Πόσες φορές δώσατε πανελλήνιες και γιατί;

.orax

Νεοφερμένος

Η. orax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ό,τι λέει η ερώτηση.:)
Και μετά από πόσα χρόνια ξαναδώσατε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Εγώ μία.
Ο παθολόγος μου 3.

Γενικά εάν θες κάποια πολύ υψηλόβαθμη σχολή πχ ιατρική, κλείνεσαι εντελώς σπίτι δεν βγαίνεις παρά 7 φορές όλη τη χρονιά μόνο για καφέ, κλείνεις κινητό υπολογιστή, διαβάζεις 12άωρα και δίνεις μέχρι να περάσεις. Αλλιώς συμβιβάζεσαι με κάτι σχετικό (οδοντιατρική, κτηνιατρική φαρμακευτική, νοσηλευτική).
Μιλάω καθαρά για σχολές 3ου πεδίου. Παλιότερα το ίδιο ίσχυε για πολυτεχνείο αλλά πλέον άλλαξαν τα δεδομένα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μία και καλή.

Ψυχολογία πέρασα στην Ελλάδα και την Κύπρο, διάλεξα Κύπρο. Προτίμησα να σπάσω το κατεστημένο με τη Νομική και να μη τη δηλώσω 1η επιλογή.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Εγώ μία.
Ο παθολόγος μου 3.

Γενικά εάν θες κάποια πολύ υψηλόβαθμη σχολή πχ ιατρική, κλείνεσαι εντελώς σπίτι δεν βγαίνεις παρά 7 φορές όλη τη χρονιά μόνο για καφέ, κλείνεις κινητό υπολογιστή, διαβάζεις 12άωρα και δίνεις μέχρι να περάσεις. Αλλιώς συμβιβάζεσαι με κάτι σχετικό (οδοντιατρική, κτηνιατρική φαρμακευτική, νοσηλευτική).
Μιλάω καθαρά για σχολές 3ου πεδίου. Παλιότερα το ίδιο ίσχυε για πολυτεχνείο αλλά πλέον άλλαξαν τα δεδομένα.
εγω δεν πιστευω οτι ισχυουν αυτα που λες σε τετοιο βαθμο.εγω ημουνα ενας μαθητης που διαβαζε ολα τα χρονια το φυτουκλακι που λεμε τα μαθηματα του σχολειου.ενα μαθημα σιχαινομουνα και αυτο ηταν η βιολογια και λιγο τη χημεια της β σιχαινομουνα και λιγο φυσικη ηλεκτρισμο δε σκαμπαζα.μαθηματικα διαβαζα,φυσικη διαβαζα,χημεια στη γ δεν ειχα προβλημα γτ ηταν πιο ευκολη,εκθεση καλα κρασα και εκει που διαβαζα με το ζορι ηταν βιολογια.δεν μπορεις να φανταστεις τι τσακωμους εκανα με τον καθηγητη μου.τον αντιπαθουσα γτ μου ελεγε βιολογια δεν ειναι μαθηματικα για να με πικαρει και καλα οτι ειναι παπαγαλια και να μου τη σπασει επειδη ηξερε οτι γουσταρα μαθηματικα.μεχρι το γεναρη σε αυτο το μαθημα ημουνα 3 λαλουν και 2 χορευουν.εντελει εκανα προσωπικη προσπαθεια μονος μου,ειλικρινα δεν θυμαμαι γτ πανε και τοσα χρονια αν διαβασα παραπανω μαλλον οχι γτ τα σκ τρελαινομουνα στο σουπερσπορτ και στη μπαλα αλλα τελικα ειχα μαθει τα βασικα για να γραψω 18.1.Του ετριψα στη μουρη το βαθμο,περασα ιατρικη και αυτος ακομα και τωρα ειμαι σιγουρος οτι τον τσουζει!Αρα εγω δεν συμφωνω οτι ειναι ετσι οπως το λες
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
δίνω 2η φορά. ήθελα να περάσω στη συγκεκριμένη σχολή (ιταλική φιλολογία), το ότι δεν πέρασα την 1η φορά είναι άλλη ιστορία. άλλη κατεύθυνση , μη γνώση ιταλικών συν άλλα θέματα δεν έδωσα για τη συγκεκριμένη. τώρα νομίζω ήρθε η ώρα..
 

Στέφανος-Ιάσωνας

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος-Ιάσωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
2 φορές, αλλά όχι συνεχόμενα.

Την πρώτη πέρασα Ιατρική και είδα ότι δεν μου άρεσε οπότε ξαναέδωσα για ΗΜΜΥ.
 

nucomer

Νεοφερμένος

Ο nucomer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
3... Πρώτα πέρασα Χαροκόπειο Διαιτολογία, πήρα πτυχίο, έδωσα 2η φορά, πέτυχα Κτηνιατρική και την 3η πέτυχα την Ιατρική.
 

.orax

Νεοφερμένος

Η. orax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
3... Πρώτα πέρασα Χαροκόπειο Διαιτολογία, πήρα πτυχίο, έδωσα 2η φορά, πέτυχα Κτηνιατρική και την 3η πέτυχα την Ιατρική.
Πως σου φάνηκε που ξεκίνησες στα 24 με Ιατρική; Είχε κάλλους στην σχολή μεγαλύτερης ηλικίας;
 

nucomer

Νεοφερμένος

Ο nucomer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Πως σου φάνηκε που ξεκίνησες στα 24 με Ιατρική; Είχε κάλλους στην σχολή μεγαλύτερης ηλικίας;
Πήγα πρώτα στρατό και επειδή είχα χάσει και μιαμιση χρονιά στην πρώτη σχολή ουσιαστικά ξεκίνησα στα 27. Πάντα έχει μεγαλύτερης ηλικίας παιδιά γτ επιλέγουν να μπουν με κατατακτήριες. Κατά τα άλλα, η ορεξή σου και πόσο το θες, έχει μεγαλύτερη σημασία από την ηλικία σου.
 

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πανελλήνιες έδωσα 2 φορές· το 2015 και το 2016. Την πρώτη φορά εισήχθην στο τμήμα «Διοίκηση Επιχειρήσεων» (ΤΕΙ Πάτρας) και δεν παρακολούθησα ούτε ένα μάθημα, γιατί (1ον) προερχόμενος από τη θεωρητική κατεύθυνση θεωρούσα ότι δεν θα αντεπεξερχόμουν στα μαθήματα του τμήματος και (2ον) δεν αισθανόμουν ότι έδωσα το 100% του εαυτού μου στις εξετάσεις. Τη δεύτερη φορά, με σοβαρό διάβασμα, πέτυχα την εισαγωγή μου στο τμήμα Φιλολογίας του Καποδιστριακού. Δεν το μετάνιωσα.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Πήγα πρώτα στρατό και επειδή είχα χάσει και μιαμιση χρονιά στην πρώτη σχολή ουσιαστικά ξεκίνησα στα 27. Πάντα έχει μεγαλύτερης ηλικίας παιδιά γτ επιλέγουν να μπουν με κατατακτήριες. Κατά τα άλλα, η ορεξή σου και πόσο το θες, έχει μεγαλύτερη σημασία από την ηλικία σου.
η χαροκοπειος ειναι 5 χρονια??δηλαδη τελειωσες στα 24?μετα πηγες στρατο.και μετα εδωσες 2 σερι χρονιες πανελληνιες που πρωτα πετυχες κτηνιατρικη και μετα ιατρικη.χαρας στην υπομονη σου.τωρα ποσο χρονων εισαι?
 

nucomer

Νεοφερμένος

Ο nucomer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
η χαροκοπειος ειναι 5 χρονια??δηλαδη τελειωσες στα 24?μετα πηγες στρατο.και μετα εδωσες 2 σερι χρονιες πανελληνιες που πρωτα πετυχες κτηνιατρικη και μετα ιατρικη.χαρας στην υπομονη σου.τωρα ποσο χρονων εισαι?
Όχι είπα εγώ έχασα 1,5 χρόνο, η σχολή ήταν 4. Σύντομα παω για 31 :p
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
3... Πρώτα πέρασα Χαροκόπειο Διαιτολογία, πήρα πτυχίο, έδωσα 2η φορά, πέτυχα Κτηνιατρική και την 3η πέτυχα την Ιατρική.
Η διατροφολογία πως ήταν σαν σχολή για Χαροκόπειο πάντα Γενικά έχω ακούσει καλύτερα για το συγκεκριμένο τμήμα και μου φαίνεται και πολύ ενδιαφέρον.
 

nucomer

Νεοφερμένος

Ο nucomer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ελα ρε συ ομοια ειμαστε.δηλαδη πανελλαδικες εδωσες το τιμημενο 2008 και μετα το 15 και το 16?
το 07 και μετα 14-15.. Κοντά έπεσες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η διατροφολογία πως ήταν σαν σχολή για Χαροκόπειο πάντα Γενικά έχω ακούσει καλύτερα για το συγκεκριμένο τμήμα και μου φαίνεται και πολύ ενδιαφέρον.
Σαν σχολή είναι πάρα πολύ καλή. Το τμήμα Διαιτολογίας είναι ανάλογα τα προσωπικά γούστα.
 

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δεύτερη φορά πέρσι, δυο χρονιές συνεχόμενες, το 2018 και το 2019!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Πρωτη φορα φετος, στα 39 μου!
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Μια και καλή.
Το σκεφτόμουν να ξαναδώσω ένα μήνα πριν βγουν οι βάσεις, αλλά ένιωθα ότι δεν άντεχα να ξαναπεράσω αυτή τη διαδικασία 2η φορά...
Αλλά ευτυχώς κατάφερα να πιάσω την 6η μου επιλογή!
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Ό,τι λέει η ερώτηση.:)
Και μετά από πόσα χρόνια ξαναδώσατε;
Εγω ειχα δωσει πρωτη φορα το 2009 και σκοπευα να δωσω και φετος αλλα δεν τα καταφερα λογω της καταστασης και τελικα θα δωσω του χρονου (ελπιζω). Τελικα καλυτερα γιατι συνειδητοποιω οτι στην Εκθεση θα εγραφα παπαριτσες
 
Τελευταία επεξεργασία:

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
2 φορές,6 χρόνια πριν. Φέτος,όμως,θα προσπαθήσω με το 5%.
Δεν είχα μπει στην σχολή που ήθελα,γιατί πάτωσα σε 3 μαθήματα και έγραψα καλά σε άλλα 3 (μαθηματικό 0.1 ,φυσικές 0.2 και προγραματισμο 7 και βιολογια 20,αοδε 20,έκθεση 14). Προφανώς,είχα επιλέξει λάθος κατεύθυνση και μου στοίχισε,αλλά δεν πειράζει,δεν είναι ποτέ αργά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top