Πρόβλημα με drums

Negreanu

Νεοφερμένος

Ο Negreanu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά,

Είμαι νέο μέλος στην παρέα σας αν και διάβαζα και διαβάζω καθημερινά το site,ειδικά πέρυσι στην Γ λύκείου.Εγώ είμαι από Ναύπλιο,αλλά έχω περάσει Αθήνα.Στην αρχή έμενα στο σπίτι ενός φίλου μου από πιο μεγάλο έτος μέχρι να μάθω τα πράγματα και πρόσφατα μετακόμισα σε ένα δικό μου σπίτι με ενοίκιο.Δεν είναι μεγάλη πολυκατοικία(έχει 4 διαμερίσματα),αλλά το πρόβλημα είναι ότι από την πρώτη μέρα και κάθε μέρα ακούγονται υπερβολικά έντονα drums πάρα πολλές ώρες την ημέρα,όχι όμως σε ώρες κοινής ησυχίας.Να πώ ότι δεν προέρχονται από τη δικιά μου πολυκατοικία,αλλά απο διπλανή.Αυτό γίνεται κάθε μέρα και δεν μπορώ καν να μείνω μέσα στο σπίτι γιατί ο θόρυβος είναι πολύ ενοχλητικός.Ακόμα δεν έχω κάνει τίποτα γιατί μένω στο σπίτι 3 μέρες.Τι μου προτείνετε να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Να αλλάξεις σπίτι. :P

Αν δεν είναι σε ώρες κοινής ησυχίας το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις το γείτονά σου και να τον παρακαλέσεις να παίζει λιγότερες ώρες ή να βάλει ηχομόνωση. Αλλιώς μπορείς να βάλεις κι εσύ αλλά δε θα έχει πολύ νόημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,810 μηνύματα.
το άσχημο να μένεις σε πολυκατοικία...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
γεια σου Negreanu! και καλώς όρισες στην παρέα μας! :)

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγες μέρες ακόμα υπομονή, γιατί μένεις πολύ λίγο καιρό στο σπίτι...ίσως να είναι συμπτωματικό...μπορεί το παιδί να προετοιμάζεται για καμία συναυλία...:P:D
εφόσον δεν είναι στη πολυκατοικία σου και ακούγεται τόσο πολύ, σίγουρα στη δική του τη πολυκατοικία θα ακούγεται πολύ περισσότερο. οπότε δεν ενοχλήσαι μόνο εσύ φαντάζομαι! θα σε προλάβουν άλλοι σίγουρα (και θα του κάνουν παρατήρηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Negreanu

Νεοφερμένος

Ο Negreanu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας.Πάντως σχετικά με αυτό που είπε ο garch ότι δηλαδή δεν παίζει σε ώρες κοινής ησυχίας δε νομίζω ότι ισχύει.Απλά στις ώρες κοινή ησυχίας δεν πρέπει κανείς να κάνει φασαρία.Στις άλλες ώρες νομίζω δε γίνεται να κάνει κάποιος κάτι για την ψυχαγωγία του(πχ να ακούει μουσική δυνατά ή να παίζει drums)και να μην μπορεις να του πείς κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και να του πεις δε νομίζω να αλλάξει κάτι.
Προμηθεύσου ωτοασπίδες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top