Πτυχίο πληροφορικής

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ξέρετε αν μπορεί κανείς να πάρει πτυχίο πληροφορικής μέσα από το πανεπιστήμιο(είναι/δεν είναι σε αντίστοιχο τμήμα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Tι ακριβώς εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αν εννοείς να φοιτείς σε 2 τμήματα ταυτόχρονα, αυτό όχι δε γίνεται. Έχει καταργηθεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εννοώ οτι αν έχω για παράδειγμα στο Α εξάμηνο μάθημα πληροφορική, μπορώ μέσα από εκεί να δώσω εξετάσεις για να πάρω κάποιο ανάλογο πτυχίο π.χ ACDL;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το ECDL δεν έχει καμία σχέση με Πληροφορική, είναι "μαθαίνω να κάνω πλίκι-πλίκι στο πληκτρολόγιο και να βάζω cliparts σε κείμενα".
Επιπλέον, αυτό που λες δεν νομίζω να γίνεται επίσημα, αλλά ούτε και ανεπίσημα. Θέλω να πω οτι το μάθημα πληροφορικής που μπορεί να έχεις δεν σε προετοιμάζει για το ECDL, θα κάνετε πιο σοβαρά πράγματα (ελπίζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Το ECDL δεν έχει καμία σχέση με Πληροφορική, είναι "μαθαίνω να κάνω πλίκι-πλίκι στο πληκτρολόγιο και να βάζω cliparts σε κείμενα".

Έλιωσα :lol: :lol:

Off Topic:
Τι σπουδάζεις αν επιτρέπεται Anarki?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
ΗΜΜΥ είναι (απο τους ταπενούς όμως, τους ηλεκτρονικούς, όχι ηλεκτρολόγος)
Συμφοιτηταί είμεθα (ελπίζω να το γραψα σωστά)

Wolly:
Αν είσαι σε σχολή πληροφορικής θα πάρεις πιστοποίηση έτσι και αλλιώς.
Αλλα ένα excelάκι το μαθαίνεις και μόνος σου νομίζω. Δεν χρειάζεται να δώσεις ECDL που θα πρέπει να το ανανεώνεις και όλας (νομίζω)"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ξέρετε αν μπορεί κανείς να πάρει πτυχίο πληροφορικής μέσα από το πανεπιστήμιο(είναι/δεν είναι σε αντίστοιχο τμήμα);

Νομίζω πως στα περίσσοτερα τμήματα, δίδονται μαθήματα υπολογιστών πλέον και αυτό ίσως είναι μια επαρκής προετοιμασία αν θες να δώσεις ECDL που κατά την ταπεινή μου άποψη μπορεί να το δώσει κάποιος χωρίς να έχει πάει σε φροντηστήριο, αλλά με την προσωπική του ενασχόληση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Τελικά πτυχίο πληροφορικής παίρνεις! Απλά πρέπει να περάσω το αντίστοιχο μάθημα στο Α εξάμηνο!
Βέβαια δεν ξέρω αν είναι σωστό να το λέω πτυχίο!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Κάποια βεβαίωση θα είναι... όχι πτυχίο. Δεν πιστεύω δλδ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Κάποια βεβαίωση θα είναι... όχι πτυχίο. Δεν πιστεύω δλδ...

Νομίζω ότι έχεις δίκιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Στο οικονομικο της ΑΣΟΕΕ υπαρχουν καποια μαθηματα απο τα οποια πρεπει να περασεις 4 για να παρεις μαζι με το πτυχιο και μια πιστωποιηση οτι εχεις γνωσεις Η/Υ και αντιστοιχει στις 3 απο τις 7 ενοτητες του ECDL.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Γειας σας. Εχω πτυχια πληροφορικης σε word,excel,access,powepoint και outlook. Σε περιπτωση που περασω σε καποια σχολη πληροφορικης οταν θα παρω το πτυχιο απο τη σχολη τα αλλα θα αχρηστευθουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αυτά που έχεις δεν είναι πτυχία πληροφορικης, είναι πιστοποίηση γνώσης μια συγκεκριμένης εμπορικής σουίτας. Αν σε ενδιαφέρει να περάσεις Πληροφορική ψάξε καλύτερα τι περιλαμβάνουν στα προγραμμάτα σπουδών οι αντίστοιχες σχολές. Σίγουρα όχι εμπορικές γνώσεις ;) Το συγκεκριμένο πιστοποιητικό που έχεις δείχνει πως ξέρεις να χειρίζεσαι έναν Η/Υ και να κάποιες απλές εφαρμογές που τυχαίνουν να χρησιμοποιουνται ευρέως. Η επιστήμη των υπολογιστών δεν έχει τίποτα κοινό με αυτό (ίσως το ότι εμπλέκει τον υπολογιστή μόνο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top