Πρώτες εξετάσεις για κιθάρα

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ξεκινησα φετος κλασσικη κιθαρα και απο οτι μου ειπε ο καθηγητης θα δωσω τον ιουνιο τις πρωτες μου εξετασεις..Οποιος ξερει τι παιζει με αυτες ασ μου πει..Τροπος διεξαγωγης τι κομματι θα παιξω αν είναι αυστηροι κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Εφόσον είσαι πρωτοετής θα είναι πολύ ελαστικοί μαζί σου.

Λογικά θα παίξεις 2-3 κομμάτια τα οποία θα σου είναι γνωστα, θα έχεις δηλαδή καιρό να τα προετοιμάσεις.

1 κομμάτι σίγουρα άσκηση
1κομμάτι λογικά κομμάτι/τραγούδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αν δωσεις για προκαταρκτικη, το ενα κομματι θα ειναι σπουδη και το αλλο της επιλογης σου/του δασκαλου σου.
Αυστηροι δεν ειναι πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εφόσον είσαι πρωτοετής θα είναι πολύ ελαστικοί μαζί σου.

Λογικά θα παίξεις 2-3 κομμάτια τα οποία θα σου είναι γνωστα, θα έχεις δηλαδή καιρό να τα προετοιμάσεις.

1 κομμάτι σίγουρα άσκηση
1κομμάτι λογικά κομμάτι/τραγούδι

Πιστευεις σε κανα διμηνο να εχω λυθει περισοοτερο απο οτι τώρα??
(τωρα ειμαι στη φαση που μαθαινω ενα κομματι απο το asturias αρκετα ευκολο ξερεις μπασα και μι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Από κιθάρα δεν έχω ιδέα . Αλλά από μουσική και τρόπο λειτουργίας ωδείων γνωρίζω πολλά πράγματα. Σπουδάζω Αρμονία.

Άλλα δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα στις εξετάσεις . Όλους τους προτοετείς του περνάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Πιστευεις σε κανα διμηνο να εχω λυθει περισοοτερο απο οτι τώρα??
(τωρα ειμαι στη φαση που μαθαινω ενα κομματι απο το asturias αρκετα ευκολο ξερεις μπασα και μι)

Εξαρταται καθαρα απο την ενασχοληση σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις απαντησεισ..Ασχολουμε αρκετα πιστευω..Εχω ξεκινησει εδω και 2 μηνες και πριν δεν ειχα επαφη με την κιθαρα..Τωρα εχω φτασει σε σημειο να βγαζω baree αρκετα καλα και να παιζω ενα κομματι απο τ asturias χρησιμοποιοντας μι και μπασα..Εσυ ρανια παιζεις κιθαρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Τα τελευταια 9 χρονια. :p
Το μπαρε ηταν ο κακος μου δαιμονας ανεκαθεν. Ακομα ψιλοζοριζομαι στο ολοκληρο μπαρε στο πρωτο ταστο, αλλα δε βαριεσαι, τελευταια τα εχω ψιλοπαρατησει κι ολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τα τελευταια 9 χρονια. :p
Το μπαρε ηταν ο κακος μου δαιμονας ανεκαθεν. Ακομα ψιλοζοριζομαι στο ολοκληρο μπαρε στο πρωτο ταστο, αλλα δε βαριεσαι, τελευταια τα εχω ψιλοπαρατησει κι ολας.

Οποτε σε κανα χρονο θα έχεις το πτυχιο ε??Αντε καλη επιτυχια σου εύχομαι..ΑΑΑΑ και μην ξεχάσω μετά απο πόσο καιρο λυθηκες λίγο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Βασικα εχω σταματησει. Κανονικα θα εδινα εξετασεις για δευτερα ανωτερα αλλα τελικα δεν εβρισκα χρονο για διαβασμα.
Κοιτα. Ξεκινησα 8 χρονων με κατι τραγουδακια "ηταν ενα μικρο καραβι". Επαιζα πολλες ωρες τη μερα παντως γιατι μου αρεσε, αλλα σε 5-6 μηνες ειδικα στην ηλικια που ξεκινησες εσυ θα εισαι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top