Πότε σταματάει η ανάπτυξη του άνδρα;

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Αυτό σε καμιά περίπτωση δεν είναι φυσιολογικό!!! Είναι τελείως αφύσικη τέτοια ανάπτυξη. Και επειδή πρόκειται γι αθλητή 1000% πρόκειται για φαρμακευτική ή κάποια χειρότερη επέμβαση. Και οπωσδήποτε αυτό θα έχει άλλες άσκημες συνέπειες για τον οργανισμό.

Εε.ε..μάλον φαρμακευτική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Καλά, δε πιστεύω ότι ισχύει. Κάτι θα 'χε ακουστεί μέχρι τώρα. Όχι ότι με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Απλά λέω τi είχα διαβάσει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Τα δύο στρογγυλά πράσινα χαπάκια είναι κατά 99% spirulina :P
Τα ξέρεις όλα ε;

(Τι είναι αυτό;:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
εγω παλι ειμαι 13 και εχω υψοσ 1.70 χωρισ πλακα και κιλα 61
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μια χαρά είσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mamaguena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mamaguena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Για δες εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
.....απ'όσο ξέρω στα 21
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ο μέσος όρος είναι 20-21... τώρα μερικοί σταματάνε στα 15, άλλοι στα 25 κ.ο.κ. Πήγαινε κάνε μία ακτινογραφία άκρων για να δεις αν έχει σταματήσει η ανάπτυξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ειμαι 14, 1.74 και 67 κιλα (ειμαι μπουλης) :P
Οταν ημουν μικρος κ με ειχαν παει σε παιδιατρο εμενα κ την αδερφη μου, η παιδιατρος ειπε πως εγω θα φτασω γυρω στα 1.90. Αλλα και στην αδερφη μου ειπαι οτι θα φτασει 1.70 και τωρα ειναι 18 κ 1.63 :) Αλλα νταξει ημασταν μικροι.
Κοιτα λενε μεχρι τα 21, αλλα εγω να σε πω τι επηρεαζει το υψος. 1. υπνος 2. να παιρνεις ολα τα φαγητα π χρειαζεσαι 3. και να μην παιρνεις ουσιες η αναβολικα η εχω ακουσει πως και η καφεινη σε σταματαει το υψος η κατι τετοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια για την βοηθεια:)¨!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ρε παιδια για δωστε καμια συμβουλη ειμαι 17 χρονων ειμαι 1.68!!!!!70 κιλα κανω απο 8 χρονων παλη και εχω ασχοληθει και τρια χρονια με την πυγμαχια γενικα πολυ γυμναστικη απο μικρος και και φοβαμαι μηπως αυτο επιβαρυνει την αναπτυξη μου!!!!και αμα ξερετε ποτε σταματαει η αναπτυξη του αντρα πειτε μου γιατι με καιει πολυ αυτο το θεμα γιατι θελω να περασω στρατιωτικες σχολες και το απαραιτητο υψος ειναι 1.70!!!!!
kαι εγω ακριβως το ιδιο!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ειμαι 14, 1.74 και 67 κιλα (ειμαι μπουλης) :P
Οταν ημουν μικρος κ με ειχαν παει σε παιδιατρο εμενα κ την αδερφη μου, η παιδιατρος ειπε πως εγω θα φτασω γυρω στα 1.90. Αλλα και στην αδερφη μου ειπαι οτι θα φτασει 1.70 και τωρα ειναι 18 κ 1.63 :) Αλλα νταξει ημασταν μικροι.
Κοιτα λενε μεχρι τα 21, αλλα εγω να σε πω τι επηρεαζει το υψος. 1. υπνος 2. να παιρνεις ολα τα φαγητα π χρειαζεσαι 3. και να μην παιρνεις ουσιες η αναβολικα η εχω ακουσει πως και η καφεινη σε σταματαει το υψος η κατι τετοιο...

Για 14 χρονών έχεις πολύ καλό ύψος, και στα κιλά μια χαρά είσαι, τι μπούλης μου λες; Θες να είσαι σαν τους παραπληγικούς 1,80 και 55 κιλά που είναι μόνο κόκκαλο και πέτσα; Τώρα ντάξει ο παιδίατρος έκανε μια πρόβλεψη αλλά δεν είναι 100% σίγουρη. Και μένα μου είχε πει η μάνα μου ότι τους είπε θα φτάσω 1.85-1.90 και είμαι μόλις κάπου στο 1.80-1.81 τώρα. Ύπνος, διατροφή και κουραφέξαλα δεν την επηρεάζουν και τόσο πολύ αρκεί βέβαια να μην είσαι ανορεξικός, αν είσαι νορμάλ κιλά, θα δώσεις μπόι. Τώρα οκ, ένας που πίνει γάλα και τρώει καλά και ασκείται αν ήταν να γίνει 1.90, θα γίνει τόσο. Ένας άλλος με τα ίδια γονίδια που δεν κάνει καλή διατροφή κτλ, θα γίνει 1.88 ή 1.89 πες. Για 2 πόντους δεν θα κλαις κιόλας... Αν έχεις γονίδια φίλε μου θα φτάσεις ψηλά:P, ξέρω παιδί που ποτέ στη ζωή του δεν ήπιε γάλα και είναι 2,01 τώρα, βέβαια ο πατέρας του ήταν 1.90+ και η μάνα του κάπου στο 1.80. Η καφείνη αποδείχθηκε όπως και το κακάο ότι δεν έχουν καμιά επίπτωση στην ανάπτυξη, αυτά τα λέγαν πριν κάτι δεκαετίες. Ναι μεν συγκρατούν κάποιες ποσότητες ασβεστίου που είναι απειροελάχιστες, αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα. Εκτός βέβαια αν πίνεις 8 καφέδες την ημέρα... τότε η ανάπτυξη θα είναι το λιγότερο για το οποίο θα πρέπει να ανησυχείς. Από την άλλη, τα αναβολικά ναι όντως σταματούν πρόωρα την ανάπτυξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ναι καιεγω το εχω ακουσει αυτο..!!μεχρι τα 20-21 ψηλωνουν οι ανδρες και μεχρι τα 17 οι γυναικες...οταν ημουν 2 χρονων ο πατερας ουπου με ειχε παει σε παιδιατρο του ειχε πει οτι θα φτασει το πολυ μεχρι 1.70.. μπαρμπουτσαλα!!!! ειμαι 16 χρονων και 1.80 και εχω ακομη να βαλω κατι ποντους!!Αρα μην τους πολυπιστευετε τους γιατρους ...οτι να ναι λενε...ελεος!!!βγηκε εξω κατα 10+ ποντους...!!!τεσπα...εγω προσωπικα πινω γλα αλλα δεν γυμναζοαι...:)...α και ειμαι λιγο μπουλης...(80 κιλα) Βεβαια προσπαθω να τα χασω αλλα....δυσκολο...βεβαια προσπαθω!!!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον από πάνω, οι γιατροί σχεδόν παντα έξω πέφτουν. :p

Η ανάπτυξη δεν εχει καποιο στάνταρ, και μπορει να εχει σκαμπανεβάσματα, μην αγχωθείς λοιπόν. Πιο καλό παράδειγμα , ο πατέρας μου , που είναι 1.78 , ο γιατρός του είχε πει το πολύ 1.73. Και είναι παράδειγμα σκαμπανεβάσματος , ήταν 1.75 στην πρώτη λυκείου, μετά σταμάτησε να ψηλώνει και φοιτητής (στα 22 του) πήρε απότομα άλλους τρεις πόντους και έπειτα σταμάτησε οριστικά.

Γενικά σε τέτοια θέματα οργανικής και ορμονικής φύσεως δεν υπάρχουν νόμοι και όρια.

Άλλο παράδειγμα λάθος γιατρού είμαι εγώ , έλεγε το πολύ 1.80 και το έχω φτάσει ήδη.



edit: Μόνο στη μάνα μου πέσανε μεσα , το πολύ 1.70 είπε ο ιατρός, 1.70 είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον από πάνω, οι γιατροί σχεδόν παντα έξω πέφτουν. :p

Η ανάπτυξη δεν εχει καποιο στάνταρ, και μπορει να εχει σκαμπανεβάσματα, μην αγχωθείς λοιπόν. Πιο καλό παράδειγμα , ο πατέρας μου , που είναι 1.78 , ο γιατρός του είχε πει το πολύ 1.73. Και είναι παράδειγμα σκαμπανεβάσματος , ήταν 1.75 στην πρώτη λυκείου, μετά σταμάτησε να ψηλώνει και φοιτητής (στα 22 του) πήρε απότομα άλλους τρεις πόντους και έπειτα σταμάτησε οριστικά.

Γενικά σε τέτοια θέματα οργανικής και ορμονικής φύσεως δεν υπάρχουν νόμοι και όρια.

Άλλο παράδειγμα λάθος γιατρού είμαι εγώ , έλεγε το πολύ 1.80 και το έχω φτάσει ήδη.



edit: Μόνο στη μάνα μου πέσανε μεσα , το πολύ 1.70 είπε ο ιατρός, 1.70 είναι.


Μπορει να μην ψηλωσεις αλλο , οποτε μη λες ακομα αν εκανε λαθος ή οχι. Εγω ας πουμε δεν εχω ψηλωσει αλλο απο το γυμνασιο, και πολλοι αλλοι λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Distrubia

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
H ανάπτυξη από αυτά που έχω ακούσει εγώ σταματάει στα 23 περίπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top