Πρόβλημα με "φίλη"

1205

Νεοφερμένος

Η 1205 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εδώ και αρκετό θα έλεγα καιρό μία φίλη μου από το δημοτικό (τώρα πηγαίνει σε άλλο γυμνάσιο) μου στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθήματα, χωρίς να καταλαβαίνει πως με κουράζει πάρα πολύ. Η εν λόγω κοπέλα, μου έλεγε από το δημοτικό πως είμαστε οι καλύτερες φίλες και πως δεν θα χωρίσουμε ποτέ. Είμαι σίγουρη πως όλα αυτά τα έκανε για να αντιγράφει από τα τεστ. Κια δεν φτάνει αυτό, ότεν έπαιρνε καλό βαθμό (από 90 και πάνω στα 100) πίστευε πως τον πήρε με την αξία της και, ενώ όλα τα παιδιά της έλεγαν πως είναι άδικο να αντιγράφει, αυτή επέμενε πως δεν το κάνει.
Τώρα λοιπόν, μού στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθηματικά, φυσική, αρχαία, ακόμη και θρησκευτικά. Τις προάλλες, μου έστειλε ένα μήνυμα λέγοντάς μου να την βοηθήδω στα αγγλικά. Εγώ εκείνη την ημέρα "πνιγόμουν" κυριολεκτικά στο διάβασμα, αφού θα γράφαμε δύο προειδοποιημένα τεστ. Παρόλα αυτά, την έγραψα την εργασία (δηλαδή, της έγραψα μία ολόκληρη παράγραφο στα αγγλικά και αυτή την αντέγραψε για να την έχει έτοιμη και να μην φανεί αδιάβαστη στο φροντιστήριο). Όμως της είπα πως είχα πολύ διάβασμα. Χωρίς να δώσει καθόλου σημασία, μου στέλνει να την βοηθήσω και στη φυσική. Της είπα πως έχω πολύ διάβασμα και πως ίσως δεν μπορέσω, και αυτή μου έλεγε να την έχω έτοιμη πριν τις έξι. Της γράφω πως δεν μπορώ και μου γράφει πως δεν την νοιάζει και θέλει απλώς να την βοηθάω όποτε θέλει βοήθεια. Επίσης, μου είπε πως την προσέβαλα και από πάνω. Δεν ξέρω τι να κάνω!! Από τη μία είμαι πολύ νευριασμένη αλλά από την άλλη δεν θέλω να ξεκόψω τελείως τη σχέση μου μαζί της. Φοβάμαι πως εάν της πω κάτι, θα μου θυμώσει.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εδώ και αρκετό θα έλεγα καιρό μία φίλη μου από το δημοτικό (τώρα πηγαίνει σε άλλο γυμνάσιο) μου στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθήματα, χωρίς να καταλαβαίνει πως με κουράζει πάρα πολύ. Η εν λόγω κοπέλα, μου έλεγε από το δημοτικό πως είμαστε οι καλύτερες φίλες και πως δεν θα χωρίσουμε ποτέ. Είμαι σίγουρη πως όλα αυτά τα έκανε για να αντιγράφει από τα τεστ. Κια δεν φτάνει αυτό, ότεν έπαιρνε καλό βαθμό (από 90 και πάνω στα 100) πίστευε πως τον πήρε με την αξία της και, ενώ όλα τα παιδιά της έλεγαν πως είναι άδικο να αντιγράφει, αυτή επέμενε πως δεν το κάνει.
Τώρα λοιπόν, μού στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθηματικά, φυσική, αρχαία, ακόμη και θρησκευτικά. Τις προάλλες, μου έστειλε ένα μήνυμα λέγοντάς μου να την βοηθήδω στα αγγλικά. Εγώ εκείνη την ημέρα "πνιγόμουν" κυριολεκτικά στο διάβασμα, αφού θα γράφαμε δύο προειδοποιημένα τεστ. Παρόλα αυτά, την έγραψα την εργασία (δηλαδή, της έγραψα μία ολόκληρη παράγραφο στα αγγλικά και αυτή την αντέγραψε για να την έχει έτοιμη και να μην φανεί αδιάβαστη στο φροντιστήριο). Όμως της είπα πως είχα πολύ διάβασμα. Χωρίς να δώσει καθόλου σημασία, μου στέλνει να την βοηθήσω και στη φυσική. Της είπα πως έχω πολύ διάβασμα και πως ίσως δεν μπορέσω, και αυτή μου έλεγε να την έχω έτοιμη πριν τις έξι. Της γράφω πως δεν μπορώ και μου γράφει πως δεν την νοιάζει και θέλει απλώς να την βοηθάω όποτε θέλει βοήθεια. Επίσης, μου είπε πως την προσέβαλα και από πάνω. Δεν ξέρω τι να κάνω!! Από τη μία είμαι πολύ νευριασμένη αλλά από την άλλη δεν θέλω να ξεκόψω τελείως τη σχέση μου μαζί της. Φοβάμαι πως εάν της πω κάτι, θα μου θυμώσει.
Δεν νομίζω να σε θέλει για φίλη μάλλον για δουλικο
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εδώ και αρκετό θα έλεγα καιρό μία φίλη μου από το δημοτικό (τώρα πηγαίνει σε άλλο γυμνάσιο) μου στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθήματα, χωρίς να καταλαβαίνει πως με κουράζει πάρα πολύ. Η εν λόγω κοπέλα, μου έλεγε από το δημοτικό πως είμαστε οι καλύτερες φίλες και πως δεν θα χωρίσουμε ποτέ. Είμαι σίγουρη πως όλα αυτά τα έκανε για να αντιγράφει από τα τεστ. Κια δεν φτάνει αυτό, ότεν έπαιρνε καλό βαθμό (από 90 και πάνω στα 100) πίστευε πως τον πήρε με την αξία της και, ενώ όλα τα παιδιά της έλεγαν πως είναι άδικο να αντιγράφει, αυτή επέμενε πως δεν το κάνει.
Τώρα λοιπόν, μού στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθηματικά, φυσική, αρχαία, ακόμη και θρησκευτικά. Τις προάλλες, μου έστειλε ένα μήνυμα λέγοντάς μου να την βοηθήδω στα αγγλικά. Εγώ εκείνη την ημέρα "πνιγόμουν" κυριολεκτικά στο διάβασμα, αφού θα γράφαμε δύο προειδοποιημένα τεστ. Παρόλα αυτά, την έγραψα την εργασία (δηλαδή, της έγραψα μία ολόκληρη παράγραφο στα αγγλικά και αυτή την αντέγραψε για να την έχει έτοιμη και να μην φανεί αδιάβαστη στο φροντιστήριο). Όμως της είπα πως είχα πολύ διάβασμα. Χωρίς να δώσει καθόλου σημασία, μου στέλνει να την βοηθήσω και στη φυσική. Της είπα πως έχω πολύ διάβασμα και πως ίσως δεν μπορέσω, και αυτή μου έλεγε να την έχω έτοιμη πριν τις έξι. Της γράφω πως δεν μπορώ και μου γράφει πως δεν την νοιάζει και θέλει απλώς να την βοηθάω όποτε θέλει βοήθεια. Επίσης, μου είπε πως την προσέβαλα και από πάνω. Δεν ξέρω τι να κάνω!! Από τη μία είμαι πολύ νευριασμένη αλλά από την άλλη δεν θέλω να ξεκόψω τελείως τη σχέση μου μαζί της. Φοβάμαι πως εάν της πω κάτι, θα μου θυμώσει.

Εσύ γιατί δε θες να ξεκόψεις από αυτήν;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας!
Εδώ και αρκετό θα έλεγα καιρό μία φίλη μου από το δημοτικό (τώρα πηγαίνει σε άλλο γυμνάσιο) μου στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθήματα, χωρίς να καταλαβαίνει πως με κουράζει πάρα πολύ.

Της γράφω πως δεν μπορώ και μου γράφει πως δεν την νοιάζει και θέλει απλώς να την βοηθάω όποτε θέλει βοήθεια. Επίσης, μου είπε πως την προσέβαλα και από πάνω. Δεν ξέρω τι να κάνω!! Από τη μία είμαι πολύ νευριασμένη αλλά από την άλλη δεν θέλω να ξεκόψω τελείως τη σχέση μου μαζί της. Φοβάμαι πως εάν της πω κάτι, θα μου θυμώσει.

Δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει τη σειρά Suits. Αν συνεχίσεις τη "φιλία" σου μ΄αυτήν την κοπέλα θα καταντήσεις σαν τον Louis που αν δεν παρέδιδε τις εργασίες στον δημοφιλή της τάξης, αυτός τον κλείδωνε σ΄ένα δωμάτιο των αποδυτηρίων.
Ξέκοψε αμέσως μαζί της και όσο και να σε παρακαλέσει και ο,τι και να σου πει, μην αλλάξεις την απόφασή σου!
Είσαι μικρούλα ακόμα αλλά πρέπει να καταλάβεις από τώρα ότι τους ανθρώπους που μας χρησιμοποιούν, τους ξεκόβουμε από τη ζωή μας επειδή αποτελούν βαρίδια στην εξέλιξή μας!!!
 

Serotonin

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Προφανώς η εν λόγω κοπέλα δε σε θεωρεί φίλη της, παρά μόνο θέλει να της κάνεις εργασίες. Δεν είσαι υποχρεωμένη να της λύνεις τις ασκήσεις, ούτε και να ανέχεσαι αυτή την συμπεριφορά. Γιατί λοιπόν να μη θες να ξεκόψεις;
 

1205

Νεοφερμένος

Η 1205 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ ! Θα προσπαθήσω και θα ξεκοψω από την κοπέλα αυτή όσο το δυνατόν γρηγορότερα. Καλό απόγευμα

Δεν θέλω να ξεκοψω από αυτήν επειδή είναι ικανή να πει σε όλο το σχολείο τα μυστικά που της εμπιστευομουν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγώ φυσικά και ντρέπομαι να πω τα δικά της.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν θέλω να ξεκοψω από αυτήν επειδή είναι ικανή να πει σε όλο το σχολείο τα μυστικά που της εμπιστευομουν
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγώ φυσικά και ντρέπομαι να πω τα δικά της.
να μην σε νοιαζει, ξεκοβεις σιγα σιγα και περιμενεις μεχρι να κανει τα ΛΑΘΗ της
 

1205

Νεοφερμένος

Η 1205 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ευχαριστώ και πάλι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα προσπαθήσω να ξεκοψω και θα τα καταφέρω κάποια στιγμή. Και θα της δείξω πως τα λάθη της ήταν πολλά και πλέον ίσως είναι λίγο αργά για να διορθώσει. Καλό σας βραδυ
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Είναι τόσο σοβαρά τα μυστικά που της έχεις πει και φοβάσαι τόσο να μαθευτουν; Ωραία, πες ότι μαθεύτηκαν, θα ασχοληθούν οι άλλοι καμία μέρα με αυτά, μετά θα ξεχαστούν. Μην σε νοιάζει λοιπόν.

Το είχα περάσει κι εγώ αυτό όταν ήμουν γυμνάσιο. Εγώ όμως είχα κάνει το λάθος να τσακωθω μαζί της. Αυτό που θα σου έλεγα λοιπόν, είναι να μην τσακωθείτε, αλλά να αρχίσεις να απομακρύνεσαι. Αν για παράδειγμα, σε πάρει τηλέφωνο και σου πει να της κάνεις μια άσκηση, πες της ότι είσαι "πνιγμένη" και άστην να κοπανιεται. Με τον καιρό σταμάτα να της απαντάς κιόλας και θα το πάρει το μήνυμα. Στο κάτω κάτω δεν είναι στο ίδιο σχολείο με εσένα για να την βλέπεις συνεχώς. Δέν είναι τόσο περίπλοκα τα πράγματα όσο νομίζεις. ❤️
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Από σιδέρωμα πως πας;:whistle:
 

blanc

Νεοφερμένος

Η blanc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εδώ και αρκετό θα έλεγα καιρό μία φίλη μου από το δημοτικό (τώρα πηγαίνει σε άλλο γυμνάσιο) μου στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθήματα, χωρίς να καταλαβαίνει πως με κουράζει πάρα πολύ. Η εν λόγω κοπέλα, μου έλεγε από το δημοτικό πως είμαστε οι καλύτερες φίλες και πως δεν θα χωρίσουμε ποτέ. Είμαι σίγουρη πως όλα αυτά τα έκανε για να αντιγράφει από τα τεστ. Κια δεν φτάνει αυτό, ότεν έπαιρνε καλό βαθμό (από 90 και πάνω στα 100) πίστευε πως τον πήρε με την αξία της και, ενώ όλα τα παιδιά της έλεγαν πως είναι άδικο να αντιγράφει, αυτή επέμενε πως δεν το κάνει.
Τώρα λοιπόν, μού στέλνει συνεχώς μηνύματα για να την βοηθήσω στα μαθηματικά, φυσική, αρχαία, ακόμη και θρησκευτικά. Τις προάλλες, μου έστειλε ένα μήνυμα λέγοντάς μου να την βοηθήδω στα αγγλικά. Εγώ εκείνη την ημέρα "πνιγόμουν" κυριολεκτικά στο διάβασμα, αφού θα γράφαμε δύο προειδοποιημένα τεστ. Παρόλα αυτά, την έγραψα την εργασία (δηλαδή, της έγραψα μία ολόκληρη παράγραφο στα αγγλικά και αυτή την αντέγραψε για να την έχει έτοιμη και να μην φανεί αδιάβαστη στο φροντιστήριο). Όμως της είπα πως είχα πολύ διάβασμα. Χωρίς να δώσει καθόλου σημασία, μου στέλνει να την βοηθήσω και στη φυσική. Της είπα πως έχω πολύ διάβασμα και πως ίσως δεν μπορέσω, και αυτή μου έλεγε να την έχω έτοιμη πριν τις έξι. Της γράφω πως δεν μπορώ και μου γράφει πως δεν την νοιάζει και θέλει απλώς να την βοηθάω όποτε θέλει βοήθεια. Επίσης, μου είπε πως την προσέβαλα και από πάνω. Δεν ξέρω τι να κάνω!! Από τη μία είμαι πολύ νευριασμένη αλλά από την άλλη δεν θέλω να ξεκόψω τελείως τη σχέση μου μαζί της. Φοβάμαι πως εάν της πω κάτι, θα μου θυμώσει.
Γιατι δεν θέλεις να ξεκόψεις μαζί της? Στο κάτω κάτω δεν φαίνεται να είστε πραγματικά φίλες.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top