Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Καλή σχετικά αρχή. Αυτό που αντιμετώπισαν δεν ήταν το ίδιο με αυτό που αντιμετώπισε ο Iron Man στο τρία;
Επίσης θέλω guest star του Robert Downey Jr. :clapup:


Δεν πρεπει να ηταν ακριβως το ιδιο....παντως εμοιαζε παρα πολυ. (Σε καποια φαση δηλαδη που εγινε καπως κοκκινο το προσωπο του Mike μου το θυμισε πολυ.)
Κι εγω περιμενω guest απο Robert Downey Jr. ή απο οποιον αλλο θελει τελοσπαντων!:P



Παραγωγή του NBC και παρά το 8,1 του imdb δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα. Θα δω όμως τα επόμενα 2-3 επεισόδια και θα αποφασίσω.


Το Blacklist αξιζει να το δω το επεισοδιο ή μπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Δεν πρεπει να ηταν ακριβως το ιδιο....παντως εμοιαζε παρα πολυ. (Σε καποια φαση δηλαδη που εγινε καπως κοκκινο το προσωπο του Mike μου το θυμισε πολυ.)
Κι εγω περιμενω guest απο Robert Downey Jr. ή απο οποιον αλλο θελει τελοσπαντων!:P
Και αυτό συν το ότι ο άνθρωπος ήταν η βόμβα.
Όχι εγώ θέλω του αρχι-troll των Avengers! :pfff:

Το Blacklist αξιζει να το δω το επεισοδιο ή μπα;
Όπως είπα δεν με ενθουσίασε. Αλλά αν έχεις 45 λεπτά δες το και αποφασίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Βλέπω απογοητευτικές βαθμολογίες και σχόλια για 8η σεζόν Dexter.Τόσο χάλια ήταν?Την ξεκινάω σε λίγες μέρες και φοβάμαι ότι θα ξενερώσω ειδικά με το τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Βλέπω απογοητευτικές βαθμολογίες και σχόλια για 8η σεζόν Dexter.Τόσο χάλια ήταν?Την ξεκινάω σε λίγες μέρες και φοβάμαι ότι θα ξενερώσω ειδικά με το τέλος

Κοιτα...αν θες την αποψη μου...η 8η δεν ηταν τοσο καλη οσο αξιζε στη σειρα για final season.
Οσο για το φιναλε, ενω στην αρχη δε μου αρεσε, τωρα που το ειδα και το ξαναειδα (και το ξαναειδα :P) νομιζω οτι ηταν το καλυτερο που μπορουσαν να κανουν, με δεδομενη τη γενικοτερη πορεια αυτης της σεζον.

Δες και πες μας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Game of Thrones, Breaking Bad, Grey's Anatomy, Lost, Dexter. Tι κρίμα που τελειώνει το Breaking Bad...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία για το φινάλε του Dexter:

Γιατί δεν αυτοκτόνησε και επέλεξε να ζήσει; Μήπως ναυάγησε και έπαθε αμνησία και πια είναι ο παλιός κακός Dexter?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία για το φινάλε του Dexter:

Γιατί δεν αυτοκτόνησε και επέλεξε να ζήσει; Μήπως ναυάγησε και έπαθε αμνησία και πια είναι ο παλιός κακός Dexter?

Η απάντηση είναι απλή:
Ποιος ξέρει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Η απάντηση είναι απλή:
Ποιος ξέρει; :P
Ρωτάω επειδή η φαντασία του καθενός έχει διαφορετικά όρια και ίσως παρουσιαστεί μία άλλη οπτική του θέματος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ρωτάω επειδή η φαντασία του καθενός έχει διαφορετικά όρια και ίσως παρουσιαστεί μία άλλη οπτική του θέματος.:P

Εγώ πιστεύω ότι ο Dexter πέθανε στην καταιγίδα και πλέον είναι μόνο ο Dark Passenger. Δεν ξέρω αν θυμάται η όχι την οικογένειά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι ο Dexter πέθανε στην καταιγίδα και πλέον είναι μόνο ο Dark Passenger. Δεν ξέρω αν θυμάται η όχι την οικογένειά του.
Μεταφορικά εννοείς πως πέθανε. Θα συμφωνήσω. Μέχρι τη στιγμή που πέταξε τη Ντεμπρα ήταν συγκινητικό. Αυτό το τέλος με τον "αλλαγμένο Ντεξτερ δεν μ'άρεσε τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Μεταφορικά εννοείς πως πέθανε. Θα συμφωνήσω. Μέχρι τη στιγμή που πέταξε τη Ντεμπρα ήταν συγκινητικό. Αυτό το τέλος με τον "αλλαγμένο Ντεξτερ δεν μ'άρεσε τόσο.

Να ρωτήσω..
Στο τελευταίο πλάνο φαίνεται να είναι δακρυσμένος ή φαντασία μου πλανεύτρα?:P

Κάθε φορά που κοιτάζει στην κάμερα(συνήθως στα τελευταία πλάνα μερικών επεισοδίων)τσουτσουριάζω ολόκληρη!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Να ρωτήσω..
Στο τελευταίο πλάνο φαίνεται να είναι δακρυσμένος ή φαντασία μου πλανεύτρα?:P

Κάθε φορά που κοιτάζει στην κάμερα(συνήθως στα τελευταία πλάνα μερικών επεισοδίων)τσουτσουριάζω ολόκληρη!:redface:
Στη σκηνή που μπαίνει στο σπιτάκι; Δακρυσμένος δεν θα τον έλεγα, το βλέμμα δείχνει το σκοτάδι που επέστρεψε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Στη σκηνή που μπαίνει στο σπιτάκι; Δακρυσμένος δεν θα τον έλεγα, το βλέμμα δείχνει το σκοτάδι που επέστρεψε.
Α,ωραία..Αυτό μου αρέσει!
Πώς σου φάνηκε γενικά το επεισόδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Α,ωραία..Αυτό μου αρέσει!
Πώς σου φάνηκε γενικά το επεισόδιο?
Μέχρι που την πέταξε στη θάλλασα με ικανοποίησε σε γενικές γραμμές(μάλιστα συγκινήθηκα σε αυτή τη σκηνή). Το τέλος δεν μου άρεσε. Άφησε τον Χαρισον με μία ξένη για ποιο λόγο; Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό που μας παρουσιάστηκε στο τέλος ήταν επιλογή ή αποτέλεσμα ενός συμβάντος(π.χ. να ναυάγησε, να έπαθε αμνησία και το ένστικτο που τον οδηγούσε στους φόνους "αφυπνίστηκε"). :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Έχω την εξής απορία για το φινάλε του Dexter:

Γιατί δεν αυτοκτόνησε και επέλεξε να ζήσει; Μήπως ναυάγησε και έπαθε αμνησία και πια είναι ο παλιός κακός Dexter?

Διαβασα μια συνεντευξη (καποιος απο τους παραγωωγους της σειρας πρεπει να ηταν) που λεει οτι ο Dexter διαλεξε αυτη την τιμωρια για τον εαυτο του (εξορια απο τη ζωη και τα αγαπημενα του προσωπα), γιατι ο θανατος απλα δεν ηταν αρκετη τιμωρια.

Βεβαια αυτο που ειπες με την αμνησια μ' αρεσε...δε θα ηταν ασχημο να ειχε συμβει αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Διαβασα μια συνεντευξη (καποιος απο τους παραγωωγους της σειρας πρεπει να ηταν) που λεει οτι ο Dexter διαλεξε αυτη την τιμωρια για τον εαυτο του (εξορια απο τη ζωη και τα αγαπημενα του προσωπα), γιατι ο θανατος απλα δεν ηταν αρκετη τιμωρια.

Βεβαια αυτο που ειπες με την αμνησια μ' αρεσε...δε θα ηταν ασχημο να ειχε συμβει αυτο.
Το ύφος με παραπλάνησε στο τελευταίο κοίταγμα. Αν είναι αυτό που είπες, τότε σαν τέλος μ'αρέσει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Το ύφος με παραπλάνησε στο τελευταίο κοίταγμα. Αν είναι αυτό που είπες, τότε σαν τέλος μ'αρέσει.:P



Αυτο το τελευταιο βλεμμα μπορει να ερμηνευτει οντως με πολλους τροπους!
Παντως ομολογω οτι ανατριχιασα στην τελευταια σκηνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.


Αυτο το τελευταιο βλεμμα μπορει να ερμηνευτει οντως με πολλους τροπους!
Παντως ομολογω οτι ανατριχιασα στην τελευταια σκηνη!
Ισχύει! Η ψυχούλα ο Χαρισον δεν φταίει σε τίποτα όμως.:/:

Πριν χρόνια αυτοί που υποδύονται τη Ντεμπρα και τον Ντεξτερ είχαν παντρευτεί(στη πραγματικότητα).:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Ισχύει! Η ψυχούλα ο Χαρισον δεν φταίει σε τίποτα όμως.:/:

Πριν χρόνια αυτοί που υποδύονται τη Ντεμπρα και τον Ντεξτερ είχαν παντρευτεί(στη πραγματικότητα).:eek:


I know!:P

Τσεκαρετε και αυτο. Foreshadowing στην 3η σεζον:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
I know!:P

Τσεκαρετε και αυτο. Foreshadowing στην 3η σεζον:

Aυτό σκέφτηκα κι εγώ! Δύσκολη απόφαση πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top