Προτείνετε ταινίες

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γεια σας!!!!
Θα ηθελα να μου προτεινετε δραματικες ταινιες, της τελευταιας δεκαετιας. Μου αρεσουν αυτες που συγκινουν και προβληματιζουν. Καλο θα ηταν να αποφυγουμε λιγο τις ρομαντικες τυπου notebook.
Ευχαριστω!!!

Requiem for a Dream
The Pianist
The perks of being a wallflower
Dallas Buyers Club
Blue is the warmest colour

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπορείτε να προτείνετε κανένα καλό θρίλερ να δω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μπορείτε να προτείνετε κανένα καλό θρίλερ να δω; :P

The Others
Skeleton Key
A Tale of two sisters ή το αντίστοιχο αμερικάνικο The Uninvited
Drag me to Hell
Session 9
Martyrs (δεν το 'χω δει ακόμη)
Funny Games
The Collector/The Collection (ειναι λίγο gory :P )

Αυτά μου 'ρθαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Μπορείτε να προτείνετε κανένα καλό θρίλερ να δω; :P

-The strangers
- Woman in black(1-2)
- Insidious (1-3, τα αγαπημενα μου)
-Sinister(1-2)
- Saw(1-7)

Έχω δει παρα πολλες αλλα σου αναφερω μερικες ενδεικτικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Τώρα το καλοκαίρι μετά τις πανελλαδικές το έχω "λιώσει" στις ταινίες, οπότε μερικές που είδα και προτείνω:

Mad Max : Fury Road (2015)
Avatar (2009, όχι τον airbender :P)
Interstellar (2014)
Gravity (2013)

Οι 2 τελευταίες πολύ ωραίες (ειδικά για όσους τους αρέσουν οι ταινίες για το διάστημα κ.λπ όπως εμένα). Σύντομα τώρα πρέπει να φύγω χωριό οπότε τρέχω να γεμίσω το laptop με ταινίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Σ' άρεσε το Mad Max??Εγώ το είδα σινεμά και το χοντρομετάνιωσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ θα την κατεβάσω μόλις βγει καλή ποιότητα.

Jurrasic World έχει δει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
-The strangers
- Woman in black(1-2)
- Insidious (1-3, τα αγαπημενα μου)
-Sinister(1-2)
- Saw(1-7)

Έχω δει παρα πολλες αλλα σου αναφερω μερικες ενδεικτικα...
Έψαχνα πιο πολύ κάτι σε ψυχολογικό δηλαδή όχι με δαίμονες κτλ. Sinister και insidious έχω δει είναι πολύ ωραία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ θα την κατεβάσω μόλις βγει καλή ποιότητα.

Jurrasic World έχει δει κανεις?

εγώ την βρήκα σε πολύ καλή ποιότητα, αν ψάξεις στα γνωστά torrent sites θα βρεις ;) αν δεν βρίσκεις, σου στέλνω link με μήνυμα.

Σ' άρεσε το Mad Max??Εγώ το είδα σινεμά και το χοντρομετάνιωσα..

Ναι. Με πολλούς που έχω μιλήσει είτε την λάτρεψαν είτε την βαρέθηκαν επειδή σχεδόν όλη η ταινία ήταν μια καταδίωξη στην ουσία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εγώ την βρήκα σε πολύ καλή ποιότητα, αν ψάξεις στα γνωστά torrent sites θα βρεις ;) αν δεν βρίσκεις, σου στέλνω link με μήνυμα.

Είχα βρει ένα καλό αρχείο αλλά είχε hardcoded ξένους υπότιτλους. Θα ξανακοιτάξω αν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Όταν συνειδητοποίησα τι "ακολουθούσε" αφού έφτασαν στον αρχικό τους προορισμό... Ήθελα απλά να κλάψω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
project almanac παρα πολυ καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Έψαχνα πιο πολύ κάτι σε ψυχολογικό δηλαδή όχι με δαίμονες κτλ. Sinister και insidious έχω δει είναι πολύ ωραία!

Και οι δύο καταπληκτικές όντως! Δεν σου αρέσουν οι ταινιες τρόμου?? Θα μπορουσες επίσης να δεις το Anarchy Parlor, Nightmare on the Elm Street ή το Smiley...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
dallas buyers club. ερωτας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και οι δύο καταπληκτικές όντως! Δεν σου αρέσουν οι ταινιες τρόμου?? Θα μπορουσες επίσης να δεις το Anarchy Parlor, Nightmare on the Elm Street ή το Smiley...
Γενικά μόνο θρίλερ βλέπω αλλά δεν ήθελα πάλι με δαίμονες και τα σχετικά για αυτό ρώτησα. :P

Θενξ πάντως. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Γενικά μόνο θρίλερ βλέπω αλλά δεν ήθελα πάλι με δαίμονες και τα σχετικά για αυτό ρώτησα. :P

Θενξ πάντως. :)
Αν βλέπεις μόνο θρίλερ τότε είναι πολύ πιθανό ήδη να την έχει δει..
Αν όχι, τότε στην προτείνω ανεπιφύλακτα..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
^ Eεε δεν το πιστευω ότι ξεχασα αυτη τη ταινια!!! Το orphan είναι καταπληκτική ταινια και σε αιφνιδιάζει στο σημειο που μαθαινεις ότι εκεινο το 9χρονο...τέσπα εσύ που την είδες κατάλαβες σε ποιο σημείο αναφέρομαι :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Adam Την είχα δει παλιότερα αλλά μιας που είδα ένα αντίστοιχο θέμα στο forum τη θυμήθηκα.

”Truly reaching another person means bravely stretching into uncomfortable territory and the resulting shake-up can be liberating.”
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν βλέπεις μόνο θρίλερ τότε είναι πολύ πιθανό ήδη να την έχει δει..
Αν όχι, τότε στην προτείνω ανεπιφύλακτα..

ΤΑΙΝΙΑΡΑ! Τι βλέμμα έχει αυτό το παιδί, την έχω δει την ταινία 3 φορές σίγουρα και ακόμα εντύπωση με κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top