Προτάσεις για ωραία και οικονομικά μέρη για φαγητο κι έξοδο

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους σας,
Θα ήθελα τη βοήθεια σας παρακαλώ
Η κόρη μου σε λίγες ημέρες κλείνει τα 19...ψάχνουμε ένα μέρος για φαγητό να βγει και να κεράσει τις φίλες της.
Παραθέτω τα δεδομένα:
1)Ημέρα εξόδου:Πέμπτη
2)Άτομα:4
3)Να επιτρέπεται το κάπνισμα,οπότε κλειστός εξωτερικός χώρος(λόγω εποχής), αυλή εάν υπάρχει κι μπορούν να κάτσουν
4)Δυστυχώς οι γονείς μιας κοπέλας δεν θα την αφήσουν να ερθει εαν το μαγαζί ειναι στο κέντρο ..οπότε Πλάκα,Μοναστηράκι,Ψυρρή,Γκάζι,Κολωνάκι κτλ μένουν εκτός
5)Γαλάτσι μένουμε οπότε-λόγω έλλειψης μεταφορικού μέσου -εάν γνωρίζετε κοντινές περιοχές θα ήταν ιδανικό απο θέμα του κόστους στο ταξί..αλλα κι πιο μακριά να ειναι..μια φορά γίνεσαι 19!
Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις κι το χρόνο σας.. εστιατόρια,ταβέρνες,μεζεδοπωλεία αλλα τα περισσότερα ήταν στο κέντρο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,595 μηνύματα.
Μεζεδοπωλειον Αθηναικον

Πεζοδρομος θεμιστοκλεους 2 και πανεπιστημιου ομομοια
Ιστορια και γευση.Ηρεμο πολιτισμενο περιβαλον
Δεν ειναι ακριβο αλλα ρωτα ...δεν ειχα πληρωσει εγω με πηγανε.
Το ενα πιατο νοστιμοτερο απο το αλλο
Τραπεζια μαρμαρινα με βαση ραπτομηχανης σινκερ
Εχει και τραπεζια στο πεζοδρομο.Αλλα ειναι θεμα κρυου
Ενα λεωφοριο απο γαλατσι ομονοια. Το ταξι θελει δεκαρικο+χ2 και μετρο δεν εχεται

1707058824829.png


1707058752119.png



 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα ήθελα τη βοήθεια σας παρακαλώ
Η κόρη μου σε λίγες ημέρες κλείνει τα 19...ψάχνουμε ένα μέρος για φαγητό να βγει και να κεράσει τις φίλες της.
Θα έλεγα να αφήσεις λιγάκι την κόρη σου να βρίσκει μόνη της το τι θα κάνει. Το να τη βοηθάς ακόμα και στα μικρά και καθημερινά, μόνο κακό της κάνεις γιατί της στερείς την πρωτοβουλία και την απόκτηση αυτοπεποίθησης. Δεν πειράζει και αν κάνει κάπου λάθος, έτσι θα μάθει. Δεν πρέπει οι γονείς λόγω του δικού τους άγχους να πατρονάρουν τα παιδιά και ιδίως όταν είναι ενήλικα. Φιλικά σου γράφω και μη μου θυμώσεις.

1707069837081.png
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Θα έλεγα να αφήσεις λιγάκι την κόρη σου να βρίσκει μόνη της το τι θα κάνει. Το να τη βοηθάς ακόμα και στα μικρά και καθημερινά, μόνο κακό της κάνεις γιατί της στερείς την πρωτοβουλία και την απόκτηση αυτοπεποίθησης. Δεν πειράζει και αν κάνει κάπου λάθος, έτσι θα μάθει. Δεν πρέπει οι γονείς λόγω του δικού τους άγχους να πατρονάρουν τα παιδιά και ιδίως όταν είναι ενήλικα. Φιλικά σου γράφω και μη μου θυμώσεις.

Λμαο, είσαι τελικά το καλύτερο τρόλ του φόρουμ.
 

Antonia Alexandra

Νεοφερμένος

Η Antonia Alexandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μεζεδοπωλειον Αθηναικον

Πεζοδρομος θεμιστοκλεους 2 και πανεπιστημιου ομομοια
Ιστορια και γευση.Ηρεμο πολιτισμενο περιβαλον
Δεν ειναι ακριβο αλλα ρωτα ...δεν ειχα πληρωσει εγω με πηγανε.
Το ενα πιατο νοστιμοτερο απο το αλλο
Τραπεζια μαρμαρινα με βαση ραπτομηχανης σινκερ
Εχει και τραπεζια στο πεζοδρομο.Αλλα ειναι θεμα κρυου
Ενα λεωφοριο απο γαλατσι ομονοια. Το ταξι θελει δεκαρικο+χ2 και μετρο δεν εχεται

View attachment 129047

View attachment 129046


Καλημερα Γιαννη.Σε ευχαριστω πολυ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα έλεγα να αφήσεις λιγάκι την κόρη σου να βρίσκει μόνη της το τι θα κάνει. Το να τη βοηθάς ακόμα και στα μικρά και καθημερινά, μόνο κακό της κάνεις γιατί της στερείς την πρωτοβουλία και την απόκτηση αυτοπεποίθησης. Δεν πειράζει και αν κάνει κάπου λάθος, έτσι θα μάθει. Δεν πρέπει οι γονείς λόγω του δικού τους άγχους να πατρονάρουν τα παιδιά και ιδίως όταν είναι ενήλικα. Φιλικά σου γράφω και μη μου θυμώσεις.

Καλημερα Dias,θα συμφωνησω μαζι σου οτι ειναι καλο να αφηνεις ελευθερα τα παιδια
Δεν ειπες κατι κακο για να θυμωσω.
Λογω εξεταστικης δεν έχει πολυ ελευθερο χρονο,θέλουν να βγουν αυτη τη Πεμπτη 8/2 ,υπαρχει κι ο περιρισμος απο το μπαμπα μιας κοπελας οπου δεν θα την αφησει να ελθει εαν πανε σε μαγαζι στο κεντρο .Γι αυτο κι ανακατευτηκα για να βοηθησω στο ψαξιμο-διαφορετικά δεν θα το εκανα
Ούτως η άλλως η τελικη αποφαση για το που θα πανε δικη της θα ειναι
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top