Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
H σχέση Jim/Pam πήγαινε πάρα πολύ αργά, ενώ η Dwight/Angela δεν προχωρούσε καθόλου. Όμως μετά την πρόταση γάμου του Roy το show άρχισε να απογειώνεται και κατέληξε να είναι η καλύτερη κωμωδία.


Δηλαδη ολη η σειρα για σενα ηταν γυρω απο τις σχεσεις Jim/Pam και της Angela/Dwight* και την κρινεις γυρω απο αυτες; :P Για μενα παντως και οι 2 σχεσεις/χαρακτηρες εξελισσοταν αργα, οπως θα συνεβαινε και στη πραγματικοτητα, και σε αυτο στηριζοταν και η σειρα, σε πιο ρεαλιστικες καταστασεις/διαλογους κλπ. Δε βλεπω κατι αρνητικο σε αυτο

*10 χρονια μεχρι να παντρευτουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δηλαδη ολη η σειρα για σενα ηταν γυρω απο τις σχεσεις Jim/Pam και της Angela/Dwight* και την κρινεις γυρω απο αυτες; :P Για μενα παντως και οι 2 σχεσεις/χαρακτηρες εξελισσοταν αργα, οπως θα συνεβαινε και στη πραγματικοτητα, και σε αυτο στηριζοταν και η σειρα, σε πιο ρεαλιστικες καταστασεις/διαλογους κλπ. Δε βλεπω κατι αρνητικο σε αυτο

*10 χρονια μεχρι να παντρευτουν

Και σε ρεαλιστικό επίπεδο να το δούμε, άντε η σχέση Angela/Dwight δικαιολογείται για προφανής λόγους :p. Αλλά η Pam έβλεπε ότι δεν περνούσε καλά με τον Roy, αυτό το έβλεπε και ο Jim, αν ήμουν στην θέση του δεν θα περίμενα 3 χρόνια. Άσε που στην 3η σεζόν και μετά αρχίζουν να αναπτύσσονται και οι υπόλοιποι χαρακτήρες, ο χαζούλης ο Κέβιν, η αλκοολική Μέρεντιθ, ο βαρεμένος Στάνλει, ο μυστήριος Κριντ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια του Breaking Bad. Ομολογώ πως μάρεσε αρκετά !! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αρχισω the wire,sherlock,six feet umder,the office,walking dead,criminal minds ,doctor who......
Kαμια βοηθεια με την σειρα>Λεω να ξεκινισω sherlock γιατι εχει λιγα επεισοδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Και σε ρεαλιστικό επίπεδο να το δούμε, άντε η σχέση Angela/Dwight δικαιολογείται για προφανής λόγους :p. Αλλά η Pam έβλεπε ότι δεν περνούσε καλά με τον Roy, αυτό το έβλεπε και ο Jim, αν ήμουν στην θέση του δεν θα περίμενα 3 χρόνια. Άσε που στην 3η σεζόν και μετά αρχίζουν να αναπτύσσονται και οι υπόλοιποι χαρακτήρες, ο χαζούλης ο Κέβιν, η αλκοολική Μέρεντιθ, ο βαρεμένος Στάνλει, ο μυστήριος Κριντ..

Ενταξει, τα πραγματα ομως δεν ειναι ασπρο μαυρο. Κανενας δεν εχει μια ξεκαθαρη εικονα στο μυαλο του για το ποσο ευτυχισμενος ειναι, αυτο συνηθως ειναι ευδιακριτο αργοτερα οταν εχει επελθει καποια αλλαγη στη ζωη του/της. Δε παρατας μια σχεση αν δεν εχεις προσπαθησει ή αν δεν εχει τελειωσει και η Παμ το ενιωσε αυτο πολυ αργοτερα οταν μετα απο διαφορα σημαδια καταλαβε πως ο Ροι δεν της ταιριαζε. Δεν παρατας μια σχεση απλα επειδη φλερταρεις με εναν συναδελφο στο γραφειο. Δε ξερεις εκ των προτερων οτι το ατομο που εχεις μπροστα σου ειναι ο μελλοντικος συζυγος σου. Επισης ο Τζιμ κυνηγουσε την Παμ, η οποια γνωριζε οτι την φλερταρε (ελα τωρα! :P), αλλα αυτη δεν εκανε κατι, ποσο να επιμεινει; Αλλιως τα βλεπει καποιος ως παρατηρητης. Τεσπα, γουστα ειναι αυτα.

Σκεφτομαι να αρχισω the wire,sherlock,six feet umder,the office,walking dead,criminal minds ,doctor who......
Kαμια βοηθεια με την σειρα>Λεω να ξεκινισω sherlock γιατι εχει λιγα επεισοδια

Το the wire εχω ακουσει οτι θεωρειται απο τις καλυτερες σειρες που υπηρξαν ποτε. Δεν το εχω ξεκινησει ακομα, αλλα ειναι σιγουρα στη λιστα μου! Το the office, παρα πολυ καλο, μπορει να σε απωθησει καπως ο χαρακτηρας του βασικου πρωταγωνιστη, αλλα δωσ'του μια ευκαιρια. Προτεινω επισης Mad Men
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αρχισω the wire,sherlock,six feet umder,the office,walking dead,criminal minds ,doctor who......
Kαμια βοηθεια με την σειρα>Λεω να ξεκινισω sherlock γιατι εχει λιγα επεισοδια
the wire--> η επόμενη που θα ξεκινήσω μετά την εξεταστική
sherlock--> μικρή και την συστήνω ανεπιφύλακτα!
six feet under--> απλά ηθοποιάρα ο hall, έχω δει το 1ο επεισόδιο και γενικά ξέρω την πλοκή..μπαίνει μετά τις 2 πρώτες νομίζω
the office--> ακουστά αλλά δεν έχω ασχοληθεί
walking dead--> υπάρχουν πάρα πολλές καλύτερες για να δεις
criminal minds--> μετά από 13 σεζόν csi..και συνεχίζεται..ε δεν θα αντέξω να δω και άλλη παρόμοιοι τύπου άμεσα, αν και έχω τις πρώτες σεζόν
doctor who--> πάντα ακούω σχόλια για αυτόν, αλλά ποτέ δεν με απασχόλησε πιο ενεργά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αρχισω the wire,sherlock,six feet umder,the office,walking dead,criminal minds ,doctor who......
Kαμια βοηθεια με την σειρα>Λεω να ξεκινισω sherlock γιατι εχει λιγα επεισοδια

The Wire -> καλά λόγια ακούω, μάλλον θα το δω το καλοκαίρι (αν ποτέ το βρω με καλή ποιότητα εικόνας:mad:)
Sherlock -> μην το συζητάς καν (συνδύασέ το και με Luther αν θες ;))
Six Feet Under -> αξίζει να την δεις όλη για το τελευταίο επεισόδιο
The Office -> θα σου φτιάξει σίγουρα την διάθεση
Criminal Minds -> το έβλεπα παλιά στην ΝΕΤ, μου άρεζε αλλά πολύ μεγάλο ρε παιδί μου
Doctor Who -> ξεκίνα από την 5η σεζόν και μόλις τελειώσεις και την 7η γύρνα στην 1η και δες κανονικά. Η 6η σεζόν είναι η πολυπλοκότητα της πολυπλοκότητας ω πολυπλοκότητα :P Θα την θυμάσαι για πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ναι. Σε πιάνει από το πρώτο κιόλας επεισόδιο κατά την γνώμη μου. :hmm:

Γιατί δεν σου άρεσε; Μην πεις πολλές λεπτομέρειες μιας και δεν έχω τελειώσει ούτε τον πρώτο κύκλο ακόμη.:P

έχεις δει και την 2η σεζόν? αν όχι, δες την!

Ένα επεισόδιο (ούτε καν ολόκληρο) είδα. Απλώς δε με <<τράβηξε>> πολύ, συν το ότι και η υπόθεση δε θεωρώ ότι τα σπάει κιόλας.

Ίσως έκανα λάθος. Αφού το λέτε, πάω να κατεβάσω το 1ο επεισόδιο ξανά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και εγώ προσθέτω: Criminal Minds έχει στο fox, όσοι έχετε.
Όσοι αντέχετε τα πολύ μεγάλα δείτε, εγώ θα περιμένω να δω πότε βάζουν Sherlock στο Ote Cinema 1 νομίζω, για να το δω το καλοκαίρι. :P

πσ. πριν που αναφέρθηκε το True Blood, θυμάμαι τον εαυτό μου τέλη έκτης δημοτικού να ξενυχτάει για να δει τον Μπιλ. :P
μόνο για τον μπιλ άξιζε. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
the wire--> η επόμενη που θα ξεκινήσω μετά την εξεταστική
sherlock--> μικρή και την συστήνω ανεπιφύλακτα!
six feet under--> απλά ηθοποιάρα ο hall, έχω δει το 1ο επεισόδιο και γενικά ξέρω την πλοκή..μπαίνει μετά τις 2 πρώτες νομίζω
the office--> ακουστά αλλά δεν έχω ασχοληθεί
walking dead--> υπάρχουν πάρα πολλές καλύτερες για να δεις
criminal minds--> μετά από 13 σεζόν csi..και συνεχίζεται..ε δεν θα αντέξω να δω και άλλη παρόμοιοι τύπου άμεσα, αν και έχω τις πρώτες σεζόν
doctor who--> πάντα ακούω σχόλια για αυτόν, αλλά ποτέ δεν με απασχόλησε πιο ενεργά
Βασικά εκτός από το ότι ειναι δύο αστυνομικές σειρές δεν έχουν τίποτα άλλο κοινό. :P Στο criminal minds τους κακούς τους πιάνουνε μελετώντας την ψυχολογία και τη συμπεριφορά τους ενώ στα csi ακολουθώντας παραδοσιακές μεθόδους. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βασικά εκτός από το ότι ειναι δύο αστυνομικές σειρές δεν έχουν τίποτα άλλο κοινό. :P Στο criminal minds τους κακούς τους πιάνουνε μελετώντας την ψυχολογία και τη συμπεριφορά τους ενώ στα csi ακολουθώντας παραδοσιακές μεθόδους. ;)

Εγώ βρίσκω πιο ενδιαφέρον το Criminal Minds. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Βασικά εκτός από το ότι ειναι δύο αστυνομικές σειρές δεν έχουν τίποτα άλλο κοινό. :P Στο criminal minds τους κακούς τους πιάνουνε μελετώντας την ψυχολογία και τη συμπεριφορά τους ενώ στα csi ακολουθώντας παραδοσιακές μεθόδους. ;)
ναι δεν θέλω να δω σειρά με ανάλογο στόρυ, δολοφονία..λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ναι δεν θέλω να δω σειρά με ανάλογο στόρυ, δολοφονία..λύση!
Αλλο αυτό. :P Πάντως δεν έχει πάντα δολοφονίες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά βρήκα ενδιαφέρουσα την 8η σεζόν που βλέπω τώρα όποτε προλάβω, και την πρώτη *.*
Δεν έχει μόνο δολοφονίες, έχει και απαγωγέες*.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
λεω να δω Hemlock Grove οταν τελειωσω το Game of Thrones
ελπιζω μονο να μην ειναι μουφα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Λεω να αρχισω breaking bad,λεει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
the wire--> η επόμενη που θα ξεκινήσω μετά την εξεταστική
sherlock--> μικρή και την συστήνω ανεπιφύλακτα!
six feet under--> απλά ηθοποιάρα ο hall, έχω δει το 1ο επεισόδιο και γενικά ξέρω την πλοκή..μπαίνει μετά τις 2 πρώτες νομίζω
the office--> ακουστά αλλά δεν έχω ασχοληθεί
walking dead--> υπάρχουν πάρα πολλές καλύτερες για να δεις
criminal minds--> μετά από 13 σεζόν csi..και συνεχίζεται..ε δεν θα αντέξω να δω και άλλη παρόμοιοι τύπου άμεσα, αν και έχω τις πρώτες σεζόν
doctor who--> πάντα ακούω σχόλια για αυτόν, αλλά ποτέ δεν με απασχόλησε πιο ενεργά
Συμφωνώ σε όλα πλην του 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top