Πρωτοετείς στη Βιολογία

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
^^ Μην ξυνεις πληγες εσυ απο πανω. Ευτυχως δεν βρηκα καποιον να το καταλαβε κι ετσι παρηγορουμαι. :P Εν τω μεταξυ στο εργαστηριο μας ειπε "διαβαστε το στο βιβλιο, το λεει σαφεστατα". Τοσες φορες το διαβασα, ακρη δεν εβγαλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και καλά το γραμμοισοδύναμο πες το έχει σε οριμσό. Τι καλείσαι όμως εσύ σαν φυσιολογικός πρωτοετής -(ξαγρυνισμένος)- κουρασμενος, απεγνωσμένος απο τις 7 ώρες μάθημα που έχει ήδη κάνει (ή έχεις περπατήσει κάποιες σε όλη την Αθήνα:P), όταν ο ορισμός του γραμμοϊσοδύναμου ορίζεται εν μέη από τον όρο "γραμμοϊσοδυναμο υδρογόνου"????? Δηλαδή, γραμμοϊσοδύναμο μιας ουσίας είναι ποσότητα αντίστοιχη σε ένα γραμμοϊσοδύναμο υδρογόνου. Θεσπέσιο ε?



Πάω επιτέλους να ξεραθώ στον ύπνο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Με τα βιβλία γνωρίζει κάποιος τι γίνεται; :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Οχι. Και ψυχανεμιζομαι οτι ουτε προκειται να μαθουμε συντομα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Τι καλείσαι όμως εσύ σαν φυσιολογικός πρωτοετής -(ξαγρυνισμένος)- κουρασμενος, απεγνωσμένος απο τις 7 ώρες μάθημα που έχει ήδη κάνει (ή έχεις περπατήσει κάποιες σε όλη την Αθήνα:P), όταν ο ορισμός του γραμμοϊσοδύναμου ορίζεται εν μέη από τον όρο "γραμμοϊσοδυναμο υδρογόνου"????? Δηλαδή, γραμμοϊσοδύναμο μιας ουσίας είναι ποσότητα αντίστοιχη σε ένα γραμμοϊσοδύναμο υδρογόνου. Θεσπέσιο ε?

:jumpy:

Με τα βιβλία γνωρίζει κάποιος τι γίνεται; :what:

Εσύ τελικά ποιος είσαι ρε γμτ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Έλα ντε :what:
Μόνο ο georgeze με ξέρει :D
-----------------------------------------
Για το 9 πρόβλημα που μας έβαλε στη Ανόργανη βγάζω 0,8Μ συγκέντρωση και 1,6 Ν κανονικότητα. Αυτό όμως με την κανονικότητα λίγο με προβληματίζει :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgeze

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Έλα ντε :what:
Μόνο ο georgeze με ξέρει :D
-----------------------------------------
Για το 9 πρόβλημα που μας έβαλε στη Ανόργανη βγάζω 0,8Μ συγκέντρωση και 1,6 Ν κανονικότητα. Αυτό όμως με την κανονικότητα λίγο με προβληματίζει :s
Παιδιά τον έχω δείξει τον άνθρωπο στην Βασιλική αλλά τελικά μάλλον έγινε κάποιο μπέρδεμα και στο τέλος απέμεινα να τον ξέρω μόνο εγώ τον Γιώργο....Αθηνά την Δευτέρα δες ποιός είναι ακριβώς πίσω μου όπως καθόμαστε στο εργαστήριο της Ανόργανης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ok Γιώργο αν δε με έχει πάρει μέχρι τότε ο ύπνος, θα το έχω υπόψιν μου!:P

Εγώ τώρα να πώ ότι το γ@#*%$νο (μη φέρω και το Χρήστο σε δύσκολη θέση και πρέπει να με διαγράψει:P) το γραμμοϊσοδύναμο έχει καταργηθεί κατά IUPAC???? Και τί ακριβώς παίζει με τους ριμαδοαριθμούς οξείδωσης??? Κλααααααψ!:'(:P


Και επισης, βγάζω άλλα ντ'αλλων στο 9.....Ουααααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
To 9 εγω το δολοφονησα στα 5 μετρα. Ακομα και τη συγκεντρωση την εβγαλα με απειρα δεκαδικα ψηφια... Καλα, για την κανονικοτητα ας μην το σχολιασω καλυτερα, δεν καταλαβα καν πως τη βρισκουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Για το τεστ αύριο στη Βοτανική έχουμε κάτι άλλο εκτός απο αυτά:
Πλαστίδια 7 - 10 σελ.
Ωσμωτικά φαινόμενα 13 -14
Κ. τοίχωμα 16-22 ;
-----------------------------------------
Δείτε το ωσμώμετρο του Pfeffer [ame]https://www.youtube.com/watch?v=oONjIH39uUw[/ame], είναι στα Ισπανικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
παιδια εγιναν σημερα τα μαθηματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εργαστήριο Βοτανικής κάναμε για μαθήματα νομίζω ήταν μέχρι τις 11
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Όλα κανονικά έγιναν... :who: Πώς τα πήγατε όσοι γράψατε Βοτανική; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgeze

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σύμη (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Όλα κανονικά έγιναν... :who: Πώς τα πήγατε όσοι γράψατε Βοτανική; :)
νααι γ#@#% ασχετα που δεν πηγα θεωρεια γιατι διαβαζα για το τεστ.....εγω σας τα ειπα αλλα το γραφω κι εδω....την 1 και 2 πιστευω οτι τις εγραψα σωστα αλλα για την 3 εγραψα οτι θυμομουν με μερικεσ αμπελοσοφιες δικες μου..:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω γραφω αυριο τεστ Βοτανικης, αλλα εχω την φρικτη υποψια (ως βεβαιοτητα) οτι θα παω απατος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ααααααα, δε θέλω να γράψω Βοτανικήηηηηη!!!!!! Φοβάμαιιιιι! :'(:'(:'( :P


Και τί παίζει με αυτό το εργαστήριο της ανόργανης???? Μόνο εγώ έφαγα σκάλωμα με τις αντιδράσεις??? :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως ευκολα εβαλε σ'εμας, αρα δε νομιζω ξαφνικα σ'εσας να βαλει παλουκια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
ΤΙ ναι αυτη η βοτανικη ρε παιδια?εξηγηστε και σε μενα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αθηνά cool με τη Βοτανική... Το πολύ πολύ να του γράψεις για τα σώβρακα για να του αποδείξεις ότι τον πρόσεχες :P:D Με την ανόργανη όταν βρω κουράγιο να ασχοληθώ θα σου πω... :/
Χρήστο δε θα είναι ο πρώτος Τζέκιλ και Χάιντ εκεί μέσα...:P

Επίσης κοιτάξτε τι ξέθαψα:
Εγω το κοβω κατα 99% να μπαινω Βιολογικο και μετα να δω μεσα στη σχολη ποιος κλαδος της Βιολογιας με εξιταρει περισσοτερο. Αθηνας ομως, αν και ξερω οτι Κρητη ειναι το καλυτερο. Αφου σχεδον σιγουρα μπαινω Αθηνα, δεν θελω να ξεβολευομαι. :P Δεν ξερω ομως κατα ποσο καλο τμημα ειναι αυτο του Καποδιστριακου... Δε νομιζω παντως να ειναι και ντιπ χαλια. :P
:P

Α και κάτι ακόμα:
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=rHs8ajKOPQE[/ame]
:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα, αμαν ρε Αργύρη!!!! Πού το ξέχαψες αυτό???? Αποτελεί εύρημα!:P Χρήστο, περιμένουμε μια απάντηση ανανεωμένη από την πρόσφατη και κοντά ενός μηνός εμπειρία σου από το ΘΡΥΛΙΚΟ Βιολογικό Τμημα. :P

Αργύρη, όχι άλλη Άννα!!!! Δεν ακούω ΤίποΤα!!!! :P

Ρε παιδιά, δεν είναι θέμα αν είναι δύσκολο ή αν τον πρόσεχα απλά δεν έχω διάθεση να άτωσ να διαβάσω για διαγώνισμα... Την αίσθηση ότι πάω να γράψω για να πάρω βαθμό, ο οποίος θα με βοηθήσει ή όχι να περάσω το μάθημα. Με είδατε να έχω θέμα με την ανόργανη?(ιδιαίτερο:P) Ειδικά εσείς κ. chris_90 και κ. argymeg, αααααν θυμάστε....!:P

Πρέπει να έχω κάποια ανωμαλία χαρακτήρα, έτσι όπως τη θυμήθηκα την ανόργανη, με έπιασε μια όρεξη να την κάνω κιόλας!:P Μυστήρια πράγματα....................... :P (...πράγμα που σημαίνει ότι δεν πηγαίνουμε ευθεία!:P)

Υ.Γ.: Πόσο γεμάτο νόημα μήνυμα παίζει να είναι αυυτό και πόσο ΤΙΓΚΑ με χαμογελάκια με τη γλώσσα έξω?!?!?!?!?!?!?!?!?!?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top