Πότε βγαίνουν οι λύσεις των ασκήσεων των Πανελληνίων από τα φροντιστήρια;

παιδι για κλαματα

Νεοφερμένος

Ο παιδι για κλαματα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους σας. Τι ώρα περίπου ανακοινώνουν τις λύσεις των ασκήσεων των Πανελληνίων τα φροντιστίρια; Ξέρω οτι τα θέματα βγαίνουν στις 10...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Είναι ανάλογα το φροντιστήριο. Άλλα τα δημοσιεύουν μέσα σε 1.5 - 2 ώρες από την διάδοση των θεμάτων. Άλλα φροντιστήρια πηγαίνει και 4 το μεσημέρι μέχρι να δώσουν τις λύσεις τους.
Τακτική επίσης μερικών φροντιστηρίων για να εξυπηρετήσουν γρήγορα το κοινό είναι να τις δημοσιεύουν λίγες λίγες (όσες λύνει λίγες λίγες ο υπεύθυνος καθηγητής τους). Πάνω σε αυτό, πολλές φορές μπορεί να είναι και χειρόγραφες (γραμμένες σε Α4 φύλλα με στυλό και σκανναρισμένες) για να έχουν τα πρωτεία και αργότερα μέσα στη μέρα τις ανεβάζουν γραμμένες σε υπολογιστή. :P

Εμείς εδώ σαν iSchool κάθε χρόνο έχουμε ειδικά threads συζητήσεων για κάθε μάθημα των πανελληνίων και ποστάρουμε τα θέματα και λύσεις από φροντιστήρια και γίνεται συζήτηση.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Πληροφοριακά για τον λόγο που είπε ο Scandal δεν πρέπει να είσαι σίγουρος πως οι λύσεις τους είναι σωστές, ειδικά σε μαθήματα όπως η Έκθεση. Συνήθως δεν γνωρίζουν καν τις οδηγίες που έχουν δωθεί στους διορθωτές, άρα μπορεί να γίνει και αχταρμάς
Καλησπέρα σε όλους σας. Τι ώρα περίπου ανακοινώνουν τις λύσεις των ασκήσεων των Πανελληνίων τα φροντιστίρια; Ξέρω οτι τα θέματα βγαίνουν στις 10...
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Επειδή το παιδί είναι από ΕΠΑΛ, ξέρετε αν υπάρχει κάποια μεγαλύτερη καθυστέρηση στις λύσεις πανελληνίων από φροντιστηρίων για ΕΠΑΛ; Αυτά που έγραψα εγώ αφορούν το ΓΕΛ γιατί τα παρακολουθώ χρόνια.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Επειδή το παιδί είναι από ΕΠΑΛ, ξέρετε αν υπάρχει κάποια μεγαλύτερη καθυστέρηση στις λύσεις πανελληνίων από φροντιστηρίων για ΕΠΑΛ; Αυτά που έγραψα εγώ αφορούν το ΓΕΛ γιατί τα παρακολουθώ χρόνια.
Λογικά δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά, ίσως να είναι ελάχιστη η καθυστέρηση επειδή ασχολούνται λιγότεροι για τις λύσεις τους. Αλλά συνήθως βγαίνουν κι αυτές γρήγορα
 

Thmoysides

Νεοφερμένος

Ο Thmoysides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπερα,ποτε βγαινουν οι λυσεις των πανελληνιων στο ιντερνετ απο τα φροντηστηρια; Αλλος μου λεει στο μισαωρο αλλος σε 2ωρες,οποιος ξερει ας μου πει👍
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Καλησπερα,ποτε βγαινουν οι λυσεις των πανελληνιων στο ιντερνετ απο τα φροντηστηρια; Αλλος μου λεει στο μισαωρο αλλος σε 2ωρες,οποιος ξερει ας μου πει👍
Ο Πουκαμισάς συνήθως είναι από τους πρώτους. Ξεκινάει και τα ανεβάζει λίγα λίγα χειρόγραφα (πχ τα Μαθηματικά) ώστε να έχει το πρωτοτόκια. Τα θέματα βγαίνουν στο κοινό κατά τις 10:00 με 10:30, οπότε από τις 11:00 αρχίζουν τα φροντιστήρια να ανεβάζουν τις λύσεις τους.
Πολλά φροντιστήρια δεν τους ενδιαφέρει να ανεβάσουν γρήγορα λύσεις, οπότε μπορεί να πάει και 17:00 - 18:00 και να τα ανεβάζουν τότε. Μέχρι τη 13:00 λογικά είναι όλες οι λύσεις ανεβασμένες από όσα φροντιστήρια σπεύδουν αμέσως.
 

Thmoysides

Νεοφερμένος

Ο Thmoysides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ο Πουκαμισάς συνήθως είναι από τους πρώτους. Ξεκινάει και τα ανεβάζει λίγα λίγα χειρόγραφα (πχ τα Μαθηματικά) ώστε να έχει το πρωτοτόκια. Τα θέματα βγαίνουν στο κοινό κατά τις 10:00 με 10:30, οπότε από τις 11:00 αρχίζουν τα φροντιστήρια να ανεβάζουν τις λύσεις τους.
Πολλά φροντιστήρια δεν τους ενδιαφέρει να ανεβάσουν γρήγορα λύσεις, οπότε μπορεί να πάει και 17:00 - 18:00 και να τα ανεβάζουν τότε. Μέχρι τη 13:00 λογικά είναι όλες οι λύσεις ανεβασμένες από όσα φροντιστήρια σπεύδουν αμέσως.
Συγγνωμη για την ταχυτατη απαντηση μου και ευχαριστω για την επισης ταχυτατη δικη σου,ανεβαζουν δηλαδη χειρογραφες λυσεις πριν την ληξη; δεν ειναι λιγο ζαβο αυτο; απο οτι καταλαβαινω πριν την ληξη εχουν ανεβει α β θεματα ολοκληρα,θα μου πεις και ποτε να προλαβει να τα δει καποιος και που να τα θυματε,οπως και να χει ευχαριστω το χα απορια👍
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Συγγνωμη για την ταχυτατη απαντηση μου και ευχαριστω για την επισης ταχυτατη δικη σου,ανεβαζουν δηλαδη χειρογραφες λυσεις πριν την ληξη; δεν ειναι λιγο ζαβο αυτο; απο οτι καταλαβαινω πριν την ληξη εχουν ανεβει α β θεματα ολοκληρα,θα μου πεις και ποτε να προλαβει να τα δει καποιος και που να τα θυματε,οπως και να χει ευχαριστω το χα απορια👍
αχαχαχ τι σε απασχολει αυτο ομως!εγω θυμαμαι τα χρονια εκεινα τις κοιταζα απο το in.gr που τα ειχανε απο τους οριζοντες.ακομα και τωρα πρεπει να ασχολουνται
 

Thmoysides

Νεοφερμένος

Ο Thmoysides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αχαχαχ τι σε απασχολει αυτο ομως!εγω θυμαμαι τα χρονια εκεινα τις κοιταζα απο το in.gr που τα ειχανε απο τους οριζοντες.ακομα και τωρα πρεπει να ασχολουνται
Ρε συ διαβαζα ενα αρθρο μιας που κατηγορουσε την οργανωση των πανελληνιων επειδη λεει βγαινουν οι λυσεις κατα τη διαρκεια της εξετασης και αυτο ειναι κινδυνος λεει οτι θα αντιγραψουν οι μαθητες και ειχα απορια να δω αν στεκει καθολου,που τελικα δεν βγαζει νοημα αλλα νταξει το ξερουμε πως εχει τρελαθει ο κοσμος.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
Ρε συ διαβαζα ενα αρθρο μιας που κατηγορουσε την οργανωση των πανελληνιων επειδη λεει βγαινουν οι λυσεις κατα τη διαρκεια της εξετασης και αυτο ειναι κινδυνος λεει οτι θα αντιγραψουν οι μαθητες και ειχα απορια να δω αν στεκει καθολου,που τελικα δεν βγαζει νοημα αλλα νταξει το ξερουμε πως εχει τρελαθει ο κοσμος.
τα θεματα ανακοινωνονται 1 ακριβως ωρα αφου τα μοιρασουν.δηλαδη 8:30 τα δινουν 9:30 ανεβαινουν στο σαιτ του υπουργειου.επισης,απαγορευονται κινητα και τα παντα.πως μπορει καποιος να μαθει απαντησεις?μονο αν ζητησει αδεια για τουαλετα που και κει θα σε περιμενει συνοδος απεξω.οποιος εχει τα κοτσια ας το ρισκαρει να χασει ολη τη χρονια αν νομιζει οτι ειναι τοσο πολυ μαγκας.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Μια συμβουλή που κανένας δεν θα ακολουθήσει: ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ. Μόνο κακό μπορεί να σας κάνει. Αφοσιωθείτε στο επόμενο μάθημα.

1652099771059.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top