Πτυχίο BULATS

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μπορεί κανείς να δώσει link για γαλλικά όμως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To link νομίζω ειναι παλι το www.bulats.org οπού και εκεί επιλέγεις την γλωσσα που σε ενδιαφέρει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
να μου εξηγησει τι ειναι το BULATS?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.
Πριν κάνετε θέμα καλό είναι να κάνετε μια αναζήτηση. ;)
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=46971&highlight=bulats
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και με αυτο μπορεις μετα να κανεις αυτο με την επαρκεια αν φτασεις σε επιπεδο Γ2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ναι μπορεις με βαθμολογια 90-100...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Επαρκεια διδασκαλιας ομως μεχρι στιγμης δεν δίνει το BULATS να το τονίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
μεχρι στιγμης δεν εχει κανει κανεις αιτηση για επαρκεια με το BULATS....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν εχει κανει αιτηση κανενας αρα ειναι παρακινδυνευμενο να λεμε πως δινει επαρκεια.
Καθως δεν ειναι απιθανο να απορριφθει η αιτηση.
Τα 3 πιστοποιητικα που δίνουν σιγουρα επαρκεια ειναι τα:
1.Cambridge CPE
2.Michigan ECPE
3.UCLAN CPE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δεν εχει κανει αιτηση κανενας αρα ειναι παρακινδυνευμενο να λεμε πως δινει επαρκεια.
Καθως δεν ειναι απιθανο να απορριφθει η αιτηση.
Τα 3 πιστοποιητικα που δίνουν σιγουρα επαρκεια ειναι τα:
1.Cambridge CPE
2.Michigan ECPE
3.UCLAN CPE

ρε παιδιά???σιγά πόσοι ενδιαφέρονται για επάρκεια...Μην τρελαθούμε!...Η συντριπτική πλειοψηφία των υποψηφίων συγκεντρώνει το ενδιαφέρον της στο ΑΣΕΠ και στον ιδιωτικό τομέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εντελως ενημερωτικα το ειπα βρε.
Δεν ειπα πως ολους τους ενφιαφέρει η επάρκεια.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Εντελως ενημερωτικα το ειπα βρε.
Δεν ειπα πως ολους τους ενφιαφέρει η επάρκεια.:no1:
ναι ρε...δεν αναφερόμουν στο δικό σου μήνυμα...Γενικά αναφέρθηκα στο τι έχει ειπωθεί!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Γεια σας..ξέρω οτι υπάρχει κ άλλο θέμα για το bulats αλλά εκεί υπήρχαν μόνο info και οχι ερωτήσεις etc..θα ήθελα να κάνω λοιπόν κάποιες ερωτησεις και ας μου απαντήσει κάποιος που ξέρει ,γιατί η σελίδα με το σχετικό θέμα δεν με βοήθησε.To site το επισκέφτηκα και με βοήθησε πολύ αλλά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα τα οποία δεν είναι ξεκάθαρα στο site.
1.Σε τι εξετάζεσαι στο bulats?Δίνεις και speaking + writing???Γιατί στο demo που έκανα ήξερα μόνο για listening+reading+grammar+vocabulary.
2.Θα υπάρχουν εξετάσεις και τον Μάιο?
3.Πείτε μου μερικά tips!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
1.Οχι δεν εξετάζεσαι σε Speaking και Writing.Εξετάζεσαι σε ότι έκανες στο ντέμο!
2.Εξετασεις υπαρχουν πολλές καθ ολη τη διαρκεια του έτους και οχι μονο Μαιο.
Εδω θα μαθεις τις ημερομηνίες:https://hasexams.gr/exam_dates.el.aspx
3.ΤΙΡS απο μενα ειναι να μην αγχωθείς,να πάς με καθαρό μυαλό,να κάνεις προσεκτικα τις ερωτησεις καθως ο χρονος δεν σε πιέζει,αν δεις μια ευκολη ερωτηση δηλαδη μην βιαστεις να την απαντησεις γιατι εχει παγίδες.Αυτα απο μένα.Δεν ειναι και τιποτα τα πολυ δυσκολο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ευχαριστώ!!!Κανένας άλλος που να έχει δώσει υπάρχει να μου πει τίποτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω που μιλησα με ατομα στ εξωτερικο μ ειπαν οτι ειναι παρα πολυ φιλικο και ειναι πολυ ωραια εμπειρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Γενικα ναι θα συμφωνησω.
Δεν σου θετει και χρονικα περιθωρια και σε 90-120 λεπτα ξερεις το πραγματικο επιπεδο των γνωσεων σου με αριθμους απο το 0-100!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αχά!!!!Καλό ακούγεται..βασικά το έχω αποφασίσει να το δώσω.
Διαβάζω βρετανικές εφημερίδες,λεξιλόγιο proficiency k lower ,ακούς διάφορα τραγούδια και προσπαθώ να καταλάβω τι λένε και βλέπω και CNN!Πιστεύω οτι θα φέρει αποτελέσματα!
Έχω ακόμα μια ερωτηση...άμα πχ μου πει οτι το επίπεδο μου είναι β2 αυτό θα σημαίνει πως έχω άλλο ένα lower???Μετράει ως β2 δηλαδή αν βγάλει αυτό το αποτέλεσμα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
chris veria ποια εταιρία έχει το bulats?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
To Cambridge ESOL διοργανωνει αυτες τις εξετασεις για τα Αγγλικα.
Για τα Γερμανικα υπαρχει το Goethe.
Ο επισημος φορεας στην Ελλαδα ειναι το HAS ESOL Examinations μεχρι στιγμης.
Και τα εξεταστρα του 95 ευρω.
More info:https://hasexams.gr/bulats.el.aspx

Και ναι Λιλη αν σου βγαλει Β2(δηλ.ενα ποσοστο που να αντιστοιχει στο Β2) θα εχεις ενα ακόμα Lower.
Με το BULATS παντως πιστοποιητικο θα λάβεις έτσι και αλλιώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top