Πόσο μπορεί να γράψει κανείς στα Αρχαία;

SeLeni@

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εγω περιμενα 17,8 και τελικα εγραψα 19,2!!!ευτυχως που επεσε 1-2 απο Ηθικα αλλιως δεν ξερω...στο αγνωστο ημουν ανεκαθεν δυνατη και στις πανελληνιες εβαλα τα δυνατα μου και αφιερωσα αρκετη ωρα για τη μεταφραση.Αλλα δεν χρειαζονται υπερβολες ειδικα στο γνωστο δεν εμαθα πολλα απ' εξω απλα προσπαθουσα να καταλαβω τα σχολια και μετα εγραφα τις ερμηνευτικες αλλα στις πανελληνιες εγραψα αρκετα μπορω να πω...αλλα να σκεφτεις οτι χρειαζοταν σχολια απο το βιβλιο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
κοιτα εγω εκανα ουτε ενα ιδιαιτερο ,μονο διαβαζα απο ενα βοηθημα και κατι σημειωσεις απο το σχολειο και εγραψα 97 /100!!!!καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toufita

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπέρα και από μένα παιδιά!από την εμπειρία μου βλέπω ότι με καλές βάσεις στα αρχαία όσον αφορά τη γλωσσική υποδομή μπορεί εύκολα κάποιος να αγγίξει την κορυφή. εγώ είμαι εκπαιδευτικός και είχα μαθήτρια που έγραψε 95/100 και άλλη που δεν έπιασε καν τη βάση ή άλλη που έγραψε ένα 75/100. Σε όλες όμως έκανα ακριβώς το ίδιο μάθημα και έδινα ακριβώς τι; ίδιες σημειώσεις.. καταλαβαίνετε λοιπόν ότι πρόκειται για ένα μάθημα όπου μεγάλο ρόλο παίζει η σωστή υποδομή του μαθητή. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγω πιστέυω ότι παίζεο ρόλο η θέληση και η αγάπη για τα μάθημα αυτο, οσο επιπόλαιο και αν ακούγεται. εγω λάτρεψα τα αρχαια απο την Ά Γυμνασίου και ποτε δεν δυσκολευτικα να το καταλάβω και να το ερμηνεύσω. ακουγα προσεκτικά στην παράδοση του μαθήματος και παντα μα πάντα στο διαλειμμα ρωταγα την καθηγήτρια εαν ειχα καποια απορία ή πως θα μπορούσα να ερμηνεύσω κατι καλύτερα. Οι καθηγητές πραγματικά μπορούν να βοήθήσουν και κατι αλλο τα μαθήματα ενησχυτικής βοηθάνε παρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
εγω πιστέυω ότι παίζεο ρόλο η θέληση και η αγάπη για τα μάθημα αυτο, οσο επιπόλαιο και αν ακούγεται. εγω λάτρεψα τα αρχαια απο την Ά Γυμνασίου και ποτε δεν δυσκολευτικα να το καταλάβω και να το ερμηνεύσω. ακουγα προσεκτικά στην παράδοση του μαθήματος και παντα μα πάντα στο διαλειμμα ρωταγα την καθηγήτρια εαν ειχα καποια απορία ή πως θα μπορούσα να ερμηνεύσω κατι καλύτερα. Οι καθηγητές πραγματικά μπορούν να βοήθήσουν και κατι αλλο τα μαθήματα ενησχυτικής βοηθάνε παρα πολύ.


Συμφωνώ απόλυτα γιατί και εγώ από Α' Γυμνασίου λάτρευα τα αρχαία!:heart:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
συγνώμη για το ορθογραφικό λάθος στο ρήμα παίζει, που εγραψα πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
γραφω βιβλιο τωρα για τα αρχαια

Το βιβλίο αυτό περιέχει άγνωστα κείμενα?ερμηνευτικές και μεταφράσεις για το γνωστό?τι ακριβώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
αρχικα ξεκινησα ενα βοηθημα για Α Β ΚΑΙ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ μετα σκεφτηκα να βαλω και την Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ θα γινει ενα τεραστιο βοηθημα με λεξιογιο θουκιδιδη πλατωνα αριστοτελη κ.α αναλυτικη μεταφραση ολων των κειμενων με ερμηνευτικα σχολια και ερωτησεις μαζι με απαντησεις, ερωτησεις κρισεως γραμματικη συντακτικο, οτι μπορεις να φανταστεις οτι εχει σχεση με τα αρχαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
αρχικα ξεκινησα ενα βοηθημα για Α Β ΚΑΙ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ μετα σκεφτηκα να βαλω και την Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ θα γινει ενα τεραστιο βοηθημα με λεξιογιο θουκιδιδη πλατωνα αριστοτελη κ.α αναλυτικη μεταφραση ολων των κειμενων με ερμηνευτικα σχολια και ερωτησεις μαζι με απαντησεις, ερωτησεις κρισεως γραμματικη συντακτικο, οτι μπορεις να φανταστεις οτι εχει σχεση με τα αρχαια.
και πού μπορούμε να το βρούμε?(αν θες απαντάς):thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
δεν το εχω τελειωσει ακομα αλλα αμα θελεις καποιο θεμα μπορω να στο σκαναρω και το εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
δεν το εχω τελειωσει ακομα αλλα αμα θελεις καποιο θεμα μπορω να στο σκαναρω και το εχεις.
ευχαριστώ πολύ Ελπίδα,αλλά είναι το βιβλίο σου και δε θέλω να πάρω κομμάτι απ αυτό μέχρι να πουληθεί.Πάντως ευχαριστώ!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
τιποτα παντως οτι ερωτημα εχεις μου το λες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

froso a.

Νεοφερμένος

Η froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
τι να σου πω....εγω φετοσ πηγαινα με την προοπτικη να πιασω 10 στο γνωστο και κανα 3 στο αγνωστο...δηλαδη 8εωρουσα το 14 επιτυχια ...τελικα εγραψα 17,5...!!!!!
πρεπει να δωσεισ βαση στο γνωστο, να γνωριζεισ απεξω το σχολικο και εισαγωγεσ και κυριωσ τα σχολια και να κανεισ καλεσ και εμπεριστατωμενεσ αναλυσεισ...δεν ειναι καλο να γραφεσ μεγαααλεσ απντησεισ χωρισ νοημα η που να λεσ το ιδιο και το ιδιο..μερικεσ φορεσ λιγα και καλα και βεβαια σωστα δωσμενα αρκουν !!!
οσο για το αγνωστο..τι να σου πω..η μεταφραση δυσκολευει πολλουσ , εμενα ηταν το αγαπημενο μου , σιχενομουν ομωσ την γραμματικη αλλα τελικα εκτσα και την διαβασα και δεν ηταν τιποτα.... μπορεισ να γραψεισ στα αρχαια..8ελει αρκετο διαβασμα οχι κενα απο αλλεσ χρονιεσ και πολλεσ επαναληψεισ....!!!!
ελπιζω να βοη8ησα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ναι πολύ!ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaris

Νεοφερμένος

Η mariaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγω ολη την χρονια περιμενα να γραψω καπου στο 17...οταν τελικα γραψαμε απογοητευτικα απο το αγνωστο κ ννομιζα οτι ολα τα ειχα κανει λαθος..στις καθηγητιριες ελεγα οτι εγραψα κατω απο 13 κ τα ειχα βαψει μαυρα γτ ειναι κ βαρυτητας.τελικα εγραψα 17.5
Υ.Γ μην ξεχασω να σας πω οτι οταν πηγα να δω τους βαθμους απο το τρελο αγχος μου να δω ποσο πηρα αρχαια(ηταν το πρωτο π κοιταξα)αντι να κοιταξω στο ονομα μου καταλαθος κοιταξα ενα ονομα πανω....εχω να σας πω οτι ο κακομοιρης απο πανω ειχε γραψει 5.....φανταζεστε μεχρι να καταλαβω τι γινετε τι επαθα....αφου δεν λιποθυμισα παλι καλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΛ ΠΙ ΔΑ

Νεοφερμένος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ποπο το φανταζομαι μικρη ανακοπη θα επαθες. τα αρχαια αμα διαβαζεις δεν γινεται να γραψεις χαλια απλα δεν γινεται οπως στα μαθηματικα π.χ. που μπορει να βαλουν μια ασκηση που δεν εχει λυση ή εαν εχει ουτε οι καθηγητες μπορουν να τη λυσουν για αυτο διαβασμα στα αρχαια και θα γραψετε πολυ καλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
ποπο το φανταζομαι μικρη ανακοπη θα επαθες. τα αρχαια αμα διαβαζεις δεν γινεται να γραψεις χαλια απλα δεν γινεται οπως στα μαθηματικα π.χ. που μπορει να βαλουν μια ασκηση που δεν εχει λυση ή εαν εχει ουτε οι καθηγητες μπορουν να τη λυσουν για αυτο διαβασμα στα αρχαια και θα γραψετε πολυ καλα....
συμφωνω απολυτα.εγω αρχαια εγραψα 19.1 και χωρις ιδιαιτερα στο γνωστο αλλα διαβαζα μονη μου.δεν ημουν ποτε σιγουρη για το αν θα γραψω καλα αλλα τουλαχιστον ελεγα κατι θα θυμηθω ,δεν ειναι οπως τα μαθ/κα που ειτε ξερεις τη λυση ειτε οχι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ όταν πήγα να δω βαθμούς είδα ένα όνομα παρακάτω που είχε γράψει 00.3! το τί έπαθα εκείνη τη στιγμή είναι απερίγραπτο.! μόνο που δεν άρχισα να ουρλιάζω,αλλά τελικά είδα πιο πάνω και έγραψα 18!! Ουφφφφ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaris

Νεοφερμένος

Η mariaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ όταν πήγα να δω βαθμούς είδα ένα όνομα παρακάτω που είχε γράψει 00.3! το τί έπαθα εκείνη τη στιγμή είναι απερίγραπτο.! μόνο που δεν άρχισα να ουρλιάζω,αλλά τελικά είδα πιο πάνω και έγραψα 18!! Ουφφφφ!:)[/quot

επαθα ακριβως το ιδιο αλλα εμενα ο απο κατω ειχε 5!!!μπορω να πω πως ξεπερασε τον δικο σου!!!ΧΑΧΑ κ εγω καπου εκει εγραψα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top