Πρόγραμμα EUROSCOLA

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Συμφωνω αν και σεκψου οτι μεσα στους 60 ειναι οι ποντοι απο τα πτυχια που εχεις και ο βαθμος σου στο σχολειο.
δεν ειναι. αυτα ειναι το υπολοιπο 40%.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
σημειώσεις δεν σας αφησαν να εχετε; δεν υπήρχε όριο λέξεων;(500-600)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
σημειώσεις δεν σας αφησαν να εχετε; δεν υπήρχε όριο λέξεων;(500-600)

Δεν αφήνουν ούτε σημειώσεις ούτε τίποτα παράξενα και θα είμαστε υπό επιτήρηση σαν κανονικό διαγωνισμό. Όριο λέξεων δεν ξέρω εγώ γράφω δυόμιση σελίδες πάντα όπως στις πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν αφήνουν ούτε σημειώσεις ούτε τίποτα παράξενα και θα είμαστε υπό επιτήρηση σαν κανονικό διαγωνισμό. Όριο λέξεων δεν ξέρω εγώ γράφω δυόμιση σελίδες πάντα όπως στις πανελλήνιες...
εμας μας αφησε η υποδιευθυντρια που το ειχε αναλαβει να εχουμε οτι σημειωσεις θελουμε... λεει αφου η εκθεση δεν γραφεται επισημα σε εξεταστικο κεντρο και ξερει οτι και στα αλλα σχολεια αφηνουν τους μαθητες να εχουν σημειωσεις η ακομα και την εκθεση γραμμενη απο το σπιτι δεν θα κανουμε εμεις τη διαφορα... αδικο μεν αλλα λογικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εμας μας αφησε η υποδιευθυντρια που το ειχε αναλαβει να εχουμε οτι σημειωσεις θελουμε... λεει αφου η εκθεση δεν γραφεται επισημα σε εξεταστικο κεντρο και ξερει οτι και στα αλλα σχολεια αφηνουν τους μαθητες να εχουν σημειωσεις η ακομα και την εκθεση γραμμενη απο το σπιτι δεν θα κανουμε εμεις τη διαφορα... αδικο μεν αλλα λογικο...

Δεν είναι καθόλου λογικό και άκρως άδικο. Γιατί νομίζεις δίνονται κανονικά τετράδια πανελληνίων και κλείνονται με αυτοκόλλητο τα ονόματα? Το εξεταστικό κέντρο είναι το σχολείο σου. Για ρώτα την υποδιευθύντρια, εσύ που θα πας να δώσεις πανελλήνιες? Σε κανένα ξενοδοχείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου λογικό και άκρως άδικο. Γιατί νομίζεις δίνονται κανονικά τετράδια πανελληνίων και κλείνονται με αυτοκόλλητο τα ονόματα? Το εξεταστικό κέντρο είναι το σχολείο σου. Για ρώτα την υποδιευθύντρια, εσύ που θα πας να δώσεις πανελλήνιες? Σε κανένα ξενοδοχείο?
γραψαμε σε κολλες αναφορας, οχι σε τετραδια πανελληνιων και οι κολλες ειχαν πανω την σφραγιδα του σχολειου με τα στοιχεια μασ ολοφανερα. αν οι υπευθυνοι ηθελαν να ειναι πιο δικαιη διαδικασια ας υπηρχε ενα εξεταστικο κεντρο για ολους σαν να διναμε ας πουμε πτυχιο αγγλικων γιατι μετο ''ο καθενας απο το σχολειο του''ειναι αναμενομενο να γινουν αυθαιρεσιες... δεν φταιμε εμεις για αυτο... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα δε φταίτε εσείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FregMar

Νεοφερμένος

Η FregMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
το αριστείο μετράει για 20 ή αναλυτικά πόσο έβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το αριστείο δεν μετράει πουθενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ποσο εβγαλες κανονικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ γράφω αύριο ή μεθαύριο (ναι δεν μας το διευκρίνισαν) και θέλω να θέσω το εξής ερώτημα σε όλους: πώς είναι δυνατόν να γράψουμε ισότιμα εφόσον σε πολλά σχολεία τα παιδιά με τα οποία συναγωνίζομαι είχαν την ελευθερία να έχουν μαζί τους έτοιμη έκθεση και σημειώσεις;;; Εμάς μας δήλωσαν αυστηρώς ότι δεν πρέπει να έχουμε τίποτα απολύτως μαζί μας. Πείτε μου τώρα λοιπόν, είναι δίκαια αυτή η κατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξέρετε ότι όσοι γράφουμε αύριο μεθαύριο ανταγωνιζόμαστε έτσι? :D

btw εγώ δεν έχω ετοιμαστεί πολύ, ότι μου έρθει θα γράψω (και αυτά που έγραψα πέρυσι) μιας και φετινός στόχος είναι οι πανελλήνιες... Γράφω επειδή δεν έχω να χάσω τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lethalian

Νεοφερμένος

Ο lethalian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έστω, ακόμα και αυτοί που γράφουμε μεθαύριο (εάν τελικά δεν γράψω αύριο δηλαδή αν και πάλι νομίζω μαζί είναι αύριο-μεθαύριο) πάλι θα υπάρχουν σχολεία που θα το κάνουν αυτό, να αφήσουν δηλαδή τους μαθητές να έχουν μαζί τους "εφόδια"... τέλος πάντων, καμιά συμβουλή;;; :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily_

Νεοφερμένος

Η emily_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Βασικά δεν πιστεύω πως έχει να κάνει τόσο με το αν θα έχει κάποιος μαζί του σημειώσεις ή όχι.Πόλλα παιδιά πέρασαν χωρίς να έχουν ετοιμάσει κάτι από πριν και στηρίχτηκαν μόνο στην έκφραση των προσωπικών τους απόψεων.Ο καθένας βέβαια είναι ελεύθερος να κάνει ό,τι θέλει αλλά μη θεωρείτε δεδομένο το ότι κάποιος που προετοιμάζει την έκθεση είναι σίγουρο ότι θα περάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FregMar

Νεοφερμένος

Η FregMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
εμείς ήταν να γράψουμε πέμπτη αλλά λόγω χιονιού τα σχολεία ήταν κλειστά και πέμπτη και παρασκευή. Ξέρετε αν θα γράψουμε τώρα Δευτέρα, ή αν θα οριστεί νέα ημερομηνία ;
ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μια από τα ίδια και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λυκαυγή

Νεοφερμένος

Η λυκαυγή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα.Στο σχολείο μου τα παιδιά που ήθελαν να πάρουν μέρος στο πρόγραμμα έγραψαν τις εκθέσεις εδώ κ' πολύ καιρό.Πριν 2-3 βδομάδες νομίζω...Την τετάρτη μάλιστα εκλέχθηκαν 2 κοπέλες από το σχολείο,από τη β λυκείου που θα ταξιδέψουν στο Στρασβούργο.
Καλή τύχη στους συμμετέχοντες..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FregMar

Νεοφερμένος

Η FregMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αλλη μια ερώτηση... Εσείς που γράψατε έκθεση, όλες στάλθηκαν για την επιλογή των 24 ; Γιατί σε εμάς λένε πως θα επιλέξουν 3 από το σχολείο !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ΠΕΡΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Θα παω Στρασβουργο 1 Μαρτιου!!! :clapup::clapup::clapup: Κανεις αλλος απο την περιφερεια Κρητης?? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily_

Νεοφερμένος

Η emily_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ΠΕΡΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Θα παω Στρασβουργο 1 Μαρτιου!!! :clapup::clapup::clapup: Κανεις αλλος απο την περιφερεια Κρητης?? ;)
Συγχαρητήρια!!!!Μιας και μόλις γύρισα σε διαβεβαιώνω πως η εμπειρία που πρόκειται να ζήσεις θα είναι ανεπανάληπτη!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top