Πτυχίο ΔΕΟ του ΕΑΠ

nikkirk

Νεοφερμένος

Ο nikkirk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, εγγράφηκα πρόσφατα στο ΕΑΠ στο τμήμα ΔΕΟ και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά με τα επαγγελματικά δικαιώματα. Μπορείς να εγγράφεις στο οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος μόνο για την άδεια ασκήσεως λογιστή Β ή γράφεσαι σαν μέλος κανονικό(γίνεσαι δηλαδή οικονομολόγος). Τέλος και μια ερώτηση λίγο άσχετη με το θέμα, με το πτυχίο αυτό από το ΕΑΠ μπορώ να κάνω σε οποιοδήποτε Ελληνικό δημόσιο ΑΕΙ μεταπτυχιακό;
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω ώστε να απαντήσω στην πρώτη ερώτηση σου, αλλά όσον αφορά το μεταπτυχιακό: ναι, μπορείς να κάνεις όπου θέλεις. Επίσης μπορείς να δώσεις κατατακτήριες για άλλα ελληνικά ΑΕΙ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,613 μηνύματα.
Καλησπέρα, εγγράφηκα πρόσφατα στο ΕΑΠ στο τμήμα ΔΕΟ και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει σχετικά με τα επαγγελματικά δικαιώματα. Μπορείς να εγγράφεις στο οικονομικό Επιμελητήριο Ελλάδος μόνο για την άδεια ασκήσεως λογιστή Β ή γράφεσαι σαν μέλος κανονικό(γίνεσαι δηλαδή οικονομολόγος). Τέλος και μια ερώτηση λίγο άσχετη με το θέμα, με το πτυχίο αυτό από το ΕΑΠ μπορώ να κάνω σε οποιοδήποτε Ελληνικό δημόσιο ΑΕΙ μεταπτυχιακό;
Το εαπ εινα ενα ισοτιμο πανεπιστημιο με τα αλλα συμβατικα.
Οι ΔΕΟ του εαπ γραφονται ισοδύναμα στο οικονομικο επιμελητηριο ελλαδος οπως οι της διοικηση επιχηρησεων του ΟΠΑ,ΠΑΠΕΙ,ΕΚΠΑ, ΑΠΘ κλπ

Μεταπτυχικα κανονικα σε οποιο πανεπιστημιο θες μεσα ή εξω
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Ερώτηση μιας και το έφερε η κουβέντα. Σε λίγα χρόνια θα έχω αποφοιτήσει απο τμήμα επικοινωνίας. Θα με δεχτούν στο μεταπτυχιακό "Πληροφοριακά Συστήματα" του ΕΑΠ, ως απόφοιτο σχολής με λίγα IT μαθήματα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,613 μηνύματα.
Ερώτηση μιας και το έφερε η κουβέντα. Σε λίγα χρόνια θα έχω αποφοιτήσει απο τμήμα επικοινωνίας. Θα με δεχτούν στο μεταπτυχιακό "Πληροφοριακά Συστήματα" του ΕΑΠ, ως απόφοιτο σχολής με λίγα IT μαθήματα;
ε που να ξερουμε... γιατι δεν κοιτας την περσινή προκυρυξη ..λεει ποιους δεχονται
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,818 μηνύματα.
Ερώτηση μιας και το έφερε η κουβέντα. Σε λίγα χρόνια θα έχω αποφοιτήσει απο τμήμα επικοινωνίας. Θα με δεχτούν στο μεταπτυχιακό "Πληροφοριακά Συστήματα" του ΕΑΠ, ως απόφοιτο σχολής με λίγα IT μαθήματα;

Δεν μπορούμε να ξέρουμε μια υποθετική ερώτηση γιατί η κάθε αίτηση εξετάζεται διαφορετικά και παίζουν πολλά κριτήρια ρόλο. Δεν θέλω να πιστεύω το μέσο (γιατί είμαι άνθρωπος που πιστεύει ότι η Ελλάδα είναι άριστο επιτελικό κράτος). Δηλαδή, όσοι πετυχαίνουν γενικά στην Ελλάδα είναι σούπερ άριστοι, τίμιοι και επιτελικοί. :shifty:
 

nikkirk

Νεοφερμένος

Ο nikkirk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το εαπ εινα ενα ισοτιμο πανεπιστημιο με τα αλλα συμβατικα.
Οι ΔΕΟ του εαπ γραφονται ισοδύναμα στο οικονομικο επιμελητηριο ελλαδος οπως οι της διοικηση επιχηρησεων του ΟΠΑ,ΠΑΠΕΙ,ΕΚΠΑ, ΑΠΘ κλπ

Μεταπτυχικα κανονικα σε οποιο πανεπιστημιο θες μεσα ή εξω
Πολύ ωραία, σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top