Πρόωρο σεξ

Ποια είναι η γνώμη σας για το πρόωρο σεξ; Συμφωνείτε ή όχι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)
  • Ναι

    Ψήφοι: 1 11.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 7 77.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 11.1%

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Ερώτηση προς το αντρικό φύλο:
θα πιέζατε την κοπέλα σας για να κάνετε σεξ μαζί της...

Όχι :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ισως στο οτι δεν εχει ωριμασει συναισθηματικα.
κι επειδη ισως αυτες οι ευκαιριακες σχεσεις εχουν ως συνεπεια μια ασχημη εμπειρια που θα την καταστησει προκατειλημμενη αρνητικα.
και ως γνωστον η αρχη ειναι το μισο ξεκινημα.
ναι σωστο.. το ειπα και πρωτυτερα οτι η συναισθηματικη ωριμανση ειναι σημαντικος παραγοντας.. απλα ο καθενας μας ωριμαζει διαφορετικα και σε διαφορετικη ηλικια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Ερώτηση προς το αντρικό φύλο:
θα πιέζατε την κοπέλα σας για να κάνετε σεξ μαζί της...

αν την αγαπουσα οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Επιπλέον δεν πιστεύεις οτι ο άνθρωπος που το κάνεις έχει σημασία..?
ναι φυσικα εχει.. για αυτο δεν ειναι ολοι αντε ορματε οπου βρειτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θα κάνατε σεξ μόνο και μόνο επειδή σας πιέζει ο δικός σας?

Οχι.
-----------------------------------------
αν την αγαπουσα οχι


πωπω. τι ηταν αυτο ρε?? Δηλαδη αν ΔΕΝ τη αγαπουσες θα την πιεζες?? Θα με τρελανεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ τι θα έκανα?
Θα συζητούσα μαζί της...
Το θέμα μου είναι οτι είναι πολύ εύκολο να μιλάς έτσι τώρα και σου βγάζω και το καπέλο!
Αλλά θα σκέφτεσαι με τον ίδιο τρόπο σε 20 χρόνια?
Πιστεύω οτι τα στερεότυπα μας κρατάνε πίσω σαν κοινωνία δηλαδή συλλογικά αλλά και ατομικά...
και δεν θεωρώ οτι είναι μόνο αποτέλεσμα κοινωνικής- γενικής αμορφωσιάς...
είναι και αποτέλεσμα του τρόπου που δομήθηκε η κοινωνία μας ευθύς εξ' αρχής..
-----------------------------------------
Οχι.
-----------------------------------------



πωπω. τι ηταν αυτο ρε?? Δηλαδη αν ΔΕΝ τη αγαπουσες θα την πιεζες?? Θα με τρελανεις??


Βρε εδώ υπάρχουν γαϊδούρια που λένε οτι αγαπάνε και πιέζουν πλάκα μου κάνεις?
Θέλω να πιστεύω πως αν δεν την αγαπούσε δεν θα ήταν μαζί της από τη αρχή γιατί αλλιώς θα ξεκινήσει πόλεμος όπως το κόβω....
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
αναμφισβητητα τα στερεοτυπα εχουν τις ριζες τους πολυ πιο βαθια,στον τροπο που δομηθηκε η κοινωνια δηλαδη.. γι αυτον τον λογο μιλαμε και για διαιωνιση τους.
και μπορει να ειναι χιλιοειπωμενο(και ουτοπικο),ομως η ευκαιρια να αλλαξει αυτο ειναι στους νεους.και στο θεμα του σεξ και σε οποιοδηποτε αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ωραία, αυτή η κοπέλα θα το κάνει με όποιον γουστάρει τιμή της και καμάρι της... :D...
οταν το κανει απο προσωπικη της επιλογη δεν εχουμε τιποτα παραπανω να πουμε και εφοσον το κραταει στην προσωπικη της ζωη.
Ερώτηση προς το αντρικό φύλο:
θα πιέζατε την κοπέλα σας για να κάνετε σεξ μαζί της...
απο τη στιγμη που την αγαπας πραγματικα οχι..
το σεξ πρεπει να γινεται οταν το θελουν και οι δυο
αλλα και αυτη αν σε αγαπαει και νιωθει ασφαλεια μαζι σου δεν προκειται να λεει οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
ωραία, αυτή η κοπέλα θα το κάνει με όποιον γουστάρει τιμή της και καμάρι της... :D
-----------------------------------------
Ερώτηση προς το γυναικείο φύλο:
Θα κάνατε σεξ μόνο και μόνο επειδή σας πιέζει ο δικός σας?

Ερώτηση προς το αντρικό φύλο:
θα πιέζατε την κοπέλα σας για να κάνετε σεξ μαζί της...

Ειλικρινά!
Είπα να θέσω εδώ την ερώτηση για να μην ανοίγω και άλλο θέμα για το σεξ...
οχι:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Εγώ τι θα έκανα?
Θα συζητούσα μαζί της...
Το θέμα μου είναι οτι είναι πολύ εύκολο να μιλάς έτσι τώρα και σου βγάζω και το καπέλο!
Αλλά θα σκέφτεσαι με τον ίδιο τρόπο σε 20 χρόνια?
Πιστεύω οτι τα στερεότυπα μας κρατάνε πίσω σαν κοινωνία δηλαδή συλλογικά αλλά και ατομικά...
και δεν θεωρώ οτι είναι μόνο αποτέλεσμα κοινωνικής- γενικής αμορφωσιάς...
είναι και αποτέλεσμα του τρόπου που δομήθηκε η κοινωνία μας ευθύς εξ' αρχής..
θα συζητουσες τη στιγμη που δεν θα στο ειχε πει αν το εχει κανει? τα παιδια ξερεις καλα δεν τα λενε ολα στους γονεις τους.. εκτος αν τους εμπιστευονται πραγματικα..

Μακαρι να τα λεω ετσι και μετα 20 χρονια.. να πιστευω ακομα στην ελευθερη βουληση του ατομου ειτε ειναι 14 ειτε 18 ειτε 20. Το πιο σημαντικο πιστευω ειναι η σχεση γονιου-παιδιου.

ναι δυστυχως τα στερεοτυπα υπαρχουν στις δομες της κοινωνιας γιατι δημιουργουνται απο αυτην.. τοτε οι δομες μας ειναι σαπιες..
για αυτο υπαρχει ομως η μορφωση ,για να ελευθερωνει τα μυαλα και να γινεται κοινωνικη προοδος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
αναμφισβητητα τα στερεοτυπα εχουν τις ριζες τους πολυ πιο βαθια,στον τροπο που δομηθηκε η κοινωνια δηλαδη.. γι αυτον τον λογο μιλαμε και για διαιωνιση τους.
και μπορει να ειναι χιλιοειπωμενο(και ουτοπικο),ομως η ευκαιρια να αλλαξει αυτο ειναι στους νεους.και στο θεμα του σεξ και σε οποιοδηποτε αλλο.


Το αξιοσημείωτο είναι οτι το μπαλάκι πέφτει πάντα στην νέα γενιά!!!
Για μια φορά θα ήθελα να μην έχουμε να διορθώσουμε μ*****ς των προηγούμενων
Συγγνώμη που το θέτω έτσι ... άκομψα!
:P
-----------------------------------------
θα συζητουσες τη στιγμη που δεν θα στο ειχε πει αν το εχει κανει? τα παιδια ξερεις καλα δεν τα λενε ολα στους γονεις τους.. εκτος αν τους εμπιστευονται πραγματικα..

Μακαρι να τα λεω ετσι και μετα 20 χρονια.. να πιστευω ακομα στην ελευθερη βουληση του ατομου ειτε ειναι 14 ειτε 18 ειτε 20. Το πιο σημαντικο πιστευω ειναι η σχεση γονιου-παιδιου.

ναι δυστυχως τα στερεοτυπα υπαρχουν στις δομες της κοινωνιας γιατι δημιουργουνται απο αυτην.. τοτε οι δομες μας ειναι σαπιες..
για αυτο υπαρχει ομως η μορφωση ,για να ελευθερωνει τα μυαλα και να γινεται κοινωνικη προοδος..


Αν το παιδί μου δεν θα νιώθει άνετα να με εμπιστεύεται και να μου μιλάει ελεύθερα για όσα το απασχολούν, τότε ΄θα έχω αποτύχει παταγωδώς σαν γονιός!

Και εγώ αυτό λέω.. Μακάρι...

Δεν θεωρείς πως για να μορφωθεί κάποιος χρειάζεται και η κατάλληλη παιδεία εν μέρει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το κάθε πράγμα στον καιρό του.Μόνο αυτό έχω να πώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Αν το παιδί μου δεν θα νιώθει άνετα να με εμπιστεύεται και να μου μιλάει ελεύθερα για όσα το απασχολούν, τότε ΄θα έχω αποτύχει παταγωδώς σαν γονιός!

Και εγώ αυτό λέω.. Μακάρι...

Δεν θεωρείς πως για να μορφωθεί κάποιος χρειάζεται και η κατάλληλη παιδεία εν μέρει?
μα αυτο ειναι το ζητημα που σου ελεγα.. η σχεση γονιου-παιδιου.

Μα φυσικα χρειαζεται η παιδεια.ομως τι εννοεις εσυ σαν καταλληλη παιδεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αρκετά πράγματα..
όπως είναι ο στοιχιώδης σεβασμός!
ο σεβασμός στην διαφορετικότητα, την προσωπική ζωή, στον ΄συνάνθρωπο, και πάει λέγοντας...
η αξιοπρέπεια...

Αν υπήρχε έστω και λίγος σεβασμός, η κοινωνία μας δεν θα ήταν έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Αρκετά πράγματα..
όπως είναι ο στοιχιώδης σεβασμός!
ο σεβασμός στην διαφορετικότητα, την προσωπική ζωή, στον ΄συνάνθρωπο, και πάει λέγοντας...
η αξιοπρέπεια...

Αν υπήρχε έστω και λίγος σεβασμός, η κοινωνία μας δεν θα ήταν έτσι...
η ανθρωπιστικη παιδεια ειναι που χρειαζεται σε ολους ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Πέρα από το ψυχολογικό υπάρχει και το οργανικό θέμα. Νομίζω πως κυρίως για τα κορίτσια δεν θα ήταν καλό να ολοκληρώσουν πριν από τα 16... Τώρα όσο αναφορά τη σιγουριά για τα συναισθήματά σου απέναντι στον άλλον, για το αν υπάρχει πραγματική αγάπη και κατανόηση, σίγουρα κανένας στα 13 πνευματικά τόσο ώριμος, ξέρω όμως και 23χρονους το ίδιο ανώριμους που -φυσικά- έχουν κάνει σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αυτη ειναι η αληθεια φιλε μου..εγω γενικα οταν μιλαω μιλαω καθαρα αυτα που θελω να πω χωρις καθωσπρεπισμους και χαιδεματα αυτιων..καποιυς τους ενοχλει καποιους οχι..τι να κανουμε...δε μπορω να ταχω καλα με ολους..θαταν περιεργο.... :)

"αυτη ειναι η αληθεια"

ω σιγουρα σιγουρα.

ειναι η αληθεια επειδη το πιστευει ο anthony.
οι δηθεν "καθωσπρεπισμοι" σε μαραναν. το προβλημα ειναι ο τροπος σκεψης σου και οχι ο δηθεν ξαστερος τροπος που τα λες.


οταν οι κοπελες ντυνονται προκλητικα "πουτανακια"
οταν τα αγορια συμπεριφερονται προκλητλια "μαγκακια και γαμιαδες".

αυτο ειναι η..."αληθεια" σου.
επειδη αυτη εχεις μαθει οτι ειναι.


μην πιστευεις οτι....επιτιθομαι σε σενα. μου εισαι αρκετα αδιαφορος για να το κανω. εκτος των αλλων, δεν σε εχω δει ποτε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
o τρόπος σκέψης δεν είναι υποκειμενικός; :hmm:

δεν είναι δημοκρατικό, ο καθένας να σκέφτεται όπως θέλει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Αυτα τα λεγαμε στο γυμνασιο σορρυ κι ολας. Οσο το θελει ενας αντρας το θελει κ μια γυναικα. Απλως μια γυναικα συνδιαζει το σεξ με σχεση και αν δεν κανει σχεση ειναι δυσκολο να σου κατσει.


Με συγκινείς.. :'(

Αλήθεια. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
o τρόπος σκέψης δεν είναι υποκειμενικός; :hmm:

δεν είναι δημοκρατικό, ο καθένας να σκέφτεται όπως θέλει; :hmm:

δεν θεωρω οτι το να σκεφτεται ο καθε ενας "οπως θελει" ειναι δημοκρατικο, οταν με την σκεψη του και την εκφραση της προσβαλει ομαδες ατομων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top