Πώρωση με τηλεοπτικές σειρές

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Θα τη βρεις μόλις αρχίσει η σχολή. :P Και μενα στις πιο άκυρες στιγμές με πιάνει η πώρωση. :hehe:
Με καθησήχασες τώρα. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,508 μηνύματα.
Μεγάλο κόλλημα με το under the dome τώρα τελευταία! :D
Πράγματι, μπορώ να πω ότι έχει ένα διαφορετικό αλλά ωραίο ενδιαφέρον από το βιβλιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πράγματι, μπορώ να πω ότι έχει ένα διαφορετικό αλλά ωραίο ενδιαφέρον από το βιβλιο...
Έχεις διαβάσει το βιβλίο; Είναι ωραίο; Έχει πολλές διαφορές από τη σειρά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μεγάλο κόλλημα με το under the dome τώρα τελευταία! :D

Για εμένα έχει αρχίσει να χαλάει. Δυνατός πιλότος με προοπτική αλλα για εμένα χάλασε.
Πλέον το βλέπω επειδή το άρχισα και θέλω να δω το τέλος. Δεν με εξιτάρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για εμένα έχει αρχίσει να χαλάει. Δυνατός πιλότος με προοπτική αλλα για εμένα χάλασε.
Πλέον το βλέπω επειδή το άρχισα και θέλω να δω το τέλος. Δεν με εξιτάρει.
Να σου πω την αλήθεια για μένα ούτε ο πιλότος ήταν καλός. Τα τέσσερα πρώτα επεισόδια του πρώτου κύκλου τα είδα απλά για να τα δω. Μετά από αυτά άρχισε να με πορώνει. Και μέχρι το τέλος της πρώτης σεζόν που έχω δει γενικά είμαι ικανοποιημένος.
Από τη δεύτερη σεζόν έχω δει μόνο το πρώτο επεισόδιο το οποίο
μου άρεσε γενικά, φάση είχε αλλά το μόνο που μου φαίνεται κάπως είναι η ξαφνική αλλαγή, χωρίς σαφή εξήγηση, στη συμπεριφορά του Big Jimmy. Πολύ βεβιασμένο character development.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Το Under The Dome, τι λέει; Καλό; Ξεκινάει σήμερα στο ΣΚΑΪ και είπα να το δω. Να ξέρω να παραγγείλω πίτσα αν είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εχω δει breaking bad,game of thrones,sherlock,lost,prison break
Ποιες εχετε να προτεινετε μεταξυ των sons of anarchy,suits,house of cards,person of interest,dexter?
Ειναι καποια απο αυτες σε αυτοτελη επεισοδια (για να ξερω να την αποφυγω:P)?
SoA, Dexter.

Είναι οι τοπ αγαπημένες μου.:redface::D

Ξεκίνα Dexter. Οι πρώτοι κύκλοι αξίζουν πραγματικά. Συστήνω και Person of Interest, αλλά πρέπει κάπως να περάσεις από τα πρώτα επεισόδια που σε εισάγουν στη σειρά. Καθώς συνεχίζεις, η σειρά θυμίζει Lost σχετικά με το "wow factor" που αναφέρεις.

Το Dexter για εμένα έκανε κοιλιά στην τελευταία σεζόν, όλες οι άλλες σεζόν ήταν αξιόλογες αλλά με διαφορά - προσωπική άποψη - καλύτερες ήταν οι 1, 4, 6.
Όσοι θέλουν να πάρουν μια γεύση βέβαια, μπορούν να δουν το 1x01 που ήταν για εμένα αριστούργημα ή το δεύτερο της έβδομης σεζόν που θα το δείξει για πρώτη φορά το ΣΚΑΙ την Τρίτη. :P:)
Ειδα 2 επεισοδια Breaking Bad και μου αρεσαν αρκετα.Αξιζει να δω ολες τις σεζον¨?

Ναι. Κατ'εμέ είναι αξιόλογη σειρά αν και πάει λίγο αργά (είμαι πρώτη σεζόν ακόμη:Ρ)

Εγω ειχα ξεκινησει το Teen Wolf περσι και το παρατησα μεση 2ης σεζον. Και φετος αποφασισα να το συνεχισω μιας και δεν ειχα κατι αλλο να δω... Μια απο τις καλυτερες σειρες!Εκει που σε ξεκιναει σαν μια απλη υπερφυσικη σειρουλα ισα ισα για να σκοτωσεις το χρονο σου, μετα τα μεσα της 3 σεζον ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΤΑΙ, και ειδικα οι ηθοποιοι τα δινουν ολα (Nogitsune Stiles <3)

Καλες σειρες για μενα ηταν :
Black Sails ( κατι σαν Game of Thrones με πειρατες, ongoing δυστυχως )
Game of Thrones (γερη πώρωση)
Teen Wolf
American Horror Story (2η σεζον τα σπαει!)
Once Upon a Time (μονο και μονο για τις αντιδρασεις των ηρωων και την Regina!)
Glee (μεχρι την 3η σεζον, μετα δεν μου αρεσε)

Είμαι 4ο επεισόδιο δεύτερη σεζόν, AHS.

Black Sails μου έχουν προτείνει.

Θα προτείνω και εγώ μια σειρά:"The Knick".Άρχισε να προβάλλεται από τις 8 Αυγούστου(4 επεισόδια έχουν προβληθεί μέχρι στιγμής).Λοιπόν είναι μία τύπου House σειρά με πρωταγωνιστή έναν badass,drug-addict χειρουργό.Τοποθετείται χρονικά στο 1900 σε ένα νοσοκομείο της Νέας Υόρκης και παρουσιάζει με αρκετά ρεαλιστικό και ακριβή τρόπο(κατά την άποψη μου) το πως ασκούνταν η ιατρική τότε.Ορίστε το trailer της σειράς:https://www.youtube.com/watch?v=JOXbU8TOZVM

Interesting. :redface:
Παλιότερα είχα κολλήσει με το Breaking Bad
τώρα κάτι παρόμοιο συμβαίνει με το Sons of Anarchy.
Φοβερές σειρές και οι δύο.

SoA, σειράρα!!! Δε μου έχει δοθεί η ευκαιρία να δω τον έβδομο κύκλο ακόμη γιατί έχω διάβασμα και δουλειές αλλά οι σεζόν γίνονταν μια προς μια και καλύτερες. Αλλά αποκορύφωμα ήταν η δεύτερη και η πέμπτη πιστεύω, αν και η πέμπτη ήταν κάπως στενάχωρη για εμένα. Την σειρά την έβγαλα σε 6 μήνες (:P) και αυτό το χρονικό διάστημα με το πρόγραμμα που έχω θεωρείται πως δεν έκανα τίποτα άλλο απο το να βλέπω sons.

Τώρα BrBad είχα ξεκινήσει και χάλασε ο υπολογιστής μου που είχα περασμένες δύο σεζόν, έτσι, έμεινα πίσω. Είμαι τέταρτο επεισόδιο νομίζω, αλλά τώρα έχουμε το SoA σε πρόγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Έχει δει κανείς True Detective ή Hannibal? Αξίζουν να τα ξεκινήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

asko

Νεοφερμένος

Ο asko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κωνσταντίνου κ ελένης ΜΟΝΟ :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Έχει δει κανείς True Detective ή Hannibal? Αξίζουν να τα ξεκινήσω?
True Detective.

Έχω δει τη πρεμιέρα και μου φάνηκε αρκετά καλό αλλά σαν πλοκή θα έλεγα το δεύτερο (δεν το έχω δει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,508 μηνύματα.
Έχει δει κανείς True Detective ή Hannibal? Αξίζουν να τα ξεκινήσω?
Τα έχω δει και τα δύο. Απο true detective όλα τα λεφτά είναι η ερμηνεία του mcconaughey,η πλοκή στο τέλος χαλάει... Hannibal με τα χίλια! Απο τα καλυτερα ψυχολογικού θρίλερ/δράματος και οι πιο ενδιαφέρουσες σκηνές εγκλήματος!Από πλοκή το Hannibal δηλαδή...
Έχεις διαβάσει το βιβλίο; Είναι ωραίο; Έχει πολλές διαφορές από τη σειρά;
Ναι το έχω διαβάσει. Έχει πάρα πολλές διαφορές και κάπου το κουράζει με τις λεπτομέρειες,αλλά είναι πολύ καλό φυσικά. Προς το τέλος της δεύτερης σεζόν γίνεται πάντως πολύ ενδιαφέρουσα και η σειρα,αλλά αυτό που περιμένω απο τη σειρα είναι η εξήγηση του θόλου (ξέρω βέβαια από το βιβλίο τι είναι,αλλά θέλω να δω η σειρα πού θα το πάει...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τελικά θα αρχίσω και τα 2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ξανά ξεκίνησα skins, αγαπημένη σειρά και είδα ένα ακόμη επεισόδιο από American Horror Story της 2ης σαιζόν ντάξει μέχρι να βγουν και οι υπόλοιπες θα χω τελειώσει με την 2η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spiros87

Νεοφερμένος

Ο spiros87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Περιμένω να αρχίσει η season 5 του The Walking Dead,η σειρά σε καθηλώνει πραγματικά και δεν ειναι και τόσο horror όσο ακούγεται.Καταιγιστικός ρυθμός,σε κρατάει διαρκώς σε επιφυλακή και αγωνία.Το True Detective το άφησα γιατί η εξιχνίαση των σατανιστικων δολοφονιών κούρασε κάπως,βέβαια αν οι ταινίες με serial killers σας αρέσουν ειναι ότι πρέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εχει δει κανεις Αrrow;;; :) .... δεν το περιμενα να μου αρεσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εχει δει κανεις Αrrow;;; :) .... δεν το περιμενα να μου αρεσει....

Εγώ πριν από κανένα μήνα περίπου. :) Και μένα μάρεσε πολύ!! Thia-Roy <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peplin123

Νεοφερμένος

Η peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εγώ πριν από κανένα μήνα περίπου. :) Και μένα μάρεσε πολύ!! Thia-Roy <3

ειναι παρα πολυ καλο δεν το περιμενα..εχει δραση :)))...Το ειδα ολο σε 1 μηνα..και τους 2 κυκλους!!!...καλοι κ αυτοι αλλαααααααα...ΦΕΛΙΣΙΤΙ Κ ΟΛΙΒΕΡ <3333333....
στο 3ο κυκλο θα τα φτιαξουν λενε οι writers...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top