Πρωτοετής ΗΜΜΥ ΕΜΠ - βοήθεια - τι να κάνω για να γράψω 5;

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Η σχολή έχει καταστρέψει πολύ κόσμο. Αν έχεις χάσει τη μπάλα και δεν μπορείς να προσαρμοστείς και στο εαρινό εξάμηνο σκέψου σοβαρά να αλλάξεις σχολή.
και που αλλου θα μπορουσα να παω εοντας δωσει απο 2ο πεδιο;
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 631 μηνύματα.
και που αλλου θα μπορουσα να παω εοντας δωσει απο 2ο πεδιο;
Πληροφορική ή αν θες ΕΜΠ μηχανολόγους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί το να φύγεις είναι καλύτερη λύση από το να ξεκινήσεις από την αρχή στο επόμενο χειμερινό εξάμηνο και να πάρεις αναστολή για το εαρινό που έρχεται
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
μπα εγω λεω καλυτερα να το παλεψει το επομενο
εφοσον δεν εχει ελλειψεις τα περισσοτερα μαθηματα θα τα καταφερει εχοντας ανατρεξει στα βιβλια
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,727 μηνύματα.
πολυ απλα ξεκινα απο το εαρινο εξαμηνο και τα του χειμερινου προσπαθησε να τα καλυψεις του χρονου ειτε με παρακολουθηση ειτε με σημειωσεις.αμα εισαι παντελως ανιδεος απο αυτα σε 1 εβδομαδα δεν θα προλαβεις να μαθεις πολλα ακομα και για ενα πεντε.δεν εχουν καμια σχεση με το λυκειο.αυτα που εκανες στο λυκειο ειναι ουτε το 1/100 απο αυτα που πρεπει να μαθεις για να τσιμπησεις ενα πεντε.
εξωτερικα γινομενα,γραμμικη αλγεβρα κτλπ σε 1 εβδομαδα δεν μαθαινονται.αμα μου λεγες 20 μερες με ενα μηνα και με καλες σημειωσεις θα σου λεγα προσπαθησε το.
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι ημμυ εμπ 2ο εξάμηνο και λόγω μεταγραφής, δεν έχω δηλωμένα μαθήματα από το πρώτο εξάμηνο. Άρα μου είπαν ότι τον σεπτέμβρη δεν μπορώ να τα δώσω αυτά τα μαθήματα, γιατί δεν δηλώθηκαν ποτέ. Ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να τα δηλώσω στο 3ο εξάμηνο, γιατί κάποιος μου είπε ότι κάθε εξάμηνο μπορείς να δηλώσεις μέχρι 6 μαθήματα, ισχύει αυτο; Ή μπορώ να δηλώσω στο 3ο εξάμηνο όλα τα μαθήματα μου + όσα δεν δηλώθηκαν στο πρώτο; (Από πρώτο εξάμηνο ουσιαστικά χρωστάω 3, γιατί τα άλλα 3 θα μου τα αναγνωρίσουν)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι ημμυ εμπ 2ο εξάμηνο και λόγω μεταγραφής, δεν έχω δηλωμένα μαθήματα από το πρώτο εξάμηνο. Άρα μου είπαν ότι τον σεπτέμβρη δεν μπορώ να τα δώσω αυτά τα μαθήματα, γιατί δεν δηλώθηκαν ποτέ. Ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να τα δηλώσω στο 3ο εξάμηνο, γιατί κάποιος μου είπε ότι κάθε εξάμηνο μπορείς να δηλώσεις μέχρι 6 μαθήματα, ισχύει αυτο; Ή μπορώ να δηλώσω στο 3ο εξάμηνο όλα τα μαθήματα μου + όσα δεν δηλώθηκαν στο πρώτο; (Από πρώτο εξάμηνο ουσιαστικά χρωστάω 3, γιατί τα άλλα 3 θα μου τα αναγνωρίσουν)
Μαλλον οχι, εκτος και σου κανει εξαιρεση η γραματεια,

7.6. Προϋποθέσεις εγγραφής σε μαθήματα
α) Εγγραφές σε μαθήματα για προπτυχιακούς φοιτητές με αριθμό μητρώου 03115 και νεότερο (νέο πρόγραμμα σπουδών). Το πλήθος των μαθημάτων στα οποία μπορεί να εγγραφεί ο σπουδαστής δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα δώδεκα (12). Από αυτά, τα μαθήματα που επιλέγονται για πρώτη φορά (τρέχοντος εξαμήνου και προηγούμενων εξαμήνων) δεν πρέπει να υπερβαίνουν τα επτά (7).
Κατ’ εξαίρεση μπορούν να εγγραφούν σε περισσότερα των επτά (7) μαθημάτων, με δυνατότητα επιλογής μαθημάτων και από το αμέσως επόμενο διδακτικό εξάμηνο, οι σπουδαστές των οποίων ο μέσος όρος βαθμολογίας του προηγούμενου εξαμήνου έχει ως εξής:
• Οκτώ (8) μαθήματα όταν ο μέσος όρος είναι μεγαλύτερος από 8,50
• Εννέα (9) μαθήματα όταν ο μέσος όρος είναι μεγαλύτερος από 9,00
• Δέκα (10) μαθήματα όταν ο μέσος όρος είναι μεγαλύτερος από 9,50 Οι σπουδαστές που εγγράφονται στις ροές, δηλαδή από το έκτο (6ο) εξάμηνο και άνω, έχουν το δικαίωμα εγγραφής σε μάθημα ανωτέρου εξαμήνου. Σπουδαστές οι οποίοι δεν έχουν δηλώσει ένα μάθημα κατά την εγγραφή τους στο εξάμηνο δεν μπορούν να λάβουν μέρος στην εξεταστική του μαθήματος αυτού (κανονική και επαναληπτική) του ιδίου ακαδημαϊκού έτους.
 

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Μαλλον οχι, εκτος και σου κανει εξαιρεση η γραματεια,

7.6. Προϋποθέσεις εγγραφής σε μαθήματα
α) Εγγραφές σε μαθήματα για προπτυχιακούς φοιτητές με αριθμό μητρώου 03115 και νεότερο (νέο πρόγραμμα σπουδών). Το πλήθος των μαθημάτων στα οποία μπορεί να εγγραφεί ο σπουδαστής δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα δώδεκα (12). Από αυτά, τα μαθήματα που επιλέγονται για πρώτη φορά (τρέχοντος εξαμήνου και προηγούμενων εξαμήνων) δεν πρέπει να υπερβαίνουν τα επτά (7).
Κατ’ εξαίρεση μπορούν να εγγραφούν σε περισσότερα των επτά (7) μαθημάτων, με δυνατότητα επιλογής μαθημάτων και από το αμέσως επόμενο διδακτικό εξάμηνο, οι σπουδαστές των οποίων ο μέσος όρος βαθμολογίας του προηγούμενου εξαμήνου έχει ως εξής:
• Οκτώ (8) μαθήματα όταν ο μέσος όρος είναι μεγαλύτερος από 8,50
• Εννέα (9) μαθήματα όταν ο μέσος όρος είναι μεγαλύτερος από 9,00
• Δέκα (10) μαθήματα όταν ο μέσος όρος είναι μεγαλύτερος από 9,50 Οι σπουδαστές που εγγράφονται στις ροές, δηλαδή από το έκτο (6ο) εξάμηνο και άνω, έχουν το δικαίωμα εγγραφής σε μάθημα ανωτέρου εξαμήνου. Σπουδαστές οι οποίοι δεν έχουν δηλώσει ένα μάθημα κατά την εγγραφή τους στο εξάμηνο δεν μπορούν να λάβουν μέρος στην εξεταστική του μαθήματος αυτού (κανονική και επαναληπτική) του ιδίου ακαδημαϊκού έτους.
Ευχαριστώ. Άρα αν δηλώσω 7 στο 3ο εξάμηνο, θα πρέπει να δηλώσω 5 στο επόμενο;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top