Πρωτοετείς στη Βιολογία

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εργαστηριακα: αυτα που μας ζητουσαν για το εργαστηριο (βλεπε καποιες σελιδες πισω). Διηθητικο χαρτι, αντικειμενοφορους κλπ...

Ποδιες: αυτες οι μπλουζες που φοραμε στο εργαστηριο τελος παντων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εργαστηριακα: αυτα που μας ζητουσαν για το εργαστηριο (βλεπε καποιες σελιδες πισω). Διηθητικο χαρτι, αντικειμενοφορους κλπ...

Ποδιες: αυτες οι μπλουζες που φοραμε στο εργαστηριο τελος παντων.

Kαι αυτά τα παίρνετε από κάποιο μαγαζί και τα κουβαλάτε στη σχολή;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι. Κι εμεις νομιζαμε οτι θα μας τα 'χουν ετοιμα αλλα δεν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εργαστηριακα: αυτα που μας ζητουσαν για το εργαστηριο (βλεπε καποιες σελιδες πισω). Διηθητικο χαρτι, αντικειμενοφορους κλπ...

Ποδιες: αυτες οι μπλουζες που φοραμε στο εργαστηριο τελος παντων.
τα ξηραφακια ειναι νυστερια??? και η μπλουζα ειναι σαν αυτη των γιατρων???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Τα ξυραφακια ειναι κατι ξυραφακια σε κοκκινο κουτακι. Λεπιδες. Ζητα εσυ ξυραφακια και θα καταλαβουν αυτοι...

Η μπλουζα ναι, σαν των γιατρων ειναι.

Επισης εχω να ανακοινωσω οτι βρηκα 2 κουτακια ξυραφακια στη σακουλα μου. Μαλλον καποιου τα ξυραφακια βουτηξα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Λοιπον, τα "εργαστηριακα" τα πηραμε απο ενα μαγαζι στου Ζωγραφου, κοντα στο τερμα του 608 (οδο δε θυμαμαι, αν θυμουνται οι αλλοι ας τη γραψουν :P). Τις ποδιες τις πηραμε (-νε δηλαδη, αλλα αυτο ειναι πονεμενη ιστορια) απο ενα μαγαζι στην Ομονοια, στην οδο Σωκρατους.

Ημασταν εγω, ο Αργυρης, η Αθηνα (Athens18) και ο Γιωργος απο τη Συμη.

Ooooh yees! Το μαγαζί στου Ζωγράφου είναι ένα βιβλιοπωλείο και από κει πήραμε διηθητικό χαρτί, αντικειμενοφόρους πλάκες και καλυπτρίδες(ό,τι κι αν είναι αυτό!:P) και ξυραφάκια... Μετά το μαγαζί για τις μπλούζες στο κέντρο είναι Σόλωνος 69 νομίζω και το λένε "Γερμανός". Επειδή υπάρχει ένα θέμα με τα νούμερα (κάποιοι από εδώ μέσα καταλαβαίνουν τι εννοώ...!:P:lol:) υπάρχουν άλλες τρεις επιλογές. Ένα μαγαζί που είναι ακριβώς απέναντι, ένα άλλο κάπου στην Ακαδημίας (αλλά είναι ελαφρώς πιο ακριβό) κι ένα μεγάλο φαρμακείο κάπου στο ενδιάμεσο... (ναι είμαι πολύ σαφής στα δύο τελευταία, το ξέρω...:P) Όσων αφορά το χαρτί για καθαρισμό των φακών μικροσκοπίου, δε βρήκαμε πουθενά, αλλά μας είπαν ότι είναι το ίδιο πράγμα να πάρουμε μαντηλάκια που είναι για τον καθαρισμό γυαλιών, τα οποία τα βρίσκετε σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα οπτικών ειδών...

Μια συμβουλή σε όσους ανέβουν πάνω για ψώνια: φορέστε ΑΝΕΤΑ παπούτσια!!!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Μεγαλο φαρμακειο => Μπακακος και ειναι στην οδο Αγ. Κωνσταντινου στην πλατεια Ομονοιας (το βρισκετε πανευκολα).

Μαγαζι στην Ακαδημιας => Ειναι στο νουμερο 70κατι της οδου (δε θυμαμαι ποσο :P) και ειναι ενα μαγαζι ΜΟΝΟ με τετοιες μολουζες.


Α, και δεν ειναι Σολωνος 69 αλλα Σωκρατους 69. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aχ θέλω και εγώ:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis..A

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
τα ξηραφακια εχουν γκρι χρωμα στο κατω μερος και στο πανω εχουν μια λεπιδα περιπου 3 εκατοστα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athens18

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μεγαλο φαρμακειο => Μπακακος και ειναι στην οδο Αγ. Κωνσταντινου στην πλατεια Ομονοιας (το βρισκετε πανευκολα).

Μαγαζι στην Ακαδημιας => Ειναι στο νουμερο 70κατι της οδου (δε θυμαμαι ποσο :P) και ειναι ενα μαγαζι ΜΟΝΟ με τετοιες μολουζες.


Α, και δεν ειναι Σολωνος 69 αλλα Σωκρατους 69. :P

Είδες, μου σάλεψε τελικά... !:P

τα ξηραφακια εχουν γκρι χρωμα στο κατω μερος και στο πανω εχουν μια λεπιδα περιπου 3 εκατοστα????

Είναι σε κόκκινο κουτάκι, τώρα άλλα δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν θελει και φιλοσοφια, απλα ζητας ξυραφακια. :P Ειναι σε ενα κοκκινο κουτι.

Μολις μου ειπε ο Αργυρης οτι κατα λαθος βουτηξα και 2ο πακετο ξυραφακια στο μαγαζι. Αινταααα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

microbio

Νεοφερμένος

Η Βασιλική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λεχαινά (Ηλεία). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τυχεροί!!!
Εσείς είσαστε πανέτοιμοι!!! Αλίμονο σε έμας :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Λοιπόν, για εσάς τους 3 (2 :P) που γκρινιάζατε, εγώ μόλις τώρα γύρισα στο σπίτι μου (που λέει ο λόγος, στο γιαπί μου δλδ :fss:) να ξεκουράσω το κορμάκι μου... Πριν πέσω σαν τούβλο και τρίξουν τα πατώματα θα τα σχολιάσω όλα μαζεμένα. Καλά να πάθετε. :D

Κατ' αρχάς να πω ότι το μαγαζί στου Ζωγράφου είναι το βιβλιοπωλείο "Επιλογή", Κρήτης και Χρυσανθέμων γωνία, από την πύλη Ζωγράφου (αφετηρία 608) αριστερά! :) Και το μαγαζί με τις ιατρικές μπλούζες (φίλε πιάσε μια πράσινη... :lol:) είναι Ακαδημίας 77! Δυστυχώς ακόμα κι εκεί σε ορισμένες περιπτώσεις θα έχετε πρόβλημα... :fss::lol:

Η μπλουζα ναι, σαν των γιατρων ειναι.

Υπήρχε περίπτωση να διαφωνήσεις; :P

Επισης εχω να ανακοινωσω οτι βρηκα 2 κουτακια ξυραφακια στη σακουλα μου. Μαλλον καποιου τα ξυραφακια βουτηξα. :P
Μολις μου ειπε ο Αργυρης οτι κατα λαθος βουτηξα και 2ο πακετο ξυραφακια στο μαγαζι. Αινταααα... :P

:lol::lol::lol::lol::lol:
Με συνένοχο την Αθηνά... Δεν το είχα συνειδητοποιήσει μέχρι που το έγραψες, ακόμα γελάω! :D:P

καλυπτρίδες(ό,τι κι αν είναι αυτό!:P)

...Και νόμιζα ότι μόνο εγώ δεν είχα καταλάβει ακόμα... :P

Όσων αφορά το χαρτί για καθαρισμό των φακών μικροσκοπίου, δε βρήκαμε πουθενά, αλλά μας είπαν ότι είναι το ίδιο πράγμα να πάρουμε μαντηλάκια που είναι για τον καθαρισμό γυαλιών, τα οποία τα βρίσκετε σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα οπτικών ειδών...

Ή απλά θα χαλάσουμε μερικά μικροσκόπια, σάμπως δικά μας είναι; :what::P

Μια συμβουλή σε όσους ανέβουν πάνω για ψώνια: φορέστε ΑΝΕΤΑ παπούτσια!!!!!:P:P:P
Και μη φορέσετε ζακέτα! :D

Τελικά καλά περάσαμε... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και μη φορέσετε ζακέτα! :D
Μπορει να πεσει η θερμοκρασια τις επομενες μερες (αν και δεν εχω δει καθολου καιρο). :P
...Και νόμιζα ότι μόνο εγώ δεν είχα καταλάβει ακόμα... :P
Ουτε κι εγω εχω καταλαβει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μπορει να πεσει η θερμοκρασια τις επομενες μερες (αν και δεν εχω δει καθολου καιρο). :P

Ουτε κι εγω εχω καταλαβει... :P

Και σήμερα μπορούσε να είχε πέσει αλλά δεν έπεσε :) Είδες σκεπτικό; :P

Θα μας εξηγήσουν οι εξυπηρετικότατοι καθηγητές μας... :P (βλέπε Βοτανική... :P)

Εσύ δεν ήσουνα που δε θα ξενύχταγες; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εξυπηρετικοτατοιιιιιι, μην τα συζητας. Τοση προθυμια ειλικρινα δεν την περιμενα. :P

Ε, τι να κανω, μαλλον εχει περασει στο DNA μου το ξενυχτι (και να φανταστεις δεν εχω κοιμηθει καθολου σημερα). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Απορώ πως δεν τραυματίστηκε κανείς όπως έτρεχαν να μας βοηθήσουν :lol:

Ρε κι εγώ μία από τα ίδια και περπάτησα στη συνέχεια και όλη την Αλεξάνδρας :wow: Βασικά εμένα το μεγάλο πρόβλημά μου είναι ότι πρέπει να στρώσω το κρεβάτι και παραείμαι κουρασμένος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aύριο έχετε σχολή βιολογάκια μου;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Την Τριτη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argymeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αργύρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Σιγά, κλείνουν τα σχολεία και θα ανοίξουμε εμείς... :P Την Τρίτη έχουμε! (8-10 Μαθηματικά... :'()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top