Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω ακομα καποια παρεα συγκεκριμενη δεν εχω βρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
να βρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
λογιστικη καβαλα.........εσυ?????????????

Αρχιτεκτονική Ξάνθης!! Δίπλα... :P Αν κ λόγω του αδερφού μου (σπουδάζει Καβάλα μηχανολογία) θα σας έρχομαι συχνά πυκνά!!!

Κ για τα 20 άτομα, εντάξει φάση έχει, στην αρχή αυτό παίζει αλλά είναι τελείως επιφανειακό... Πχ εγώ από τα 20 και φεύγα παιδιά με τα 7 κάνω παρέα κ με 2-3 δενόμαστε... Αλλά όταν θα πας θα δεις ότι τζάμπα αγχωνόσουνα... Δες το τελείως χαλαρά!! Κ άμα είσαι κ λίγο κοινωνική όλα Οκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ναι ναι βρηκαμε:D
κοπελα βρηκες στη σχολη τρελικα?:P
ναι ρε βρηκαμε...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
:Dβρηκα οχι μια πολλεεεεεεεεεεεες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temperik

Νεοφερμένος

Ο temperik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
οσοι τισ εχουν περασει ας γραψουν κατι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμ στην αρχή θα είσαι σαν εξωγήινος εκεί. Δεν θα ξέρεις κανέναν.
Θα προσπαθήσεις να γνωρίσεις, να μιλάς, να συναναστρέφεσαι με όσο περισσότερο κόσμο.

Μην ανησυχείς όλοι το ίδιο ψαρωμένοι θα είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Κάθε αρχή και δύσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos_ap

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
όπως τα λένε και οι παραπάνω είναι! Τις πρώτες μέρες είσαι αμήχανα και δεν έχεις παρέα! Αλλά προς θεού μακρυά από τα κομματόσκυλα που θα το εκμεταλλευτούν τις πρώτες μέρες αυτό για να σας προσεγγίσουν για ψηφοθηρικούς λόγους!

Δείτε ένα άλλο θέμα από το φόρουμ εδώ!
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=50420

Πάντως μη ψαρώνετε! Όλοι περάσαμε από αυτή την φάση! Το πολύ σε δυο βδομάδες θα έχετε μπει στο κλίμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
δεν παιζει να ειναι χειροτερα απο την πρωτη μερα στο λυκειο μου, οποτε εγω δεν εχω αγχος..Να ξερεις ομως οτι οσα φιλικα μεγαλυτερα παιδια σε πλησιασουν δεν το κανουν επειδη σε συμπαθησαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δυσκολη η πρωτη μερα ,αλλα το καλο ειναι οτι κανεις ευκολα γνωριμιες ,ισως ευκολοτερα απο καθε αλλη στιγμη στην ζωη σου,κατ τ αλλα ειναι μεχρι να μπεις στο κλιμα ,και να συνηθισεις την νοοτροπια του πανεπιστημιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
καλή μας αρχή!!!!μια χαρά θα είναι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Οι πρωτες δυο μερες ειναι κατσε καλα....η πανεπηστημιουπολη ειναι ολα τα λεφτα, δεν λεω εχει πολους καφρους αλλα εχει κατσε καλα κοσμο......(τωρα ρε γ....ο ερχονταν μαντραχαλαδες και ζητουσαν τηλεφωνο ελεος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι τις πρώτες μέρες που θα πηγαίνω στο ΤΕΙ θα νιώθω όπως ένιωθα τις πρώτες μέρες της Α' Γυμνασίου, σαν ψάρι έξω από το νερό δηλαδή. :P
Τεσπα, ελπίζω να προσαρμοστώ γρήγορα και, το σημαντικότερο, να βρω συμπαθητικά άτομα για να κάνω παρέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Πως ηταν ή πως πιστευτε οτι θα ειναι η πρωτη μερα σας στην σχολη που τοσο παλεψατε για να μπειτε ?!
Πως νιωσατε? Τι διαφορετικο ειδατε? Πως τα βγαλατε περα?

Πειτε μας τις εμπειριες σας :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ το μόνο που σκέφτομαι (μετά τις βάσεις :P)είναι το τι θα κάνω στο πανεπιστήμιο την πρώτη ημέρα...έχει μείνει ένα 2μηνο και έχω ήδη αγχωθεί...Δεν μπορώ να καταλάβω όλους αυτούς που λένε ότι είναι εύκολο να βρεις φίλους...και ιδιαίτερα τη στιγμή που αλλάζεις και πόλη!!Θα μου είναι πολύ δύσκολο όχι μόνο να βρω φίλους αλλά και να μάθω να κινούμαι στην Κομοτηνή...Δεν ξέρω πως θα είναι η πρώτη μέρα αλλά τη φαντάζομαι...''Θα μπω στη σχολή θα δω ααααπειρα άτομα άγνωστα όλα απέναντι μου και δε θα ξέρω τι να κάνω..Θα κοιτάω δεξιά και αριστερά μπαααας και με πλησιάσει κανείς (θα προτιμούσα καμία :P ) για να μου μιλήσει και να γίνουμε ''φίλοι''...''Μετά είναι και το άγχος του αν θα είναι καλή η σχολή,οι καθηγητές...Και έχω και μια ακόμα απορία..Να μιλάω πολύ για να φανώ κοινωνικός ή αν μιλάω πολύ θα φανώ ενοχλητικός;;; ΔΙΛΗΜΜΑΑΑ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Αμα μπεις μεσα στο πανεπιστημιο και εισαι απομακρος τοτε δυσκολα θα κανεις παρεα συνομιλικους. Κι αυτοι θα περημενουν να τους πλησιασεις μην το ξεχνας.. Αν απο την αλλη μπεις ευχαριστος και αρχιζεις να μιλας τοτε καπου θα δεσεις και σε λιγο καιρο θα κανεις πραγματα που ουτε τα φανταζεσαι. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Γεια σου, Δημήτρης, χάρηκα. Πάμε για ένα καφέ μετά; :P
Τόσο απλό όσο ακούγεται. Αρκεί να μην πέσεις σε κομματόσκυλο γιατί την έκατσες την boat.

Όλοι το ίδιο μ' εμάς θα σκέφτονται, δεν τίθεται θέμα ενδοιασμών πιστεύω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Εγώ το μόνο που σκέφτομαι (μετά τις βάσεις :P)είναι το τι θα κάνω στο πανεπιστήμιο την πρώτη ημέρα...έχει μείνει ένα 2μηνο και έχω ήδη αγχωθεί...Δεν μπορώ να καταλάβω όλους αυτούς που λένε ότι είναι εύκολο να βρεις φίλους...και ιδιαίτερα τη στιγμή που αλλάζεις και πόλη!!Θα μου είναι πολύ δύσκολο όχι μόνο να βρω φίλους αλλά και να μάθω να κινούμαι στην Κομοτηνή...Δεν ξέρω πως θα είναι η πρώτη μέρα αλλά τη φαντάζομαι...''Θα μπω στη σχολή θα δω ααααπειρα άτομα άγνωστα όλα απέναντι μου και δε θα ξέρω τι να κάνω..Θα κοιτάω δεξιά και αριστερά μπαααας και με πλησιάσει κανείς (θα προτιμούσα καμία :P ) για να μου μιλήσει και να γίνουμε ''φίλοι''...''Μετά είναι και το άγχος του αν θα είναι καλή η σχολή,οι καθηγητές...Και έχω και μια ακόμα απορία..Να μιλάω πολύ για να φανώ κοινωνικός ή αν μιλάω πολύ θα φανώ ενοχλητικός;;; ΔΙΛΗΜΜΑΑΑ... :P
Η πρώτη χρονιά είναι χρονιά προσαρμογής στη σχολή, στη νέα πόλη, στις νέες καταστάσεις που θα αντιμετωπίσεις ζώντας μόνος.
Πάντως δε νομίζω ότι θα σου είναι ιδαίτερα δύσκολο να προσαρμοστείς στην Κομοτηνή εφόσον είσαι από Θεσσ/κη. Πιστεύω το αντίστροφο θα ήταν δυσκολότερο.:P
Όσο για την πρώτη μέρα στη σχολή, μην ανησυχείς καθόλου. Και οι υπόλοιποι freshmen στην ίδια φάση με σένα θα είναι, οπότε θα ταιριάξετε τουλάχιστον σε αυτό για αρχή.:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Μην αγνοείς το γεγονός ότι όλοι οι πρωτοετείς έχουν την ίδια αμηχανία.
Καταρχάς είναι μια μέρα με πολλές νέες προσλαμβάνουσες οπότε δε νομίζω να σε απασχολήσουν τόσο οι νέες φιλίες οι οποίες πράγματι έρχονται, αφού όλοι μας θέλουμε παρέα ειδικά όταν βιώνουμε κάτι καινούργιο.
Αν κρίνω από τη δική μου πρώτη ημέρα, περισσότερο θα ασχοληθείς με το κτιριακό και με το τι πρέπει να κάνεις με την εγγραφή.
Α...Και να είσαι όσο πιο φυσικός γίνεται.Δεν υπάρχει εγχειρίδιο για τέτοιες καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top