Πόσες φορές δώσατε πανελλήνιες και γιατί;

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Εγω ειχα δωσει πρωτη φορα το 2009 και σκοπευα να δωσω και φετος αλλα δεν τα καταφερα λογω της καταστασης και τελικα θα δωσω του χρονου (ελπιζω). Τελικα καλυτερα γιατι συνειδητοποιω οτι στην Εκθεση θα εγραφα παπαριτσες
για ποια σχολη?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δυο .Και οι δυο τραυματικές εμπειρίες , αν κι τα αποτελέσματα ηταν τα επιθυμητά (τοτε , για τωρα δε ξέρω).
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
αφου τελειωσες νομικη οπως εγραφες σε αλλο θεμα!δεν εχεις αποκατασταση?
Οχι, δουλευω κανονικα (εδω και δυο χρονια στο εξωτερικο) αλλα συνειδητοποιω οτι ειναι εντελως αποστειρωμενη γ μενα η εργασιακη καθημερινοτητα μου και με πολυ αγχος ανα περιοδους, θελω ενα πιο ανθρωπινο επαγγελμα. Φυσικα, μεχρι να σταθω ως ψυχολογος θα τη φαω στη μαπα αυτη την καθημερινοτητα δυστυχως.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Οχι, δουλευω κανονικα (εδω και δυο χρονια στο εξωτερικο) αλλα συνειδητοποιω οτι ειναι εντελως αποστειρωμενη γ μενα η εργασιακη καθημερινοτητα μου και με πολυ αγχος ανα περιοδους, θελω ενα πιο ανθρωπινο επαγγελμα. Φυσικα, μεχρι να σταθω ως ψυχολογος θα τη φαω στη μαπα αυτη την καθημερινοτητα δυστυχως.
οκ δυσκολη αποφαση ομως στα 29 σου ενω ηδη εχεις αρχισει δουλεια να μπεις σε αυτο το λουκι.αν δεν δουλευες και απλα ειχες παρει το πτυχιο φανταζε λογικο.αλλα εφοσον ηδη δουλευεις ειναι παραξενο καπως.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήμουνα κάκιστος μάθητης στο γυμνάσιο, εκτός από Μαθηματικά που είχα 17 στα άλλα δεν άνοιγα βιβλίο, ήμουν σαν επαναστάτης χωρίς αιτία. Οταν το τελείωσα ήθελα Μουσικό Λύκειο αλλά με έγραψε ΤΕΛ η μαμά με το ζόρι και το παράτησα, και'κει στην 1η δεν διάβαζα στην 2α κάπως αλλά μετά το παράτησα. Όταν γράφτηκα 20 χρόνια μετά στο Εσπερινό ΓΕΛ, σκίστηκα στο διάβασμα, πριν τα διαγωνίσματα διαβαζα 12 ώρες/ημέρα. Το τελευταίο έτος ήθελα να κάνουμε θετική κατεύθυνση τ'αλλα παιδιά όμως ήθελα Οικονομια & Πληροφορική, εν τέλει κάναμε αυτό δεν μου άρεσε κ δεν εδωσα πανελλήνιες(2018). Με πίεζαν όλοι να δώσω για Οικονομικό είπα όχι. Φέτος ως γνωστόν σκεπτόμουνα να γραφτώ φροντιστήριο να κάνω καλή προετοιμασία και να δώσω το '21 για πρώτη φορά, αλλά είδα την ιδέα του ΕΑΠ(Ανοιχτό Πανεπιστήμιο) και μάλλον θα πάω προς τα εκεί(χωρίς πανελλήνιες). Θα βολέψει καλύτερα, σπουδές απ'το σπίτι, κανά ιδιαίτερο για ενισχυτική και 1-2 φορές τον χρόνο ταξιδάκι στην Πάτρα για τις εξετάσεις. Δεν θα είναι Μαθηματικό ή Φυσικό αλλά πιο γενικές γνώσεις ΜαθηματικοΦυσικοΧημειοΒιολογία ή Φυσικές Επιστήμες στην απλή. Άλλος θα έδινε τα λεφτά σε ταξίδια ή στα dolce εγώ θα τα δώσω στην γνώση...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Ήμουνα κάκιστος μάθητης στο γυμνάσιο, εκτός από Μαθηματικά που είχα 17 στα άλλα δεν άνοιγα βιβλίο, ήμουν σαν επαναστάτης χωρίς αιτία. Οταν το τελείωσα ήθελα Μουσικό Λύκειο αλλά με έγραψε ΤΕΛ η μαμά με το ζόρι και το παράτησα, και'κει στην 1η δεν διάβαζα στην 2α κάπως αλλά μετά το παράτησα. Όταν γράφτηκα 20 χρόνια μετά στο Εσπερινό ΓΕΛ, σκίστηκα στο διάβασμα, πριν τα διαγωνίσματα διαβαζα 12 ώρες/ημέρα. Το τελευταίο έτος ήθελα να κάνουμε θετική κατεύθυνση τ'αλλα παιδιά όμως ήθελα Οικονομια & Πληροφορική, εν τέλει κάναμε αυτό δεν μου άρεσε κ δεν εδωσα πανελλήνιες(2018). Με πίεζαν όλοι να δώσω για Οικονομικό είπα όχι. Φέτος ως γνωστόν σκεπτόμουνα να γραφτώ φροντιστήριο να κάνω καλή προετοιμασία και να δώσω το '21 για πρώτη φορά, αλλά είδα την ιδέα του ΕΑΠ(Ανοιχτό Πανεπιστήμιο) και μάλλον θα πάω προς τα εκεί(χωρίς πανελλήνιες). Θα βολέψει καλύτερα, σπουδές απ'το σπίτι, κανά ιδιαίτερο για ενισχυτική και 1-2 φορές τον χρόνο ταξιδάκι στην Πάτρα για τις εξετάσεις. Δεν θα είναι Μαθηματικό ή Φυσικό αλλά πιο γενικές γνώσεις ΜαθηματικοΦυσικοΧημειοΒιολογία ή Φυσικές Επιστήμες στην απλή. Άλλος θα έδινε τα λεφτά σε ταξίδια ή στα dolce εγώ θα τα δώσω στην γνώση...
τελικα δε θα δωσεις πανελληνιες για μαθηματικο?τζαμπα τοσα ποστ δηλαδη :pardon:
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τελικα δε θα δωσεις πανελληνιες για μαθηματικο?τζαμπα τοσα ποστ δηλαδη :pardon:
Είναι μεγάλο το κόστος του φροντιστηρίου. Ήδη ξεκίνησαν από μέσα Ιουνίου έως Μαίο '21 και το κόστος βγαίνει κοντά 5.000€/έτος για Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Έκθεση + όποια ιδιαίτερα. Μάλλον θα πέρναγα αλλά μετά θα ήταν δύσκολο να δουλεύω, να παρακολουθώ διαλέξεις και να διαβάζω σπίτι, βαρύ πρόγραμμα, ενώ με το ΕΑΠ, θα πληρώνω 1000-1300€/έτος για 2 Θ.Ε. θα διαβάζω σπίτι 2 ώρες χωρίς να επιβαρύνομαι με διαλέξεις κτλ, είναι πιο ''βατό'' για μένα. Σε βάθος 6-7 ετών τα έξοδα είναι το ίδιο, απλά το Ηρακλείου για να μπώ θέλει φετος 5 χιλιάρικα το φροντιστήριο αλλά ήδη ξεκίνησαν, εγώ δεν μπορώ τώρα λόγω μετακόμισης και προβληματος στην μέση, θα κάνω θεραπεία την άλλη εβδομάδα κ βλέπουμε πως θα πάει.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
οκ δυσκολη αποφαση ομως στα 29 σου ενω ηδη εχεις αρχισει δουλεια να μπεις σε αυτο το λουκι.αν δεν δουλευες και απλα ειχες παρει το πτυχιο φανταζε λογικο.αλλα εφοσον ηδη δουλευεις ειναι παραξενο καπως.
Πιο παραξενο θα ηταν καποιος να δουλευει μεχρι τη συνταξη σε κατι που δεν του αρεσει. Κατα τα αλλα, ολες οι αποφασεις μπορει να φανουν σε καποιον εκτος χορου περιεργες, ειδικα αν δεν ακολουθει την πεπατημενη (=πανελληνιες στα 18 και μετα στρωμενη καριερα). Εμενα ισα ισα μου αρεσει που εχω γνωρισει ατομα και απο τη σχολη μου και απο δουλεια που ηθελαν να αλλαξουν επαγγελμα. Σιγουρα δε θα μου αρεσε να ειμαι η μονη, οχι οτι θα με ενοιαζε, αλλα αυτο θα ηταν καπως. Επισης αν εχεις στοχο να κανεις κατι που σ αρεσει, το λουκι το προσπερνας.
 

featherfuck

Νεοφερμένος

Η featherfuck αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
2. την πρωτη φορα περασα ειδικη αγωγη στο παμακ και εφυγα τρεχοντας και μετα αρχαιολογια απθ. αν και με την επαγγελματικη αποκατασταση δεν ξερω τι θα κανω...
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
1 και καλη και εκανα 4% 2 χρονια μετα <3
(α και επειδη ειδα μολις οτι ρωταει "γιατι" , απλα δεν μαρεσε η σχολη μου)
 
Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε και λέμε. :3
Έδωσα το 2015 και το 2016 μιας και την πρώτη φορά δεν πήγα και τόσο καλά.
Έκανα 6% το 2017 και 4% το 2018 για να σώσω την ψυχική μου υγεία και ετοιμάζομαι να δώσω πανελλήνιες το 2023 γιατί σπούδασα κάτι που ναι μεν μου φέρνει λεφτά αλλά δε με γεμίζει.
4 επιτυχίες σε πανεπιστημιακά τμήματα & 5th one in progress ( I hope lmao ).

ΧΑ, ΚΕΡΔΙΣΑ. :P
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Λοιπόν, έχουμε και λέμε. :3
Έδωσα το 2015 και το 2016 μιας και την πρώτη φορά δεν πήγα και τόσο καλά.
Έκανα 6% το 2017 και 4% το 2018 για να σώσω την ψυχική μου υγεία και ετοιμάζομαι να δώσω πανελλήνιες το 2023 γιατί σπούδασα κάτι που ναι μεν μου φέρνει λεφτά αλλά δε με γεμίζει.
4 επιτυχίες σε πανεπιστημιακά τμήματα & 5th one in progress ( I hope lmao ).

ΧΑ, ΚΕΡΔΙΣΑ. :P
μα καλα τι σχολη ησουν !?
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
μα καλα τι σχολη ησουν !?
Ήμουν σε μια σχολή πληροφορικής, που θεωρείται από τις καλύτερες στο coding. Δεν έχει σημασία ποια είναι αυτή. Έκατσα 2 χρονιές. Έκανα 6% πέρασα κάπου όπου δεν πήγα και με το 4% έφυγα στο 2ο έτος από τη συγκεκριμένη σχολή πληροφορικής.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Ήμουν σε μια σχολή πληροφορικής, που θεωρείται από τις καλύτερες στο coding. Δεν έχει σημασία ποια είναι αυτή. Έκατσα 2 χρονιές. Έκανα 6% πέρασα κάπου όπου δεν πήγα και με το 4% έφυγα στο 2ο έτος από τη συγκεκριμένη σχολή πληροφορικής.
αχχχ βασανο.. αμα δεν σαρεσε εννοειται πως καλα εκανες και εφυγες..
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ήμουν σε μια σχολή πληροφορικής, που θεωρείται από τις καλύτερες στο coding. Δεν έχει σημασία ποια είναι αυτή. Έκατσα 2 χρονιές. Έκανα 6% πέρασα κάπου όπου δεν πήγα και με το 4% έφυγα στο 2ο έτος από τη συγκεκριμένη σχολή πληροφορικής.
Εννοειται πως εχει σημασια ποια ηταν αυτη! :hmm:
Πες μας κ εμας να εχουμε το νου μας, μη μας κρατας σε αγωνια... :wheel:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ειχα δωσει το 2000 και ξαναεδωσα φετος 2022!
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εγώ πρώτη φορά το 2021, έκανα 6% πέρασα σε άλλη σχολή και τώρα ετοιμάζομαι για πανελλήνιες 2023:morning1:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top