Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Η δεύτερη επικεντρώνεται στη συνέχεια του πρώτου θέματος μαζί με ένα ακόμη θέμα. Η τρίτη μού άρεσε πιο πολύ. Και οι δύο πρωταγωνιστές είναι τέλειοι.

Δες Line of Duty αν σου άρεσε το broadchurch.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Τσεκαρετε και alterned carbon.
Εάν και συνήθως δεν βλέπω τόσο fantasy/sci-fi με τις τελευταίες εξελίξεις ίσως είναι σαν σειρά πολύ κοντά σε αυτά που έρχονται και στο μέλλον σε RL.
Σίγουρα σηκώνει ηθικούς πρόβληματισμους με το περιεχόμενο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Είδα πρώτη season του Broadchurch. Πολύ προσεγμένη παραγωγή, με ωραία σκηνοθεσία και απρόβλεπτη εξέλιξη.
Tι να πούμε για τον Tennant, φοβερός αν και η αγαπημένη μου είναι η Ellie. Την έχει δει κανείς;;

Duuude, I didn't see this coming. Έμεινα παγωτό με την εξέλιξη της σειράς και εν τέλει σιχάθηκα τον εαυτό μου που μου άρεσε o Joe

Ελπίζω η 2η να είναι το ίδιο απρόβλεπτη αν και θεωρώ πως η ιστορία θα έπρεπε να κλείσει στο τέλος της πρώτης season.. Εκτός κι αν η 2η επικεντρώνεται σε άλλο θέμα, i'll see.
Αα, μου άρεσε και το Beth's Theme από τα soundtracks.

:thumbup:

Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΕΙ (παρέα με το Utopia, αν και άλλο στυλ)! Υπέροχη σειρά, αρτια φτιαγμένη και αυτό ισχύει για το σύνολο της σειράς, και για τις τρεις σεζόν δηλαδή. Και σενάριο, και μουσική, και ηθοποιία, και σκηνοθεσία, και πλάνα, ολα πολύ προσεγμένα. Τον Tennant, ήδη αγαπημένος από τον Dr. Who, τον χάρηκα και εδώ. Η Olivia στη σκηνή που ξεφεύγει ήταν υπέροχη. Και η Jodie ήταν καλή, αν και εκνευριστική λίγο σαν χαρακτήρας (περιμένω πώς και πώς να την δω ως Dr. Who). Όλοι βασικά, ένας και ένας! Γενικά εμένα μού άρεσε που δεν ήταν η κλασική αστυνομική σειρά που οι ντετέκτιβς γαμάνε και δέρνουνε, αλλά η επίλυση κινήθηκε με πιο ρεαλιστικό τρόπο. Όπως, επίσης, ότι το βάρος έπεφτε και στις ανθρώπινες σχέσεις και στην επίλυση του "μυστηρίου".

Γενικά η ιστορια της πρώτης σεζόν συνεχίζεται και στη δεύτερη (περισσότερο κεντροβαρικά) και στην τρίτη (λιγότερο), παράλληλα, όμως, με 2 ξεχωριστές, μία σε κάθε μία. Αν τις έβαζα με σειρά προτίμησης θα ήταν: 1η σεζόν, 3η σεζόν (με μικρή διαφορά, σημείωση τα πρώτα δέκα λεπτα του πρώτου επεισοδίου αυτής της σεζόν ήταν τα καλύτερα, τα πιο έντονα όλης της σειράς, η ερμηνεία της "Trish" ήταν όπως έπρεπε), 2η σεζόν. Αλλά γενικά θα ξαναπώ ότι όλη η σειρά είναι προσεγμενη χωρίς να κάνει ιδιαίτερη "κοιλιά".

Όταν δεις και τις άλλες, πες μας εντυπώσεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Σκεφτομαι να ξεκινησω Supernatural.Οσοι εχετε δει τι λετε αξιζει; Θα την προτεινατε σε καποιον γνωστο σας;
@Αγγελος Κοκ
Yea σιγουρα...απο τις ελαχιστες σειρες που με εχουν κρατησει ακομα και οταν ηταν "πεσμενη".
Οι πρωτες σεζον ειναι πολυ δυναμικες και εχουν ενδιαφερον,επισης εχουν συνδυαζουν και πολυ καλα συναισθηματικο περιεχομενο.Δηλαδη να περιμενεις φαντασια + Δραση αλλα και δραμα-οχι υπερβολικο επιπεδο ακριβως εκει που πρεπει.Γενικα οι πρωτες σεζον ειναι απλα οτι καλυτερο.

Στις μεσαιες σεζον πεφτει λιγακι ειδικα οταν αναλαμβανει ο Metatron(Δεν σου εκανα spoil θα δεις γιατι οταν ξεκινησεις).
Μετα αρχιζουν και ξανακανουν παιχνιδι και μετα απο λιγο κανει παλι σκαμπανεβασματα.
Επισης υπαρχει ενας χαρακτηρας που συνεχιζουν να φερνουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα στο προσκηνιο και νομιζω οτι εχει ολοκληρωσει τον κυκλο του και απλα κατανταει κουραστικο πλεον,δεν σου λεω ποιος γιατι εδω θα σου κανω spoil τελικα :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
@Αγγελος Κοκ
Yea σιγουρα...απο τις ελαχιστες σειρες που με εχουν κρατησει ακομα και οταν ηταν "πεσμενη".
Οι πρωτες σεζον ειναι πολυ δυναμικες και εχουν ενδιαφερον,επισης εχουν συνδυαζουν και πολυ καλα συναισθηματικο περιεχομενο.Δηλαδη να περιμενεις φαντασια + Δραση αλλα και δραμα-οχι υπερβολικο επιπεδο ακριβως εκει που πρεπει.Γενικα οι πρωτες σεζον ειναι απλα οτι καλυτερο.

Στις μεσαιες σεζον πεφτει λιγακι ειδικα οταν αναλαμβανει ο Metatron(Δεν σου εκανα spoil θα δεις γιατι οταν ξεκινησεις).
Μετα αρχιζουν και ξανακανουν παιχνιδι και μετα απο λιγο κανει παλι σκαμπανεβασματα.
Επισης υπαρχει ενας χαρακτηρας που συνεχιζουν να φερνουν ανα τακτα χρονικα διαστηματα στο προσκηνιο και νομιζω οτι εχει ολοκληρωσει τον κυκλο του και απλα κατανταει κουραστικο πλεον,δεν σου λεω ποιος γιατι εδω θα σου κανω spoil τελικα :P .

Ευχαριστω αγορινα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ξερουμε καμια καινουρια καλη σειρα? Θελω να αρχισω να βλεπω καποια αλλα δεν ξερω ποια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Ξερουμε καμια καινουρια καλη σειρα? Θελω να αρχισω να βλεπω καποια αλλα δεν ξερω ποια :P

Εχω να προτεινω 4(Δεν ειναι ολες καινουριες αλλα...τσεκαρετες εαν δεν τις ξερεις ποτε δεν ξερεις) :

1.Scorpion
Ισως η πιο χαλαρη και ευχαριστη απο τις 4 που θα προτεινω.Ομαδα ιδιοφυιων που λυνουν προβληματα για την κυβέρνηση των US.Δεν ειναι κατι mind-blowing αλλα σιγουρα περνας ευχαριστα.
2.Magicians
Στο 1ο επεισοδιο η σειρα φαινεται μαπα.Μετα γινεται λιγο καλυτερη.Στις επομενες σεζον αρχιζει και σκουπιδιαζει ωστοσο-κατα τη γνωμη μου.
3.Last man on earth
Οκ αυτη ειναι λιγο καμενη,ωστοσο σε μερικους αρεσε αρκετα.Εγω ειχα αναμικτα συναισθηματα.Ειναι πιο fucked up απο το Magicians νομιζω.
4.Dark
Η τεταρτη,ποιο νεα και καλυτερη.Εδω ειναι mind-blowing stuff.Πολυ δυνατη.Ισως απο τις λιγες σειρες/ταινιες που ασχολουνται με το θεμα του time-traveling χωρις να το ξευτιλιζουν.Επισης πολυ moody με πολλες βροχες,θα την ευχαριστηθεις σιγουρα.Επισης ισως χρειαστει να ξαναδεις παλιοτερα επεισοδια για να αντιληφθεις καλυτερα τις συνδεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Βλέπω το Shameless το οποίο βρίσκεται τώρα στην όγδοη σεζόν. Όλοι λένε ότι αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Ξερουμε καμια καινουρια καλη σειρα? Θελω να αρχισω να βλεπω καποια αλλα δεν ξερω ποια :P

Το γερμανικό Dark αξιζει . Περιμενω τον δευτερο κυκλο που αρχιζει τον χειμωνα του 2018.
Τωρα θα αρχισω το The Terror το οποιο ψαχνω σε αγγλικους υποτιτλους .

ΥΓ : Μπαινετε σε καποιο συγκεκριμενο σαιτ για αγγλικους υποτιτλους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Ξερουμε καμια καινουρια καλη σειρα? Θελω να αρχισω να βλεπω καποια αλλα δεν ξερω ποια :P
εχεις τσεκαρει το alienist? https://www.imdb.com/title/tt4604612/?ref_=nv_sr_1
μου αρεσε αρκετα :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ξερουμε καμια καινουρια καλη σειρα? Θελω να αρχισω να βλεπω καποια αλλα δεν ξερω ποια :P

Προτάθηκε το Dark και δικαίως μια και είναι φοβερή σειρά ΑΛΛΑ να ξέρεις ότι είναι ποολύ πιθανό να σε ρίξει ψυχολογικά. Εγώ έκανα καμιά βδομάδα να συνέλθω. Παρόλα αυτά, αξίζει.
To Broadchurch είδα που λέμε πιο πάνω αλλά δεν είναι καινούρια. Πάρα πολύ καλή, θυμίζει htgawm σε θέμα ανατροπών: Ποτέ δεν ξέρεις πότε και πως θα σου'ρθει.
Έχω βάλει στο μάτι το The Crossing

εχεις τσεκαρει το alienist? https://www.imdb.com/title/tt4604612/?ref_=nv_sr_1
μου αρεσε αρκετα :happy:

Ααα ξεκίνησε; Το είχα βάλει στην watchlist για την Fanning μήνες πριν, ελπίζω να μην με απογοητεύσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
To Dark το ειχα ξεκινησει αλλα μου φανηκε οτι προσπαθει πολυ για να γινει το νεο stranger things, και καλα σειρα τρομου και μυστηριου και τα σχετικα. :/:
Θα τσεκαρω ομως τις υπολοιπες προτασεις σας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
To Dark το ειχα ξεκινησει αλλα μου φανηκε οτι προσπαθει πολυ για να γινει το νεο stranger things, και καλα σειρα τρομου και μυστηριου και τα σχετικα. :/:
Θα τσεκαρω ομως τις υπολοιπες προτασεις σας :D

μαρή, είσαι εράσμους και ρωτάς για σειρές;;;:ropalo:
έχεις δει peaky blinders? αν όχι, για ρίξε μια ματιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
μαρή, είσαι εράσμους και ρωτάς για σειρές;;;:ropalo:
έχεις δει peaky blinders? αν όχι, για ρίξε μια ματιά.

E κανενα μεσημερι που χαζευω στην εστια,με κατι πρεπει να ασχολουμαι :hehe:
Θα το τσεκαρωωω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
COBRA KAI

Όσοι από εσάς θυμάστε το karate kid δείτε... την συνέχεια του.
https://www.youtube.com/channel/UCe9DTWmhhxeKyYHL4mldGcA


Εκπήκτική σειρά χωρίς να έχει μεγάλο budget. Αξίζει το 9.3 που πήρε από το imdb. Έχω δει τα 2 πρώτα επεισόδια αλλά σίγουρα θα δω και τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για peaky blinders ποια σεζόν παίζει τώρα παιδιά; :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Είδα το Lost In Space, δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Βλέπει κανείς την season 2 απ'το The Handmaid's Tale? Με προβληματίζει ιδιαίτερα αυτή η σειρά, αν και είμαι επιρρεπής σ'αυτό. Τρέμω στην ιδέα του να συμβεί όντως κάτι τέτοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αυτό το Fear of Walking δεν βλεπεται. Όλο Flash back και σαχλαμάρες,

Το WestWorld με κούρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Βλέπει κανείς την season 2 απ'το The Handmaid's Tale? Με προβληματίζει ιδιαίτερα αυτή η σειρά, αν και είμαι επιρρεπής σ'αυτό. Τρέμω στην ιδέα του να συμβεί όντως κάτι τέτοιο..

Ξεκίνησε;;;;;;

Αν δεν τελειώσει δεν την ξεκινάω. Κόντεψα να αρρωστήσω βλέποντας 3 επεισόδια μες στη νύχτα για να δω τι θα γίνει και μετά έμαθα οτι έχει και δεύτερη σεζόν. Όχι. Θα τελειώσει και μετά θα τη δω!:yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top