Πόσες φορές δώσατε πανελλήνιες και γιατί;

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
2017, 2018, 1 μάθημα για πτυχίο και 2023

Ειμαι τρελή
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,431 μηνύματα.
Γκουχου γκουχου, ωραίο θρεντ :-*
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Το 2020 κ για πρώτη φορά κ ίσως ξαναδωσω στο μέλλον ετσι για την πλάκα
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
2021 και πάπαλα...
Δεν το βλέπω να ξαναδίνω-εκτός και αν δώσω καμία φορά έτσι για πλάκα 😂
 

Littlechemist

Νεοφερμένος

Η Littlechemist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αξιωματικών Νοσηλευτικής (ΣΑΝ). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Δύο φορές..Πρώτη 2021 και δεύτερη 2022...
 

Panelladikologos

Νεοφερμένος

Ο Panelladikologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το 2017 (θετική με μαθηματικά) πανελλαδικές, το 2018( θετική),2019(θεωρητική),2020 ( παλαιό σύστημα θεωρητική) το 2021 (θεωρητική) και πάω για 2023 με θεωρητική ξανά!!
καλό κουράγιο
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Εγώ έδωσα το 2017 (θετική με μαθηματικά) πανελλαδικές, το 2018( θετική),2019(θεωρητική),2020 ( παλαιό σύστημα θεωρητική) το 2021 (θεωρητική) και πάω για 2023 με θεωρητική ξανά!!
καλό κουράγιο
Ladys and gentlemen, we have a winner! :spasiklas::giveup::popcorn::clapclap::group::hi:
 

Schlimazel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Schlimazel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Panelladikologos

Νεοφερμένος

Ο Panelladikologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,582 μηνύματα.

Panelladikologos

Νεοφερμένος

Ο Panelladikologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Προφανώς έχεις ήδη δουλειά και απλά θες να περάσεις φορ φαν ή σοβαρά δίνεις εφτά χρόνια πανελλήνιες με φουλ διάβασμα;
Έχω δουλειά σαν αστυνομικός
Δίνω σοβαρά κάθε χρόνο για την συγκεκριμένη σχολή εννοείτε!
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
To 2010 στα 18 μου από Θετική κατεύθυνση(με λατρεμένα Μαθηματικά κ/θνσης,Φυσική,Χημεία,Βιολογία κ/θνσης κ Γενικής και Νεοελληνική Γλώσσα-έκθεση) για Νοσηλευτική και το 2020 στα 28 μου για Ψυχολογία από θεωρητική κατεύθυνση.Κλάδος:Νευροψυχολογία κ Βιοψυχολογία.(Και καθώς βλέπω γύρω μου και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι με κάτι ανοησίες γιατρών που δεν το ψάχνουν το πράγμα σε βάθος,υπάρχει κ μια μικρή περίπτωση για Ιατρική στο μέλλον.Να πηγαίνει ο άλλος με πόνους στην κοιλιά και να του λέει ο δόκτωρ επί 1 μήνα ότι είναι ψυχολογικό και νεύρωση στομάχου χωρίς καν έναν υπέρηχο άνω-κάτω κοιλίας και να είναι φραγμένη χολή(!).Ε,μην πάνε στράφι και τόσες γνώσεις.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Κλάδος:Νευροψυχολογία κ Βιοψυχολογία.(Και καθώς βλέπω γύρω μου και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι με κάτι ανοησίες γιατρών που δεν το ψάχνουν το πράγμα σε βάθος,υπάρχει κ μια μικρή περίπτωση για Ιατρική στο μέλλον.Να πηγαίνει ο άλλος με πόνους στην κοιλιά και να του λέει ο δόκτωρ επί 1 μήνα ότι είναι ψυχολογικό και νεύρωση στομάχου χωρίς καν έναν υπέρηχο άνω-κάτω κοιλίας και να είναι φραγμένη χολή(!).Ε,μην πάνε στράφι και τόσες γνώσεις.

Eμένα σε δημόσιο νοσοκομείο του εξωτερικού για πλάκα με παρέπεμψαν για ...σφάξιμο επειδή δεν έκαναν καλή διάγνωση. Στην ιατρική ομάδα εννοείται ότι υπήρχαν νέοι γιατροί που έδειχναν επαγγελματικό ζήλο για το όλο σύστημα της νοσηλείας. Ευτυχώς που δεν άκουσα την 120ευρη γνωμάτευση και πήγα αλλού. Στην τιμή περιλαμβανόταν 75 ευρώ η μαγνητική τομογραφία (κόστος μη υπολογίσιμο στην ασφαλιστική κάλυψη). :P Εκεί κατάλαβα ότι η τόση μανιέρα για την ιατρική δεν σημαίνει επαγγελματική ευσυνειδησία. Βέβαια στα μάτια των μικρών μαθητών ή των γονιών που τους κάνουν πλύσεις, η σχολή φαντάζει κορυφαία αλλά κανείς δεν μιλάει για τις ατυχείς περιπτώσεις που καθαρά και μόνο θα έβγαζε το δημόσιο νοσοκομείο 4.800 ευρώ για τη διαμονή μου 12 μέρες για ανάρωση (εκτός από το κόστος της μικροχειρουργικής). Η πλειονότητα των γιατρών ειδικά όσοι κάνουν καριέρα σε μεγάλες κλινικές του εξωτερικού, είτε κρατικές, είτε ιδιωτικές, πάνε μόνο για το χρήμα εφόσον αυτό βγαίνει εύκολα με αδαείς ασθενείς. Το λέω κάπως κυνικά, αλλά η ιατρική είναι μια υπέροχη επιστήμη όσο υπάρχουν άσχετοι πελάτες. Αν η ιατρική βασιζόταν στην αποκλειστική σωστή διάγνωση και θεραπεία, εννοείται ότι θα ψωμολυσσούσαν όσοι θα βιοπορίζονταν με αυτή την επιστήμη.
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Eμένα σε δημόσιο νοσοκομείο του εξωτερικού για πλάκα με παρέπεμψαν για ...σφάξιμο επειδή δεν έκαναν καλή διάγνωση. Στην ιατρική ομάδα εννοείται ότι υπήρχαν νέοι γιατροί που έδειχναν επαγγελματικό ζήλο για το όλο σύστημα της νοσηλείας. Ευτυχώς που δεν άκουσα την 120ευρη γνωμάτευση και πήγα αλλού. Στην τιμή περιλαμβανόταν 75 ευρώ η μαγνητική τομογραφία (κόστος μη υπολογίσιμο στην ασφαλιστική κάλυψη). :P Εκεί κατάλαβα ότι η τόση μανιέρα για την ιατρική δεν σημαίνει επαγγελματική ευσυνειδησία. Βέβαια στα μάτια των μικρών μαθητών ή των γονιών που τους κάνουν πλύσεις, η σχολή φαντάζει κορυφαία αλλά κανείς δεν μιλάει για τις ατυχείς περιπτώσεις που καθαρά και μόνο θα έβγαζε το δημόσιο νοσοκομείο 4.800 ευρώ για τη διαμονή μου 12 μέρες για ανάρωση (εκτός από το κόστος της μικροχειρουργικής). Η πλειονότητα των γιατρών ειδικά όσοι κάνουν καριέρα σε μεγάλες κλινικές του εξωτερικού, είτε κρατικές, είτε ιδιωτικές, πάνε μόνο για το χρήμα εφόσον αυτό βγαίνει εύκολα με αδαείς ασθενείς. Το λέω κάπως κυνικά, αλλά η ιατρική είναι μια υπέροχη επιστήμη όσο υπάρχουν άσχετοι πελάτες. Αν η ιατρική βασιζόταν στην αποκλειστική σωστή διάγνωση και θεραπεία, εννοείται ότι θα ψωμολυσσούσαν όσοι θα βιοπορίζονταν με αυτή την επιστήμη.
I couldn't agree more with you.Πραγματικά,συμφωνώ απόλυτα.][ Τί πέρασες κι εσύ!Μα πρέπει να'χουμε τα μάτια μας 14 με δαύτους,να'μαστε εμείς διαβασμένοι αντί γι'αυτούς ώρες-ώρες.Σε έσωσαν η νοημοσύνή σου και η διαίσθησή σου.][Αν και είμαι off-topic τώρα,σκέφτομαι ότι και σε άλλες επιστήμες αυτοί που ξέρουν πραγματικά τι τους γίνεται και σκέφτονται πριν μιλήσουν & συμπεράνουν,ώστε να είναι και πολύ καλοί και ορθοί,ίσως να μην είναι η πλειονότητα.Οκ,μεγάλη κουβέντα ανοίγω τώρα αλλά εντάξει.][Τα καλύτερα εύχομαι. :)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ναι ειδικά αν δουν και αλλοδαπό, τους ανοίγει η όρεξη για χρήμα. Στον ιδιώτη γιατρό η επίσκεψη 15λεπτου με ειδικό χρονόμετρο κοστίζει 65 ευρώ και 35 ευρώ η χρέωση γραμματείας. Το ποσό αποστέλλεται με φάκελο στο σπίτι με το iban με ξεχωριστές αποδείξεις και περιορισμό εντός 15 ημερών. Κάτι ανάλογο γίνεται στο δημόσιο νοσοκομείο. Τη μη κλινικά έξοδα πληρώνονται ξεχωριστά από την ασφαλιστική κάλυψη. Τα περισσότερα δημόσια νοσοκομεία του εξωτερικού είναι επιχειρήσεις μαζικής ...πελατείας (επίσκεψη και έσοδο) για την κλινική και για τους μετόχους π.χ. κυβέρνηση, ΜΚΟ, εκκλησία, τηλεοπτικά μέσα, ιατρικές εταιρίες εργολάβοι, κτλ. Οι νοσηλευτές μισθώνονται ξεχωριστά από ιδιωτικές εταιρίες νοσηλευτών ή με καθεστώς συμμετοχής του κράτους ενώ κατά τη νοσηλεία ο ασθενής πληρώνει 3 δαπάνες:
- ιατρικό εξοπλισμό
- ιατρική γνωμάτευση (το διδακτορικό πληρώνεται στην αμοιβή)
- νοσηλευτική φροντίδα
Επίσης ο μέσος φορολογούμενος πληρώνει και ξεχωριστά ασφαλιστικά ένσημα για την νοσηλευτική φροντίδα άσχετα με την συνεισφορά του στο νοσοκομείο. Ο ασθενής καταγράφεται στην ρεσεψιόν της κλινικής, η οποία και τον παραπέμπει στον ανάλογο όροφο-γιατρείο ή πτέρυγα όπου εκεί γίνεται καταχώρηση στο αρχείο για να γίνει μετά η πιστωτική χρέωση της εξέτασης (και ταχυδρομικής αποστολής). Η επίσκεψη στο γιατρό υπάλληλο είναι το τελευταίο στάδιο.
 

Έλενα Παπαμακαριου

Νεοφερμένος

Η Έλενα Παπαμακαριου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα παιδάκια,
εγώ είχα δώσει πανελλήνιες κάποτε το
1) 2012 (από θετική κατεύθυνση φυσική, χημεία, βιολογία κατ, έκθεση μαθηματικά κατ, μαθηματικά γεν) χωρίς να διαβάζω έτσι για την πλάκα και πέρασα στο τμήμα δημιουργικού σχεδιασμού και ένδυσης
2) 2017 (από οικονομίας μαθηματικά κατ, αεππ, αοθ, έκθεση) και παιδαγωγικό νηπιαγωγών στη Πάτρα
3) θα δώσω το 2023(από θεωρητική) για το τμήμα θεάτρου στην Θεσσαλονίκη έτσι γιατί γουστάρω το θέατρο και μου αρέσουν τα δύσκολα
 

student12

Νεοφερμένος

Ο student12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
1 φορά έδωσα, είναι απίστευτο βασανιστήριο πάντως. Πέρα από τα δεκάωρα για να γράψεις καλά και να περάσεις στην πρώτη επιλογή, είχα και συνεχώς αϋπνίες τις ημέρες που έδινα με αποτέλεσμα να κοιμάμαι την ημέρα που έδινα τρίωρα.
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
1 φορά έδωσα, είναι απίστευτο βασανιστήριο πάντως. Πέρα από τα δεκάωρα για να γράψεις καλά και να περάσεις στην πρώτη επιλογή, είχα και συνεχώς αϋπνίες τις ημέρες που έδινα με αποτέλεσμα να κοιμάμαι την ημέρα που έδινα τρίωρα.
Ωραίες αναμνήσεις μου έφερες, θυμήθηκα όταν έδωσα το πρώτο μάθημα και έτρεμα ολόκληρη μέχρι τις 3 δεν με έπαιρνε ο ύπνος με τίποτα. Περιττό να πω ότι μου έχει μείνει ακόμα κουσούρι και πλέον δεν μπορώ να κοιμηθώ πριν τις 2-3, άλλαξε εντελώς το βιολογικό μου ρολόι μέσα στην χρονιά :ermm:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top