Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
τους εκμεταλευτικα βασικα αφου δεν συμπλιρωσα τιποτα παραμονο εβαλα υπογραφη,στο τέλος τους λέω θα το σκεφτώ παιδιά και θα σας απαντήσω..και μετά φεύγω.

Καλά τους έκανες. Τη δήλωση εγγραφής την παρέδωσες στη γραμματεία ή την άφησες στη ΔΑΠ να κανονίσει τα "γραφειοκρατικά";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
χαχα στην δαπ εννοειτε!!!αλλα τα χαρτια τα περδωσα μονος μου στη γραμματεα και τον φακελο μου φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πρώτη μέρα εγγραφής και μπαίνω μέσα...μου φάνηκε λίγο περίεργη η κατάσταση μιας και δεν είχα βρεθεί ποτέ σε πανεπιστημιακό χορό..προχωράω ευθεία στο διάδρομο και ρωτάω κάτι κοπέλες που πάω για εγγραφή...και ήταν kommatoskila μου λένε "μου λενε που να παω και μετα μου λενε να γραφτω σε αυτους :P" (της knε μάλλον)
τους λέω καλά ισος αργότερα και κατευθύνομαι προς την γραμματεια... βλέπω κάτι παιδιά στους πάγκους και λέω θέλω να γραφτώ εκεί με παίρνει μια ξανθιά από το χέρι και με πάει στην παρέα της dap....οπού εκεί άρχισαν τα σάλια..αυτή να μου συμπληρώνει τα στοιχειά ένας να με πρήζει και γενικώς με έπρηζαν..εγω τους δουλευα και καλα οτι ψηνομαι να μπω την παραταξη αλλα δεν ειμαι σιγουρος...μονό που δεν με βιασανεΙ η άλλη με χάιδευε Ο άλλος μου έκλεινε το μάτι και πάει λέγοντας...τους εκμεταλευτικα βασικα αφου δεν συμπλιρωσα τιποτα παραμονο εβαλα υπογραφη,στο τέλος τους λέω θα το σκεφτώ παιδιά και θα σας απαντήσω..και μετά φεύγω.:P
Περριτο να πω ότι υπήρχαν μονό κομματοσκιλα και ελάχιστοι για έγγραφη στο κτήριο οπότε η πρώτη μου έμπειρα είχε να κάνει με κομματόσκιλα....!!!ελπιζω τωρα που θα κατέβω οταν αρχισουν τα μαθηματα να δω κατι διαφορετικο.

όχι με αυτά που τους έλεγες τι περίμενες να σου κάνουν δηλαδή αχαχαχαχαχααχ θεός :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
χαχα στην δαπ εννοειτε!!!ακομα και την βεβαιωση σπουδων η δαπ την πειρε και μου την εδωσε... εγω μονο υπογραφες εβαζα..εντομεταξει ειχα πιασει κουβεντα με εναν απο την δαπ επιτηδες και τα κοριτσια της δαπ μου κανανε ολη την σκληρη δουλει.

Έτσι, έτσι...

Και δε μου λες, δε σου πέρασε από το μυαλό ότι ο άλλος ήθελε κι αυτός να νομίζεις ότι συζητάτε, ε;
Άμα δεις σε καμμία λίστα το όνομά σου με όλα σου τα στοιχεία, τις παρέες και τα φρονήματα, μην αναρωτηθείς "πως", εσύ άφησες να διακινούν ξένοι χαρτιά που έφεραν την υπογραφή σου.
Αυτό το στοιχειώδες κι η δίχρονη ανιψιά μου ξέρει ότι δεν πρέπει να το κάνει.


Εκτός κι αν αξίζει το τίμημα ή "σκληρή" δουλειά που απέφυγες, δηλαδή να συμπληρώσεις μόνος σου τα στοιχεία σου και να βάλεις δύο υπογραφές όρθιος στη γραμματεία. Α, και να πεις "γεια σας/καλημέρα, εδώ γίνονται οι εγγραφές;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitegod

Νεοφερμένος

Ο whitegod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
δεν παίζει να γίνει αυτό που λες γιατί πρωτων αυτη τα χαρτιά τα συμπλήρωνε διπλά μου και δεύτερον εγώ τα κατεθεσα στη γραματεία,,τα κομματοσκιλα το μονό που κάνανε ήταν να μου συμπλιρώσουν τα χαρτιά και να μου τα δώσουν να τα υπογράψω...τον φάκελο μου εγώ το πείρα και τον παρέδωσα στην γραμματεία...


υ.γ να αναφερω οτι εκει που ειχαν τους φακελους και της αιτησεις των προετων για την γραμματεια..εκει καθοντουσαν τα κομματοσκιλα και με πειρε η αλλη....

υγ.2 αλλο καταλαβα στη ερωτηση σου...δικο μου λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Αναρωτιέμαι πολύ για τη δική μου πρώτη μέρα στο πανεπιστήμιο,καθώς θα πάω με τον πατέρα μου....Θέλω πολύ να δω αν θα πλησιάσουν!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Πρώτη μέρα εγγραφής και μπαίνω μέσα...μου φάνηκε λίγο περίεργη η κατάσταση μιας και δεν είχα βρεθεί ποτέ σε πανεπιστημιακό χορό..προχωράω ευθεία στο διάδρομο και ρωτάω κάτι κοπέλες που πάω για εγγραφή...μετα μου λενε να γραφτω σε αυτους :P" (της knε μάλλον)
τους λέω καλά ισος αργότερα και κατευθύνομαι προς την γραμματεια... βλέπω κάτι παιδιά στους πάγκους και λέω θέλω να γραφτώ εκεί με παίρνει μια ξανθιά από το χέρι οπού εκεί άρχισαν τα σάλια..
μονό που δεν με βιασανεΙ
η άλλη με χάιδευε
Περριτο να πω ότι υπήρχαν μονό κομματοσκιλα και ελάχιστοι για έγγραφη στο κτήριο οπότε η πρώτη μου έμπειρα είχε να κάνει με κομματόσκιλα....!!!ελπιζω τωρα που θα κατέβω οταν αρχισουν τα μαθηματα να δω κατι διαφορετικο.

Και τι κομματοσκυλα ε........Κομματοσκυλιτσες.....Τυχερεεεεεεεεε:P Τι διαφορετικο θες να δεις μετα απ' αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Πήγα και εγώ να γραφτώ σήμερα. Φτάνοντας κοντά στον ΕΥΔΑΠ ήρθε το πρώτο χτύπημα. Μια αιθέρια ύπαρξη της Ψυχολογίας μπροστά στα μάτια μου να προσφέρεται να με βοηθήσει. Την απέφυγα ευγενικά. Hardest thing I ever did in my life. :P
ΔΑΠίτες και ΠΑΣΠίτες σε απόσταση 5 μέτρων ο ένας από τον άλλον έξω από το κτήριο της διοίκησης. Με βρίσκει και μου κολλάει μια ΠΑΣΠίτισα. Εγώ να της λέω ότι είμαι αριστερός για να με αφήσει ήσυχο. :P
Με παραδίδει σε μια άλλη που με πήγε μέχρι τις εγγραφές όπου με παραδίδει σε μια τριτοετή της Αγγλικής στην οποία έδωσα και το κινητό μου και με βοήθησε με την εγγραφή. E ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ! ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! Τόσο όμορφα κορίτσια. :P χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Λιγούρηδες :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Πήγα και εγώ να γραφτώ σήμερα. Φτάνοντας κοντά στον ΕΥΔΑΠ ήρθε το πρώτο χτύπημα. Μια αιθέρια ύπαρξη της Ψυχολογίας μπροστά στα μάτια μου να προσφέρεται να με βοηθήσει. Την απέφυγα ευγενικά. Hardest thing I ever did in my life. :P
ΔΑΠίτες και ΠΑΣΠίτες σε απόσταση 5 μέτρων ο ένας από τον άλλον έξω από το κτήριο της διοίκησης. Με βρίσκει και μου κολλάει μια ΠΑΣΠίτισα. Εγώ να της λέω ότι είμαι αριστερός για να με αφήσει ήσυχο. :P
Με παραδίδει σε μια άλλη που με πήγε μέχρι τις εγγραφές όπου με παραδίδει σε μια τριτοετή της Αγγλικής στην οποία έδωσα και το κινητό μου και με βοήθησε με την εγγραφή. E ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ! ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! Τόσο όμορφα κορίτσια. :P χαχα
:clapup::clapup::clapup:Θα σε καταλαβω λιαν συντομως μου φαινεται.Θεωρητικη=η καλυτερη κατευθυνση με τις καλυτερες σχολες!!!!!!!!!!

Λιγούρηδες :pfff:
:bleh::tongue::teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ε ναι βέβαια, απορώ πώς το σκέφτηκα:whistle:
αμα συνεχισουμε εσυ θα το καθαρισεις κώστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ε ναι βέβαια, απορώ πώς το σκέφτηκα:whistle:
αμα συνεχισουμε εσυ θα το καθαρισεις κώστα

Πάλι καλά που το κατάλαβες. :whistle::P χαχα
Προλαβαίνω να την κάνω; χD

Οn: Παραλίγο να ξεσπάσει και διπλωματικό επεισόδιο της κοπέλας του ΠΑΣΠ με κάτι παιδιά του συμβουλίου των φοιτητών που με παρότρυναν να μείνω μακριά από τις παρατάξεις. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
λοιπόν κώστα σ'αρεσαν οι αγγλικούδες μας? :whistle: χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
λοιπόν κώστα σ'αρεσαν οι αγγλικούδες μας? :whistle: χαχαχαχαχα

Δεν με είπες ότι είστε τόσο όμορφες ρε συ Εύα! :P

Τι κοπέλες έχει το αγγλικό ρε παιδί μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Δεν με είπες ότι είστε τόσο όμορφες ρε συ Εύα! :P

Τι κοπέλες έχει το αγγλικό ρε παιδί μου! :D
θα καλοπεράσεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πήγα και εγώ να γραφτώ σήμερα. Φτάνοντας κοντά στον ΕΥΔΑΠ ήρθε το πρώτο χτύπημα. Μια αιθέρια ύπαρξη της Ψυχολογίας μπροστά στα μάτια μου να προσφέρεται να με βοηθήσει. Την απέφυγα ευγενικά. Hardest thing I ever did in my life. :P
ΔΑΠίτες και ΠΑΣΠίτες σε απόσταση 5 μέτρων ο ένας από τον άλλον έξω από το κτήριο της διοίκησης. Με βρίσκει και μου κολλάει μια ΠΑΣΠίτισα. Εγώ να της λέω ότι είμαι αριστερός για να με αφήσει ήσυχο. :P
Με παραδίδει σε μια άλλη που με πήγε μέχρι τις εγγραφές όπου με παραδίδει σε μια τριτοετή της Αγγλικής στην οποία έδωσα και το κινητό μου και με βοήθησε με την εγγραφή. E ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ! ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! Τόσο όμορφα κορίτσια. :P χαχα

α ρε Κώστα... at least you tried :loltooth:

neeeeext!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
εγω πηγα με τν μητερα μ και δν τα ειδα ολα αυτα που λετε μονο αγορια μας πλησιαζαν :'(
σας ζηλευω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Στη στάση αχεπα μόλις κατέβαινες από το λεωφορείο σε άρπαζε μια που έμοιαζε πιο πολύ με μπουζουκτσου παρά με φοιτήτρια.;) Πάντως εγώ πήγα με παρέα για την εγγραφή.Το θέμα ηταν ότι αυτή η κυρία ούτε καν μου μίλησε.Ίσως φταίει το γεγονός ότι κρατούσα την τσάντα με το λάπτοπ(να το μπουμπουνίσω σε όποιον κακοήθη με πλησιάσει :ropalo: )Μπήκα που λέτε στη σχολή,μου άρεσε το περιβάλλον γιατί είμαστε γύρω γύρω από γρασίδια.Λίγο πριν πάω κάτι κουκουλοφόροι τα σπάσαν σε διπλανό τμήμα.Ευτυχώς αυτό το γλύτωσα:P.Mετά έκανα την εγγραφούλα μου,πήρα οδηγό σπουδών και κάτι άλλες βλακείες σχετικά με το ΑΠΘ.Έπειτα ακολούθησε καφές όπου γνώρισα και άλλα παιδιά/συμφοιτητές κτλ.Όχι ήταν ωραία.



Α και δεν ημουν ψαρωμένος ούτε κοιτούσα σα χάχας όπως όλοι οι υπόλοιποι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Eγω πηγα με 2 φιλους πρωην συμμαθητες και νυν συναδελφους :P ,πρωτα πηγαμε στο παμακ για την εγγραφη του ενος οπου ναι μεν υπαρχαν ατομα απο μια παραταξη εξω απο την γραμματεια αλλα απλα τον ειπα που να μπει τιποτα παραπανω.Υστερα πηγαμε στο αριστοτελειο οπου σε ολο τον δρομο υπηρχαν κυριως κοπελες προγραμματισμενες να λενε "Για εγγραφη εισαι" "Σε ποια σχολη?" Τελικα μας σταματησε ενας και μας ειπε πως ειναι απο το οικονομικο τον ακολουθησαμε ηρθε και ενας αλλος μας βοηθησαν να συμπληρωσουμε τα χαρτια αλλα επειδη ειχε κλεισει η γραμματεια ξαναπηγαμε την επομενη(αυτη μας εδωσαν τηλεφωνα και μας ειπαν οτι χρειαστουμε να τους παρουμε)Την επομενη παλι μας ακολουθουσε ενας αλλος απο το οικονομικο για μας βοηθησει και γυρναει ο φιλος μου και λεει δεν φευγεις εσυ για να ερθει καμοια αλλη :P και τελικα ηρθε μια αλλη οπου και αυτη μας εδωσε κινητο και μας ειπε οτι χρειαστητε παρτε με τηλεφωνο αλλα σχετικο με την σχολη χαχαχαχα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top