Πρόθεση ψήφου εκλογών Οκτωβρίου 2009

Εκλογές 4-9-09

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)
  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κ.Κ.Ε

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΟΩΝ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ο.Α.Κ.Κ.Ε

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μ.Λ. Κ.Κ.Ε

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κ.Κ.Ε Μ.Λ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΕΛΛΑΔΑΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΛΛΑΔΑΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΕΥΚΟ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΠΟΧΗ

    Ψήφοι: 1 100.0%
  • ΔΝ-ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πωπω ρε φίλε, σε βαρέθηκα, άντε γεια σου που δεν θα τα έλεγα κιόλας πιτσιρίκο. Αμα θες να κάνεις κριτική, να την κάνεις σωστά. Αυτό που κάνεις λέγεται "σχολιο", δεν λέγεται "κριτική" και για να κάνεις σχόλια πρέπει να έχεις μια κεκτημένη θέση στην κοινωνία που να σου δίνει γι'αυτά το απαραίτητο βήμα. Εσύ δεν την έχεις. Βρες τη πρώτα και μετά λεγε ό,τι θες. Αυτά τα λέω για όλους, οχι μονο για σένα...
Κι αυτό που κάνεις εσύ σχόλιο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Και να πως εύκολα και αβίαστα πετάς στα σκουπίδια 5 χρόνια παραπάνω εμπειρίας που κουβαλάς.

Δεν είναι απάντηση αυτή σε άνθρωπο που σου εκφράζει τις απόψεις του, ειδικά όταν στα 13 του αντί να τρώει γαριδάκια, μιλάει για εκλογές

''Κεκτημένη θέση στην κοινωνία'';;;
Αυτή είναι η πρόταση σου;

Βαθυστόχαστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εσύ δεν μας είπες τι θα ψήφιζες.
Βασικά, με ενδιαφέρει πολύ η ψήφος σου μιας και εχεις αβατάρ τον Άσιμο.



Ελπίζω να κάνεις πλάκα.
Πλακα εκανα, ποσες φορες να το πω. Σιγα μην ψηφισα τους τρελους, δεν υπαρχει ακομα κομμα που να με αντιπροσωπευει (η εστω δεν το εχω βρει).
Απο εκει περα εχουν δικαιωμα να ανεβουν, εχεις δικαιωμα να τους ψηφισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Και να πως εύκολα και αβίαστα πετάς στα σκουπίδια 5 χρόνια παραπάνω εμπειρίας που κουβαλάς.

Δεν είναι απάντηση αυτή σε άνθρωπο που σου εκφράζει τις απόψεις του, ειδικά όταν στα 13 του αντί να τρώει γαριδάκια, μιλάει για εκλογές

''Κεκτημένη θέση στην κοινωνία'';;;
Αυτή είναι η πρόταση σου;

Βαθυστόχαστο.

Συμφωνώ απόλυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κι αυτό που κάνεις εσύ σχόλιο είναι.

Όχι φίλε μου, όταν αποφασίσω να μιλήσω για μια πολιτική παράταξη, το κάνω με στοιχεία. Αν είναι να το παίξω Λαζόπουλος, προτιμώ να μιλήσω για κάτι πιο ανώδυνο, όπως ποδόσφαιρο ή τεχνολογία.

Και να πως εύκολα και αβίαστα πετάς στα σκουπίδια 5 χρόνια παραπάνω εμπειρίας που κουβαλάς.

Δεν είναι απάντηση αυτή σε άνθρωπο που σου εκφράζει τις απόψεις του, ειδικά όταν στα 13 του αντί να τρώει γαριδάκια, μιλάει για εκλογές

''Κεκτημένη θέση στην κοινωνία'';;;
Αυτή είναι η πρόταση σου;

Βαθυστόχαστο.

Σχόλια κάνουν αυτοί που έχουν αποδείξει στην κοινωνία ότι ειναι ικανοί για κάτι περισσότερο απ'αυτό. Οι υπόλοιποι οφείλουν πρώτα να αποδείξουν οτι μπορούν να στοιχειοθετούν επιχειρήματα. Τελεία και παύλα.
Αν του απαντούσα όπως εσύ (δηλαδή αν δεν του απαντούσα), θα τον άφηνα να πιστεύει ότι αυτά που ακούει απ'το Λαζόπουλο και τα κανάλια συνιστούν πολιτική σκέψη. Δεν συνηθίζω να είμαι τόσο ανεύθυνος, αυτά που πρέπει να λεχθούν θα λέγονται. Ακριβώς γιατί επέλεξε να μιλάει για εκλογές, αντί να τρώει γαριδάκια...Got it?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Σχόλια κάνουν αυτοί που έχουν αποδείξει στην κοινωνία ότι ειναι ικανοί για κάτι περισσότερο απ'αυτό. Οι υπόλοιποι οφείλουν πρώτα να αποδείξουν οτι μπορούν να στοιχειοθετούν επιχειρήματα. Τελεία και παύλα.
το πού θα μπει η τελεια και πού η παυλα δεν εισαι σε θεση να το ορισεις εσυ. σχολια μπορει να κανεις ΟΠΟΙΟΣ το επιθυμει, ανεξαρτητα την κοινωνικη θεση του και την κοινωνικη επιρροη του. απο κει και περα, θα πρεπει να εχεις καταλαβει το ψευτοδίλημμα που παρουσιαζει η νεα δημοκρατια "ανευθηνοτητα ή ευθυνη", για παραδειγμα, αποτελει ενα ακομα μεγαλυτερο δειγμα απουσιας πολιτικης σκεψης. και στην τελικη τι ονομαζεις πολιτικη σκεψη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
εαν ψηφιζα,θα διαλεγα ανταρσυα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Σχόλια κάνουν αυτοί που έχουν αποδείξει στην κοινωνία ότι ειναι ικανοί για κάτι περισσότερο απ'αυτό. Οι υπόλοιποι οφείλουν πρώτα να αποδείξουν οτι μπορούν να στοιχειοθετούν επιχειρήματα. Τελεία και παύλα.
Αν του απαντούσα όπως εσύ (δηλαδή αν δεν του απαντούσα), θα τον άφηνα να πιστεύει ότι αυτά που ακούει απ'το Λαζόπουλο και τα κανάλια συνιστούν πολιτική σκέψη. Δεν συνηθίζω να είμαι τόσο ανεύθυνος, αυτά που πρέπει να λεχθούν θα λέγονται. Ακριβώς γιατί επέλεξε να μιλάει για εκλογές, αντί να τρώει γαριδάκια...Got it?

Βλέπω ότι η βάση της σκέψης μας διαφέρει από τις πρώτες σου κιόλας λέξεις όταν και αναφέρεσαι σε ένα σενάριο κοινωνικής αποδοχής και καταξίωσης, η οποία λες ότι προϋποθέτει και την ορθότητα των λεγόμενων κάποιου.

Υπάρχουν βαθύτερα πράγματα για να αποδείξει κάποιος στον εαυτό του και αυτό θεωρώ ότι είναι το σπουδαίο και η προϋπόθεση για να ασκείς κριτική

και όχι μια εικόνα-θέση-αποδοχή σε μια κοινωνία που εξ αρχής εμβαθύνει μεχρι την επιφάνεια, γιατί μέχρι εκεί μπορεί


Επιπλέον, δε αναφέρθηκα στα λεγόμενα σου που παραδόξως σε ένα ποσοστό με βρίσκουν σύμφωνη
Αναφέρθηκα στο ύφος σου

Το παιδί είπε πως είναι ελεύθερος να ασκεί κριτική πάνω στο λόγο σου, δε νομίζω να περίμενε το λαζόπουλο για να το μάθει


Και φύσικα και πιάνω το λόγο σου
Δε μιλάς δα και τόσο δύσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Koύκλα μου, επειδή με παρανόησες εντελώς, αντιλαμβάνομαι ότι δεν πιάνεις το λόγο μου. Και όντως, θα συμφωνήσω οτι δε μιλάω δα και τόσο δύσκολα, οπότε κάτι άλλο θα τρέχει. Για να τελειώνουμε, δε μιλησα και δε μιλάω για κριτική σε μένα. Μιλάω για κριτική σε κόμματα, πολιτικές παρατάξεις και στο πολιτικό σύστημα που δε γίνεται ούτε με συνθήματα, ούτε με θέσφατα. Το "πες μου ότι κάνεις πλάκα" οταν λεει ο άλλος οτι στηρίζει ΧΑ, σοβαρά ή ασόβαρα, δεν ειναι κριτική. Μια μ@λ@κι@ ειναι που την έμαθε απ'το Λαζόπουλο και το νέο trendάκι "οι νέοι πάμε Τσίπρα"....Αν κάποιος θέλει να κριτικάρει τη ΧΑ, να μιλήσει για ρατσισμό, τους τραμπούκους, για τις "επιτροπές κατοίκων", για τον εθνικοσοσιαλισμό, το ναζισμό, τις διεθνείς σχεσεις της οργάνωσης και το παρελθόν των μελών της. Αυτό είναι κριτική, όχι αυτά που ακούω εδώ μέσα τα κουλά που φανερώνουν αδυναμία κρίσης, για να μην πω άγνοια. Ελπίζω τώρα να με καταλαβαίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Koύκλα μου, επειδή με παρανόησες εντελώς, αντιλαμβάνομαι ότι δεν πιάνεις το λόγο μου. Και όντως, θα συμφωνήσω οτι δε μιλάω δα και τόσο δύσκολα, οπότε κάτι άλλο θα τρέχει. Για να τελειώνουμε, δε μιλησα και δε μιλάω για κριτική σε μένα. Μιλάω για κριτική σε κόμματα, πολιτικές παρατάξεις και στο πολιτικό σύστημα που δε γίνεται ούτε με συνθήματα, ούτε με θέσφατα. Το "πες μου ότι κάνεις πλάκα" οταν λεει ο άλλος οτι στηρίζει ΧΑ, σοβαρά ή ασόβαρα, δεν ειναι κριτική. Μια μ@λ@κι@ ειναι που την έμαθε απ'το Λαζόπουλο και το νέο trendάκι "οι νέοι πάμε Τσίπρα"....Αν κάποιος θέλει να κριτικάρει τη ΧΑ, να μιλήσει για ρατσισμό, τους τραμπούκους, για τις "επιτροπές κατοίκων", για τον εθνικοσοσιαλισμό, το ναζισμό, τις διεθνείς σχεσεις της οργάνωσης και το παρελθόν των μελών της. Αυτό είναι κριτική, όχι αυτά που ακούω εδώ μέσα τα κουλά που φανερώνουν αδυναμία κρίσης, για να μην πω άγνοια. Ελπίζω τώρα να με καταλαβαίνεις...

αν θες να δεις τι υποθηκε σε αυτο το θεμα, να πας στα off topic και στο split για το κατα ποσο ενα αντιδημοκρατικο κομμα δικαιουται να συμμετεχει στις εκλογες.

Μια μ@λ@κι@ ειναι που την έμαθε απ'το Λαζόπουλο και το νέο trendάκι "οι νέοι πάμε Τσίπρα"
ουτε αυτο ειναι κριτικη. μια υποθεση εντελως αυθαιρετη απο τη μερια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αν θες να δεις τι υποθηκε σε αυτο το θεμα, να πας στα off topic και στο split για το κατα ποσο ενα αντιδημοκρατικο κομμα δικαιουται να συμμετεχει στις εκλογες.

ουτε αυτο ειναι κριτικη. μια υποθεση εντελως αυθαιρετη απο τη μερια σου.

Ναι,ε; Δηλαδη κατα τη γνώμη σου το παραπάνω λεγόμενο συνιστά πολιτική κρίση; Από πότε ακριβώς; Στον ύπνο σου;
Από τη στιγμή που ένα κομμα αποδεχεται τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ των εκλογών και δεν κάνει πραξικόπημα, έχει αναφαίρετο δικαιωμα συμμετοχής στη διαδικασία. Δεν καταλαβαίνω που έχεις ενστάσεις. Οι δικές μου ενστάσεις ειναι στις στείρες και κενές συνθηματολογίες, δεν ειναι όταν γινεται συζήτηση, μη μου κάνεις το μ@λ@κ@. Τη συζήτηση για το κατα ποσο ενα κομμα που εσύ χαρακτηριζεις αντιδημοκρατικο δικαιούται συμμετοχης, την αποδέχομαι. Το "τι;;;;;;; δε μιλας σοβαρα! καλα εισαι έλεος, θα ψηφισεις ΝΔ;;!" δεν το αποδέχομαι ουτε στο ελάχιστο. Γιατί; Γιατί δεν ειναι άποψη, ειναι σύνθημα, motto, μόδα, πως το λένε τέλος πάντων για να γίνει αντιληπτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ναι,ε; Δηλαδη κατα τη γνώμη σου το παραπάνω λεγόμενο συνιστά πολιτική κρίση; Από πότε ακριβώς; Στον ύπνο σου;
Από τη στιγμή που ένα κομμα αποδεχεται τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ των εκλογών και δεν κάνει πραξικόπημα, έχει αναφαίρετο δικαιωμα συμμετοχής στη διαδικασία. Δεν καταλαβαίνω που έχεις ενστάσεις. Οι δικές μου ενστάσεις ειναι στις στείρες και κενές συνθηματολογίες, δεν ειναι όταν γινεται συζήτηση, μη μου κάνεις το μ@λ@κ@. Τη συζήτηση για το κατα ποσο ενα κομμα που εσύ χαρακτηριζεις αντιδημοκρατικο δικαιούται συμμετοχης, την αποδέχομαι. Το "τι;;;;;;; δε μιλας σοβαρα! καλα εισαι έλεος, θα ψηφισεις ΝΔ;;!" δεν το αποδέχομαι ουτε στο ελάχιστο. Γιατί; Γιατί δεν ειναι άποψη, ειναι σύνθημα, motto, μόδα, πως το λένε τέλος πάντων για να γίνει αντιληπτό...

αυτο που βλεπω ο δικος σου τροπος για να δειξεις οτι ο αλλος δεν εχει πολιτικη σκεψη ειναι με μια απλη γενικοτητα, μια υποθεση. η διαδικασια των εκλογων δεν νομιζω να μπορει να χαρακτηριστει "δημοκρατικη" αλλα πρεπει να χαρακτηριζεται απο διαφανεια.

απο κει και περα, η κριτικη τετοιου ειδους ειναι οσο ανευθυνη ειναι και η πεποιθηση του "θα ψηφισω πασοκ επειδη ετσι το εκαναν οι γονεις μου, και στην τελικη να μην σε ενδιαφερει, γιατι δεν σε αφορα" το οποιο, οπως ο ιδιος ισχυριστηκες, ειναι δικαιωμα του. για μενα, καμια απο τις δυο δεν ειναι αποδεκτες
-----------------------------------------
ρε παιδες: ενωση κεντροων με ενωση κεντρωων στη δημοσκοπιση ειναι διαφορετικες παραταξεις;

η χρυση αυγη κατεβαινει στις εκλογες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μία Ένωση Κεντρώων υπάρχει, του Βασίλη Λεβέντη. Ένωση "Κεντρόων" υπάρχει μονο στα ορθογραφικα λεξικα του Μπαμπινιώτη ως παράδειγμα προς αποφυγήν.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Koύκλα μου, επειδή με παρανόησες εντελώς, αντιλαμβάνομαι ότι δεν πιάνεις το λόγο μου. Και όντως, θα συμφωνήσω οτι δε μιλάω δα και τόσο δύσκολα, οπότε κάτι άλλο θα τρέχει. Για να τελειώνουμε, δε μιλησα και δε μιλάω για κριτική σε μένα. Μιλάω για κριτική σε κόμματα, πολιτικές παρατάξεις και στο πολιτικό σύστημα που δε γίνεται ούτε με συνθήματα, ούτε με θέσφατα. Το "πες μου ότι κάνεις πλάκα" οταν λεει ο άλλος οτι στηρίζει ΧΑ, σοβαρά ή ασόβαρα, δεν ειναι κριτική. Μια μ@λ@κι@ ειναι που την έμαθε απ'το Λαζόπουλο και το νέο trendάκι "οι νέοι πάμε Τσίπρα"....Αν κάποιος θέλει να κριτικάρει τη ΧΑ, να μιλήσει για ρατσισμό, τους τραμπούκους, για τις "επιτροπές κατοίκων", για τον εθνικοσοσιαλισμό, το ναζισμό, τις διεθνείς σχεσεις της οργάνωσης και το παρελθόν των μελών της. Αυτό είναι κριτική, όχι αυτά που ακούω εδώ μέσα τα κουλά που φανερώνουν αδυναμία κρίσης, για να μην πω άγνοια. Ελπίζω τώρα να με καταλαβαίνεις...

Μήπως τρέχει η εμμονή σου για υποτιθέμενες προσβολές;

Δε μίλησα συγκεκριμένα για κριτική στο πρόσωπο σου
Μιας και δε νομίζω πως διαχωρίζεται η κριτικη και το ποτε θεωρούμε ότι ασκείται ορθα, υπεθεσα ότι η ύπαρξη μιας ''κεκτημένης θέσης στην κοινωνία'' είναι βασικό για οποιαδήποτε κριτική ασκεί κάποιος
Ακόμα και πέρα από πολιτικά σενάρια

Το ότι το γενίκευσα λοιπόν δε σημαίνει πως δεν κατάλαβα, απλά νόμιζα πως μέσα απ' αυτό θα γίνει πιο ξεκάθαρη η τοποθέτηση μου για το πόσο λάθος σε θεωρώ

Μη γίνεσαι επιθετικός
όταν ασκείς εσύ κριτική -χωρίς αδυναμία κρίσης και άγνοια, θα γίνει κατανοητό και θα εκτιμηθεί το ότι δε θα είναι μια κραυγαλέα επίδειξη γνώσεων
δε χρειάζεται να τονίζεις πόσο λάθος είναι ο συνομιλητής γιατί χάνεις την ουσία του παραπάνω

************************************************************************

Ναι, συνήθως είναι μόδα σ' αυτή την ηλικία να τείνουν οι άνθρωποι να απορρίπτουν την ασχήμια που τα ωριμότερα μυαλά μεταφράζουν σε βόλεμα

Η Χρυσή Αυγη, εναντιον όλων κατεβαίνει βέβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John Kort

Νεοφερμένος

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
εγώ μάλλον δε θα ψήφιζα καθόλου, αλλά μιας και με βάλαν εφορευτική δεν έχω και πολλές επιλογές... :magic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**maRia**

Νεοφερμένος

Η **maRia** αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
"Πόσο πιο ανώδυνα να σου θέσω το βαθμό ηλιθιότητας που αγγίζει η αγένεια σου εδώ και κάμποση ώρα;" και διαβαζοντας αυτα που γραφατε περιμενα ποτε θα βρεθει καποιος να το πει αυτο..:iagree:

και μια ερωτηση...στην δημοσκοπηση γιατι δεν βαλατε οοοολα τα κομματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
"Πόσο πιο ανώδυνα να σου θέσω το βαθμό ηλιθιότητας που αγγίζει η αγένεια σου εδώ και κάμποση ώρα;" και διαβαζοντας αυτα που γραφατε περιμενα ποτε θα βρεθει καποιος να το πει αυτο..:iagree:

και μια ερωτηση...στην δημοσκοπηση γιατι δεν βαλατε οοοολα τα κομματα??

Διαβάζοντας αυτό που γράφεις αναρωτιέμαι γιατί αυτός που βρέθηκε δεν ήσουν εσύ. Λύσε πρώτα αυτό το πρόβλημα με τον εαυτό σου και μετά μπορώ να συζητήσω (και) μαζί σου. Για το βαθμο ηλιθιότητας της toknil έχω κι εγώ μια εκδοχή, αλλά δεν ειναι επί του παρόντος. Δυστυχώς γι'αυτήν αφορά κάτι πολύ πιο ουσιώδες απ'τη συμπεριφορά.

Δε μπήκαν όοοολα τα κόμματα γιατι δεν ειναι δημοσκόπηση. Δε μας ενδιαφέρει αν το "Κόμμα νεοφιλελευθερων κολοκωτρονιτσιωτών αριστέρα του μαρξισμού, 10 ποντους δεξιά του λικβινταρισμού" θα πάρει 0.00001% ή 0.000002%. Αυτά τα polls γίνονται κυριως για να καταγραφουν με εντελώς συμπτωματικό, σίγουρα όχι δημοσκοπικό, τρόπο, οι τάσεις που αφορούν τα 5, το πολύ τα 6 κόμματα της Βουλής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim mag

Νεοφερμένος

Ο kost@kos!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Πιστευω οτι κανεις δεν σκεφτεται το αυριο των νεων......απλα γουσταρουν την υδονη της εξουσιας και την δημοσκοπηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μ'αρέσει που όλοι οι σύγχρονοι νεολαίοι, κατηγορούν τη ΝΔ και γενικότερα τα μεγάλα κόμματα για την κατάντια της χωρας αλλά το Πασόκ τους τσάκωσε τους 16 ψήφους... Κατά τ'άλλα, θέλουμε και αλλαγή τρομάρα μας...

Τέλοσπάντων, επιλογή σας είναι δε θα την κρίνω απλώς μου φαίνεται λίγο αντιφατικό... Είχα την εντύπωση ότι το "αποχή" θα είχε συγκεντρώσει τις περισσότερες ψήφους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Μ'αρέσει που όλοι οι σύγχρονοι νεολαίοι, κατηγορούν τη ΝΔ και γενικότερα τα μεγάλα κόμματα για την κατάντια της χωρας αλλά το Πασόκ τους τσάκωσε τους 16 ψήφους... Κατά τ'άλλα, θέλουμε και αλλαγή τρομάρα μας...

Τέλοσπάντων, επιλογή σας είναι δε θα την κρίνω απλώς μου φαίνεται λίγο αντιφατικό... Είχα την εντύπωση ότι το "αποχή" θα είχε συγκεντρώσει τις περισσότερες ψήφους...

Αυτό. Πάντως η αποχή δεν είναι λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top