Πόσες ξένες γλώσσες μιλάτε και ποιες είναι;

nikos88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ALB αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 70 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ελληνικα(το ξερω οτι και εσεις μιλατε...αλλα εμενα δεν ειναι η μητρικη μου για αυτο την εχω ως ξενη)
αγγλικα
και λιγα ιταλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Girl11*

Νεοφερμένος

Η *Girl11* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ πάω 4 χρόνια αγγλικά και 2 χρόνια γαλλικα και είμαι πολύ καλή!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Μιλάω 2: Αγγλικά και Γαλλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ κάνω 5 χρόνια αγγλικά και 3 χρόνια γερμανικά. :)


Του χρόνου δίνω γερμανικά. Μήπως ξέρει κανείς που δίνουμε; Έχω ακούσει ότι γράφουμε στην Θεσσαλονίκη! Αληθεύει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Του χρόνου δίνω γερμανικά. Μήπως ξέρει κανείς που δίνουμε; Έχω ακούσει ότι γράφουμε στην Θεσσαλονίκη! Αληθεύει;;

Λογικά όσοι είναι από Μυτιλήνη δίνουν στης Θεσσαλονίκης το Γκαίτε.
Θα σας πει ο καθηγητής/η καθηγήτριά σου όταν έρθει η ώρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Λογικά όσοι είναι από Μυτιλήνη δίνουν στης Θεσσαλονίκης το Γκαίτε.
Θα σας πει ο καθηγητής/η καθηγήτριά σου όταν έρθει η ώρα. :)

Ευχαριστώ πολύ!!! :thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Λατρεύω τις γλώσσες.

Τα αγγλικά έχουν καταντήσει να είναι κάτι σαν μητρική μου γλώσσα. Τα χρησιμοποιώ ίσως όσο συχνά χρησιμοποιώ τα ελληνικά. Ξέρω να διαβάζω πάρα πολύ καλά τα γαλλικά και όλες τις γλώσσες που προέρχονται από τα λατινικά :p Δεν τα μιλώ όμως πάρα πολύ καλά, όπως και τα Γερμανικά. Ξέρω επίσης λίγα Τούρκικα. :]

Στο πρόγραμμα σπουδών έχω 3 γλώσσες, θα επιλέξω Τούρκικα Γαλλικά και Γερμανικά για να τα μάθω καλύτερα. :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eirini15

Νεοφερμένος

Η Eirini15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αγναντερό (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω αγγλικα εδωσα το proficiency , γαλλικα καλουτσικα εχω το b2 και κανω και ισπανικα και τωρα εδωσα το πρωτο πτυχιο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Αγγλικά (έχω FCE & ECPE και του χρόνου θα δώσω για PROF), Γαλλικά (έχω Β2) και φέτος ξεκίνησα Ισπανικά.
και το E.C.P.E. , proficiency δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
και το E.C.P.E. , proficiency δεν είναι?

Σωστός!!!!!!!!!!!!!! Έκανα λάθος ένα γράμμα (μακάρι να το ΄χα πάρει & να ΄χα ξεμπερδέψει!!!). Γράψε λάθος λοιπόν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@NnOuL@

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ελληνικα,ρουμανικα(μητρικη γλωσσα),αγγλικα(μακαρι να εχω παρει το E.C.P.E !!),λιγα ιταλικα και λιγα γαλλικα...Αυτα...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ελληνικα,ρουμανικα(μητρικη γλωσσα),αγγλικα(μακαρι να εχω παρει το E.C.P.E !!),λιγα ιταλικα και λιγα γαλλικα...Αυτα...!!

Σίγουρα οι γλώσσες που ξέρεις έχουν να κάνουν με τη μητρική σου γλώσσα που είναι λατινογενής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Νίκο, σωστά! Γαλλικά, Ιταλικά, Ισπανικά και Ρουμάνικα είναι "λατινικές" γλώσσες.

:bye:, Νίκο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

breaking_dawn

Νεοφερμένος

Η breaking_dawn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αγγλικά τέλεια έχω προφ και τα λατρεύω
Γερμανικά έχω το β1 κ τα μιλάω έτσι και έτσι
Γαλλικα έχω τα Α2 ξέρω κάποια πράγματα αλλά να μου πείσ να μιλήσω nope.
Και Ισπανικά μ αρέσουν παρα πολυ ξέρω κάποια πράγματα από δική μου ενασχόληση όμως...Είμαι φαν των ξένων γλωσσών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Νίκο, σωστά! Γαλλικά, Ιταλικά, Ισπανικά και Ρουμάνικα είναι "λατινικές" γλώσσες.

:bye:, Νίκο!

και τα πορτογαλικά:bye: επίσης τα αγγλικά έχουν 22,000 λατινικές λέξεις ενώ έχουν μόνο γύρω στις 2,000 γερμανικές. Το μέλλον των γλωσσών είναι λάτιν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
αγγλικα(του χρονου λεω να δωσω για λόουερ)
γερμανικα(του χρονου θα δωσω για πτυχιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Λοιπόν ξέρω Αγγλικά,Γερμανικά,Ρώσικα,Ισπανικά,Ποντιακά και πάρα πολύ λίγα γαλλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Είναι τα Ποντιακά ξένη γλώσσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όχι ρε.Πλάκα κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αγγλικά και κάτι ψιλά από Ισπανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top