζί και σε σύντομο χρονικό διάστημα οπότε... :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
συγνώμη αλλά τώρα μετά το χωρισμό έγινε λίγο αηδία... αν τους έδειχνε όλους παράλληλα θα ήταν πολύ καλύτερο! πολύ μονότονα τα τελευταία επεισόδια :/:
ας πούμε στο τελευταίο αντί να δειχνει όλο τον νταρυλ και την ξανθιά που θέλει να πιεί :confused: θα μπορούσε να δείξει λίγο το γλεν, τη μαγκι, τη μισον κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
συγνώμη αλλά τώρα μετά το χωρισμό έγινε λίγο αηδία... αν τους έδειχνε όλους παράλληλα θα ήταν πολύ καλύτερο! πολύ μονότονα τα τελευταία επεισόδια :/:
ας πούμε στο τελευταίο αντί να δειχνει όλο τον νταρυλ και την ξανθιά που θέλει να πιεί :confused: θα μπορούσε να δείξει λίγο το γλεν, τη μαγκι, τη μισον κλπ

True Story...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισως επειδή, όπως προανέφερα, η σειρά δεν έχει να κάνει μόνο με τα ζόμπι, αλλά εστιάζει και στον ψυχισμό των ηρώων. Στο κάτω κάτω έτσι ξεδιπλώνεται και η προσωπικότητά τους. Πχ δεν είχαμε ξαναδεί τον Ντάριλ ή την Μισόν να κλαίνε γιατί είναι και καλά οι σκληροί της παρέας.

Βtw, αυτοί οι δύο είναι οι αγαπημένοι μου από την σειρά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εγώ τώρα άρχισα να βλέπω ξένες σειρές και είδα το prison break μέσα σε 3,5 βδομάδες όλο! Έχω πωρωθεί, μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν έχω τι να δω τώρα, έχετε να προτείνετε τίποτα? Δοκίμασα το the lost αλλά δεν μου πολυάρεσε , θέλω να είναι στυλ σαν το prison break, που αυτός ήταν τρομερά έξυπνος. Έχετε τίποτα υπόψιν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγώ τώρα άρχισα να βλέπω ξένες σειρές και είδα το prison break μέσα σε 3,5 βδομάδες όλο! Έχω πωρωθεί, μου άρεσε πάρα πολύ αλλά δεν έχω τι να δω τώρα, έχετε να προτείνετε τίποτα? Δοκίμασα το the lost αλλά δεν μου πολυάρεσε , θέλω να είναι στυλ σαν το prison break, που αυτός ήταν τρομερά έξυπνος. Έχετε τίποτα υπόψιν?

Breaking Bad και θα σ' αρέσει σίγουρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σε εμένα τα φιλαράκια και το 2 and half men.
Επίσης και το Big ban
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
The Walking Dead ρεεε :inlove:
Και εγώ είμαι στον 4ο κύκλο και δεν περνάει με τίποτα η ώρα για να βγει καινούργιο επεισόδιο :cry_x:
Δεν θα πω πολλά... 4ος Κύκλος, Επεισόδιο 8, ήταν το πιο καταπληκτικό επεισόδιο μέχρι τώρα ή μου φάνηκε; Όποιος το είδε ας μου πει...
Μέχρι τώρα εγώ τις season, από την καλύτερη στην "χειρότερη" (ας το πούμε - που και πάλι μου άρεσε -), είναι: 3, 4, 1, 2.
Αγαπημένη η 3η??????:worry::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
To Suits το βλέπω καιρό. Στην λίστα μου μπήκαν το White Collar και Psych που είπες.

Μάλιστα. Και οι δυο ειναι εξαιρετικές, μη διστάσεις να τις ξεκινήσεις. Επίσης περνάει πολύ ευχάριστα η ώρα βλέποντάς τες, οπότε δε θα σε προβληματίσουν ιδιαιτερα;).

Το White Collar ειναι περισσότερο "έξυπνο" θα έλεγα, ενώ το Psych περισσότερο κωμικό. Βέβαια απο το δεύτερο έχω δει μόνο 2 κύκλους, αλλα σίγουρα θα το συνεχίσω κάποια στιγμή (για την ακρίβεια λέω να πάρω τα επεισόδια ξανά απο την αρχή). Πάντως, κατα γενική ομολογία, οι περισσότερες σειρές του USA ειναι τρομερά αξιόλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top