Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Εμείς την Πέμπτη...
Πρόγραμμα:
8:15-10:00 Μαθηματική Ανάλυση Ι
10:15-12:00 Γραμμική Άλγεβρα
12:15-14:00 Μαθηματική Λογική

Το πρόγραμμα των εργαστηρίων δεν έχει βγει ακόμα...
Υ.Γ... την Παρασκευή είναι ακόμα πιο βαρύ... στις 15:00 τελειώνω.

Mόνο εγώ δε χαίρομαι που αρχίζουμε; Ξαφνικά νιώθω ένα κόμπο στο στομάχι μου... ή είμαι υπερβολική; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Τα ψέματα τελειώσαν πάνε οι διακοπές σας τελειώσαν......................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Τα ψέματα τελειώσαν πάνε οι διακοπές σας τελειώσαν......................
Εγώ αυτό λέω σε όλους... και όλοι με στραβοκοιτάνε.
Λένε "αα φοιτητική ζωή επιτέλους μπλα μπλα μπλα"...
μόνο εγώ το βλέπω πως θα έχει ζόρι η κατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγώ αυτό λέω σε όλους... και όλοι με στραβοκοιτάνε.
Λένε "αα φοιτητική ζωή επιτέλους μπλα μπλα μπλα"...
μόνο εγώ το βλέπω πως θα έχει ζόρι η κατάσταση;

Εξαρτάται από το πρόγραμμα που έχει ο καθένας, εσένα το πρόγραμμα όπως είδα είναι αρκετά απαιτητικό και γεμάτο δύσκολα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Κι εγώ αρχίζω τη Δευτέρα με "Εισαγωγή στη Λαογραφία και Κοινωνική Ανθρωπολογία" :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα ψέματα τελειώσαν πάνε οι διακοπές σας τελειώσαν......................

Αν είσαι όντως μεταπτυχιακός, δεν είσαι στο ίδιο mood. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμείς την Πέμπτη...
Πρόγραμμα:
8:15-10:00 Μαθηματική Ανάλυση Ι
10:15-12:00 Γραμμική Άλγεβρα
12:15-14:00 Μαθηματική Λογική

Το πρόγραμμα των εργαστηρίων δεν έχει βγει ακόμα...
Υ.Γ... την Παρασκευή είναι ακόμα πιο βαρύ... στις 15:00 τελειώνω.

Mόνο εγώ δε χαίρομαι που αρχίζουμε; Ξαφνικά νιώθω ένα κόμπο στο στομάχι μου... ή είμαι υπερβολική; :(

Το 3 το λες βαρύ; :P


Έχω την τετάρτη: 9-11, 11-13 (2 μαθήματα την ίδια ώρα. :P), 15-17, 19-21.

Θα ανακαλύψεις, στο μέλλον, ότι όσο μεγαλύτερο το εξάμηνο, τόσο περισσότερες ώρες θα περνάς στο πανεπιστήμιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Αν είσαι όντως μεταπτυχιακός, δεν είσαι στο ίδιο mood. :)
:clapup::clapup::clapup:
οι μεταπτυχιακοί κάναμε και προπτυχιακό και έχουνμε συνηθίσει να τελειώνουν οι διακοπές

οι αλλοι πανω είχαν διακοπές χωρίς να έχουν να διαβάσουν τίποτα 4 μηνές διακοπές που τώρα τέλειωσαν για πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν έχει και νόημα να τους "αγχώνεις" όμως! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Το 3 το λες βαρύ; :P


Έχω την τετάρτη: 9-11, 11-13 (2 μαθήματα την ίδια ώρα. :P), 15-17, 19-21.

Θα ανακαλύψεις, στο μέλλον, ότι όσο μεγαλύτερο το εξάμηνο, τόσο περισσότερες ώρες θα περνάς στο πανεπιστήμιο. :P
ε sorry δλδ... 1ο έτος όταν ήσουν δε σου φαινόταν βαρύ; :( :(
ακόμα δεν έχω ψηθεί για να ξέρω πως θα είναι μετά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εμείς την Πέμπτη...
Πρόγραμμα:
8:15-10:00 Μαθηματική Ανάλυση Ι
10:15-12:00 Γραμμική Άλγεβρα
12:15-14:00 Μαθηματική Λογική

Το πρόγραμμα των εργαστηρίων δεν έχει βγει ακόμα...
Υ.Γ... την Παρασκευή είναι ακόμα πιο βαρύ... στις 15:00 τελειώνω.

Mόνο εγώ δε χαίρομαι που αρχίζουμε; Ξαφνικά νιώθω ένα κόμπο στο στομάχι μου... ή είμαι υπερβολική; :(

δυσκολα μαθηματα.και εμεις εχουμε παρομοια.Το πρωτο αν ειναι παρομοιο με το δικο μας(Αναλυση I) θα σας ζορισει πολυ καθως ειναι πολυ δυσκολο και αν δεν εχεις σημειωσεις,δυσκολευεσαι πολυ να το περασεις.
Το δευτερο το παιρνας με διαβασμα,χωρις ιδιαιτερη δυσκολια.Για το τριτο δεν ξερω καθως δεν εχω κανει κατι παρομοιο.
Σε ολα,Για να μην δυσκολευτεις πολυ να τα περασεις,πρεπει να παρακολουθεις ή τουλαχιστον να ζητας σημειωσεις.Αλλιως τα πραγματα ειναι δυσκολα,και αν ο καθηγητης δεν εχει σημειωσεις στην ιστοσελιδα του ειναι ακομα πιο δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Δεν έχει και νόημα να τους "αγχώνεις" όμως! :)

:P οτι και να πω αυτοί πετάνε στον 7ο ουρανό αυτή την εποχή

είναι εποχή ενηλικίωσης αρχή μιας καινούριας ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
ε sorry δλδ... 1ο έτος όταν ήσουν δε σου φαινόταν βαρύ; :( :(
ακόμα δεν έχω ψηθεί για να ξέρω πως θα είναι μετά :redface:

Πρώτο έτος γενικά ήμουν ενθουσιασμένη που πέρασα στο τμήμα. 1ο εξάμηνο ήταν οκ, γνωριμίες, έξοδοι, χαλαρο διάβασμα. 2ο εξάμηνο κατάλαβα σε πόσο δύσκολη σχολή μπήκα που δεν είχα χρόνο ούτε να κοιμηθώ λόγω deadlines. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
δυσκολα μαθηματα.και εμεις εχουμε παρομοια.Το πρωτο αν ειναι παρομοιο με το δικο μας(Αναλυση I) θα σας ζορισει πολυ καθως ειναι πολυ δυσκολο και αν δεν εχεις σημειωσεις,δυσκολευεσαι πολυ να το περασεις.
Το δευτερο το παιρνας με διαβασμα,χωρις ιδιαιτερη δυσκολια.Για το τριτο δεν ξερω καθως δεν εχω κανει κατι παρομοιο.
Σε ολα,Για να μην δυσκολευτεις πολυ να τα περασεις,πρεπει να παρακολουθεις ή τουλαχιστον να ζητας σημειωσεις.Αλλιως τα πραγματα ειναι δυσκολα,και αν ο καθηγητης δεν εχει σημειωσεις στην ιστοσελιδα του ειναι ακομα πιο δυσκολα.
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
1ο εξάμηνο 4/7 μαθήματα είναι μαθηματικά xD ... έχω αρχίσει να ψιλοαγχώνομαι.
Οπότε κάθε συμβουλή σε εμάς τα ψαράκια είναι καλοδεχούμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
1ο εξάμηνο 4/7 μαθήματα είναι μαθηματικά xD ... έχω αρχίσει να ψιλοαγχώνομαι.
Οπότε κάθε συμβουλή σε εμάς τα ψαράκια είναι καλοδεχούμενη

np.Απλως να προσεχετε,αν γυρισεις την πλατη σου σε τετοια μαθηματα στην γυριζουν και αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Νομίζω πως δεν ξεκινάει άλλο τμήμα πιο αργά από το δικό μου. 15 ή 22 (ακόμα δεν ξέρουν), λόγω παράτασης της εξεταστικής. Ωραίες οι διακοπές της Γ' λυκείου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Κι εγώ αρχίζω τη Δευτέρα με "Εισαγωγή στη Λαογραφία και Κοινωνική Ανθρωπολογία" :/





Συγγνωωωωωωωωωμη! Επειδη κι εγω στο ιδιο τμημα ειμαι που εμαθες οτι ξεκιναμε τη Δευτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ερώτηση εμας λεει προγΡΑμμα ομαδας Α ομάδας Β ....σε αυτην την περίπτωση πως πάει με αλφαβητική σειρά;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ερώτηση εμας λεει προγΡΑμμα ομαδας Α ομάδας Β ....σε αυτην την περίπτωση πως πάει με αλφαβητική σειρά;;
λογικα με αλφαβητικη σειρα ειναι...και σε μας μας εχουν χωρισει σε 3 τμηματα με αλφαβητικη σειρα...το δικο μου τμημα(αν και δεν ειναι απαραιτητο να παρακολουθω ονομαστικα) ξεκιναει την τριτη...αντε καλη αρχη και σε σενα και σε ολους τους πρωτοετεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
λογικα με αλφαβητικη σειρα ειναι...και σε μας μας εχουν χωρισει σε 3 τμηματα με αλφαβητικη σειρα...το δικο μου τμημα(αν και δεν ειναι απαραιτητο να παρακολουθω ονομαστικα) ξεκιναει την τριτη...αντε καλη αρχη και σε σενα και σε ολους τους πρωτοετεις:)
φυσικό...και εσυ .!αντε καλο ξεκίνημα σε όλους μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top