Πότε θα βγουν οι βάσεις των σχολών για τις Πανελλαδικές 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αν όσοι δεν οριστικοποίησαν είναι ανεύθυνοι 18χρονοι τότε όσοι καθησυχάζονται ή αγχώνονται με τις προβλέψεις του κάθε μαλάκα από δω κι από κει μεταφέρουν την ανευθυνότητα, και τη μαλακία, σε άλλο επίπεδο.

Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω 5-10 μέρες για οποιονδήποτε λόγο. Ας τα διορθώσουν ή ας τα συμπληρώσουν απ' την αρχή, δε με νοιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Οχι φιλε μου.Η ζωη ειναι σκληρη τι να κανουμε.Κατι τετοιες νοοτροπιες εφτασαν την χωρα μας εδω περα.

Οταν λεμε κατι,το λεμε και τελος.Ουτε παρατασεις ουτε τιποτα.Αν αρχιζεις τα μα μου τοτε αρχιζουν και τα προβληματα.18 χρονων υπευθυνα ατομα ειμαστε,σε λενε σε δινουν 10 μερες (λιγες η πολλες δεν ειναι το θεμα μας αυτο) και μεχρι τοτε πρεπει να κανεις το μηχανογραφικο.Πραγματικα δεν εχει σημασια αν ο αλλος ειχει προβληματα εκεινη την εποχη.Εμεις τι να κανουμε τωρα?Ειχε προβλημα αυτος και εξαιτιας του ομως θα εχουμε και ολοι εμεις τωρα.

Περα του οτι εμεις ειμαστε οι μαλακες της υποθεσης.Η ολη διαδικασια ειναι λαθος.Ετσι μαθαινουν στην λουφα και στην δευτερη ευκαιρια.

δεν τίθεται κανένα ζήτημα τύχης. η διαδικασία υποβολής ήταν απλούστατη και τόσο το υπουργείο όσο και τα μμε εξηγούσαν επακριβώς το τι έπρεπε να κάνουν οι υποψήφιοι αρκετές μέρες, πριν ακόμα ξεκινήσει η προθεσμία υποβολής. ακόμα όμως κι αν κάποιος δεν καταλάβαινε κάτι ή φοβόταν μήπως κάνει κάποιο λάθος, μπορούσε να πάει στο σχολείο ή το φροντιστήριό του και να γίνει εκεί όλη η δουλειά.

επίσης, δε δικαιολογώ όσους δεν πρόλαβαν. το ότι η διαδικασία ξεκίνησε δύο μέρες πριν την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων δεν έχει να λέει κάτι. εξάλλου, όπως και να ΄χαν τα πράγματα, πόσοι άραγε θα οριστικοποιούσαν από τις πρώτες 2 μέρες;; εγώ προσωπικά το οριστικοποίησα σχεδόν 1 βδομάδα πριν τη λήξη της προθεσμίας, γιατί πολύ απλά δεν περίμενα τελευταία στιγμή να αποφασίσω τι θέλω να κάνω στη ζωή μου. φυσικά και δέχομαι ότι πολλοί για τους χ,ψ λόγους χρειάζονταν περισσότερο χρόνο από 'μένα, όμως αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι να περάσεις κάπου δεν το αφήνεις το μηχανογραφικό τελευταία στιγμή, ειδικά όταν έχει βουήξει στην tv και όχι μόνο ότι τις τελευταίες μέρες υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να "πέσει" ο server. 18 χρονών είμαστε, κάποια στιγμή πρέπει ν' αρχίσουμε ν' αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας!!

Μα δεν καταλαβαίνετε ότι δεν μιλάμε λούφα; Δεν ξέρω τι έφταιξε και προέκυψε ότι προέκυψε αλλά εγώ το περίμενα ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο. Μιλάμε για εφαρμογή φέτος ενός συστήματος που λειτούργησε φέτος πρώτη φορά πιλοτικά δηλαδή τι μου λέτε ότι πέσατε από τα σύννεφα; Λίγο αυτό λίγο ο εξωφρενικά λιγότερος διαθέσιμος χρόνος για υποβολή μηχανογραφικών ήταν απόλυτα λογικό να προκύψουν τέτοια προβλήματα. Δηλαδή κάποιος που απλά δεν κατάλαβε καλά τις οδηγίες και ενώ πχ έφτιαξε το μηχανογραφικό δεν του είπαν στο σχολείο για οριστικοποίηση ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο για τι ακριβώς πρέπει να πληρώσει; για κάτι που έκανε λάθος άθελά του;

Μη μου μιλάτε για υπευθυνότητα και βλακείες γιατί φέτος ως 18ριδες είμαστε υπεύθυνοι ενώ πέρσι όχι; όσο χαρτζιλικονόμαστε από τους γονείς μας εγώ αυτά τα ακούω βερεσέ.

Αν ο server του υπουργείου έπεσε την τελευταία μέρα (δεν το ξέρω) ήταν χρέος του υπουργείου να δώσει παράταση.

Και σιγά τα προβλήματα που θα έχουμε εμείς τώρα, ναι θα μας πέσει ο κώλος αν τα μάθουμε μια βδομάδα αργότερα.

Εγώ είπα τη γνώμη μου κακώς τους άφησαν να το ξανακάνουν (αν όντως έγινε έτσι) έπρεπε να τραβήξουν έτσι όπως ήταν οριστικοποίηση.
Αλλά εκνευρίζομαι όταν βλέπω να χύνουμε δηλητήριο απέναντι στον άλλο και περιμένουμε να πέσουμε να τους φάμε με την πρώτη ευκαιρεία. Πείτε μου καλύτερα ότι ακούσατε για αριστούχους και τρίβετε τα χέρια σας μη μειωθεί ο ανταγωνισμός.

μάλλον εγώ ζω σε άλλο κόσμο, τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Αν όσοι δεν οριστικοποίησαν είναι ανεύθυνοι 18χρονοι τότε όσοι καθησυχάζονται ή αγχώνονται με τις προβλέψεις του κάθε μαλάκα από δω κι από κει μεταφέρουν την ανευθυνότητα, και τη μαλακία, σε άλλο επίπεδο.

Δεν έχω πρόβλημα να περιμένω 5-10 μέρες για οποιονδήποτε λόγο. Ας τα διορθώσουν ή ας τα συμπληρώσουν απ' την αρχή, δε με νοιάζει.
αυτή τη στιγμή συγκρίνεις δύο εντελώς ανόμοια πράγματα. το ότι έχεις καλώς ή κακώς ένα περιθώριο δύο εβδομάδων για να πάρεις κάποιες αποφάσεις για το μέλλον σου και δεν το αξιοποιείς όσο πρέπει, γιατί πιθανότατα δε δίνεις την πρέπουσα σημασία, ναι το θεωρώ ανευθυνότητα και μάλιστα μεγάλη. αντίθετα, το άγχος μπορεί να καταβάλει τον οποιοδήποτε. είναι όμως κάτι που δεν μπορείς να το ελέγξεις, ενώ το πότε θα υποβάλλουμε τα μηχανογραφικά μας και γενικότερα το πώς θα είμαστε απέναντι στις υποχρεώσεις μας είναι καθαρά στο δικό μας χέρι. το άγχος. η μαλακία, που λες, και η ανευθυνότητα είναι 3 εντελώς διαφορετικά πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lefterisg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Παιδιά, το σύστημα υποβολής δεν θα μπορούσε να γίνει πιο απλό.Μόνο τα κουμπιά έμενε να σου πάταγε άλλος, όλα στα εξηγούσαν αναλυτικά και δεν χρειαζόταν καμία τρελή γνώση υπολογιστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τρία εντελώς διαφορετικά πράγματα για σένα.

Είναι γελοία η επιλεκτικότητά σας στη δήθεν σοβαρότητα της ηλικίας. Μιλάμε για 18χρονους όλη τη μέρα ή για ενήλικες μέχρι τα τέλη Ιουνίου και μετά πάλι brainwashed 5χρονα; Το ίδιο μαλάκας είναι αυτός που πνίγεται σε μία κουταλιά νερό με αυτόν που δε μπορεί να ελέγξει το άγχος του, μιλώντας πάντα --όπως εσείς-- για 18χρονους έτοιμους για τα πανεπιστήμια. Και για την ακρίβεια βρίσκω τον δεύτερο επίπεδα μπροστά απ' τη στιγμή που ΞΕΡΕΙ ότι κανείς ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τις βάσεις. Ο πρώτος εντάξει, έκανε τη μαλακία στη συμπλήρωση κι έρχεται να κλάψει σήμερα. Δεν τον δικαιολογώ αλλά τον διαφοροποιώ από τα πρόβατα.

Η υπευθυνότητα αποδεικνύεται σε όλες τις πτυχές των πανελλαδικών, απ' το διάβασμα μέχρι το αποτέλεσμα. Δεν τελειώνεις με το μηχανογραφικό και μετά τρως όποια μαλακία σου πετάξουν. Και ξαναλέω λοιπόν, προτιμώ 1000 ανάξιους της ηλικίας τους παρά 90000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αυτοι οι 90000 γιατι ειναι αναξιοι?δεν καταλαβα το σχολιο σου που επικεντρωνεται..ποιον κατανομαζεις ως προβατο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν ήταν ξεκάθαρο; Όλους όσους ασχολούνται με εκτιμήσεις τύπου αυτών που βλέπεις στο θέμα τις τελευταίες εβδομάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
για μενα το να παιρνουν καποιοι καποια γνωμη για τη σχολη δεν ειναι κακο..αν ομως πανε και πουνε μαμα η βαση θα ναι τοσο ενταξει θα συμφωνησω στο προβατο :P φυσικα και κανεις δεν ξερει τις βασεις ελπιζω να μην νομιζει κανεις οτι οι διαφορες προβλεψεις που του λενε ειναι και οι πραγματικες βασεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ignorance is bliss, αυτό είναι που θα 'πρεπε να μας ενοχλεί, όχι τόσο η μαλακία του κόσμου αλλά το ότι κάποιοι παίζουν μ' αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Αλλά εκνευρίζομαι όταν βλέπω να χύνουμε δηλητήριο απέναντι στον άλλο και περιμένουμε να πέσουμε να τους φάμε με την πρώτη ευκαιρεία. Πείτε μου καλύτερα ότι ακούσατε για αριστούχους και τρίβετε τα χέρια σας μη μειωθεί ο ανταγωνισμός.

μάλλον εγώ ζω σε άλλο κόσμο, τι να πω.
Ρε σι δεν το καταλαβαινεις οτι ετσι δημιουργουνται ενα σορο προβληματα?Ετσι μαθαινουμε απο μικροι?Και οταν μεγαλωσουμε αυτα τα μικροπροβληματα οπως ειναι το μηχανογραφικο γινονται μεγαλυτερα και με περισσοτερες επιπτωσεις?

Οι Γερμανοι μωρε πως δουλευουν ολα ρολοι?Γιατι εκει περα οταν λενε κατι,το εφαρμοζουν και ΤΕΛΟΣ.Δεν εχει μα μου.Ενω εμεις οι Ελληναρες,με το μεσογειακο μας κλιμα,αχ δεν πειραζει το ενα,αχ αστο για αλλη φορα,αχ παρε μια δευτερη ευκαιρια.Και παρε ολα τα προβληματα που εχουμε σαν χωρα.

Δεν χωρανε συναισθηματισμοι σε τετοια θεματα,πως να το κανουμε?Το μονο που καταφερνουν ειναι να τα κανουν χειροτερα.

Να μαθεις να εισαι ενταξει στις υποχρεωσεις.Δηλαδη μαλακας ειμαι εγω που καθομουν και εψαχνα μεχρι τις 5 το πρωι για τις σχολες που με ενδοιεφεραν επειδη την αλλη μερα επρεπε να παραδωσω?Αν δεν μπορει να καταλαβει ο αλλος ενα τοσο αστειο συστημα,ε τι να κανουμε,πρεπει να εχει μερικες επιπτωσεις.Ετσι πανε αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαίνετε ότι δεν μιλάμε λούφα; Δεν ξέρω τι έφταιξε και προέκυψε ότι προέκυψε αλλά εγώ το περίμενα ότι θα γινόταν κάτι τέτοιο. Μιλάμε για εφαρμογή φέτος ενός συστήματος που λειτούργησε φέτος πρώτη φορά πιλοτικά δηλαδή τι μου λέτε ότι πέσατε από τα σύννεφα; Λίγο αυτό λίγο ο εξωφρενικά λιγότερος διαθέσιμος χρόνος για υποβολή μηχανογραφικών ήταν απόλυτα λογικό να προκύψουν τέτοια προβλήματα. Δηλαδή κάποιος που απλά δεν κατάλαβε καλά τις οδηγίες και ενώ πχ έφτιαξε το μηχανογραφικό δεν του είπαν στο σχολείο για οριστικοποίηση ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο για τι ακριβώς πρέπει να πληρώσει; για κάτι που έκανε λάθος άθελά του;

Μη μου μιλάτε για υπευθυνότητα και βλακείες γιατί φέτος ως 18ριδες είμαστε υπεύθυνοι ενώ πέρσι όχι; όσο χαρτζιλικονόμαστε από τους γονείς μας εγώ αυτά τα ακούω βερεσέ.

Αν ο server του υπουργείου έπεσε την τελευταία μέρα (δεν το ξέρω) ήταν χρέος του υπουργείου να δώσει παράταση.

Και σιγά τα προβλήματα που θα έχουμε εμείς τώρα, ναι θα μας πέσει ο κώλος αν τα μάθουμε μια βδομάδα αργότερα.

Εγώ είπα τη γνώμη μου κακώς τους άφησαν να το ξανακάνουν (αν όντως έγινε έτσι) έπρεπε να τραβήξουν έτσι όπως ήταν οριστικοποίηση.
Αλλά εκνευρίζομαι όταν βλέπω να χύνουμε δηλητήριο απέναντι στον άλλο και περιμένουμε να πέσουμε να τους φάμε με την πρώτη ευκαιρεία. Πείτε μου καλύτερα ότι ακούσατε για αριστούχους και τρίβετε τα χέρια σας μη μειωθεί ο ανταγωνισμός.

μάλλον εγώ ζω σε άλλο κόσμο, τι να πω.
δόξα τω θεω στην εποχή που ζούμε υπάρχουν πολλές πηγές ενημέρωσης που διαλαλούσαν ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ το τι επρεπε να κάνουμε. η τηλεόραση μόνο στα κρατικά κανάλια σχεδόν όλη μέρα κάθε μέρα μιλούσε για το συγκεκριμένο θέμα με καλεσμένους καθηγητές που έδιναν πληροφορίες. εγώ δεν είπα ότι με το που πατάς τα 18 πατιέται κι ένα κουμπάκι που σε κάνει υπεύθυνο, όμως τη δική μας αβλεψία ή και αδιαφορία,πολλές φορές, δεν μπορούμε να τη χρεώνουμε πάντα και μόνο στους άλλους! ούτε εγώ ξέρω αν έπεσε ο server, αλλά όταν βλέπεις να υπάρχουν τόσες πολλές προειδοποιήσεις δεν το αφήνεις τελευταία στιγμή. είναι αυτό που λένε "φύλα τα ρούχα σου να έχεις τα μισά!". προσωπικά δε με ενδιαφέρει αν θα υπάρξει μικρότερος ή όχι ανταγωνισμός, αλλά από ένα σημείο και μετά είναι το γαμώτο. σε βάζουν μία ολόκληρη χρονιά να τρέχεις, αρχίζουν οι πανελλήνιες νωρίτερα από κάθε άλλη χρονιά και στο τέλος υπάρχει περίπτωση να βγουν οι βάσεις και αργότερα από καθε άλλη χρονιά. και στο κάτω κάτω για πολλούς από εμάς που θα φύγουμε απ' τα σπίτια μας οι 5-10 μέρες έχουν μεγάλη σημασία, γιατί οι γονείς μας κανονίζουν καιρό πριν τις άδειες κλπ, ώστε να μπορούν να ψάξουν για σπίτι. 5-10 μέρες αργότερα λοιπόν μπορούν να σου ανατρέψουν όλα τα σχέδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ενα παραδειγμα...ειναι κατι παιδια στο edu4u και ρωτανε αν περνανε Ιατρικη με 18750 και πανω ενας ρωτουσε με 18850..ε αυτοι ειναι για δουλεμα ρε φιλε ενταξει συμφωνω και καλα τους κανουν! αλλα και εγω που εχω δει 2 3 εκτιμησεις για την σχολη μου δεν μου εχει κανει κακο νομιζω ξερω πανω κατω που μπορει να κυμανθει..το να πεσουν π.χ 400 μορια εξω φανταζομαι ειναι απιθανο αλλα ειναι απλα μια γνωμη! τελος παντων για να ειναι και λιγο ον τοπικ το σχολιο μου προσωπικα ελπιζω να βγουνε πριν τις 20 Αυγουστου οι βασεις...να τελειωνουμε αφου φτασαμε μεχρι εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πάλι τα ίδια τσάμπα μιλάω μου φαίνεται

Ρε σι δεν το καταλαβαινεις οτι ετσι δημιουργουνται ενα σορο προβληματα?Ετσι μαθαινουμε απο μικροι?Και οταν μεγαλωσουμε αυτα τα μικροπροβληματα οπως ειναι το μηχανογραφικο γινονται μεγαλυτερα και με περισσοτερες επιπτωσεις?

Πες μου πώς ακριβώς μπορείς να μάθεις σε κάτι που έκανες ΑΘΕΛΑ ΣΟΥ. Επαναλαμβάνω το φετινό σύστημα υλοποιήθηκε για πρώτη φορά τι ακριβώς περιμένατε δηλαδή.

Να μαθεις να εισαι ενταξει στις υποχρεωσεις.Δηλαδη μαλακας ειμαι εγω που καθομουν και εψαχνα μεχρι τις 5 το πρωι για τις σχολες που με ενδοιεφεραν επειδη την αλλη μερα επρεπε να παραδωσω?Αν δεν μπορει να καταλαβει ο αλλος ενα τοσο αστειο συστημα,ε τι να κανουμε,πρεπει να εχει μερικες επιπτωσεις.Ετσι πανε αυτα

Πάμε πάλι. Πες ότι κάποια παιδιά σκίστηκαν κι αυτά στην έρευνα, ήταν μες στο άγχος έψαχναν συνέχεια, ρωτούσαν για σχολές, ξενυχτούσαν και εν τέλει έφτιαξαν ένα μηχανογραφικό αλλά στο σχολείο ΔΕΝ τους είπαν για οριστικοποίηση και το άφησαν έτσι όπως ήταν αποθηκευμένο. Και όχι δεν έβλεπαν τηλεόραση κατοικούσαν σε ιγκλού και επικοινωνούσαν με σήματα καπνού. Αυτοί για ποιον ακριβώς λόγο πρέπει να χάσουν μια χρονιά; επειδή έτυχε να μην ενημερωθούν όπως έπρεπε; ωραίους σας βρίσκω.

δόξα τω θεω στην εποχή που ζούμε υπάρχουν πολλές πηγές ενημέρωσης που διαλαλούσαν ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ το τι επρεπε να κάνουμε. η τηλεόραση μόνο στα κρατικά κανάλια σχεδόν όλη μέρα κάθε μέρα μιλούσε για το συγκεκριμένο θέμα με καλεσμένους καθηγητές που έδιναν πληροφορίες. εγώ δεν είπα ότι με το που πατάς τα 18 πατιέται κι ένα κουμπάκι που σε κάνει υπεύθυνο, όμως τη δική μας αβλεψία ή και αδιαφορία,πολλές φορές, δεν μπορούμε να τη χρεώνουμε πάντα και μόνο στους άλλους! ούτε εγώ ξέρω αν έπεσε ο server, αλλά όταν βλέπεις να υπάρχουν τόσες πολλές προειδοποιήσεις δεν το αφήνεις τελευταία στιγμή. είναι αυτό που λένε "φύλα τα ρούχα σου να έχεις τα μισά!". προσωπικά δε με ενδιαφέρει αν θα υπάρξει μικρότερος ή όχι ανταγωνισμός, αλλά από ένα σημείο και μετά είναι το γαμώτο. σε βάζουν μία ολόκληρη χρονιά να τρέχεις, αρχίζουν οι πανελλήνιες νωρίτερα από κάθε άλλη χρονιά και στο τέλος υπάρχει περίπτωση να βγουν και αργότερα από καθε άλλη χρονιά.

ότι είπα και στο από πάνω.
Εγώ έχω σταματήσει εδώ και κάτι μήνες να παρακολουθώ τηλεόραση, ότι είδα για οριστικοποίηση ήταν από εδώ πέρα κατά τύχη. Αξίζει κι εγώ να καώ στην πυρά;
Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται δεδομένο ότι κάποιος θα βλέπει τηλεόραση ώστε να ενημερώνεται για τα σχέδια του υπουργείου. Και στην τελική ρε παιδιά πολύ απόλυτους σας βρίσκω, επειδή μιλάμε για μειονότητα στα αποτέτοια μας; Ας είχατε κάποιον γνωστό που ενώ διάβαζε όλη τη χρονιά και είχε φτύσει αίμα να έκανε μηχανογραφικό χωρίς οριστικοποίηση, πώς θα νιώθατε; θα του το λέγατε στα ίσα ότι αυτός έφταιγε;

και στο κάτω κάτω για πολλούς από εμάς που θα φύγουμε απ' τα σπίτια μας οι 5-10 μέρες έχουν μεγάλη σημασία, γιατί οι γονείς μας κανονίζουν καιρό πριν τις άδειες κλπ, ώστε να μπορούν να ψάξουν για σπίτι. 5-10 μέρες αργότερα λοιπόν μπορούν να σου ανατρέψουν όλα τα σχέδια!!

Ρε σεις, θα θελα να γίνει καμιά βαρβάτη απεργεία και να βγουν οι βάσεις μέσα Σεπτεμβρίου εκεί που θα περιμένατε τέλη Αυγούστου μαζί με την καθυστέρηση και να τρέχετε και να μη φτάνετε. Και τότε θα σας λέω sorry folks, life is unfair!

Περιμέναμε πρώτα για τέλη Ιουλίου, μετά κάποιοι λέγανε για αρχές Αυγούστου, αργότερα "μετά το δεκαπεταύγουστο" και τώρα τρίτο δεκαήμερο αλλα όλα αυτά είναι gg και αυτό που θα σας χαλάσει όλα τα σχέδια θα είναι οι μερικές μέρες καθυστέρηση λόγω αναμενόμενων προβλημάτων στην τελική. Με δουλεύετε μήπως; Και όσοι έχετε κανονίσει από τώρα με εκτιμήσεις πάτε τίποτα δεν είναι σίγουρο μην πάει κανείς να ζητήσει τα ρέστα μετά λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ενα παραδειγμα...ειναι κατι παιδια στο edu4u και ρωτανε αν περνανε Ιατρικη με 18750 και πανω ενας ρωτουσε με 18850..ε αυτοι ειναι για δουλεμα ρε φιλε ενταξει συμφωνω και καλα τους κανουν! αλλα και εγω που εχω δει 2 3 εκτιμησεις για την σχολη μου δεν μου εχει κανει κακο νομιζω ξερω πανω κατω που μπορει να κυμανθει..το να πεσουν π.χ 400 μορια εξω φανταζομαι ειναι απιθανο αλλα ειναι απλα μια γνωμη! τελος παντων για να ειναι και λιγο ον τοπικ το σχολιο μου προσωπικα ελπιζω να βγουνε πριν τις 20 Αυγουστου οι βασεις...να τελειωνουμε αφου φτασαμε μεχρι εδω

o κ Κουτρουμπελης μου ειπε 15 αυγουστου 2-3 μερες μετα....να πεσουν 400 μορια δεν προκειται αντε κανα 200 μορια ειναι η αποκλιση και συμφωνω δεν ειναι κακο να εχεις μια εκτιμηση για το που θα κυμανθει η σχολη που ποθεις ποσο μαλλον απο το edu4u που ειναι ολοκληρη στατιστικη μελετη.αυτα που λενε για το αν περναω ιατρικη με 19999 ειναι μλκς και το κανουν πιο πολυ απο ανησυχια και ανασφαλεια -ισως και επιδειξη- θεωρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ρε Μπιλι δεν προκειτε να βρουμε ακρη,αστο

Ναι αμα ειχα γνωστο προσωπο η ημουν και εγω μεσα σε αυτους φυσικα και θα ηθελα να παρω αυτην την δευτερη ευκαιρια.Ολοι μας την παρτη μας κοιταμε.Αλλα αλλο το τι θελουμε εμεις και αλλο το τι ειναι σωστο.Αν ημουν εγω,θα πονεσει,θα στεναχωρηθω κτλ αλλα θα το καταπιω και θα καταλαβω την βλακεια που εκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
και το σωστό σχετικό είναι... τέλος πάντων, όπως λες ο καθένας κοιτάει την πάρτη του, το εμπέδωσα για τα καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
ότι είπα και στο από πάνω.
Εγώ έχω σταματήσει εδώ και κάτι μήνες να παρακολουθώ τηλεόραση, ότι είδα για οριστικοποίηση ήταν από εδώ πέρα κατά τύχη. Αξίζει κι εγώ να καώ στην πυρά;
Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται δεδομένο ότι κάποιος θα βλέπει τηλεόραση ώστε να ενημερώνεται για τα σχέδια του υπουργείου. Και στην τελική ρε παιδιά πολύ απόλυτους σας βρίσκω, επειδή μιλάμε για μειονότητα στα αποτέτοια μας; Ας είχατε κάποιον γνωστό που ενώ διάβαζε όλη τη χρονιά και είχε φτύσει αίμα να έκανε μηχανογραφικό χωρίς οριστικοποίηση, πώς θα νιώθατε; θα του το λέγατε στα ίσα ότι αυτός έφταιγε;
η τηλεόραση ήταν απλά ένα παράδειγμα. υπάρχουν οι εφημερίδες, το ιντερνετ... δεν είμαστε απόλυτοι, γι' αυτό άλλωστε και κάνουμε συζήτηση. απλά βλέπουμε τα πράγματα από διαφορετική οπτική γωνία. δεν καταλαβαίνω, γιατί είναι κακό να υποδεικνύεις στον άλλο τα λάθη του, αν έρθει και σου ζητήσει τη γνώμη σου. από τη στιγμή που αυτό πιστεύω, αυτό και θα του έλεγα. οι ανθρώπινες σχέσεις στηρίζονται στην ειλικρίνεια και όχι στα "χαϊδέματα αυτιών".



Ρε σεις, θα θελα να γίνει καμιά βαρβάτη απεργεία και να βγουν οι βάσεις μέσα Σεπτεμβρίου εκεί που θα περιμένατε τέλη Αυγούστου μαζί με την καθυστέρηση και να τρέχετε και να μη φτάνετε. Και τότε θα σας λέω sorry folks, life is unfair!

Περιμέναμε πρώτα για τέλη Ιουλίου, μετά κάποιοι λέγανε για αρχές Αυγούστου, αργότερα "μετά το δεκαπεταύγουστο" και τώρα τρίτο δεκαήμερο αλλα όλα αυτά είναι gg και αυτό που θα σας χαλάσει όλα τα σχέδια θα είναι οι μερικές μέρες καθυστέρηση λόγω αναμενόμενων προβλημάτων στην τελική. Με δουλεύετε μήπως; Και όσοι έχετε κανονίσει από τώρα με εκτιμήσεις πάτε τίποτα δεν είναι σίγουρο μην πάει κανείς να ζητήσει τα ρέστα μετά λοιπόν.

τόση ώρα λες εμάς κακούς, αλλά με αυτό που λες ο κακός γίνεσαι εσύ. και στο κάτω κάτω μπορώ να καταλάβω μία καθυστέρηση, λόγω απεργίας, αλλά όχι για την αβλεψία ή την αδιαφορία ή και 'γω δε ξέρω τι κάποιων. όταν βλέπεις τα μόριά σου ότι είναι πολύ πιο κάτω από αυτά της σχολής που εδρεύει στην πόλη σου, δε χρειάζεσαι ιδιαίτερη σοφία ή τις εκτιμήσεις για να καταλάβεις ότι περνάς σε κάποια άλλη πόλη. εσύ δεν μπορείς να καταλάβεις ότι όσο πιο αργά τόσο το χειρότερο για τις οικογένειες των παιδιών που θα πάνε σε άλλη πόλη; ξέχνα τις άδειες κι όλα αυτά. σου δίνω δικό μου παράδειγμα. εγώ 100% περνάω σε κάποια άλλη πόλη γιατί για τη σχολή που θέλω είμαι 1000+ μόρια κάτω από την πόλη μου. έχω μία αδερφή μικρότερη που πάει δημοτικό. αν οι βάσεις βγουν κατά σεπτέμβρη μεριά πώς θα γίνει να πηγαίνει η μικρή σχολείο-αγγλικά-χορούς που θα πρέπει να βρισκόμαστε αλλού εκείνες τις μέρες, γιατί κανείς δε ξέρει πόσο θα πάρει μέχρι να βρεις ένα σπίτι και τακτοποιηθείς;

τεσπα, επειδή αυτή η συζήτηση δε βγάζει πουθενά και ίσως είναι και λίγο οφφ, ό,τι ήταν να πω, το είπα. αυτή είναι η γνώμη μου και κάθε άλλη άποψη είναι σεβαστη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Ρε βασιλης497 τι κάθεσαι και λες.. άτυχοι αυτοί? Πονηρές αλεπούδες είναι και εννοείτε θα κάνω καταγγελία αν τους δεχτούν, δα αν βρεθούν και άλλα άτομα, θα κάνουμε μήνυση. Εγώ είμαι ένας από τους άτυχους, πέρα ότι έγραψα χάλια (δικό μου πρόβλημα), το υπουργείο μέχρι προ-τελευταία ημέρα έβγαζε ανακοίνωση ΟΤΙ ΔΕΝ τίθεται θέμα παράτασης!!.. Πρώτη φορά για εμένα ήταν αυτή η εμπειρία, ούτε ήξερα για προβλέψεις, πως και τι.. αρων αρων αφού είδα βαθμολογία, έβαλα εκεί 30 σχολές και το κατέθεσα, χωρίς να ξέρω πώς και τι και αν.. Εγώ είμαι ο άτυχος και 80000 άλλοι που το κατέθεσαν πριν την παράταση.. Διότι το υπουργείο εμάς μας κορόιδεψε για να ξεφορτωθεί ακριβώς αυτό που επικαλούνται τα μιου μιου παραπονεμένα 1000 παιδιά. Τεχνικούς λόγους (κρέμασμα σερβερ)

Αυτοί όχι μόνο αδιαφόρησαν πλήρως για το νόμιμο, χλεύασαν και την παράταση.. και τώρα το παίζουν μάγκες? Όσα πάρει ο άνεμος.. τίποτα άλλο δεν έχω να πω.. Η θα δώσουν σε όλους να κάνουν διορθώσεις, η είναι άκυροι. Δεν το κατάλαβα. Λοιπόν, μας επιστρατεύω όποιος θέλει να καταθέσουμε μήνυση σε περίπτωση που τους δεχτούν και δεν δώσουν σε όλους την δυνατότητα διόρθωσης.. Διότι αυτοί πλέον παν σημειωτέον σε σχολές, ξέρουν ακριβώς τι θα βάλουν.. Όσο για αυτό που έγραψες Βασίλη, ότι θα καταθέσουν αυτό που είχαν συμπληρώσει.. Ξέχασες τους όρους χρήσης? Η μας κοροϊδεύεις? Ότι αφού κλεισει η προθεσμία, διαγράφονται τα πρόχειρα
και μάλιστα αυτόματα, άρα ο όποιος ισχυρισμός επί του θέματος, απλά ρίχνουν ζαχαριτσα στα μάτια... Η κανείς και ποτέ δεν διαβάζει τους όρους χρήσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top