Πρώτη μέρα στο Πανεπιστήμιο

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Εμείς ξεκινάμε την Δευτέρα!!!Επιτέλους και λίγο χαβαλέ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DaSpammer

Νεοφερμένος

Ο DaSpammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ωπα σαμο βλεπω....απο σαμο εισαι ή σπουδαζεις εδω??? παντως οπως και να χει θελει διαβασμα...αλλιως την πουλεψες στα μεγαλυτερα ετη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Από Σάμο είμαι! Σπουδάζω Αθήνα! Ε εντάξει θα γίνει και λίγο διάβασμα!!!:DΕσύ τι σχέση έχεις με την Σάμο ή δεν έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Οπως λεει και ο τιτλος εδω μπορουμε να γραφουμε πως περασαν οι πρωτες μερες της λεγομενης φοιτητικης ζωης!Πως ειναι η πολη σπουδων σας?εχετε προσαρμοστει?εχετε κανει γνωριμιες?η σχολη?οι καθηγητες?(πολλα ρωταω ε?:P)

Εγω σπουδαζω στην πατρα και μου αρεσει πολυ σα πολη!Ειναι πολυ "μαζεμενη" ,φτανεις τα παντα σε σχετικα λιγο χρονο!Η σχολη μου φαινεται δυσκολη αλλα ενδιαφερουσα!Αυτα για αρχη!!Για πειτε!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Στην αρχή ένιωθα λίγο παράξενα αλλά πλεον έχω προσαρμοστεί 100% και μ'αρέσει πολύ. Τώρα που γυρισα αθήνα για το σ/κ αισθανομαι ασχημα, δεν ηθελα να φυγω απο το Ηρακλειο :S Μενω στο κεντρο και ειναι ευκολο να πας οπουδηποτε για διασκεδαση, φαι, κτλ,μονο η σχολη ειναι μακρυα αλλα αξιζει πιστευω.

Η σχολη εντάξει, δύσκολη. Φυσική σπουδάζω.

Οι καθηγητές αστα... ο μαθηματικός μας λέει ότι θα γράψουμε απροειδοποίητα τεστ και όποιος δε γραψει καλά σημαίνει ότι εχει αντιγράψει τις ασκήσεις που μας βάζει και θα τις μηδενίσει... ο ίδιος σε άλλα έτη ειχε κανει το εξης: Σε ένα μαθημα(διαφορικες ΙΙ νομιζω) εγραφαν παρα πολλα ατομα και επειδη ηταν δυσκολα αρκετοι εδωσαν λευκες κολλες (πανω απο 100 ατομα) και ειπε μετα την εξεταση πως αυτοι που εδωσαν λευκες κολλες σημαινει οτι πηγαν εκει για να αντιγραψουν και αυτο θα ληφθει υποψην στην επομενη εξεταστικη...
Στη φυσικη παραδιδουμε καθε δευτερα 10 ασκησεις που μετρανε μεχρι το 20% του τελικου βαθμου... πηραμε την πρωτοβουλια καποιοι πρωτοετεις να κανουμε συνελευση ετους για να διαμαρτυρηθουμε... δεν ειναι κατασταση αυτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως εντός μιας εβδομάδας προσαρμόστηκα. :)

Αυτό βέβαια κυρίως:
- επειδή πριν γίνω φοιτητής είχε μεσολαβήσει 1 έτος χωρίς σχολείο (2η φορά πανελλαδικές γαρ)
- είχε τύχει μέσα σε αυτό το έτος να επισκεφτώ την εν λόγω σχολή (έστω και άλλο τμήμα της), και συνεπώς να έχω μία ιδέα για το πώς είναι το περιβάλλον και ο τρόπος της παράδοσης

Οι καθηγητές αστα... ο μαθηματικός μας λέει ότι θα γράψουμε απροειδοποίητα τεστ και όποιος δε γραψει καλά σημαίνει ότι εχει αντιγράψει τις ασκήσεις που μας βάζει και θα τις μηδενίσει... ο ίδιος σε άλλα έτη ειχε κανει το εξης: Σε ένα μαθημα(διαφορικες ΙΙ νομιζω) εγραφαν παρα πολλα ατομα και επειδη ηταν δυσκολα αρκετοι εδωσαν λευκες κολλες (πανω απο 100 ατομα) και ειπε μετα την εξεταση πως αυτοι που εδωσαν λευκες κολλες σημαινει οτι πηγαν εκει για να αντιγραψουν και αυτο θα ληφθει υποψην στην επομενη εξεταστικη...
Στη φυσικη παραδιδουμε καθε δευτερα 10 ασκησεις που μετρανε μεχρι το 20% του τελικου βαθμου... πηραμε την πρωτοβουλια καποιοι πρωτοετεις να κανουμε συνελευση ετους για να διαμαρτυρηθουμε... δεν ειναι κατασταση αυτη...
:lol:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα ιδιαίτερες δυσκολιες προσαρμογης στην Πατρα.. νομιζω οτι καταλυτικο ρολο επαιξε το γεγονος οτι τα προηγουμενα 18 χρονια τα ειχα περασει εκει :P...

Παντως στην σχολη αισθανομαι σαν το σπιτι μου.. Παραθετω και μια εικονα που το επιβεβαιωνει (ευχαριστω τον συναδελφο Κων/νο για την φωτο)



Μαλλον την εχω παρει πολυ σοβαρα... :up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
λογικα δεν θα παταει κανεις στο μαθημα του

Οχι πατανε πολλοι γιατι κανει καλες διαλεξεις αλλα και παρα πολλοι πρωτοετεις ειναι τρομερα ψαρωμενοι και νομιζουν οτι πρεπει να παρακολουθουν ανελλιπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adiafthoros

Νεοφερμένος

Ο adiafthoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Η πρώτη βδομάδα με κούρασε,μετά πήρα τον απαιτούμενο αέρα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Είχα φυσική εργαστήριο και στο πρώτο μάθημα μας λένε γράφουμε τεστ. ελεος είναι οι ανθρωποι.btw καλα πρέπει να πήγα θα δούμε..
Γενικά έχω προσαρμοστεί έχω μπεί στο προγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Kαι γω γενικα μπορω να πω πως εχω προσαρμοστει μονο που βαριεμαι να παρακολουθω ολες τις ωρες!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εμεις εχουμε αρκετα ζορικο προγραμμα και αρκετα εργαστηρια.Γενικα,αν δε θελεις να εισαι τουριστας,πρεπει να παρακολουθεις και να διαβαζεις καποια πραγματα.Αλλα ενταξει,και τις εξοδους μας εχουμε και το χαβαλε μερικες φορες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
πως πιστευετε οτι θα ειναι η πρωτη μερα στο πανεπιστημιο???θα κανετε ευκολα φιλιες...??γενικοτερα πως την φανταζεστε???:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
χαλια...ειμαι εντελως αντικοινωνικη...δυστηχως δν βλεπω να κανω ευκολα φιλους...:(

εσυ πως τν φανταζεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Η πρώτη μέρα στο πολυτεχνίο (Κρήτη) θα είναι η πρώτη μέρα της καινούργιας μου ζωής (αφού θα είμαι μακριά από το σπίτι μου) και θα είναι καλή. Τώρα, όσο για φιλίες ελπίζω να έρθουν γρήγορα γιατί μόνος μου θα τρελαθώ! Κάθε αρχή και δύσκολη δε λένε!? Είδωμεν......!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
εγω παλι ευχομαι να κανω φιλιες ...δεν ειμαι αντικοινωνικος απλα θα δω...τι θα σπουδασεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Με αρκετα παιδια απ'το σχολειο μου θα παμε στην ιδια σχολή, οποτε δικτυωση θα έχω. Η πρωτη μερα δεν ξερω πως θα ειναι....Αγχωτική μάλλον για να καταφερω να φτασω στη γραμματεια προτου με πάνε σηκωτο τα πορνίδια της ΔΑΠ, οι φιγουρατζηδες της ΠΑΣΠ και οι τριχωτές της ΠΚΣ. Παντως σκοπευω να κανω τα "κοννε" μου με ατομα που σπουδαζουν εκει, αρκετα προτού πάω για το πρωτο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
εγω παλι ευχομαι να κανω φιλιες ...δεν ειμαι αντικοινωνικος απλα θα δω...τι θα σπουδασεις???


πληροφορικη εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
παιδια οσο αντικοινωνικοι και να ειστε δεν παιζει να μην κανετε αμεσωσ φιλιεσ στο πανεπιστημιο
ολοι οι προτοετοισ σκεφτονται σαν εσασ
ολοι ειναι ΨΑΡΩΜΕΝΟΙ
εεε ψαρι με ψαρι ταιριαζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Αναλογα και το πανεπιστημιο....σχολες οπως η Ιατρικη, η Πληροφορική του Αθηνών κλπ. δεν προσφερονται και πολύ για δικτυωση γιατι ειναι απομονωμένες σε δικα τους κτήρια. Αντιθετα, στο κυριο complex του Καποδιστριακού, στην Πολυτεχνειούπολη και στην ΑΣΟΕΕ, υπαρχουν πάρα πολλα συστεγαζομενα τμηματα που σημαινει εντελώς άλλες δυνατοτητες να γνωρισεις κοσμο γιατι θα περπατας καθημερινα αναμεσα σε χιλιαδες άτομα. Πληροφορικη σε ποια σχολη θα σπουδασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top