Πόσο δύσκολα είναι τα 10.000 μόρια από Υγείας;

Mhtsaras76

Νεοφερμένος

Ο Mhtsaras76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μαθητής υγειας εδω. Λόγω διαφόρων προσωπικών και οικογενειακων ζητηματων δεν εχω καταφερει να δωσω τη σημασια που επρεπε μεχρι στιγμης στο διαβασμα μου. Ποσο δυσκολο πιστεύετε πως ειναι να πιάσω 10.000 μορια περιπου απο υγειας με 1-2 ωρες διάβασμα την μερα?? Στην εκθεση και στη βιολογια ειμαι πολυ δυνατος (γραφω συνηθως πανω απο 17 εκθεση και μινιμουμ 15 βιολογια) ομως χημεια φυσικη... Εκει το χαλαμε λιγο πες απο ενα τάλιρο το καθενα. Εσεις τι πιστεύετε το εχω να περασω στο Αργοστόλι για επιστήμες διατροφης;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Μαθητής υγειας εδω. Λόγω διαφόρων προσωπικών και οικογενειακων ζητηματων δεν εχω καταφερει να δωσω τη σημασια που επρεπε μεχρι στιγμης στο διαβασμα μου. Ποσο δυσκολο πιστεύετε πως ειναι να πιάσω 10.000 μορια περιπου απο υγειας με 1-2 ωρες διάβασμα την μερα?? Στην εκθεση και στη βιολογια ειμαι πολυ δυνατος (γραφω συνηθως πανω απο 17 εκθεση και μινιμουμ 15 βιολογια) ομως χημεια φυσικη... Εκει το χαλαμε λιγο πες απο ενα τάλιρο το καθενα. Εσεις τι πιστεύετε το εχω να περασω στο Αργοστόλι για επιστήμες διατροφης;;
Μια χαρα εισαι για εκει που θες.
Εσυ ομως δεν θα το αφησεις.... σαν στοχο θα εχεις το 20 στα μαθηματα και αυτο που θες θα ερθει .
Ξερεις... αλλο διαγωνισμα στο φροντ και αλλο πανελλήνιες, ειναι ψυχολογικα ανισα.
Θελω να πιστευω οτι φετος θα εχουμε πιο βατα θεματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ποσο δυσκολο πιστεύετε πως ειναι να πιάσω 10.000 μορια περιπου απο υγειας με 1-2 ωρες διάβασμα την μερα??

Αν βάλεις στόχο τα 10.000, θα γράψεις 6000. Βάλε στόχο το 20.000 και ο,τι έρθει είναι καλοδεχούμενο. Αν θες κάτι πιο ρεαλιστικό, βάλε στόχο τα 15.000. Ή μάλλον τώρα που το σκέφτομαι ξανά, μη βάλεις κανένα στόχο. Βάλε στόχο να γράψεις όσο καλύτερα γίνεται και μη βάζεις στόχο συγκεκριμένα μόρια.
 

Ivana Kypala

Νεοφερμένος

Ο Ivana Kypala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μαθητής υγειας εδω. Λόγω διαφόρων προσωπικών και οικογενειακων ζητηματων δεν εχω καταφερει να δωσω τη σημασια που επρεπε μεχρι στιγμης στο διαβασμα μου. Ποσο δυσκολο πιστεύετε πως ειναι να πιάσω 10.000 μορια περιπου απο υγειας με 1-2 ωρες διάβασμα την μερα?? Στην εκθεση και στη βιολογια ειμαι πολυ δυνατος (γραφω συνηθως πανω απο 17 εκθεση και μινιμουμ 15 βιολογια) ομως χημεια φυσικη... Εκει το χαλαμε λιγο πες απο ενα τάλιρο το καθενα. Εσεις τι πιστεύετε το εχω να περασω στο Αργοστόλι για επιστήμες διατροφης;;
Για να σε ξεαγχώσω θέλω να κάνεις απλούς υπολογισμούς. Όπως είπες σε δύο μαθήματα γράφεις 17 και 15. Αν στα άλλα δύο, που όπως είπες δεν είσαι καλός, γράψεις ένα 5 τότε άμα τα προσθέσεις και διαιρέσεις το αποτέλεσμα με το 4 θα σου βγεί 10,5. Παρόλα αυτά υπάρχουν και οι συντελεστές βαρύτητας που με βάση αυτούς, εάν γράψεις τους βαθμούς που προανέφερα η πρώτη σχολή που περνάς είναι (αγωγής και φροντίδας στην πρώιμη παιδική ηλικία) στα Ιωάννινα. Και από όσο βλέπω περνάς σε αρκετές σχολές διατροφολογίας. Άμα θες να δοκιμάσεις και άλλους βαθμούς πάτα στο Google {ΑΕΙ ΤΕΙ} πάτα το πρώτο σύνδεσμο και έπειτα πάτα {υπολογισμός μορίων}
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Μια χαρα εισαι για εκει που θες.
Εσυ ομως δεν θα το αφησεις.... σαν στοχο θα εχεις το 20 στα μαθηματα και αυτο που θες θα ερθει .
Ξερεις... αλλο διαγωνισμα στο φροντ και αλλο πανελλήνιες, ειναι ψυχολογικα ανισα.
Θελω να πιστευω οτι φετος θα εχουμε πιο βατα θεματα.
Γιάννη γιατί πιστεύεις ότι φέτος θα είναι πιο βατά τα θέματα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Γιάννη γιατί πιστεύεις ότι φέτος θα είναι πιο βατά τα θέματα?
-Ειναι θεμα καλης διαγωγης... να δειξουν οτι ενδιαφερονται για τα περιφερειακα πανεπιστημια.(βλεπε Δημοκρίτειο θα ειναι το ''τριτο'' λενε στην χωρα ...πως θα ειναι χωρις φοιτητες? Πως θα δειξουν οτι η νοσηλευτικη εχει τωρα φοιτητες που θα παει απο Διδυμότειχο στην Αλεξανδρουπολη ?)
-Θελουν σπουδαστες στις στρατιωτικες σχολες που δεν γεμιζουν εδω και 3 χρονια...ανησυχεί ο Δενδιας και θα αυξησουν λενε και τους εισακτεους ειπαν.
- Θελουν καλη βαθμολογια για την εβε των ιδιωτικων αει ( Η εβε στα ιδιωτικα θα εχει διαρκεια 3 χρονια...μετα θα πηγαινεις με βαθμο απολυτηριου)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top