Πρόγραμμα EUROSCOLA

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Παιδιά γράφω αύριο!Έχω προφίσενσι αγγλικά, β2 γαλλικά(με πτυχίο) και σήμερα έμαθα ότι έχω και γ1:worry: Μπορώ να το χρησιμοποιήσω λέτε;
Βαθμό έχω 19 7/10

νομίζω ότι πρέπει να καταθέσεις αντιγραφο του πτυχιου επικυρωμενο (μπορει να το επικυρωσει και ο διευθυντής) οποτε δεν ξερω αν θα μετρησει το γ1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Τα γερμανικά δεν μετράνε καθόλου, ε;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Έγραψα.Ήμουν η μόνη που δεν είχε έτοιμη έκθεση αλλά απλό πλάνο.Πιστεύω όμως ότι τα πήγα αρκετά καλά:)
Για την ιστορία το Γ1 δε μέτρησε:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates6606

Νεοφερμένος

Ο Socrates6606 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά καλησπέρα!
είμαι καινούριος εδώ στο ischool!
θα ήθελα να σας ρωτήσω,αν και διάβασα αυτά που λέτε παραπάνω, τι πρέπει να συμπεριλάβουμε στην έκθεση μας;

γράφω αύριο..αν το δείτε και γνωρίζετε,ριχτε μια απάντηση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria76552

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα!
είμαι καινούριος εδώ στο ischool!
θα ήθελα να σας ρωτήσω,αν και διάβασα αυτά που λέτε παραπάνω, τι πρέπει να συμπεριλάβουμε στην έκθεση μας;

γράφω αύριο..αν το δείτε και γνωρίζετε,ριχτε μια απάντηση..

Ο καθένας μπορεί να γράψει για πολλά διαφορετικά θέματα που αφορούν το κεντρικό! Εγώ προσωπικά έγραψα για:
-τον πολιτικό ρόλο της ιστορίας στη σημερινή Ευρώπη
-τι είναι το Ε.Κ., ποιος είναι ο στόχος του, από ποιους θεσμούς αποτελείται
-αρχές και αξία δημοκρατικού πολιτεύματος
-σημασία ευρωπαϊκής ενοποίησης και όροι:
σχέσεις ισότητας μεταξύ των κρατών
κοινωνική πρόνοια
πολιτισμική πολυφωνία
-τρόποι διαφύλαξης της ευρωπαϊκής ιδέας:
μετάδοση στοιχείων ευρωπαϊκού πνεύματος μέσω παιδείας
σεβασμός σε εθνικές, πολιτιστικές ιδιαίτερότητες
σχέσεις ισοτιμίας και σεβασμού
προώθηση και ανάπτυξη εποικοδομητικού διαλόγου
-επίλογος

αυτάα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα!
είμαι καινούριος εδώ στο ischool!
θα ήθελα να σας ρωτήσω,αν και διάβασα αυτά που λέτε παραπάνω, τι πρέπει να συμπεριλάβουμε στην έκθεση μας;

γράφω αύριο..αν το δείτε και γνωρίζετε,ριχτε μια απάντηση..
Και εγώ έγραψα πρόλογο για την αξία της ΕΕ, ανέλυσα τις αρμοδιότητες του κοινοβουλίου και τις 3 εξουσίες που έχει (ελεγκτική,δημοσιονομική,νομοθετική) και αφιέρωσα από μία παραγραφο στην καθε μια και στο πόσο μειωμένη είναι η ισχύς του.
Στη συνέχεια, έγραψα για την πολιτισμική πολυφωνία, την δημοκρατική ρίζα της Ευρώπης και άλλα ουτοπικά και έκλεισα με επίκληση στην αυθεντία από Ζακ Ντελόρ....
Αυτάααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria76552

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Υπάρχει κάποιος που να έχει ήδη πάει Στρασβούργο; Θα πάω σε μια εβδομάδα και έχει ανατεθεί στην ομάδα μου το θέμα "Ελεύθερη αγωγή και ενημέρωση του πολίτη", οπότε, αν όποιος έχει καμία πληροφορία, ευπρόσδεκτη! :) Η ομιλία καθενός ξέρετε πόσο διαρκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaseaster

Νεοφερμένος

Ο kostaseaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Είναι ανάγκη να γράψουμε οπωσδήποτε ότι το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο πράγματι βοηθάει στη μείωση του "δημοκρατικού ελλείμματος";;; Δηλαδή αν γράψουμε κάτι άλλο θα είμαστε εκτός θέματος; Και κάτι άλλο: η έκθεση είχε όριο λέξεων;;;;
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Το θέμα είναι η συμβολή του ευρωπαικού κοινοβουλίου στη μείωση του δημοκρατικού ελλείμματος. Άρα, μπορείς τεκμηριωμένα να υποστηρίξεις ότι δε συμβάλλει. Όσον αφορά το όριο λέξεων, δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emily_

Νεοφερμένος

Η emily_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Είναι ανάγκη να γράψουμε οπωσδήποτε ότι το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο πράγματι βοηθάει στη μείωση του "δημοκρατικού ελλείμματος";;; Δηλαδή αν γράψουμε κάτι άλλο θα είμαστε εκτός θέματος; Και κάτι άλλο: η έκθεση είχε όριο λέξεων;;;;
Ευχαριστώ
Λογίκα γράφοντας ότι δεν συμβάλλει δεν είναι σαν να βγαίνεις εκτός θέματος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Κανονικά όχι αλλά γράφεις μη αρεστές ιδέες με ο,τι αυτό συνεπάγεται...;) Η όλη έκθεση είναι ένα roleplaying...
Να ρωτήσω και εγώ κάτι!
Τα αποτελέσματα για περιφέρεια Ηπείρου ξέρετε πότε περίπου θα βγουν ή πού θα ανακοινωθούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasKrom

Νεοφερμένος

Ο KostasKrom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλως σας βρηκα. Θα ηθελα να ρωτησω τα παιδια που εχουν ηδη συμμετασει στο προγραμμα αυτο αν μπορουν να μας δωσουν που βρηκαν πληροφοριες κανα σχεδιαγραμμα για να βοηθηθουμε. Δινω την πεμπτη και δυσκολευομαι πολυ δεν ξερω τι αξονες να ακολουθησω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FregMar

Νεοφερμένος

Η FregMar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ γράφω την Πέμπτη και δεν ξέρω τι ακριβώς να γράψω.... πρέπει να είναι αρκετά μεγάλη ? Και επίσης απλά πράγματα ή πιο εξηδικευμένα? Νομίζω πως δεν θέλουν τυποποιημένα... ή όχι ?!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να γράψει για πολλά διαφορετικά θέματα που αφορούν το κεντρικό! Εγώ προσωπικά έγραψα για:
-τον πολιτικό ρόλο της ιστορίας στη σημερινή Ευρώπη
-τι είναι το Ε.Κ., ποιος είναι ο στόχος του, από ποιους θεσμούς αποτελείται
-αρχές και αξία δημοκρατικού πολιτεύματος
-σημασία ευρωπαϊκής ενοποίησης και όροι:
σχέσεις ισότητας μεταξύ των κρατών
κοινωνική πρόνοια
πολιτισμική πολυφωνία
-τρόποι διαφύλαξης της ευρωπαϊκής ιδέας:
μετάδοση στοιχείων ευρωπαϊκού πνεύματος μέσω παιδείας
σεβασμός σε εθνικές, πολιτιστικές ιδιαίτερότητες
σχέσεις ισοτιμίας και σεβασμού
προώθηση και ανάπτυξη εποικοδομητικού διαλόγου
-επίλογος

αυτάα...:P

Μονη σου τα σκεφτηκες ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γραψαμε σημερα στο σχολειο. Εγραψα 4 γεματες σελιδες δηλαδη περιπου 800 λεξεις. Εγω, αλλα και τα περισσοτερα παιδια που γραψαμε μαζι δεν γραψαμε οτι η ευρωπαικη ενωση μειωνει το δημοκρατικο ελλειμμα αλλα πως θα μπορουσε να το μειωσει.
Σε ποσο καιρο πανω κατω θα βγουν τα αποτελεσματα? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μονη σου τα σκεφτηκες ε;

Δεν είναι τυχαίο πως αν δηλώσει γιος φιλόλογου περνάει στα σίγουρα... Ξέρω εγώ, έχω μιλήσει και με παιδιά και δεν είναι τόσο δίκαια τα πράγματα, εξου και το μήνυμα που σου έστειλα, ήθελα να δω την τακτική του σχολείου σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Αφού τα στοιχεία του διαγωνιζόμενου για τη βαθμολόγηση της έκθεσης αποκρύπτονται (τουλάχιστον σε εμάς έτσι έγινε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είναι εκεί το θέμα αλλά για το αν ο ενδιαφερόμενος ψάξει μόνος του το θέμα (για να ακούσει τις απόψεις των παιδιών είναι το euroscola) ή θα πάρει έτοιμες τις απαντήσεις και το τι πρέπει να γράψει από καθηγητές και φυσικά βαθμολογηθεί με κανένα 57/60 (πείτε μου ποιος μπορεί να γράψει 57 στα 60 έκθεση δηλαδή πανελλήνιες το έχει το 19, είναι πολλοί αυτοί?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Σε αυτό δίκιο έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Συμφωνω αν και σεκψου οτι μεσα στους 60 ειναι οι ποντοι απο τα πτυχια που εχεις και ο βαθμος σου στο σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top