Πρώτη εξεταστική

Πρώτη εξεταστική

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)
  • Ναι φοβάμαι :( Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα μακάρι να τα περάσω τουλάχιστον με 5

    Ψήφοι: 18 9.8%
  • Όχι δε φοβάμαι Δε θα περάσω σε κανένα μάθημα αλλά δε με νοιάζει

    Ψήφοι: 7 3.8%
  • Πιστεύω ότι θα περάσω μερικά και θα μείνω σε άλλα

    Ψήφοι: 86 46.7%
  • Δε θα περάσω τίποτα αλλά το επόμενο εξάμηνο θα διαβάζω και θα τα περάσω

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Όχι μόνο θα τα περάσω αλλά θα βάλω ρήτρα πάνω από 8 για να έχουμε και ένα καλό βαθμό πτυχίου

    Ψήφοι: 22 12.0%
  • Άλλο: Πείτε το άλλο

    Ψήφοι: 6 3.3%
  • Δεν είμαι φοιτητής πρώτου έτους

    Ψήφοι: 35 19.0%

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
:down:
Έχω κοπεί ήδη στα 2/4. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Καμιά άλλη ερώτηση ή μόνο αυτές;:P

Ναι. Να ζει κανείς ή να μη ζει; :P
Πραγματικά δε νομίζω να περάσω πάνω από 1 μάθημα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
βασικα,εγω αυτη την εβδομαδα αρχισα διαβασμα...ελπιζω να περασω κανα μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
:down:
Έχω κοπεί ήδη στα 2/4. :whistle:
Σίγουρα 1/5 που να πάρει ο διάολος την οικονομική ανάλυση, έχασα δύο απανωτά μαθήματα και από τότε κατρακύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Σίγουρα 1/5 που να πάρει ο διάολος την οικονομική ανάλυση, έχασα δύο απανωτά μαθήματα και από τότε κατρακύλα.

Λες; Δε φαντάζομαι. Προσωπικά είμαι αρκετά αισιόδοξος για το συγκεκριμένο. Μαθηματικά και Στατιστική είναι τα καλά... :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εγώ που έχω 6 τι να πώ;;
ας περάσω τα 4!κανε να περάσω τα 4! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Ευτυχώς δίνουμε μόνο 2 μαθήματα. Δεν έχω αγχωθεί ακόμα, αλλά όπου να'ναι έρχεται κι αυτό! Λογικό είναι άλλωστε.Το ένα έχει περίπου 800 σελ σημειώσεις. Εκεί κάτι γίνεται. Το άλλο είναι καθαρά κριτική σκέψη και με τόσο άγχος που θα έχω τότε σίγουρα θα γράψω χάλια.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,091 μηνύματα.
Ευτυχώς δίνουμε μόνο 2 μαθήματα. Δεν έχω αγχωθεί ακόμα, αλλά όπου να'ναι έρχεται κι αυτό! Λογικό είναι άλλωστε.Το ένα έχει περίπου 800 σελ σημειώσεις. Εκεί κάτι γίνεται. Το άλλο είναι καθαρά κριτική σκέψη και με τόσο άγχος που θα έχω τότε σίγουρα θα γράψω χάλια.:/



Κάτι γίνεται στο μαθημα με τις 800 σελίδες αλλα στο αλλο με την κριτική σκέψη οχι; Μόνο εσυ θα μπορούσες να το πεις αυτο :hehe:
Όπως καταλαβαίνετε, πρεπει να αρχίσω να διαβάζω το μαθημα με τις 800 σελίδες :P Αλλα γενικά δεν εχω άγχος. Αντε, λιγο. Ελπιζω μόνο να τους αρέσουν οι εργασίες που θα παραδώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Λοιπόν, σήμερα είναι η μέρα που θα ξεκινήσω διάβασμα για εξεταστική (παλαμάκια παρακαλώ :P ).
Αρχικά θα διαβάζω μόνο από βιβλίο γιατί με τις σημειώσεις στο internet παίζει τρελό μπέρδεμα.Μόνο σ ενα μάθημα έχω πρόσβαση.Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους με moodle- blackboard- eclass.
Ελπίζω να βγάλω κάποια πράγματα μέχρι τα χριστούγεννα γιατί αλλιώς μετά δε θα βγάζω άκρη :/: .



Η εξέταση πόση ώρα θα διαρκεί. Στα Αγγλικά μας είπαν μια ώρα... Τόσο θα είναι και στα υπόλοιπα; Λίγο μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Λοιπόν, σήμερα είναι η μέρα που θα ξεκινήσω διάβασμα για εξεταστική (παλαμάκια παρακαλώ :P ).
Αρχικά θα διαβάζω μόνο από βιβλίο γιατί με τις σημειώσεις στο internet παίζει τρελό μπέρδεμα.Μόνο σ ενα μάθημα έχω πρόσβαση.Έχουν μπλέξει τα μπούτια τους με moodle- blackboard- eclass.
Ελπίζω να βγάλω κάποια πράγματα μέχρι τα χριστούγεννα γιατί αλλιώς μετά δε θα βγάζω άκρη :/: .



Η εξέταση πόση ώρα θα διαρκεί. Στα Αγγλικά μας είπαν μια ώρα... Τόσο θα είναι και στα υπόλοιπα; Λίγο μου φαίνεται.
Σε εμάς είναι 3 ώρες πάντως η εξέταση από όσο έχω δει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σε εμάς είναι 3 ώρες πάντως η εξέταση από όσο έχω δει.

Αχα, λογικά τόσο θα είναι κ μας τα υπόλοιπα.Κουλό μου φαίνεται να είναι μόνο μια ώρα...Σε κάποια θα υπάρχουν κ ερωτήσεις ανάπτυξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakikoropi23

Νεοφερμένος

Η marakikoropi23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι η Μαρία και τη ήθελα να σας πω σαν μεγαλύτερη και επι πτυχιο φοιτήτρια ότι πρέπει να μελετάτε συστηματικά ώστε να τα καταφέρετε στις εξετάσεις....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά είμαι η Μαρία και τη ήθελα να σας πω σαν μεγαλύτερη και επι πτυχιο φοιτήτρια ότι πρέπει να μελετάτε συστηματικά ώστε να τα καταφέρετε στις εξετάσεις....:)

εγω εχω μια ιδεα σε ολα ωστε να καταλαβαινω και αρχισα να τα διαβαζω πιο σοβαρα τις τελευταιες ημερες ...:worry:

τι δηλαδη εννοεις να διαβαζουμε το βιβλιο απο την αρχη ου εξαμηνου μολις το αποκτησουμε;

πρωτοετης ειμαι δεν ξερω..γι αυτο ρωταω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η επιλογές 1, 2 και 4 δεν θα έπρεπε να έχουν τσεκαριστεί από κανέναν. Τόσο κόπο κάνατε για να μπείτε σε μια σχολή που υποτίθεται ότι σας ενδιαφέρει. Κρίμα είναι να την απαξιώνετε έτσι. Τα πεντάρια να μην τα επιδιώκετε γιατί στο τέλος που θα θέλετε να πάρετε έναν αξιοπρεπή βαθμό πτυχίου, θα σας στοιχίσουν πολύ. ΄Οσο για το ότι θα διαβάσετε τα μαθήματα σε άλλο εξάμηνο μάλλον θα πρέπει να το σκεφτείτε καλύτερα. ΄Αλλο είναι να διαβάζεις 5 μαθήματα και άλλο 10 (παρεμπιπτόντως την εξεταστική του Σεπτεμβρίου να την αποφεύγετε, όσο μπορείτε βέβαια, γιατί είναι πολύ βάρβαρο πράγμα να διαβάζετε μέσα στο κατακαλόκαιρο). Μην κάνετε επιπολαιότητες για τις οποίες αργότερα θα μετανιώσετε. Μια ματιά στις καθημερινές σημειώσεις και η διάθεση λίγου χρόνου κάθε εβδομάδα για διάβασμα θα σας κάνουν να χρειαστείτε μόνο μια γερή επανάληψη στην εξεταστική και να έχετε καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakikoropi23

Νεοφερμένος

Η marakikoropi23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κωνσταντίνα μου είναι καλο να διαβάζετε και μέσα στ εξάμηνο τα μαθήματα από t βιβλίο... εγώ αυτό έκανα τα τέσσερα χρονια της φοιτητικής μου ζωής στην καλαμάτα. παρεπιπτόντως εσύ τι σπουδάζεις?'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Κωνσταντίνα μου είναι καλο να διαβάζετε και μέσα στ εξάμηνο τα μαθήματα από t βιβλίο... εγώ αυτό έκανα τα τέσσερα χρονια της φοιτητικής μου ζωής στην καλαμάτα. παρεπιπτόντως εσύ τι σπουδάζεις?'

φιλολογια απθ:)εσυ τι σπουδαζες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakikoropi23

Νεοφερμένος

Η marakikoropi23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ σπουδάζω ιστορία αρχαιολογία καλαμάτα. εχω ένα μάθημα για πτυχίο και τερμα. παίρνω πτυχιο μ τν καινούργια χρονιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Alireza παπαγαλία απαγορεύεται στο πανεπιστήμιο- να κάτι καλό! :P έχω κρατήσει επαφή με τα μαθήματα και δεν έχω τόσο άγχος.... τα Χριστούγεννα όμως τι κάνουμε? διαβάζουμε ή όχι? αρκεί μια πολλή καλή επανάληψη δυο βδομάδες πριν τις εξετάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
σημερα εβγαλα το 1ο μαθημα...χαχαχαχαχα
δεχομαι συγχαρητηριααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Alireza παπαγαλία απαγορεύεται στο πανεπιστήμιο- να κάτι καλό! :P έχω κρατήσει επαφή με τα μαθήματα και δεν έχω τόσο άγχος.... τα Χριστούγεννα όμως τι κάνουμε? διαβάζουμε ή όχι? αρκεί μια πολλή καλή επανάληψη δυο βδομάδες πριν τις εξετάσεις?

Εξαρτάται πότε αρχίζει η εξεταστική σου, πόσα μαθήματα δίνεις, τι κενά έχεις μεταξύ των μαθημάτων, πόσο παλουκοειδή είναι, με τι στόχους πας, ακόμα και τι σχολή είσαι...εμένα άμα με αφήσεις διαβάζω και 2 χρόνια ένα μάθημα και πάλι τίποτα δεν θα ξέρω. :P

Επίσης αν δεν διαβάσω τα Χριστούγεννα έχει πάει φούντο ο ενάμισης μήνας που διάβαζα το τερατάκι την χειρουργική και τώρα τελειώνω την ορθοπεδική... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top