Πόσοι περνάνε στο ΚΘΒΕ

eva123

Νεοφερμένος

Η eva123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα. Με ενδιαφέρει να ασχοληθώ επαγγελματικά με την υποκριτική και θέλω πρώτα να περάσω από τις κρατικές σχολές (και αν τα καταφέρω τα κατάφερα)
Αρχικα,μένω Αθήνα και γνωρίζω πολύ καλά πως στο εθνικό θέατρο περνάνε μόνο 16 από τους 1.000 που δίνουν κάθε χρόνο, οπότε έκανα την έρευνα μου και ανακάλυψα πως πολλοί από τους ηθοποιούς που ξέρουμε έχουν αποφοιτήσει από το ΚΘΒΕ (κρατικό θέατρο Βορείου Ελλάδος), και σκέφτηκα πως θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα να έδινα και εκεί.
Ωστόσο για να ξέρω και να προετοιμάζομαι στο περίπου για το αν θα περάσω ή αν έχω ελπίδες να περάσω πρέπει να ξέρω πόσοι περνάνε στη σχολή, πράγμα που δεν ξέρω και δεν μπορώ να βρω και να μάθω από πουθενά.
Εάν κάποιος γνωρίζει με σιγουριά να με ενημερώσει πάραυτα.

Ευχαριστώ πολύ.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,823 μηνύματα.
Καλησπερα. Με ενδιαφέρει να ασχοληθώ επαγγελματικά με την υποκριτική και θέλω πρώτα να περάσω από τις κρατικές σχολές (και αν τα καταφέρω τα κατάφερα)
Αρχικα,μένω Αθήνα και γνωρίζω πολύ καλά πως στο εθνικό θέατρο περνάνε μόνο 16 από τους 1.000 που δίνουν κάθε χρόνο, οπότε έκανα την έρευνα μου και ανακάλυψα πως πολλοί από τους ηθοποιούς που ξέρουμε έχουν αποφοιτήσει από το ΚΘΒΕ (κρατικό θέατρο Βορείου Ελλάδος), και σκέφτηκα πως θα ήταν μια πολύ καλή ιδέα να έδινα και εκεί.
Ωστόσο για να ξέρω και να προετοιμάζομαι στο περίπου για το αν θα περάσω ή αν έχω ελπίδες να περάσω πρέπει να ξέρω πόσοι περνάνε στη σχολή, πράγμα που δεν ξέρω και δεν μπορώ να βρω και να μάθω από πουθενά.
Εάν κάποιος γνωρίζει με σιγουριά να με ενημερώσει πάραυτα.

Ευχαριστώ πολύ.
Είναι ο ίδιος αριθμός που περνάνε και στο εθνικό, έξι κορίτσια και έξι αγόρια... Και δύο επιλαχούσες και δύο επιλαχόντες... Και εγώ έδωσα πέρυσι στα 18 μου στο εθνικό αλλά δεν πέρασα και θα ξαναδώσω φέτος. Εγώ σου προτείνω να δώσεις στο εθνικό, αξίζει! Επίσης να σε ρωτήσω, εσύ έδωσες εξετάσεις και στο υπουργείο πολιτισμού?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top