Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
μου τα χάλασες στο 4!

Εγώ πάλι,το άρχισα πρόσφατα(the walking dead ε) και πορώθηκα άσχημα.Δεν ξαναρχίζω σειρά εν μέσω εξεταστικής.Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Greysanatomy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Τη συγκεκριμένη περίοδο
Τrue Blood γιατί είναι τέλειο ωραία πλοκή αίμα έχει την ικανότητα να σου κόβει την ανάσα στο τελευταίο δευτερόλεπτο και σου μαθαίνει να μην θεωρείς τίποτα δεδομένο γιατί στο παρά 5 μπορεί να κάνει στροφή 360 μοιρών και φυσικά επειδή είναι η Τζέσσικα.
Τeen Wolf επειδή έχει χτίσει πολύ ωραία μυθολογία έχει γρήγορη πλοκή και τελειώνει με τέτοιο τρόπο που σε κάνει να πάρεις χάπι να κοιμηθείς και να ξυπνήσεις όταν προβληθεί το επόμενο διότι δεν αντέχεις την αγωνία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Ξεκίνησα και την 3η season Game of Thrones.
Ρε παιδιά είναι περίεργο που ακόμα μπερδεύω κάποια ονόματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Ξεκίνησα και την 3η season Game of Thrones.
Ρε παιδιά είναι περίεργο που ακόμα μπερδεύω κάποια ονόματα;

εγώ ακόμα γκουγκλάρω κάποια βασίλεια επειδή δεν θυμάμαι ποια είναι :P
ποιους μπερδεύεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ξεκίνησα και την 3η season Game of Thrones.
Ρε παιδιά είναι περίεργο που ακόμα μπερδεύω κάποια ονόματα;
όχι καθόλου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τελείωσα τον 2ο κύκλο του true blood. Έχω να πω ότι η σούκι είναι ηλίθια. Αυτά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
εγώ ακόμα γκουγκλάρω κάποια βασίλεια επειδή δεν θυμάμαι ποια είναι :P
ποιους μπερδεύεις?

Αυτό είναι το θέμα.ότι για να σου πω ποιους μπερδεύω πρέπει πρώτα να δω τις φάτσες τους.:redface:
Μπορώ να σου πω ποιους έχω μάθει αν θες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το true blood που λέτε μοιάζει με το the vampire diaries καθόλου?
Κάπως αλλά όχι πολύ..το true blood δεν έχει μόνο βρικόλακες έχει λυκανθρώπους νεράιδες πνεύματα μαινάδες κτλ και ανακατεύει και πολύ την θρησκεία..το v.d. αν και δεν το έχω δει απ'όσο ξέρω δεν φτάνει τόσο μακριά
Ατυχής οποιαδήποτε σύγκριση Vampire Diaries με True Blood,το πρώτο γέρνει περισσότερο προς το romantic fantasy (καμία σχέση φυσικά με εμετούς τύπου Twilight) και έχει λιγότερη βια και sex απ'το True Blood που είναι απλά ένα "fun to watch" supernatural drama...

Αυτό που μου έχει κάνει αίσθηση στο Diaries είναι ότι από τότε που το βλέπω (μέχρι και την 4η φέτος) δεν έχω εντοπίσει σημείο ή επεισόδιο που να έχει κάνει "κοιλιά",όπως στις περισσότερες σειρές (ακόμη και σε αριστουργήματα τύπου Lost κ.α.)!
Μπορεί να είναι μια σειρά π.χ. του 6 με άριστα το 10 αλλά ποτέ δεν "έπεσε" από ένα filler επεισόδιο ή ένα forced γύρισμα!
Μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ατυχής οποιαδήποτε σύγκριση Vampire Diaries με True Blood,το πρώτο γέρνει περισσότερο προς το romantic fantasy (καμία σχέση φυσικά με εμετούς τύπου Twilight) και έχει λιγότερη βια και sex απ'το True Blood που είναι απλά ένα "fun to watch" supernatural drama...

Αυτό που μου έχει κάνει αίσθηση στο Diaries είναι ότι από τότε που το βλέπω (μέχρι και την 4η φέτος) δεν έχω εντοπίσει σημείο ή επεισόδιο που να έχει κάνει "κοιλιά",όπως στις περισσότερες σειρές (ακόμη και σε αριστουργήματα τύπου Lost κ.α.)!
Μπορεί να είναι μια σειρά π.χ. του 6 με άριστα το 10 αλλά ποτέ δεν "έπεσε" από ένα filler επεισόδιο ή ένα forced γύρισμα!
Μπορεί να είναι και ιδέα μου βέβαια...

What? Αν δεν είναι κοιλιά το ατελειωτο μπαλάκι Delena-Stelena τότε τι είναι? :P Ειδικά στον τελευταίο κύκλο είχε πολλά ανιαρά επεισόδια εξαιτίας αυτού όπου τίποτα ουσιαστικό δεν συνεβαινε. Αν δεν ήταν οι originals και το ζεύγος Klaroline δεν θα το έβλεπε άνθρωπος, νομίζω. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
What? Αν δεν είναι κοιλιά το ατελειωτο μπαλάκι Delena-Stelena τότε τι είναι? :P Ειδικά στον τελευταίο κύκλο είχε πολλά ανιαρά επεισόδια εξαιτίας αυτού όπου τίποτα ουσιαστικό δεν συνεβαινε. Αν δεν ήταν οι originals και το ζεύγος Klaroline δεν θα το έβλεπε άνθρωπος, νομίζω. :whistle:
Μα αυτό το "μπαλάκι" μαζί με τους υπόλοιπους χαρακτήρες και τα μπουρδουκλώματα τους είναι το όλο θέμα της σειράς!:lol:
Δεν έχει ούτε καμιά ιδιαίτερη πλοκή ούτε ποιος ξέρει τη δράση,είναι απλά μια μέτρια σειρά που αν δεν είχε στοιχεία gothic horror που είναι της αρεσκείας μου ούτε καν θα έβλεπα...
Αλλά επιμένω,ΟΛΑ τα επεισόδια μου φάνηκαν ότι κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα,δεν είπα ποτέ δηλαδή μετά το τέλος επεισοδίου "μαλακία ήταν το σημερινό"!Ακόμη και στο Lost που είχε κατά κανόνα επεισοδιάρες υπήρχαν και αρκετά που ήταν παντελώς άχρηστα (π.χ. πως έκανε το tattoo του ο Jack)...
Αυτό δεν είναι εύκολο πράγμα για μια σειρά που παίζει καιρό και είναι όσο να πεις άξιο αναφοράς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μα αυτό το "μπαλάκι" μαζί με τους υπόλοιπους χαρακτήρες και τα μπουρδουκλώματα τους είναι το όλο θέμα της σειράς!:lol:
Δεν έχει ούτε καμιά ιδιαίτερη πλοκή ούτε ποιος ξέρει τη δράση,είναι απλά μια μέτρια σειρά που αν δεν είχε στοιχεία gothic horror που είναι της αρεσκείας μου ούτε καν θα έβλεπα...
Αλλά επιμένω,ΟΛΑ τα επεισόδια μου φάνηκαν ότι κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα,δεν είπα ποτέ δηλαδή μετά το τέλος επεισοδίου "μαλακία ήταν το σημερινό"!Ακόμη και στο Lost που είχε κατά κανόνα επεισοδιάρες υπήρχαν και αρκετά που ήταν παντελώς άχρηστα (π.χ. πως έκανε το tattoo του ο Jack)...
Αυτό δεν είναι εύκολο πράγμα για μια σειρά που παίζει καιρό και είναι όσο να πεις άξιο αναφοράς!

Ντάξει , εγώ τη βρίσκω αρκετά καλή σειρά, όχι μέτρια με την προυπόθεση ότι δεν θα την ξεχειλώσουν κι άλλο. Απλα το να έχει αυτή να διαλέξει ανάμεσα σε 2 παίδαρους και να κάνει και τη δύσκολη όλη την ώρα από ένα σημείο και μετά καταντάει κουραστικό. :P Το τρίδυμο Klaus-Caroline-Tyler είναι πιο ισορροπημένο από πλευράς στορι, νομίζω.

Το Λοστ πάντως με ξενερωσε στο τέλος, δεν το εχω και τόσο τοπ γενικά. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Εγώ έχω φάει κόλλημα με Nip Tuck ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν τελείωσα το Homeland με πάρα πολύ καλές εντυπώσεις! :D

Αφήνομαι λοιπόν στο έλεος σας να μου πείτε τι να δω τώρα. :hmm:
1. Dexter
2. Luther
3. Suits
4. The Americans
5. Vikings
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Λοιπόν τελείωσα το Homeland με πάρα πολύ καλές εντυπώσεις! :D

Αφήνομαι λοιπόν στο έλεος σας να μου πείτε τι να δω τώρα. :hmm:
1. Dexter
2. Luther
3. Suits
4. The Americans
5. Vikings

Σίγουρα πρέπει να δεις Dexter. Το Luther το τελειώνεις σε 2 ημέρες (must-see είναι και αυτό). Με τα άλλα δεν έχω ασχοληθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
2 season και 10 επεισόδια! :eek: Ντάξει σχεδόν έκλεισε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
2 season και 10 επεισόδια! :eek: Ντάξει σχεδόν έκλεισε. :P

Γενικά απορώ πως δεν το ξέρει περισσότερος κόσμος. Είναι από τα masterpieces του bbc (ψυχολογικό δράμα μέχρι εκεί που δεν πάει άλλο).
Πάρε μια γεύση:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Έκλεισε λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Για το Luther μου αρεσε πιο πολυ η δευτερη σεζον να πω την αληθεια. Το Suits ειναι σε φαση boston legal , αρκετα ευχαριστη σειρα και οχι πολλα επισοδεια, δες το μετα το luther. Και το walking dead αν δεν το χεις δει δεστο, αρκετα καλη σειρα (την τελειωσα ολη σε μια βδομαδα :whistle:, αν και στην αρχη την ψιλοσνομπαρα) και μονο η 3η σεζον σαν να κανει λιγο κοιλια. must see κ αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top