Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Πωπω νταξει, πόσο πιο τραγική κατάληξη...
Έχω φτάσει στο πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν. Ακόμα και την gemma την λυπήθηκα...
δεν ξέρω πόσο πιο γαμάτη και τραγική μπορεί να γίνει η σειρά :eek:
Τα επεισόδια είναι τόσο γαμάτα και φεύγουν τόσο εύκολα που μέχρι το τέλος του άλλου μήνα βλέπω να την έχω τελειώσει όλη τη σειρά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πωπω νταξει, πόσο πιο τραγική κατάληξη...
Έχω φτάσει στο πρώτο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν. Ακόμα και την gemma την λυπήθηκα...
δεν ξέρω πόσο πιο γαμάτη και τραγική μπορεί να γίνει η σειρά :eek:
Τα επεισόδια είναι τόσο γαμάτα και φεύγουν τόσο εύκολα που μέχρι το τέλος του άλλου μήνα βλέπω να την έχω τελειώσει όλη τη σειρά :P


Οι θάνατοι στο SoA είναι άσχημοι, πλάκα-πλάκα. Έναν μη στενάχωρο δεν έχει δείξει, ούτε έναν μη άδικο. Όλοι brutal, άδικοι και δακρυφόροι (υπάρχει τέτοια λέξη; :P ). Ακόμη και μισητός χαρακτήρας να πεθάνει, τον κλαις και λυπάσαι. Εγώ στης Donna είχα βουρκώσει σε σημείο που βγήκα απο το δωμάτιο κλαίγοντας και λέω στη μάνα μου και τη γιαγιά μου "πέθανε η ντόνα μου" και μου απαντάνε "αν πεθάνουμε εμείς σιγά μη κλάψεις έτσι". :(

Η δεύτερη και η τρίτη σίζον είναι οι δύο καλύτερες για εμένα. Απλά προετοιμάσου και για άλλο κλάμα στο φινάλε 2ης και πολλή, πολλή αδικία! Εγώ την δεύτερη τη τελείωσα σχετικά γρήγορα, σε 2-3 μέρες. Την τρίτη επίσης. Είχα πωρωθεί απίστευτα!!!

Αναμένω πως και πως το Bastard Executioner (νέα σειρά του Kurt Sutter) για να χωνέψω πως το SoA έχει μπει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
1ο επεισόδιο True Detective σήμερα. Ήξερα πως δεν θα είναι τοσο dark όσο ο πρώτος κύκλος και ήμουν λίγο επιφυλακτικός. Ήταν πολύ καλό όμως.

Έχει και γαμάτο τραγούδι στο intro!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν,η εξεταστική τελείωσε και ήρθε η ώρα!! :D

Θέλω να ξεκινήσω μια καλή σειρά (μ' αρέσουν μυστήριο και τέτοια φάση αλλά όχι σπλατεριές και υπερβολικά επιστημονικής φαντασίας).
Καμιά γνώμη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salazar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
1)Daredevil
2)True Detective
3)Sherlock
4)Breaking Bad
5)The Wire
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
1)Daredevil
2)True Detective
3)Sherlock
4)Breaking Bad
5)The Wire

Sherlock και Breaking Bad έχω δει. το πρώτο δεν το ξέρω,θα το ψάξω,ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
true detective με τα χίλια!! Και το how to get away with murder είναι πολύ καλό.
Εκτός από αυτά και το hannibal είναι ωραίο αλλά έχει λίγο splatter. Επίσης prison break εμένα μου άρεσε πολύ, αλλά δεν την λες και μυστηριώδη ακριβώς

Στο sons of anarchy περιττό να σας πω ότι η δεύτερη σεζόν τα σπάει, δεν μπορώ να σταματήσω να βλέπω, έχω πάθει εθισμό!! :hypno:
Χθες κάθισα μέχρι τις 4.30 το πρωί και έβλεπα και τώρα είμαι στο 8ο επεισόδιο... πολύ κρίμα για τον chibs :( αυτόν βρήκαν να ανατινάξουν?
Ο hale αρχίζει να φτιάχνει λίγο, το ίδιο και ο Munson. Αυτά τα κωλόπαιδα οι άρειοι όμως δεν βλέπω να φεύγουν εύκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Η καλύτερη για μένα είναι το Fridge
Got ,breaking bad κ.λπ απλα καλες
sons of anarchy μετριο προς το καλο

απο τις λιγο παλαιοτερες καλο το prison break αν και εκανε κοιλια
απο τις νεες πολλα υποσχομενο δειχνει το the knick
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάποια καλή σειρά που να έχει science fiction στοιχεία, πολλά εώς πάρα πολλά, ξέρετε; Ή με έντονο το στοιχείο του διαστήματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Κάποια καλή σειρά που να έχει science fiction στοιχεία, πολλά εώς πάρα πολλά, ξέρετε; Ή με έντονο το στοιχείο του διαστήματος;

X-files:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κάποια καλή σειρά που να έχει science fiction στοιχεία, πολλά εώς πάρα πολλά, ξέρετε; Ή με έντονο το στοιχείο του διαστήματος;

the 100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ε και το fridge σαμπως τι εχει
αλλα δεν ειναι star trek

τωρα που το σκεφτομαι αρα βλεπεται τωρα το σταρ τρεκ new generation;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Βγήκε η καινούρια σεζόν true detective, είδε κανένας το πρώτο επεισόδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάποια καλή σειρά που να έχει science fiction στοιχεία, πολλά εώς πάρα πολλά, ξέρετε; Ή με έντονο το στοιχείο του διαστήματος;

Θα έλεγα Doctor Who αλλά δεν είναι δα και τόσο έντονο το στοιχείο..:hmm:
Η καλύτερη για μένα είναι το Fridge
Got ,breaking bad κ.λπ απλα καλες
sons of anarchy μετριο προς το καλο

απο τις λιγο παλαιοτερες καλο το prison break αν και εκανε κοιλια
απο τις νεες πολλα υποσχομενο δειχνει το the knick
Πλοκή του πρώτου; :)
Ακόμη δε μπορώ να καταλάβω πως δεν αρέσει σε όλους το SoA, έχει τον τέλειο βαθμό βίας και την αγωνία που χρειάζεται. :redface:

Στο sons of anarchy περιττό να σας πω ότι η δεύτερη σεζόν τα σπάει, δεν μπορώ να σταματήσω να βλέπω, έχω πάθει εθισμό!! :hypno:
Χθες κάθισα μέχρι τις 4.30 το πρωί και έβλεπα και τώρα είμαι στο 8ο επεισόδιο... πολύ κρίμα για τον chibs :( αυτόν βρήκαν να ανατινάξουν?
Ο hale αρχίζει να φτιάχνει λίγο, το ίδιο και ο Munson. Αυτά τα κωλόπαιδα οι άρειοι όμως δεν βλέπω να φεύγουν εύκολα...

Ο Chibs γενικά έχει περάσει τα χίλια μύρια μες τη σειρά.. :/: Θα δεις τι γίνεται στο φινάλε και σε πληροφορώ απο την αγωνία σου στην
τρίτη θα λιώσεις πραγματικά. :D
Τον Hale στις αρχές τον μισούσα αλλά μετά τον λάτρεψα, Munson εννοείς τον Bobby, έτσι;
Λοιπόν,η εξεταστική τελείωσε και ήρθε η ώρα!! :D

Θέλω να ξεκινήσω μια καλή σειρά (μ' αρέσουν μυστήριο και τέτοια φάση αλλά όχι σπλατεριές και υπερβολικά επιστημονικής φαντασίας).
Καμιά γνώμη;;

Χμ, αν και έχω ξεκόψει πλέον απο το είδος "μυστήριο" θα πρότεινα True Detective (και ας μην το έχω δει ολοκληρωμένα, τα τρία πρώτα επεισόδια τα βρήκα πολύ καλά) και Hannibal (πλέον απο τις αγαπημένες μου, δεν έχει τόσο splatter όσο φρίκη. Αν έχεις γερό στομάχι, προτείνω).:D


------
Τώρα ας πάμε στα δικά μου θέματα. :D Τελειώνω Doctor Who μέχρι τα μέσα Ιουλίου (αν όλα πάνε βάσει προγράμματος).
Breaking Bad ή Game of Thrones? Θέλω ντε και καλά να ξεκινήσω κάτι καινούριο. Το Breaking Bad το είχα ξεκινήσει αλλά το παράτησα στη μέση 1ης σίζον, ενώ για το Game of Thrones μέχρι κανα μήνα πριν είχα την αρνητικότερη άποψη.
Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μόλις είδα true detective
Καλό σχετικά αλλά αυτό το εντυπωσιακό που είχε πέρυσι δεν το είδα μέχρι τώρα. Δεν κατάλαβα καθόλου τι παίζει με τον ψηλό και με μπέρδεψε ο νέος που βρήκε το πτώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Βγήκε η καινούρια σεζόν true detective, είδε κανένας το πρώτο επεισόδιο?


Ναι πολυ καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Hannibal Related

Αν δεν είναι τρολ, εύχομαι να τους κάνει βραδινό ο Χάνι μου. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Hannibal Related

Αν δεν είναι τρολ, εύχομαι να τους κάνει βραδινό ο Χάνι μου. :crazy:
Το είδα και σε ένα άλλο site και λέω wtf. Δεν το περίμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Ναι τον bobby εννοούσα, μπέρδεψα τα ονόματα στο imdb :P Έχει γίνει καλός αυτός, εκεί που ήταν αφοσιωμένος στον clay και στον δρόμο των όπλων, τώρα υποστηρίζει τον jax όταν έχει δίκιο και παίρνει και καμιά πρωτοβουλία.

Δες με τα χίλια breaking bad, το έχω δει και είναι τρομερή σειρά. Το σταμάτησες στο χειρότερο σημείο, μέχρι τη μέση της 1ης σεζόν είναι σχετικά βαρετό απ'ότι θυμάμαι, εξελίσσεται αργά. Αν πέρναγες αυτό το σημείο πιστεύω δεν θα ξεκόλλαγες. Άσε που τώρα έχει βγει ένα spin-off, το better call saul, οπότε αφού το δεις θα μπορείς από χειμώνα να συνεχίσεις με αυτό ;)
Το game of thrones για να το αρχίσεις πρέπει να σου αρέσει αυτό το μεσαιωνικό στυλ με τα παλάτια, τους βασιλιάδες, τα άλογα και τα σπαθιά, εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό το στυλ και γι αυτό δεν το έχω δει.

Hannibal Related

Αν δεν είναι τρολ, εύχομαι να τους κάνει βραδινό ο Χάνι μου. :crazy:

Γιατί ρε γαμώτο? Τι βλακείες είναι αυτές, και στην Αμερική που υποτίθεται είναι προοδευτικοί...
Τέλος πάντων, ίσως είναι για καλό, πιστεύω ότι ίσως να κούραζε η σειρά αν την τραβάγανε πολύ ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ναι τον bobby εννοούσα, μπέρδεψα τα ονόματα στο imdb :P Έχει γίνει καλός αυτός, εκεί που ήταν αφοσιωμένος στον clay και στον δρόμο των όπλων, τώρα υποστηρίζει τον jax όταν έχει δίκιο και παίρνει και καμιά πρωτοβουλία.

Δες με τα χίλια breaking bad, το έχω δει και είναι τρομερή σειρά. Το σταμάτησες στο χειρότερο σημείο, μέχρι τη μέση της 1ης σεζόν είναι σχετικά βαρετό απ'ότι θυμάμαι, εξελίσσεται αργά. Αν πέρναγες αυτό το σημείο πιστεύω δεν θα ξεκόλλαγες. Άσε που τώρα έχει βγει ένα spin-off, το better call saul, οπότε αφού το δεις θα μπορείς από χειμώνα να συνεχίσεις με αυτό ;)
Το game of thrones για να το αρχίσεις πρέπει να σου αρέσει αυτό το μεσαιωνικό στυλ με τα παλάτια, τους βασιλιάδες, τα άλογα και τα σπαθιά, εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει αυτό το στυλ και γι αυτό δεν το έχω δει.

Υγεία βρε μάναμ. Ο Μπόμπι είναι απο τους πιο τέλειος χαρακτήρες - πάντα πάει με το δίκαιο.;) Μπορεί να μην είναι τόσο εμφανής αλλά ναι...

Λες, ε; Η αλήθεια είναι πως τη βρήκα τραγικά αργή.. Έχω κατεβάσει ξανά την πρώτη σίζον βέβαια οπότε έχει ελπίδες.
Το Game of Thrones στην αρχή το είχα βρει επίσης βαρετό και ανούσιο, μέχρι που είδα με τον φίλο μου ένα επεισόδιο και λέω "αν γίνονται τέτοια στη συνέχεια πρέπει να το δω".:redface: Δε ξέρω, για να μη μου κάνουν τόσο κλικ τέτοιες σειρές που θεωρούνται καλές, κάτι πάει στραβά με εμένα..:P

Το είδα και σε ένα άλλο site και λέω wtf. Δεν το περίμενα...

Παίζουν με τα νεύρα μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top