Πότε θα βγουν οι βάσεις των σχολών για τις Πανελλαδικές 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
καλά μην το παρακάνετε και σεις τωρα! το κανετε ακομα χειροτερο οταν μπαινετε εδω μεσα, τη στιγμη που ολοι εχουμε νευριασει, μονο και μονο για να μας κανετε πολιτικη προπαγανδα και να μας πεισετε τωρα να ψηφισουμε τον ταδε και τον ταδε.... επειδη ειμαστε νευριασμενοι με τα αποτελεσματα! ελεος ρε παιδια. εδω το θεμα ειναι πότε θα βγουν οι βασεις... όχι ψηφιστε το ταδε κομμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Μόλις το' δα δεν το πίστευα. Συγγνώμη, αλλά μας δουλεύουνε. Αυτή τη στιγμή άμα είχα κάποιον υπεύθυνο μπροστά μου θα τον ξεκοίλιαζα άνετα. Ρε γαμώ το κούφιο τους κεφάλι, δεν καταλαβαίνουνε ότι πάνε πίσω μια ολόκληρη διαδικασία; Δεν καταλαβαίνουνε ότι ΔΕΝ προλαβαίνουμε να μετακομίσουμε - νοικιάσουμε σπίτι μέσα σε τόσες λίγες μέρες;

Αλλά τι να πω. Σε μια χώρα που κανένας δε λογοδοτεί σε κανέναν και ολόκληρο υπουργείο παιδείας μας θυμίζει γι' ακόμη μια φορά ότι η παιδεία είναι αυτό που λείπει από τις μέρες μας ας μην περιμένουμε κάτι καλύτερο από απλά την ανευθυνότητα των "μεγάλων" (ξερνάω). Παίζουμε με τα νεύρα μας και δεν έχουνε το θάρρος ούτε να πούνε ένα συγγνώμη για την παραπληροφόρηση, την αργοπορία, την ταλαιπωρία. Απλά η μια δικαιολογία διαδέχεται την άλλη...

Δε θα βρίσω, δεν αξίζει να βρίζεις τα άτομα που δεν χαμπαριάζουν τίποτα. Θα πω απλά ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για το γεγονός ότι απέδειξαν ότι η ανευθυνότητα δεν έχει όρια.
Καλό μας καλοκαίρι, καλή αναμονή και με το καλό να βγούνε οι βάσεις και να περάσουμε εκεί που θέλουμε. Αλλά τι να το κάνουμε; Ήδη έχω μετανιώσει που απέρριψα την πρόταση των γονιών μου να πάω Βέλγιο να σπουδάσω....Τι μαλάκας και εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Το πιο τραγικό από όλα νομίζω πως είναι ότι όχι μόνο κατέστρεψαν τις διακοπές μας αλλά ότι ακόμα και αυτή η μακρινή ημερομηνία (29 Αυγούστου) δεν είναι στάνταρ και ότι μπορεί να καθυστερήσει και άλλο η διαδικασία https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=4720 ..Εδώ λέει πως καταβάλλεται αγωνας (κατι μου θυμίζει αυτό ,βαθμοί ίσως?) άρα το 29 μου φαίνεται πολύ δύσκολο...Αν αναβληθεί και πάλι δεν ξέρω πια τί μπορεί να γίνει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki93

Νεοφερμένος

Η tzenaki93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Πραγματικά ΘΕΛΩ να τσιρίξω....όταν το είδα νόμιζα ότι μου κάνουν πλάκα!Μας ρωτάει εμάς η ατσαλάκωτη αν μας βολεύει?Με ρωτάει αν ο μπαμπάς μου μπορεί να πάρει άδεια?Με ρωτάει αν η μαμά μου (που βρίζει την Διαμάντω για άλλους λόγους)μπορεί να τρέχει να βρει σπίτι και να είναι σε 2 μέρες στο σχολείο?Μου έχει χαλάσει το καλοκαίρι που ήθελα να πεταχτώ Χαλκιδική...ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ότι τα έχει κάνει ΜΠΟΥΡΔΕΛΟΟΟΟΟΟΟ?ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ότι μόλις λέει κάτι γίνεται το αντίθετο?Χαίρεται που μας έχει κάνει τα νεύρα τσατάλια την μία με την έναρξη των πανελλαδικών, την άλλη με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και τώρα το αποκορύφωμα με την ανακοίνωση των βάσεων???Φέτος εμείς μέχρι τις 30 Ιουνίου έιχαμε συμπληρώσει μηχανογραφικό ενώ πέρυσι 6 Ιουλίου έμαθαν τις βαθμολογίες...Δηλαδή κούκλα μου πόσο ΑΠΑΙΣΙΑ είσαι???Αν μαθαίναμε και εμείς στις 6 Ιουλίου τα αποτελέσματα τι λες,θα μαθαίναμε τον Σεπτέμβριο τις βάσεις???ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΑΡΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ είναι ότι λέει ξελέει και εμείς σαν μαλάκες δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα...παρά μόνο εκνευριζόμαστε και βρίζουμε!!!ΧΑΙΡΕΣΑΙ με την εξουσία που έχεις στα χέρια σου και μας κάνεις ό,τι θέλεις???ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aloth

Νεοφερμένος

Η δώρ@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
έλεος! πόσο ακόμα άχρηστοι μπορούν να αποδείξουν ότι είναι;
ρε παιδιά εγώ έχω μαι απορία, οι σχολές πότε ανοίγουν για εγγραφή και πότε για τα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Πότε θα βγουν οι βάσεις των σχολών για τις Πανελλαδικές 2011 ? = Της αγίας Μουν##ς τα εννιάμερα..

ρε παιδιά εγώ έχω μαι απορία, οι σχολές πότε ανοίγουν για εγγραφή και πότε για τα μαθήματα;
Εγγραφή λογικά είναι οι πρώτες ημέρες του Σεπτέμβρη (οι εγγραφές έχουν συγκεκριμένη προθεσμία)και μάθημα από Οκτώβριο? Κάτι τέτοιο.. (πάντως τα μαθήματα είναι από Οκτώβριο… Αν γίνουν μαθήματα φέτος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
ρε παιδιά εγώ έχω μαι απορία, οι σχολές πότε ανοίγουν για εγγραφή και πότε για τα μαθήματα;

Ας μας απαντήσουν οι φοιτητάρες του φόρουμ μας και να φανούν λίγο πιο χρήσιμοι γιατί η μόνη προσφορά τους στην συζήτηση ήταν να μας πρήζουν λέγοντας ότι βρήκαν την ημερομηνία και ξέρουν ημερομηνία και βάσεις ενώ ήξεραν @@ Μ.....ς. Θα το εκτιμούσαμε πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
καλα. αμα οι βασεις του 90% και του 10% θα βγουν το σεπτεμβρη, τα καημενα παιδια του 5% θα τα μαθουν το δεκεμβρη; περσι χασαν μισο εξαμηνο... φετος φανταστειτε......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aloth

Νεοφερμένος

Η δώρ@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πότε θα βγουν οι βάσεις των σχολών για τις Πανελλαδικές 2011 ? = Της αγίας Μουν##ς τα εννιάμερα..


Εγγραφή λογικά είναι οι πρώτες ημέρες του Σεπτέμβρη (οι εγγραφές έχουν συγκεκριμένη προθεσμία)και μάθημα από Οκτώβριο? Κάτι τέτοιο.. (πάντως τα μαθήματα είναι από Οκτώβριο… Αν γίνουν μαθήματα φέτος).

για τις ημερομηνίες εγγραφής εγώ από που μπορώ να ενημερωθώ, υπάρχει περίπτωση να αναρτηθούν στο site της σχολής ή θα πρέπει να πηγαίνω στην σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
έλεος! πόσο ακόμα άχρηστοι μπορούν να αποδείξουν ότι είναι;
ρε παιδιά εγώ έχω μαι απορία, οι σχολές πότε ανοίγουν για εγγραφή και πότε για τα μαθήματα;
Οι εγγραφές σε κάθε τμήμα και κάθε πανεπιστήμιο είναι διαφορετικές μέρες. Συνήθως μετά την εξεταστική του Σεπτεμβρίου. Πάντως μέσα στον Σεπτέμβρη κάποιες ορισμένες μέρες.
Τα μαθήματα αρχίζουν συνήθως τέλη Σεπτέμβρη-αρχές Οκτώβρη, ανάλογα το τμήμα πάλι.

για τις ημερομηνίες εγγραφής εγώ από που μπορώ να ενημερωθώ, υπάρχει περίπτωση να αναρτηθούν στο site της σχολής ή θα πρέπει να πηγαίνω στην σχολή;
Αναρτώνται στο σάιτ της σχολής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aloth

Νεοφερμένος

Η δώρ@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οι εγγραφες στα πανεπιστημια γινονται 15-30 Σεπτεμβρη!! Τουλαχιστον τα προηγουμενα χρονια ετσι ηταν, αλλα φετος πραγματικα ΟΛΑ τα περιμενω... Τα μαθηματα αρχιζουν τελη Σεπτεμβρη (ναι, μπορει να γινονται ακομα εγγραφες, αλλα να εχει αρχισει και το εξαμηνο:P) με αρχες Οκτωβρη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Οι εγγραφες στα πανεπιστημια γινονται 15-30 Σεπτεμβρη!! Τουλαχιστον τα προηγουμενα χρονια ετσι ηταν, αλλα φετος πραγματικα ΟΛΑ τα περιμενω... Τα μαθηματα αρχιζουν τελη Σεπτεμβρη (ναι, μπορει να γινονται ακομα εγγραφες, αλλα να εχει αρχισει και το εξαμηνο:P) με αρχες Οκτωβρη!!
Οι εγγραφές όμως δεν είναι στάνταρ, ε; Περίπου τότε. Γιατί π.χ., είχα δει ότι πρόπερσι στην Αγγλική φιλολογία οι εγγραφές γίνονταν... μία μέρα, στις 29/9!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
; Ήδη έχω μετανιώσει που απέρριψα την πρόταση των γονιών μου να πάω Βέλγιο να σπουδάσω....Τι μαλάκας και εγώ...

Η ταλαιπωρια με τις βασεις ειναι ενα 'καλοσορισμα' στην τριτοβαθμια εκπαιδευση.Ειδικα φετος χλωμο το βλεπω να γινονται τα μαθηματα συμφωνα με το προγραμμα , αφου αναμενετε 'θερμος χειμωνας'.Επρεπε να φυγεις.Τωρα enjoy the ride
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Οι εγγραφές όμως δεν είναι στάνταρ, ε; Περίπου τότε. Γιατί π.χ., είχα δει ότι πρόπερσι στην Αγγλική φιλολογία οι εγγραφές γίνονταν... μία μέρα, στις 29/9!
Οχι, οι ημερομηνιες ειναι φιξαρισμενες!! Βγαζει το υπουργειο παιδειας ανακοινωση και λεει πως απο τοτε μεχρι τοτε θα γινονατι οι εγγραφες στα πανεπιστημια... Απο εκει και περα τα πανεπιστημια βγαζουν συγκεκριμενες ημερομηνιες , κυριως για να μη μαζευτουν ολοι οι φοιτητες την ιδια μερα, αλλα οποτε και να πας ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σε γραψουν!! Αυτα με λιγα λογια... Ελπιζω να βοηθησα:)!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ten_ten

Νεοφερμένος

Ο ten_ten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Επειδή η ανικανότητα αλλά και η κοροϊδία έχουν τα όρια τους θέλω να κάνω μία πρόταση.
Να γίνει μαζική αποστολή μηνυμάτων προς το υπουργείο μπας και καταλάβουν ότι σε αυτήν τη χώρα δεν ζουν χαϊβάνια.
Αν στείλουμε όλοι μαζί ένα απλό e-mail (χωρίς βρισιές και χαρακτηρισμούς) ίσως καταλάβουν ότι δεν μπορούν να παίζουν άλλο με τα νεύρα μας.
Σε τελική ανάλυση το να καθόμαστε παθητικά και να περιμένουμε το τι θα μας σερβίρουν είναι πολύ χειρότερο.
Όχι κομματικές κορώνες, όχι βρισιές απλά μηνύματα αγανάκτησης.
Επειδή το φοβερό υπουργείο δεν έχει επίσημο e-mail εγώ ήδη έστειλα εδώ :


www.minedu.gov.gr/contact-forms.html


(στο τέλος της σελίδας θα βρείτε την φόρμα επικοινωνίας)


Παραθέτω παρακάτω το δικό μου μήνυμα που τους έστειλα και ελπίζω να κινηθούν όλοι μαζικά :
Το γεγονός ότι θα ανακοινώσετε τις βάσεις εισαγωγής την 29/8/2011 τουλάχιστον σας καθιστά αστείους. Η υφυπουργός είχε ανακοινώσει επίσημα στα ΜΜΕ τέλη Ιουλίου, ο Γενικός γραμματέας μίλησε επίσης για την 25/8 και η Υπουργός τελικά λέει για 29/8. Είναι κρίμα σε μια χρονιά που όλα κινήθηκαν πολύ ποιο γρήγορα να βγάζετε τα αποτελέσματα τόσο αργά παίζοντας με τα νεύρα χιλιάδων υποψήφιων και γονέων. Ειλικρινά δεν ξέρω αν έχει μείνει ίχνος ευθιξίας σε αυτόν τον τόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Παιδια, επειδη το ποτε θα βγουν οι βασεις εχει ηδη ανακοινωθει το θεμα αυτο δεν εχει πλεον λογο υπαρξης και ετσι θα κλειδωθει. Μπορειτε ομως να συνεχισετε την συζητηση στο θεμα Στις 29 Αυγούστου οι βάσεις.

:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top