Πόσο πρέπει να γράψω

Guest 091181

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! ^^; Για να μην τα πολυλογώ.. Είμαι μαθήτρια Α Λυκείου, συγκεκριμένα μέτρια, τη μία διαβάζω την άλλη δεν διαβάζω..Και με την ιστορία αρχικά δεν τα πάω καθόλου καλά [από το κεφάλι μου βέβαια, δεν στρώθηκα και ποτέ να διαβάσω Ιστορία ..] Αύριο όπως ξέρουμε είναι οι εξετάσεις και τέλος πάντων.. Για να περάσω Ιστορία θελω 9, σε περίπτωση όμως που γράψω κάτω από το 9 θα μείνω; Έχω διαβάσει και αλλά sites,έχω ρωτήσει φίλους αλλά κάποιοι λένε μένεις άλλοι όχι.. Εσείς τι λέτε, με βλέπω για Σεπτέμβρη;;;...(Ξέρω ότι Μ.Ο.> 9,5)

((Ο Γ.Μ.Ο. στο 1ο τετράμηνο είναι 14.8 και στο 2ο 15.8 .. Και ο Μ.Ο. της Ιστορίας στο 1ο τετράμηνο είναι 13.7 και στο 2ο 15.3))
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Καλησπέρα! ^^; Για να μην τα πολυλογώ.. Είμαι μαθήτρια Α Λυκείου, συγκεκριμένα μέτρια, τη μία διαβάζω την άλλη δεν διαβάζω..Και με την ιστορία αρχικά δεν τα πάω καθόλου καλά [από το κεφάλι μου βέβαια, δεν στρώθηκα και ποτέ να διαβάσω Ιστορία ������ ..] Αύριο όπως ξέρουμε είναι οι εξετάσεις και τέλος πάντων.. Για να περάσω Ιστορία θελω 9, σε περίπτωση όμως που γράψω κάτω από το 9 θα μείνω; Έχω διαβάσει και αλλά sites,έχω ρωτήσει φίλους αλλά κάποιοι λένε μένεις άλλοι όχι.. Εσείς τι λέτε, με βλέπω για Σεπτέμβρη;;;...(Ξέρω ότι Μ.Ο.> 9,5)

((Ο Γ.Μ.Ο. στο 1ο τετράμηνο είναι 14.8 και στο 2ο 15.8 .. Και ο Μ.Ο. της Ιστορίας στο 1ο τετράμηνο είναι 13.7 και στο 2ο 15.3))


Αρχικά καλησπερα.Δεν υπάρχει περίπτωση να μείνεις.Ομως διάβασε λίγο είναι κριμα να γράψεις ιστορία κάτω από 15.
 

Guest 091181

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γρήγορη απάντηση!! Και για να είμαι και ειλικρινής ισχύει :( είναι ωραίο μάθημα, αλλά δεν άνοιγα και το βιβλίο ποτέ--
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Γρήγορη απάντηση!! Και για να είμαι και ειλικρινής ισχύει :( είναι ωραίο μάθημα, αλλά δεν άνοιγα και το βιβλίο ποτέ--


Ποτέ γράφεις;Μπορείς να γράψεις άνετα ένα 11+ αν διαβάσεις 6-9 ώρες.
 

Guest 091181

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αύριο κιόλας 11 η ώρα το πρωί γράφω 1ο μαθημα Ιστορία!! Και δεν νομίζω πως θα γράψω ούτε και το 9 αλλά δεν το βάζω και κάτω
 

dimospap

Νεοφερμένος

Ο dimospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αύριο κιόλας 11 η ώρα το πρωί γράφω 1ο μαθημα Ιστορία!! Και δεν νομίζω πως θα γράψω ούτε και το 9 αλλά δεν το βάζω και κάτω


Αρχικά , κλείσε το wi-fi , απενεργοποιησε το κινητο σου .
Στρώσου στο διάβασμα όλη την νύχτα . Αν η ύλη σου ειναι μεγάλη προσπάθησε να μάθεις ότι παραπάνω μπορείς ή τουλαχιστον τα σοσ . Πιστεύω οτι το 9 το έχεις γιατι οι πηγές βαθμολογουνται με 50/100 . Στην απαντηση σου θα χρησιμοποιησεις πραγματα απο την πηγη που σου δόθηκε . Αν γνωριζεις το κομματι του βιβλιου στο οποιο αναφερεται η πηγη τοτε καλως . Έχει και Σ-Λ . Σε περιπτωση που δεν τα γνωριζεις βαλτα στην τύχη (Όλα Σωστά) .

Να ξέρεις πάντως αποκλείεται να μείνεις . Νομίζω ότι μένεις μόνο αν έχεις κατω απο 9.5 Γενικό μέσο όρο (δεν ειμαι πολυ σιγουρος) .

Πρόσπαθησε όμως , εχεις κάποιες ωρες στην διαθεση σου . Μην σπαταλάς αυτον τον πολυτιμο χρόνο μπαινοντας στο ιντερνετ και ψαχνοντας για συμβουλες . Η μόνη συμβουλη είναι Στρωσου να διαβασεις (αν θες καλό βαθμό) .

Καλή επιτυχία σε όλους όσους γράφουμε αύριο ! .
 

Avalon12

Νεοφερμένος

Η Avalon12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Καλησπέρα! ^^; Για να μην τα πολυλογώ.. Είμαι μαθήτρια Α Λυκείου, συγκεκριμένα μέτρια, τη μία διαβάζω την άλλη δεν διαβάζω..Και με την ιστορία αρχικά δεν τα πάω καθόλου καλά [από το κεφάλι μου βέβαια, δεν στρώθηκα και ποτέ να διαβάσω Ιστορία ..] Αύριο όπως ξέρουμε είναι οι εξετάσεις και τέλος πάντων.. Για να περάσω Ιστορία θελω 9, σε περίπτωση όμως που γράψω κάτω από το 9 θα μείνω; Έχω διαβάσει και αλλά sites,έχω ρωτήσει φίλους αλλά κάποιοι λένε μένεις άλλοι όχι.. Εσείς τι λέτε, με βλέπω για Σεπτέμβρη;;;...(Ξέρω ότι Μ.Ο.> 9,5)

((Ο Γ.Μ.Ο. στο 1ο τετράμηνο είναι 14.8 και στο 2ο 15.8 .. Και ο Μ.Ο. της Ιστορίας στο 1ο τετράμηνο είναι 13.7 και στο 2ο 15.3))
Δεν πρόκειται να μείνεις, απλως χαλάς τον μ.ο. σου.
 

Guest 091181

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν πρόκειται να μείνεις, απλως χαλάς τον μ.ο. σου.

Oh well! :thumbsup::clover:
Αρχικά , κλείσε το wi-fi , απενεργοποιησε το κινητο σου .
Στρώσου στο διάβασμα όλη την νύχτα . Αν η ύλη σου ειναι μεγάλη προσπάθησε να μάθεις ότι παραπάνω μπορείς ή τουλαχιστον τα σοσ . Πιστεύω οτι το 9 το έχεις γιατι οι πηγές βαθμολογουνται με 50/100 . Στην απαντηση σου θα χρησιμοποιησεις πραγματα απο την πηγη που σου δόθηκε . Αν γνωριζεις το κομματι του βιβλιου στο οποιο αναφερεται η πηγη τοτε καλως . Έχει και Σ-Λ . Σε περιπτωση που δεν τα γνωριζεις βαλτα στην τύχη (Όλα Σωστά) .

Να ξέρεις πάντως αποκλείεται να μείνεις . Νομίζω ότι μένεις μόνο αν έχεις κατω απο 9.5 Γενικό μέσο όρο (δεν ειμαι πολυ σιγουρος) .

Πρόσπαθησε όμως , εχεις κάποιες ωρες στην διαθεση σου . Μην σπαταλάς αυτον τον πολυτιμο χρόνο μπαινοντας στο ιντερνετ και ψαχνοντας για συμβουλες . Η μόνη συμβουλη είναι Στρωσου να διαβασεις (αν θες καλό βαθμό) .

Καλή επιτυχία σε όλους όσους γράφουμε αύριο ! .

Πάντα υπάρχει ελπίδα! Στο κάτω κάτω, εξετάσεις είναι, δεν είναι κάτι το τρομακτικό. Πάντως είναι αρκετά ενθαρρυντικό (για εμένα τουλάχιστον) αυτό που έγραψες! :strong::give_rose:


Καλή μας επιτυχία λοιπόν παιδεςςςς ^-^ <3:pleasantry:
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ξενυχτήσεις για να μάθεις ιστορία τώρα στα τελευταία! Αρκεί ο γενικός σου Μ.Ο. όλων των μαθημάτων να είναι πάω από 9.5 και θα περάσεις. Μην χαλιέσαι τζάμπα.
 

Guest 091181

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να ξενυχτήσεις για να μάθεις ιστορία τώρα στα τελευταία! Αρκεί ο γενικός σου Μ.Ο. όλων των μαθημάτων να είναι πάω από 9.5 και θα περάσεις. Μην χαλιέσαι τζάμπα.


Έστω! Σα' πως έχεις άδικο; :(
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

Guest 091181

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νεπ, από τις 40 σελίδες ( τόση είναι η ύλη μου λολ) τουλάχιστον ξέρω -κάπως- τις 15 :morning1: Λίγο ναι, αλλααααα από το τίποτα ..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Νεπ, από τις 40 σελίδες ( τόση είναι η ύλη μου λολ) τουλάχιστον ξέρω -κάπως- τις 15 :morning1: Λίγο ναι, αλλααααα από το τίποτα ..


Ίσως γράψεις κανα 11 ποτέ δεν ξέρεις.Απο του χρόνου όμως τα ξεχνάς αυτά!
 

Guest 091181

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ίσως γράψεις κανα 11 ποτέ δεν ξέρεις.Απο του χρόνου όμως τα ξεχνάς αυτά!

Δεν με χαλάει και το 11. Και πέρυσι αυτό έλεγα, να διαβάζω όσο να μην αγχώνομαι για εξετάσεις και αλλά και για να έχω ένα καπως καλό, να το πούμε μέλλον βρε παιδί μου, αλλά ... πέρα βρέχει :beach:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Δεν με χαλάει και το 11. Και πέρυσι αυτό έλεγα, να διαβάζω όσο να μην αγχώνομαι για εξετάσεις και αλλά και για να έχω ένα καπως καλό, να το πούμε μέλλον βρε παιδί μου, αλλά ... πέρα βρέχει :beach:


Ναι μόνο που έτσι δεν πας και πολύ μπροστά!!!Φιλικα αυτά πάντα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Και όμως θεωρητική, διότι από μαθηματικά χιχιχι ..


Τότε πρέπει επειγόντως από του χρόνου να στρωθείς για διάβασμα. Αν και εγώ στα θετικά μαθήματα δε τα πάω καθόλου καλά, φροντίζω να παίρνω τουλάχιστον καλούς βαθμούς στα θεωρητικά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top