Πρόθεση ψήφου εκλογών Μαΐου 2012

Πρόθεση ψήφου 2012

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 108)
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 3 2.8%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 15 13.9%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 13 12.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 1 0.9%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 5 4.6%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 5 4.6%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 8 7.4%
  • ΕΕΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μ-Λ ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΑΚΚΕ

    Ψήφοι: 1 0.9%
  • Φιλελεύθερη Συμμαχία

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Δράση

    Ψήφοι: 1 0.9%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 4.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 15 13.9%
  • Αποχή

    Ψήφοι: 6 5.6%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 5.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
η κοινή λογική είναι υποκειμενική!

αυτή είναι η άποψή μου

η λογικη καθε ανθρωπου ειναι υποκειμενικη...
η κοινη λογικη οταν ειναι μαζικη
σημαινει οτι ειναι τηλεκατευθυνομενη...
δεν νομιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
εισαι εντελως εκτος...πραγματικα...
επειδη αυτος εχει συμφερον εχω και εγω? ΛΟΛ
το μελλον μου...ναι αυτο που δεν εχω...
το εχω λογω μερικων χιλιαδων,εκατομμυριων ανεγκεφαλων που τοσα χρονια ψηφιζαν πασοκ-νδ...
οκ?
δεν εχω μελλον εξαιτιας τους...αρα μην μου λες να μην τους κατηγορω...
εξηγησε μου εσυ καλυτερα τι ειναι η πλειοψηφια και τι η μειοψηφια...
γιατι στο σχολειό μου..δεν μου τα μαθαν οπως θα πρεπε...
και τεσπα...το οτι υπαρχει πλειοψηφια και ψηφιζει οτι ψηφιζει...
αποδειχτηκε το ΠΟΣΟ λαθος ειναι ο ελληνικος λαος

Kαλά με δουλεύεις; Εγώ είμαι εντελώς αλλού ή εσύ; Μάθε να διαβάζεις πρώτα τι γράφει ο άλλος και μετά να κάνεις υποδείξεις. Να σου πω κάτι; Μη μιλάς για μέλλον. Είσαι πολύ μικρός ακόμα. Εγώ ξέρω κοπέλα που τελείωσε ΗΜΜΥ και επειδή δε βρήκε αξιόλογη δουλειά εδώ πήγε έξω, στη Mercedes. Ούτε έβρισε το ελληνικό σύστημα ούτε τίποτα. Κάτι άλλο τώρα. Αν ερχόταν ένας από ΝΔ ή ΠαΣοΚ και σου έλεγε "έλα αγοράκι μου να σου δώσω μια δουλίτσα να παίρνεις 15 χιλιαρικάκια το μήνα", τι θα έκανες; Θα έλεγες όχι; Δε θα τον ψήφιζες μετά για να ξαναβγεί και να βολέψεις κάποιον άλλο; Το τι θα κάνεις στη ζωή σου είναι δικό σου θέμα. Δε σου φταίνε τα κόμματα.

Με εξοργίζει που τα βάζεις με τα 2 κόμματα και όχι με το υπάρχον σύστημα. Ειλικρινά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Kαλά με δουλεύεις; Εγώ είμαι εντελώς αλλού ή εσύ; Μάθε να διαβάζεις πρώτα τι γράφει ο άλλος και μετά να κάνεις υποδείξεις. Να σου πω κάτι; Μη μιλάς για μέλλον. Είσαι πολύ μικρός ακόμα. Εγώ ξέρω κοπέλα που τελείωσε ΗΜΜΥ και επειδή δε βρήκε αξιόλογη δουλειά εδώ πήγε έξω, στη Mercedes. Ούτε έβρισε το ελληνικό σύστημα ούτε τίποτα. Κάτι άλλο τώρα. Αν ερχόταν ένας από ΝΔ ή ΠαΣοΚ και σου έλεγε "έλα αγοράκι μου να σου δώσω μια δουλίτσα να παίρνεις 15 χιλιαρικάκια το μήνα", τι θα έκανες; Θα έλεγες όχι; Δε θα τον ψήφιζες μετά για να ξαναβγεί και να βολέψεις κάποιον άλλο; Το τι θα κάνεις στη ζωή σου είναι δικό σου θέμα. Δε σου φταίνε τα κόμματα.

Με εξοργίζει που τα βάζεις με τα 2 κόμματα και όχι με το υπάρχον σύστημα. Ειλικρινά!

εννοειται οτι ο καπιταλισμος ειναι πανω απο ολα...αλλα αυτα τα 2 κομματα εκπροσωπουν τον καπιταλισμο...
αυτα τα 2 κομματα εχουν καταστρεψει κοσμο και κοσμακι...

καλα εκανε και δεν το εβρισε...τι σημαινει αυτο? αν αυτη τα ψηφισε? η οι γονεις της?

δεν ξερω τι θα εκανα...ζω στο καπιταλιστικο συστημα...και μερικες φορες ειμαστε υποχρεωμενοι να πηγαινουμε με τους κανονες τους ακομα και αν δεν μας αρεσουν...
αλλα πανω απο ολα ειναι η αξιοπρεπεια μου και η ηθικη μου...
αν ενοιωθα οτι με το να δεχτω την θεση και αυτα τα χιλιαρικα θα ηταν εναντια στην ηθικη μου...τοτε ναι ΜΠΟΡΕΙ και να μην δεχόμουν...


οκαυ δεν φταινε τα κομματα...και προς θεου οχι οι υπουργοι...χαχαχαχαχα με τα 10.000μηνιαιως και τα εκατομμυρια στις τραπεζες...

btw,ποια ειναι η υποδειξη που εκανα...? την γνωμη μου εξεφρασα...(περιμενω απαντηση σ'αυτη την ερωτηση :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
εννοειται οτι ο καπιταλισμος ειναι πανω απο ολα...αλλα αυτα τα 2 κομματα εκπροσωπουν τον καπιταλισμο...
αυτα τα 2 κομματα εχουν καταστρεψει κοσμο και κοσμακι...

καλα εκανε και δεν το εβρισε...τι σημαινει αυτο? αν αυτη τα ψηφισε? η οι γονεις της?

δεν ξερω τι θα εκανα...ζω στο καπιταλιστικο συστημα...και μερικες φορες ειμαστε υποχρεωμενοι να πηγαινουμε με τους κανονες τους ακομα και αν δεν μας αρεσουν...
αλλα πανω απο ολα ειναι η αξιοπρεπεια μου και η ηθικη μου...
αν ενοιωθα οτι με το να δεχτω την θεση και αυτα τα χιλιαρικα θα ηταν εναντια στην ηθικη μου...τοτε ναι ΜΠΟΡΕΙ και να μην δεχόμουν...


οκαυ δεν φταινε τα κομματα...και προς θεου οχι οι υπουργοι...χαχαχαχαχα με τα 10.000μηνιαιως και τα εκατομμυρια στις τραπεζες...

btw,ποια ειναι η υποδειξη που εκανα...? την γνωμη μου εξεφρασα...(περιμενω απαντηση σ'αυτη την ερωτηση :) )

Ωχ Αλλάχ τι διαβάζω;; Ας τυφλωθώ τώρα!
Αν είσαι πτυχιούχος και ζεις σε μια κοινωνία που πρεσβεύεται από ένα κωλόκομμα γιατί να μη φύγεις;;; Άμα τα βάλεις με το σύστημα και απλά δεν κάνεις τίποτα για σένα σημαίνει ότι υποτάσσεσαι σε αυτό και είσαι μέρος του προβλήματος.
Επίσης, να σου πω ότι δεν είμαι υπέρ κάποιου από τα 2 κόμματα. Άλλο ψήφισα.

Υποδείξεις κάνεις σε κάθε σου ποστ. Υποδεικνύεις σε όλους ότι πρέπει να σκεφτόμαστε έτσι και άμα σκεφτόμαστε αλλιώς είμαστε τηλεκατευθυνόμενα (ελικοπτεράκια;; ) όντα. Απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
εννοειται οτι ο καπιταλισμος ειναι πανω απο ολα...αλλα αυτα τα 2 κομματα εκπροσωπουν τον καπιταλισμο...
αυτα τα 2 κομματα εχουν καταστρεψει κοσμο και κοσμακι...

καλα εκανε και δεν το εβρισε...τι σημαινει αυτο? αν αυτη τα ψηφισε? η οι γονεις της?

δεν ξερω τι θα εκανα...ζω στο καπιταλιστικο συστημα...και μερικες φορες ειμαστε υποχρεωμενοι να πηγαινουμε με τους κανονες τους ακομα και αν δεν μας αρεσουν...
αλλα πανω απο ολα ειναι η αξιοπρεπεια μου και η ηθικη μου...
αν ενοιωθα οτι με το να δεχτω την θεση και αυτα τα χιλιαρικα θα ηταν εναντια στην ηθικη μου...τοτε ναι ΜΠΟΡΕΙ και να μην δεχόμουν...


οκαυ δεν φταινε τα κομματα...και προς θεου οχι οι υπουργοι...χαχαχαχαχα με τα 10.000μηνιαιως και τα εκατομμυρια στις τραπεζες...

btw,ποια ειναι η υποδειξη που εκανα...? την γνωμη μου εξεφρασα...(περιμενω απαντηση σ'αυτη την ερωτηση :) )

Υπάρχουν και άλλα σημεία στίξης εκτός απ'τα αποσιωποιητικά.Try to use them.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Ωχ Αλλάχ τι διαβάζω;; Ας τυφλωθώ τώρα!
Αν είσαι πτυχιούχος και ζεις σε μια κοινωνία που πρεσβεύεται από ένα κωλόκομμα γιατί να μη φύγεις;;; Άμα τα βάλεις με το σύστημα και απλά δεν κάνεις τίποτα για σένα σημαίνει ότι υποτάσσεσαι σε αυτό και είσαι μέρος του προβλήματος.
Επίσης, να σου πω ότι δεν είμαι υπέρ κάποιου από τα 2 κόμματα. Άλλο ψήφισα.

Υποδείξεις κάνεις σε κάθε σου ποστ. Υποδεικνύεις σε όλους ότι πρέπει να σκεφτόμαστε έτσι και άμα σκεφτόμαστε αλλιώς είμαστε τηλεκατευθυνόμενα (ελικοπτεράκια;; ) όντα. Απλό.

ειναι απολυτα λογικο τα παιδια 18-20 χρονων αλλα και παραπανω να θελουν να φυγουν απο την ελλαδα.αφου βλεπουν οτι εδω δεν εχει μελλον,γιατι να μην πανε αλλου?εγω δεν θελω να παω σε αλλη χωρα μονο και μονο επειδη δεν ξερω την γλωσσα.θα ηθελα να παω γερμανια ή γαλλια αλλα δεν ξερω την γλωσσα.αν την ηξερα θα ηθελα πολυ να φυγω οταν μεγαλωσω λιγο ακομα.τι να κατσω εδω?αφου τωρα ουτε οι αποφοιτοι πανεπιστημιου δεν βρισκουν δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ωχ Αλλάχ τι διαβάζω;; Ας τυφλωθώ τώρα!
Αν είσαι πτυχιούχος και ζεις σε μια κοινωνία που πρεσβεύεται από ένα κωλόκομμα γιατί να μη φύγεις;;; Άμα τα βάλεις με το σύστημα και απλά δεν κάνεις τίποτα για σένα σημαίνει ότι υποτάσσεσαι σε αυτό και είσαι μέρος του προβλήματος.
Επίσης, να σου πω ότι δεν είμαι υπέρ κάποιου από τα 2 κόμματα. Άλλο ψήφισα.

Υποδείξεις κάνεις σε κάθε σου ποστ. Υποδεικνύεις σε όλους ότι πρέπει να σκεφτόμαστε έτσι και άμα σκεφτόμαστε αλλιώς είμαστε τηλεκατευθυνόμενα (ελικοπτεράκια;; ) όντα. Απλό.

επαναλαμβανω ειναι η γνωμη μου ...και η κριτικη μου...οποιος δεν την γουσταρει ΔΕΚΤΟ....
ειπε κανεις να μην φυγεις? καλα θα κανεις και θα φυγεις...
ειμαι υποταγμενος...δεν κανω τιποτα για να αλλαξω...ουτε τσαμπα μαγκας το παιζω ουτε τιποτα...
λεω απλως την αποψη μου...το οτι εσυ τα παρανοεις και νομιζεις οτι κανω υποδειξεις οταν λεω οτι η κοινη γνωμη ειναι πλεον τηλεκατευθυνομενη ειναι απλουστατο και στην κοινη λογικη καθε λογικου ανθρωπου οτι δεν κανω υποδειξη απλα λέω την γνωμη μου...

η παραπληροφορηση και μονο που δεχομαστε καθε μερα ειναι αρκετη για να να διεστρευλωνει αποψεις,γεγονοτα και να κατευθυνει την κοινη γνωμη....
η παραπληροφορηση ειναι προιον καπιταλισμου..και κατ'επεκτασην προιν που εφεραν στην ελλαδα τα 2 μεγαλα κομματα....
τελοσπαντων φαινεται οτι δεν συμφωνουμε...
δεν θα κατσω να ασχοληθω με μια ανουσια συζητηση ...που δεν βγαζει πουθενα :)
ευχαριστω για την ανταλλαγη αποψεων :)

Υπάρχουν και άλλα σημεία στίξης εκτός απ'τα αποσιωποιητικά.Try to use them.

θα προσπαθησω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
......................

Με εξοργίζει που τα βάζεις με τα 2 κόμματα και όχι με το υπάρχον σύστημα. Ειλικρινά!

Μήπως σου ξεφεύγει ότι στην Ελλάδα ΜΟΝΟ αυτά τα 2 κόμματα έχουν κυβερνήσει άρα και έχουν φτιάξει το σύστημα;

Υπάρχουν και άλλα σημεία στίξης εκτός απ'τα αποσιωποιητικά.Try to use them.

Άμα την κατέχεις τη γλώσσα ...............:P βρε, άσε τον κόσμο να εκφραστεί! Μην μπαίνεις τροχοπέδη ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μήπως σου ξεφεύγει ότι στην Ελλάδα ΜΟΝΟ αυτά τα 2 κόμματα έχουν κυβερνήσει άρα και έχουν φτιάξει το σύστημα;
Έχουν κυβερνήσει με απόφαση του ελληνικού λαού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Έχουν κυβερνήσει με απόφαση του ελληνικού λαού.

αυτο ειναι το πιο απογοητευτικο.αλλα ειναι καιρος για αλλαγη!γιατι καποιος να παει να ψηφισει πασοκ ή νεα δημοκρατια?αυτου δεν του εκοψαν τον μισθο?δεν τον αναγκασαν να πληρωσει χαρατσι? και το χειροτερο!σε απειλουν οτι θα σου κοψουν το ρευμα αν δεν το πληρωσεις!λες κι εμεις δημιουργησαμε το χρεος!αμα δεν γινοταν απο χρονια αυτη η μεγαλη μασα,ολα θα ηταν καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,839 μηνύματα.
Mην κατηγορείτε άλλο τον Ελληνικό λαό μέρος του οποίου είμαστε και εμείς. Ναι, εμείς..μήπως η νέα γενιά των Ελλήνων που κατηγορεί τους πάντες και τα πάντα, ανήκει σε άλλο έθνος και όχι στο Ελληνικό; Μην ξεχνάμε ότι αυτή η ψηφο-πειθαρχία του Ελληνικού κοινού, λαού...όπως θέλετε πείτε το, έγινε κατόπιν ανταλλάγματος μέσω της τεχνικής του ρουσφετιού. Η νοοτροπία του πελατειακού κράτους καλλιεργείται από το νηπιαγωγείο, μέσω του χαρακτήρα της παιδείας: αν δεν φας την θέση του άλλου δεν επιβιώνεις, δεν βγαίνεις πρώτος, δεν πουλάς μούρη..κλπ. Τώρα γιατί ζητάμε τα ρέστα, όταν οι ίδιοι οι γονείς μας, λίγο πολύ σε απλές καθημερινές δραστηριότητες έκαναν μερική χρήση πολιτικού μέσου προς όφελος της οικογένειάς τους; Κανένας δεν εξυπηρετεί με το "ευχαριστώ πολύ". Πας στον πολιτικό για βοήθεια και καλά (κουμπάροι, καρτέλ, βύσμα,.), θα δώσεις και συ το κατιτίς σου: ψήφο, φακελάκι,..κλπ. Δεν υπάρχει Έλληνας που να μην χρησιμοποίησε ούτε μια φορά στην ζωή του, διοικητικό/πολιτικό βύσμα. Δεν γίνεται ξαφνικά, όλοι να το παίζουν μωρές παρθένες όταν μέχρι χθες που τα δάχτυλα ήταν βουτηγμένα στο κοψίδι και όλοι μασουλάγανε, κανένας δεν φώναζε για την διαφθορά που υπήρχε. Με μαθηματική ακρίβεια, οι βίοι παράλληλοι των νεοελλήνων θα οδηγούσε σε αυτό το αδιέξοδο συνείδησης, νοοτροπίας, λογικής..Αναρωτηθείτε ποια λογική είχε η ολοένα αύξηση των μισθών στο δημόσιο δίχως να λαμβάνεται υπόψιν η εργασιακή απόδοση, η συνέπεια, η ηθική, τα επικοινωνιακά χαρίσματα, η εργατικότητα,..κλπ. Γι' αυτό φταίει μόνο το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ ή μήπως και ο λαός που οδήγησε στην "ηθικοποίηση" της διαφθοράς; Οι κυβερνήσεις ψηφίζουν και οι κοινωνίες διαμορφώνουν. Η τελική επεξεργασία του νομοσχεδίου γίνεται στην καθημερινότητα, όπου το σύνολο των Ελληνικών νόμων έχουν βγει αντισυνταγματικοί οπότε ζούμε σε μια κοινωνία τρέλας. Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει βαφτίζοντάς το σωστό, αδιαφορώντας για τις συνέπειες στον συνάνθρωπό του. Μάλιστα το υποκειμενικά σωστό του καθενός (εν άγνοια της νομολογίας) το επιβάλλει και με τραμπουκισμό. Όλοι το παίζουν ειδήμονες και αδικημένοι..μέχρι να πέσει το κόκαλο και να γεμίσει η τσέπη λίγδα. Πάρτε το είδηση επιτέλους. Βαρέθηκα να είμαι στην ομάδα της μιζέριας και της τυφλής κατηγορίας προς πάσα κατεύθυνση. Κατηγορούμε, κατηγορούμε,... αλλά κανένας δεν προτείνει νέες ιδέες που θα απογειώσουν την χώρα μας. Πιστεύουν δια της αφέλειας ότι κάποιοι από το υπερ πέραν, θα έρθουν να σώσουν την Ελλάδα από τι; Από αυτό που είναι; Η Ελλάδα είναι ...Ελλάδα! Ούτε Ευρώπη ούτε μαλακίες. Ζούμε στον κόσμο μας και το γουστάρουμε. Εμείς το επιλέξαμε. Μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνεια. Αυτό δεν θέλαμε; Όλοι φωνάζουν, αλλά πάντα κοιτάζουν πως να μην θιχτούν τα προσωπικά συμφεροντάκια τους!..βάρδα να διορίσωμε και..τα πατριωτάκια μας, βάρδα να ράψωμε, βάρδα να κόψωμε και ...κίτρινα υβριστικά «πανιά» να ξεδιπλώσωμε, κι έπειτα τις αρίδες μας στον ίσκιο τους ν' απλώσουμε που έλεγε και ο μέγας Γ.Σουρής.

Για την αποβιομηχάνιση της χώρας ποιος είναι υπεύθυνος; Σε μεγάλα θέματα, δεν γίνεται φταίει μόνο το 2% της κοινωνίας, που είναι ο πολιτικός κόσμος. Από το 1830, στην χώρα μας πάνε όλα στραβά, διότι η σίψη διαιωνίζεται τόσο στην πολιτική όσο και στην κοινωνία. Κανένα μέτρο δεν στεριώνει. Αλήθεια αναρωτηθήκατε γιατί; Πάντα καχυποψία και πάντα μιζέρια και από τις δυο πλευρές. Του Έλληνα είναι να μην του τάξεις λαγούς, γιατί διαφορετικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Έτσι διαμαρτυρόμαστε για την κρίση και όλοι πάνε Ρουμανίες, Ιταλίες, Γερμανίες για να σπουδάσουν, όλη νύχτα sτα μπουζούκια στα club, τα καζίνο γεμάτα και όλοι κλαίγονται ότι δεν έχουν λεφτά.

ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ----> Νοοτροπία Νεοέλληνα, κάθονται οι φροντιστές και βρίζουν τους πολιτικούς όταν αυτοί οι ίδιοι φοροδιαφεύγουn 100% και αποκτούν τα παιδιά λάθος νοοτροπίες, έχει γεμίσει το ischool με κακομοιρηδες (εξαιτίας αυτού)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
αν δεν φας την θέση του άλλου δεν επιβιώνεις, δεν βγαίνεις πρώτος, δεν πουλάς μούρη..κλπ.[...] Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει βαφτίζοντάς το σωστό, αδιαφορώντας για τις συνέπειες στον συνάνθρωπό του. Μάλιστα το υποκειμενικά σωστό του καθενός (εν άγνοια της νομολογίας) το επιβάλλει και με τραμπουκισμό.

Αυτό,dear,είναι η πεμπτουσία του νεοφιλελευθερισμού...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,839 μηνύματα.
Αυτό,dear,είναι η πεμπτουσία του νεοφιλελευθερισμού...:whistle:

Διάβασε τα ΦΕΚ του έτους 1833 επί Όθωνα, στο Εθνικό Τυπογραφείο. Εκεί θα δεις ποια Ελληνικά ονόματα εν ονόματι της προσφοράς στον Ελληνικό λαό, ρυθμίζουν τις τύχες του μαζί...με τις Αυτού Γελοιότητες. Μετά μας φταίει το ΠΑΣΟΚ, η ΝΔ, το ΚΚΕ..που είναι τα σκατά με διαφορετικούς χρωματισμούς. Η Ελληνική τεχνολογία εδώ και 200 χρόνια Ελληνικού κράτους, έβγαλε τα σκατά σε διαφορετικές αποχρώσεις! Πρωτοποριακό..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Έχουν κυβερνήσει με απόφαση του ελληνικού λαού.

με την παιδεια που μας εχουν δωσει αυτα τα κομματα λογικο ηταν να κυβερνουν τοσα χρονια...
ιδου οι ψηφοφοροι του ενος τουλαχιστον μεγαλου κομματος.....αυτου που συνηθιζες να ψηφιζεις...


το ποιντ μου ειναι ...οτι η παιδεια που μας εχουν δωσει ειναι μηδαμινη...
βλεπε τους φανατισμους...
ο φανατισμος συνδεεται αμεσα με την παιδεια..
βλεπεις αυτοι οι ανθρωποι να εχουν παιδεια? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Έτσι διαμαρτυρόμαστε για την κρίση και όλοι πάνε Ρουμανίες, Ιταλίες, Γερμανίες για να σπουδάσουν, όλη νύχτα sτα μπουζούκια στα club, τα καζίνο γεμάτα και όλοι κλαίγονται ότι δεν έχουν λεφτά.

ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ----> Νοοτροπία Νεοέλληνα, κάθονται οι φροντιστές και βρίζουν τους πολιτικούς όταν αυτοί οι ίδιοι φοροδιαφεύγουn 100% και αποκτούν τα παιδιά λάθος νοοτροπίες, έχει γεμίσει το ischool με κακομοιρηδες (εξαιτίας αυτού)
Έχουν κυβερνήσει με απόφαση του ελληνικού λαού.

αν και συμφωνω σε αυτα που λεσ εντουτοις οσο αφορα τισ εκλογεσ δεν ισχυει κατι τετοιο.... Στισ εκλογες αυτο που συμβαινει ειναι να εκλεγεις ατομα τα οποια εχουν ηδη εκλεγει απο τα κομματα (εχουν παρει χρησμα για να κατεβουν ή ειναι αποστρατοι απο ηδη υπαρχοντα κομματα και ντυνονται τον μανδυα του ανεξαρτητου)... ουσιαστικα προκειται για μαζοποιηση... οπωσ πασ στα καταστηματα και το 99% εχει τα ιδια πραγμματα, γιατι αυτην την περιοδο ειναι τησ μοδασ (και σε βαζουν να επιλεξεισ αν θα ειναι ροζ με τριγωνο 10 ποντων η ροζ με τριγωνο 12 ποντων και νομιζεισ οτι ειναι δικια σ επιλογη) το ιδιο ακριβωσ συμβαινει και στισ εκλογεσ ... σε βαζουν να επιλεξεισ απο τα σκατα τα λιγοτερο δυσοσμα ... επιπλεον αυτο που ειναι ακομα πιο εξοργηστικο ειναι αυτοι που εκλεγονται απο το ψηφοδελτιο επικρατιασ οι οποιοι δεν ειναι εκλεγμενοι αντιπροσωποι απο τον λαο αλλα τους βαζει το κομμα συμφωνα με τισ εδρεσ που θα καταλαβει... Τελος στην εκλογικη μασ <<πατατα>> θα πρεπει να λαβεισ υποψην σ και οτι το συστημα το εκλογων ειναι αυξημενη αναλογικη και οχι απλη πραγμμα που σημαινει οτι και το 10% να ψηφισει ενα κομμα αυτο δυναται να καταλαβει τα μισα εδρανα αν δεν καλυφθουν οι θεσεισ απο τα αλλα κομματα.... α και να μην ξεχνασ οτι κομματα τα οποια δεν εχουν καποιον αντιπροσωπο στο κοινοβουλιο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να τουσ παρεχεται τηλεοπτικοσ χρονος για να τοποθετησουν τισ θεσεισ τουσ .... ΑΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΦΤΑΙΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Έτσι διαμαρτυρόμαστε για την κρίση και όλοι πάνε Ρουμανίες, Ιταλίες, Γερμανίες για να σπουδάσουν, όλη νύχτα sτα μπουζούκια στα club, τα καζίνο γεμάτα και όλοι κλαίγονται ότι δεν έχουν λεφτά.

ΠΑΝΤΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ----> Νοοτροπία Νεοέλληνα, κάθονται οι φροντιστές και βρίζουν τους πολιτικούς όταν αυτοί οι ίδιοι φοροδιαφεύγουn 100% και αποκτούν τα παιδιά λάθος νοοτροπίες, έχει γεμίσει το ischool με κακομοιρηδες (εξαιτίας αυτού)

υπαρχουν παιδια, που εαν οι φροντιστες τους δεν φοροδιαφευγαν,αυτα δεν θα πηγαιναν ποτε φροντηστηριο! και ελεος ποια με αυτη την φοροδιαφυγη, πες μου, ενα πραγμα που εχει γινει, με τους φορους που πληρωνουμε τοσα χρονια! 1 πραγμα θελω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
με την παιδεια που μας εχουν δωσει αυτα τα κομματα λογικο ηταν να κυβερνουν τοσα χρονια...
ιδου οι ψηφοφοροι του ενος τουλαχιστον μεγαλου κομματος.....αυτου που συνηθιζες να ψηφιζεις...


το ποιντ μου ειναι ...οτι η παιδεια που μας εχουν δωσει ειναι μηδαμινη...
βλεπε τους φανατισμους...
ο φανατισμος συνδεεται αμεσα με την παιδεια..
βλεπεις αυτοι οι ανθρωποι να εχουν παιδεια? :)

Το μέγιστο κακό στην πατρίδα μας είναι ότι όλοι (ή εν τέλει οι περισσότεροι) είναι κομματοποιημένοι και όχι πολιτικοποιημένοι...
Συνεπώς ο φανατισμός είναι λογικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Το μέγιστο κακό στην πατρίδα μας είναι ότι όλοι (ή εν τέλει οι περισσότεροι) είναι κομματοποιημένοι και όχι πολιτικοποιημένοι...
Συνεπώς ο φανατισμός είναι λογικός.

ισως να εχεις δικιο :) ΙΣΩS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top