Πρωτοετείς φοιτητές του Οικονομικού Παν. Αθηνών

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μια απορία που δεν αφορά μόνο το τμήμα μου (στατιστική), το πρόγραμμα έχει βγει και για τα υπόλοιπα εξάμηνα, υπάρχει περίπτωση να ισχύει ή θα αλλάξει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Μια απορία που δεν αφορά μόνο το τμήμα μου (στατιστική), το πρόγραμμα έχει βγει και για τα υπόλοιπα εξάμηνα, υπάρχει περίπτωση να ισχύει ή θα αλλάξει ?

για σου συνάδελφε:D
τι εννοείς και για τα υπόλοιπα εξάμηνα
Αυτό είναι το πρόγραμμα για το φετινό χειμερινό εξάμηνο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μια απορία που δεν αφορά μόνο το τμήμα μου (στατιστική), το πρόγραμμα έχει βγει και για τα υπόλοιπα εξάμηνα, υπάρχει περίπτωση να ισχύει ή θα αλλάξει ?

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει όλα τα μαθήματα χειμερινού εξαμήνου όλων των τμημάτων και οι πιθανότητες να αλλάξει είναι ελάχιστες.
Τα μόνα που μπορούν να προστεθούν είναι κάποια φροντιστήρια που δεν αναγράφονται οι ώρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τίποτα λάθος μου, ήμουν τόσο αφηρημένος που νόμιζα ότι το πρόγραμμα αφορούσε μόνο πρωτοετείς φοιτητές. Καμία πρόβλεψη για τις εγγραφές έχουμε; Υπάρχει περίπτωση να αρχίσουν έγκαιρα τα μαθήματα, δηλαδή την άλλη Δευτέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
δεν έχω ιδέα τώρα που βγήκε πρόγραμμα τι γίνετε πάντως αύριο θα πάρω τηλέφωνο αν απαντήσουν θα σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Κάτι άλλο, αυτά τα φροντιστήρια τί ακριβώς είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Το ακαδημαικό ημερολόγιο λέει ότι αρχίζουμε Δευτέρα 7/10.
Αν δεν βγεί ανακοίνωση που το αναιρεί αυτό, έχουμε μάθημα κανονικά.

Τα φροντιστήρια είναι επιπρόσθετη διδασκαλία για καλύτερη κατανόηση του μαθήματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
επειδη γενικα εχω μπερδευτει λιγακι μπορει καποιος φοιτητης του τμηματος μου να με βοηθήσει?:)

καταρχην τι ακριβως παιζει με τα υποχρεωτικα και τα επιλογης μαθηματα (στην εξεταστικη τι δινουμε τελικα?)?
επισης αν καποιος εχει προφισιενσυ μπορει να παρει απαλλαγή απο το μαθημα επιλογης των αγγλικων?
τελος, γινεται να επιλεξεις να παρακολουθησεις μαθηματα αλλου εξαμηνου επιπλεον (για να τα δωσεις και την πρωτη εξεταστικη), κι αν ναι ποσα (υποχρεωτικα ή επιλογης)?

ωραια το καταλαβαινω οτι καποια ισως ακουγονται τελειως βλακειες, απλα προσπαθω να κατατοπιστω:)
ευχαριστω προκαταβολικα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
επειδη γενικα εχω μπερδευτει λιγακι μπορει καποιος φοιτητης του τμηματος μου να με βοηθήσει?:)

καταρχην τι ακριβως παιζει με τα υποχρεωτικα και τα επιλογης μαθηματα (στην εξεταστικη τι δινουμε τελικα?)?
επισης αν καποιος εχει προφισιενσυ μπορει να παρει απαλλαγή απο το μαθημα επιλογης των αγγλικων?
τελος, γινεται να επιλεξεις να παρακολουθησεις μαθηματα αλλου εξαμηνου επιπλεον (για να τα δωσεις και την πρωτη εξεταστικη), κι αν ναι ποσα (υποχρεωτικα ή επιλογης)?

ωραια το καταλαβαινω οτι καποια ισως ακουγονται τελειως βλακειες, απλα προσπαθω να κατατοπιστω:)
ευχαριστω προκαταβολικα:)

Καταρχάς στο Α εξάμηνο δεν έχετε μαθήματα επιλογής. Ούτε στο Β.
Αγγλικά υπάρχουν σε κάθε εξάμηνο, είναι προαιρετικά και η βαθμολογία δεν μετράει στον μέσο όρο πτυχίου.
Σε μεγαλύτερα έτη που μπορεί να είναι υποχρεωτικά, τότε είτε παίρνεις απαλλαγή (δεν ξέρω τι γίνεται στο ΛΟΧΡΗ βέβαια) είτε δίνεις κανονικά το μάθημα.

Ναι μπορείς να δώσεις παραπάνω αλλά νομίζω 2 η 3 παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Καταρχάς στο Α εξάμηνο δεν έχετε μαθήματα επιλογής. Ούτε στο Β.
Αγγλικά υπάρχουν σε κάθε εξάμηνο, είναι προαιρετικά και η βαθμολογία δεν μετράει στον μέσο όρο πτυχίου.
Σε μεγαλύτερα έτη που μπορεί να είναι υποχρεωτικά, τότε είτε παίρνεις απαλλαγή (δεν ξέρω τι γίνεται στο ΛΟΧΡΗ βέβαια) είτε δίνεις κανονικά το μάθημα.

Ναι μπορείς να δώσεις παραπάνω αλλά νομίζω 2 η 3 παραπάνω!

απλα εδω https://www.aueb.gr/pages/news/attachments/1825_0.pdf τα ξεχωριζει τα αγγλικα σε επιλογης ενω τα αλλα τα εχει σαν υποχρεωτικα:Σ
εντομεταξυ στο προγραμμα του οδε που κοιτουσα για αλλο ατομο γραφει μονο πανω απο τις γλωσσες ενα επιλογης και πουθενα το "υποχρεωτικα":Σ
επισης, η δηλωση μαθηματων τι περιλαμβανει σε εναν πρωτοετη?

γενικα τις αποριες μας θα υπαρξει καποιος να μας τις λυσει κατα την εγγραφη ή πρεπει να το ψαχνουμε τελειως μονοι μας?:)
σε ευχαριστω παρα πολυ παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Πίστεψε με έχει πολλούς πρόθυμους η σχολή για βοήθεια, ίσως να τους δώσω και εγώ λίγη σημασία την ημέρα των εγγραφών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Πίστεψε με έχει πολλούς πρόθυμους η σχολή για βοήθεια, ίσως να τους δώσω και εγώ λίγη σημασία την ημέρα των εγγραφών...

μωρε επειδη δεν θελω να βασιστω σε αυτους εχω τρελαθει να προσπαθω να καταλαβω μονη μου τι παιζει:P

το μονο που εμαθα απο καποια παιδια απο παραταξεις ειχαν να κανουν σχετικα με τις αιθουσες τις πτερυγες και τα αμφιθεατρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
απλα εδω https://www.aueb.gr/pages/news/attachments/1825_0.pdf τα ξεχωριζει τα αγγλικα σε επιλογης ενω τα αλλα τα εχει σαν υποχρεωτικα:Σ
εντομεταξυ στο προγραμμα του οδε που κοιτουσα για αλλο ατομο γραφει μονο πανω απο τις γλωσσες ενα επιλογης και πουθενα το "υποχρεωτικα":Σ
επισης, η δηλωση μαθηματων τι περιλαμβανει σε εναν πρωτοετη?

γενικα τις αποριες μας θα υπαρξει καποιος να μας τις λυσει κατα την εγγραφη ή πρεπει να το ψαχνουμε τελειως μονοι μας?:)
σε ευχαριστω παρα πολυ παντως!

Τυπικά γίνεται ο διαχωρισμός. Σου εξήγησα.
Σε ολα τα τμήματα έχουν αγγλικά σε κάθε εξάμηνο. Δεν μετράει.
Στο ΟΔΕ έχουμε στο 5ο και 6ο εξάμηνο υποχρεωτικά Αγγλικά και δεν έχουμε απαλλαγή.

Τι περιλαμβάνει μωρε?
Τα μαθήματα που θα δώσεις στην Εξεταστική!

Όσο για τα αμφιθέατρα και τις πτέρυγες έχω απαντήσει και εγώ πιο πάνω αλλά δεν τα βλέπετε!
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ. ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Τυπικά γίνεται ο διαχωρισμός. Σου εξήγησα.
Σε ολα τα τμήματα έχουν αγγλικά σε κάθε εξάμηνο. Δεν μετράει.
Στο ΟΔΕ έχουμε στο 5ο και 6ο εξάμηνο υποχρεωτικά Αγγλικά και δεν έχουμε απαλλαγή.

Τι περιλαμβάνει μωρε?
Τα μαθήματα που θα δώσεις στην Εξεταστική!

Όσο για τα αμφιθέατρα και τις πτέρυγες έχω απαντήσει και εγώ πιο πάνω αλλά δεν τα βλέπετε!
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ. ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΩ!

βασικα ειχα ενημερωθει πριν απο 2 περιπου βδομαδες για τις αιθουσες κλπ οταν ειχα παει στην σχολη.
απλα προσπαθω να καταλαβω σε ποια μαθηματα του πρωτου εξαμηνου πρεπει να δωσουμε οπωσδηποτε εξετασεις.
αποτι καταλαβα εγω θα δωσω στην πρωτη εξεταστικη τα 5 μαθηματα που γραφει σαν υποχρεωτικα στο προγραμμα του 1ου εξαμηνου και αν θελω αλλα 3 "υποχρεωτικα" παλι αλλων εξαμηνων!
απλα αν με τα αγγλικα του 1ου εξαμηνου δεν ασχοληθω θα πρεπει καποια στιγμη να δωσω καποιο αλλο μαθημα "επιλογης" για να καλυψω ας πουμε το "κενο" ή αυτα που γραφει σαν "επιλογης" υπαρχουν απλα για οποιον ενδιαφερεται για επιπλεον γνωση και μεχρι εκει?

ρεε ειλικρινα αν σε ζαλιζω πολυ πες το μου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
βασικα ειχα ενημερωθει πριν απο 2 περιπου βδομαδες για τις αιθουσες κλπ οταν ειχα παει στην σχολη.
απλα προσπαθω να καταλαβω σε ποια μαθηματα του πρωτου εξαμηνου πρεπει να δωσουμε οπωσδηποτε εξετασεις.
αποτι καταλαβα εγω θα δωσω στην πρωτη εξεταστικη τα 5 μαθηματα που γραφει σαν υποχρεωτικα στο προγραμμα του 1ου εξαμηνου και αν θελω αλλα 3 "υποχρεωτικα" παλι αλλων εξαμηνων!
απλα αν με τα αγγλικα του 1ου εξαμηνου δεν ασχοληθω θα πρεπει καποια στιγμη να δωσω καποιο αλλο μαθημα "επιλογης" για να καλυψω ας πουμε το "κενο" ή αυτα που γραφει σαν "επιλογης" υπαρχουν απλα για οποιον ενδιαφερεται για επιπλεον γνωση και μεχρι εκει?

ρεε ειλικρινα αν σε ζαλιζω πολυ πες το μου:/:

Ναι, έτσι είναι απλά δεν χρειάζεται να φορτώνεσαι. Ήδη τα 5 μαθήματα του Α'εξαμήνου είναι γενικά αλλά απαιτητικά! :)
Δεν χρειάζεται να ασχοληθείς, παρα μόνο στα υποχρεωτικά, αν δεν μπορέσεις να πάρεις απαλλαγή (με την έννοια ότι μπορεί να μην επιτρέπεται στο τμήμα σου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
καμια ανακοινωση?ετσι για να δουμε που παταμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αφού βγήκε πρόγραμμα μαθημάτων να αρχίζουν σε μια βδομάδα, να υποθέσω θα παρακολουθείς χωρίς να έχει γίνει κανονικά η εγγραφή; Θα αρκεστούν στην ηλεκτρονική προεγγραφή που έχουμε κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
δεν υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο.πως θα παμε?ναι γεια σας ηρθαμε να παρακολουθησουμε μαθηματα?απλα δεν γινεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Αν δεν υπάρξει ανακοίνωση(αμφιβάλω) θα έχουμε μάθημα την δεύτερα κανονικά
Για επιβεβαίωση στοιχείων γίνεται η εγγραφή έχουμε κανονικά αρ. μητρώου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dark_passenger

Νεοφερμένος

Ο dark_passenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
δεν υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο.πως θα παμε?ναι γεια σας ηρθαμε να παρακολουθησουμε μαθηματα?απλα δεν γινεται

Oποιοσδηποτε μπορει να παρακολουθησει μαθηματα.Δεν θα σας ελεγξουν.Που κολλατε δεν καταλαβα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top