Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
για αυτό ακριβώς το περιστατικό έγραψα ό,τι έγραψα, καθώς όλοι από αυτό τον αντιπαθούν...φυσικά και υπήρχε λόγος, θα πεθαίνανε κ οι δυο...οπότε πήρε μια απόφαση...


τα χεις δει όλα?γιατί ο Ρικ σκοτώνει αβέρτα από ένα σημείο κ μετά:P

Όχι ακριβώς... Δεν ήταν σε τόσο τραγική κατάσταση που να έπρεπε να διαλέξουν ποιός θα ζήσει ή όχι. Τον σκότωσε ύπουλα χωρίς ιδιαίτερο λόγο για να σώσει το τομάρι του και να είναι αυτός που θα γυρίσει πίσω με τα φάρμακα του Καρλ. Πήγε και δύο φορές να σκοτώσει τον Ρικ και εκείνος την πρώτη τον έσωσε ενώ δεν έπρεπε. Άσε που ήθελε να πάρει τη θέση του ως πατέρας της οικογένειας...

Ναι σε λίγο θα δω και το χθεσινό επεισόδιο... Δεν θυμάμαι να σκότωσε κάποιον που δεν έπρεπε...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
το χουν κανει μουνι ρε ηλία

Ντάξει ναι.
Αλλά πιστεύω πως οι σεναριογράφοι ετοιμάζουν ένα δυνατό μπαμ για το τέλος.
Δε νομίζω να μην υπάρχει ανατροπή. Παραείναι βαρετό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ντάξει ναι.
Αλλά πιστεύω πως οι σεναριογράφοι ετοιμάζουν ένα δυνατό μπαμ για το τέλος.
Δε νομίζω να μην υπάρχει ανατροπή. Παραείναι βαρετό.

Κι εγω αυτο περιμενω. Ε,βεβαια...δεν πιστευω να μας δωσουν "χλιαρο" φιναλε. Οπως και να' χει 9 σεζον ειναι αυτες....καπου πρεπει να καταληξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Επιτέλους ολοκλήρωσα...το Dexter!
Το φινάλε ψιλοτραγικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κριστινα, Ντερεκ, Μερεντιθ, Καλι, Αλεξ, Μπειλι, Ριτσαρντ παίζουν και στον 10ο so far...
Θενξ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγώ πάντως στο προηγούμενο με χάλασε λίγο αλλά σ αυτό τον ξαναλατρεψα! μια βγάζει knock out ολομόναχος ένα σωρό baby vampires και μια δακρύζει σαν παιδάκι <3

ναι στο τέλος του 8ου. ο μαρκ ζει λίγο ακόμα βέβαια...
Μάααααλιστα. Βασικά δεν θέλω να απογοητευτώ από το γκρέις ανάτομυ ρε γαμώτο την αγαπάω αυτήν την σειρά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the shrink

Νεοφερμένος

Ο the shrink αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Με αφορμη το mid-season finale του TWD "too far gone" ( 9.6 IMBD ) ας εκφρασω και εγω την αποψη μου για την σειρα...Σε καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει με σειρες-αριστουργηματα τηλεοπτικα ( βλ. Breakind Bad)..αλιμονο... ειναι μια σειρα ωστοσο που αξιζει.. αξιζει και αρκετα μαλιστα.. μπορει να υπαρχουν ευκολοι εντυπωσιασμοι και οι διαφορες "αμερικανιες" στις ανθρωπινες σχεσεις οπως προαναφερθηκε..αλλα αυτα μεχρι και την 2η σεζον..μπορει η 3η να μην ελεγε και πολλα αλλα η σειρα εχει παρει αλλη τροπη απο τοτε και στρεφεται (πολυ περισσοτερο στην 4η) στο character development που χαρακτηριζει μια μεγαλη σειρα και την ξεχωριζει απο τις αλλες..μπορει να ειναι μεν βαρετο αυτο και κουραστικο πολλες φορες σε μια σειρα που περιμενεις δραση αλλα εχει και αυτο την σημασια του..οι θανατοι χαρακτηρων αποκτουν νοημα (δεν προκειται να κανω καποιο spoil το ονομα ποιων , απλα αυτο που λεω φαινεται στα επεισοδια: "killer within", "Judge, Jury, Executioner","Welcome to the tombs" και τωρα στο "too far gone"..) . Aυτο σε συνδυασμο με τα προσεγμενα εφε,σκηνικα και με τα διαφορα ηθικα προβληματα που τιθενται κατα καιρους ( αλλωστε περισσοτερο τρωγονται οι ανθρωποι μεταξυ τους πλεον ..ακομα και post-apocalyptic η ανθρωπια,ομονοια.. ντεν ντεν..) την κανουν μια αν μη τι αλλο ενδιαφερουσα σειρα..Κλεινω αυτο το κουραστικο κατα τα αλλα ποστ για να καταληξω στο εξης: σας παροτρυνω να συνεχισετε την σειρα..θεωρω οτι θα σας αποζημιωσει ..για οσους την βλεπουμε ανυπομονουμε για την συνεχεια P.S: το οτι δεν υπαρχει "γιατρικο" δεν θεωρω οτι ειναι και απαραιτητα αρνητικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GerwnOnoufrios

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Επιτέλους ολοκλήρωσα...το Dexter!
Το φινάλε ψιλοτραγικό...

Τι περίμενες ρε φίλε,γαμάτο ήταν το φινάλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
πολυ καλο το επεισοδιο της σειρας χαβαη πεντε μηδεν πριν λιγο που ειδα

πρωτη φορα την βλεπω την σειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Με αφορμη το mid-season finale του TWD "too far gone" ( 9.6 IMBD ) ας εκφρασω και εγω την αποψη μου για την σειρα...Σε καμια περιπτωση δεν μπορει να συγκριθει με σειρες-αριστουργηματα τηλεοπτικα ( βλ. Breakind Bad)..αλιμονο...
Να σταθώ μόνο λίγο στην σύγκριση που κάνεις (γιατί κατά τα άλλα συμφωνώ με το ποστ σου). Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να συγκρίνουμε σειρές που είναι τελείως άσχετες μεταξύ τους :/: Δηλαδή από όσο ξέρω αυτές οι δύο σειρές είναι τελείως άσχετες ως προς το θέμα οπότε είναι λίγο δύσκολο να συγκριθούν και επίσης είναι λίγο τα γούστα του καθενός στο τι θέλει να βλέπει. Πχ εγώ αν δεν έχει η σειρά βαμπίρ ή κάτι τέτοιο περίεργο βαριέμαι (οπότε πιθανόν το Breakind Bad να μη με άρεζε) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GerwnOnoufrios

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τι περίμενες ρε φίλε,γαμάτο ήταν το φινάλε
Όταν έχουν παιχτεί 8 σεζόν και βλέπεις αυτό το τέλος, μία λέξη σου έρχεται στο νου. Προχειροδουλειά!
Άλλα ακόμα και έτσι θα ήμουν προσωπικά λιγάκι ευχαριστημένος αν δεν τον έδειχνε στην τελευταία σκηνή...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μάααααλιστα. Βασικά δεν θέλω να απογοητευτώ από το γκρέις ανάτομυ ρε γαμώτο την αγαπάω αυτήν την σειρά :(

Και εμένα μου άρεσε πολύ, απλά τώρα που έφυγαν τόσοι πολλοί δεν έχει τόσο ενδιαφέρον. Αφού τον 10ο κύκλο τον έχω παρατήσει και θα τον δω μαζεμένο κάααααποτε έτσι για να ξέρω τι γίνεται και γιατί στο τέλος θα γίνει κάτι σημαντικό και θέλω να δω πως. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
o 10oς -τουλάχιστον, είναι ο τελευταίος ή θα το υποστούμε κι άλλη χρονιά;;;;
(δεν μπορώ άλλο, πρέπει να τελειώσει κάποτε!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
o 10oς -τουλάχιστον, είναι ο τελευταίος ή θα το υποστούμε κι άλλη χρονιά;;;;
(δεν μπορώ άλλο, πρέπει να τελειώσει κάποτε!!!)

Κάπου είχα διαβάσει ότι επιθυμούν η σειρά να συνεχιστεί για πολλά χρόνια ακόμα... Μπορεί να θέλουν να μας δείξουν και τη Μερεντιθ να παίρνει σύνταξη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.
Μόλις είδα τον τέταρτο κύκλο του breaking bad και θα αρχίσω τον πέμπτο...Τέλεια η σειρά!Όμως όσο περίεργο κι αν ακούγεται λυπήθηκα τον Hector Salamanca...:-(Δηλαδή η έκφραση του στο τέλος και να μην μπορεί να πει λέξη και αυτό που έκανε βέβαια,η αυτοθυσία του(χωρίς να ξεχνάω βέβαια τι έχει κάνει γενικότερα,αλλά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κάπου είχα διαβάσει ότι επιθυμούν η σειρά να συνεχιστεί για πολλά χρόνια ακόμα... Μπορεί να θέλουν να μας δείξουν και τη Μερεντιθ να παίρνει σύνταξη. :P
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα πλάκα σπάααααας :hehe:
Φαντάζεσαι να καταλήξει σαν το καλημέρα ζωή ( ; ) νομίζω που ήταν πόσα χρόνια και το βλέπαν οι γιαγιάδες, εμείς θα βλέπουμε grey's anatomy :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα πλάκα σπάααααας :hehe:
Φαντάζεσαι να καταλήξει σαν το καλημέρα ζωή ( ; ) νομίζω που ήταν πόσα χρόνια και το βλέπαν οι γιαγιάδες, εμείς θα βλέπουμε grey's anatomy :P

Ρε δεν παίζει... Το πολύ να βγάλει 1-2 κύκλους ακόμα. Μετά δε νομίζω να θέλουν και όσοι ηθοποιοί έχουν μείνει να παίζουν το ίδιο πράγμα για 15 χρόνια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top