Πότε βγαίνουν οι αρχικές απαντήσεις των πανελληνίων;

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλησπερα σας! Επειδη εχω μια λεκτικη διαμαχη με την αδελφη μου,οι απαντησεις περσι των πανελληνιες δεν βγηκαν μιση ωρα πριν την ληξη της εξετασης νομιζω 11:30;γιατι εκεινη ισχυριζεται οτι βγηκαν το απογευμα εκεινης της μερας,πχ 2 ιουνιου βγηκαν το απογευμα της 2 ιουνιου
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Καλησπερα σας! Επειδη εχω μια λεκτικη διαμαχη με την αδελφη μου,οι απαντησεις περσι των πανελληνιες δεν βγηκαν μιση ωρα πριν την ληξη της εξετασης νομιζω 11:30;γιατι εκεινη ισχυριζεται οτι βγηκαν το απογευμα εκεινης της μερας,πχ 2 ιουνιου βγηκαν το απογευμα της 2 ιουνιου
Αν και δίνω φέτος, έχω την εντύπωση ότι πέρυσι τα θέματα δημοσιεύτηκαν την ώρα της δυνατής αποχώρησης (γύρω στις 10:30-11:00)
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ποιες απαντήσεις; Επίσημες απαντήσεις (υπουργείου) δεν βγαίνουν. Τα φροντιστήρια βγάζουν απαντήσεις και σκίζονται ποιο θα πρωτοβγάλει.

1683205915517.png
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Αν και δίνω φέτος, έχω την εντύπωση ότι πέρυσι τα θέματα δημοσιεύτηκαν την ώρα της δυνατής αποχώρησης (γύρω στις 10:30-11:00)
Καλά άλλο τα θέματα και άλλο οι απαντήσεις, δεν βγαίνουν μαζί.

Δε θυμάμαι την ακριβή ώρα, αλλά δεν βγαίνουν το απόγευμα οι πρώτες απαντήσεις, πιο νωρίς.

Υ.Γ Ναι, αυτό που λέει και ο Δίας.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γιατί θέλει ο κόσμος γρήγορα τις απαντήσεις; (Άσε που κάποιο φροντιστήριο λόγω βιασύνης ίσως έκανε και λάθη). Ας πούμε ότι οι απαντήσεις δεν ταιριάζουν με αυτά που γράψατε. Τι θα γίνει; Θα απογοητευθείτε χωρίς λόγο. Καλό είναι να μην ασχοληθείτε με το μάθημα που μόλις γράψατε, ξεχάστε το και στοχεύετε το επόμενο. Και αν είναι το τελευταίο; Ρίξτε το στο γιαλό και πηγαίνετε για μπάνιο.

1683207494176.png
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Συνήθως "διαρρέουν" οι απαντήσεις - οδηγίες διόρθωσης από τα εξεταστικά κέντρα, αλλά όχι την ίδια μέρα.
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ποιες απαντήσεις; Επίσημες απαντήσεις (υπουργείου) δεν βγαίνουν. Τα φροντιστήρια βγάζουν απαντήσεις και σκίζονται ποιο θα πρωτοβγάλει.

Πιστεψε με,καθως δινω 2η φορα γνωριζω πολυ καλα οτι δεν υπαρχουν απαντησεις απο το υπουργειο. Οταν λεω αρχικες,εννοω τα πρωτα θεματα,γιατι οπως ειπε και ενας αλλος φιλος κατω κατω,πολλα φροντηστηρια κανουν λαθος και τα ξαναβγαζουν μετα,αυτο θυμαμαι τουλαχιστον εγω απο περσι απλα ειχα διαμαχη με την αδελφη μου που δωσαμε μαζι περσι και ηθελα να το μαθω. Ευχαριστω!
 

WindOfChange

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο WindOfChange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
10:00-10:30 βγαίνουν τα θέματα και αναλογα την δυσκολία του μαθήματος βγαίνουν και οι απαντήσεις μέχρι τις 12:00
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Γιατί θέλει ο κόσμος γρήγορα τις απαντήσεις; (Άσε που κάποιο φροντιστήριο λόγω βιασύνης ίσως έκανε και λάθη). Ας πούμε ότι οι απαντήσεις δεν ταιριάζουν με αυτά που γράψατε. Τι θα γίνει; Θα απογοητευθείτε χωρίς λόγο. Καλό είναι να μην ασχοληθείτε με το μάθημα που μόλις γράψατε, ξεχάστε το και στοχεύετε το επόμενο. Και αν είναι το τελευταίο; Ρίξτε το στο γιαλό και πηγαίνετε για μπάνιο.


Αυτο ακριβως επαθα με το μαθημα των Δικτυων το 2020... Ειχα γραψει καλα, αλλα ειχα καποιες αμφιβολιες σχετικα με το ενα απ τα 4 θεματα. Γυρνωντας σπιτι μετα την εξεταση, μπαινω στο ιντερνετ και βλεπω οτι εχουν βγει οι απαντησεις απο τον Πουκαμισσα. Κατεβαζω στα γρηγορα το pdf, κοιταω τις λυσεις και τρωω την υπερτατη ξενερα.. Το θεμα που ειχα αμφιβολιες, το ειχε λυσει εντελως διαφορετικα και ειχε βγαλει αλλο αποτελεσμα. Απογοητευτηκα τοσο πολυ, που ενω ειχα αλλο ενα μαθημα να δωσω, σκεφτηκα να τα παρατησω, διοτι αν ισχυαν αυτα που ειχαν αναρτησει, ειχα χασει τελειως το ενα θεμα, αρα πολλα μορια...

Κλεινω τον υπολογιστη και καθομαι κατι ωρες και με τρωει το μαραζι. Δε γνωριζα τοτε πως υπαρχει τετοιο ενδεχομενο, να ανεβασει ενα τοσο μεγαλο φροντιστηριο λαθος απαντησεις και τα εβαψα μαυρα, νομιζοντας πως αυτο ηταν τελικα. Κατα τις 8 το βραδυ, μπαινω σε ενα φορουμ που παρακολουθουσα σχετικα με το συγκεκριμενο μαθημα και βλεπω να εχει γινει χαμος απο αναρτησεις. Για να μην τα πολυλογω, το συγκεκριμενο φροντιστηριο τελικα, ειχε ανεβασει 5 ολοκληρες φορες τις απαντησεις λαθος, με αποτελεσμα να εχει αναστατωσει τους παντες χωρις λογο!

Ετσι τελικα για καλη μου τυχη δεν ειχα κανει λαθος εγω, αλλα ο Πουκαμισας, οποτε οταν το διαπιστωσα, που ευτυχως που το ξαναεψαξα και το πηρα χαμπαρι, πηρα τα πανω μου ξανα και συνεχισα δυναμικα για το επομενο μαθημα.

Γι' αυτο λοιπον, προσοχη με τις απαντησεις των φροντιστηριων, γιατι μπορει να σας σαμποταρουν την προσπαθεια, επιρρεαζοντας αρνητικα την ευθραυστη εκεινων των ημερων, ψυχολογια!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top