Προσωρινό φοιτητικό κατάλυμα

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Θα κάνω αίτηση για τις φοιτητικές εστίες του ΑΠΘ, αλλά ως γνωστών (στην Ελλάδα είμαστε) οι δικαιούχοι αργούν να ανακοινωθούν. Έτσι χρειάζομαι (εύχομαι) ένα προσωρινό κατάλυμα.:( Σπίτι είναι δύσκολο έως αδιανόητο, θα έλεγα, να σου νοικιάσει κανείς για ένα με ενάμιση μήνα. Έτσι σκέφτηκα την εναλλακτική του ξενοδοχείου.:hmm: Γνωρίζει κάποιος αν ξενοδοχεία της Θεσσαλονίκης μισθώνουν δωμάτια σε φοιτητές και σε τι τιμές; Και όποια άλλη ιδέα έχει κάποιος είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Θα κάνω αίτηση για τις φοιτητικές εστίες του ΑΠΘ, αλλά ως γνωστών (στην Ελλάδα είμαστε) οι δικαιούχοι αργούν να ανακοινωθούν. Έτσι χρειάζομαι (εύχομαι) ένα προσωρινό κατάλυμα.:( Σπίτι είναι δύσκολο έως αδιανόητο, θα έλεγα, να σου νοικιάσει κανείς για ένα με ενάμιση μήνα. Έτσι σκέφτηκα την εναλλακτική του ξενοδοχείου.:hmm: Γνωρίζει κάποιος αν ξενοδοχεία της Θεσσαλονίκης μισθώνουν δωμάτια σε φοιτητές και σε τι τιμές; Και όποια άλλη ιδέα έχει κάποιος είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Ξέρω περίπτωση που πέρυσι παιδι νοίκιασε στη Θεσσαλονίκη σπίτι επιπλωμένο για ένα μήνα.
Ήταν να δώσει εξετάσεις για πτυχίο και είχε ξενοικιάσει και ήρθε ένα μήνα για τις εξετάσεις.
Ψάξτο γιατί σίγουρα θα βρεις αν ρωτήσεις.
Αυτός είχε νοικιάσει σπίτι για ένα μήνα 280 ευρώ με τους λογαριασμούς μέσα.Περιοχή Ολυμπιάδος.Κοντά στα πανεπιστήμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Θα κάνω αίτηση για τις φοιτητικές εστίες του ΑΠΘ, αλλά ως γνωστών (στην Ελλάδα είμαστε) οι δικαιούχοι αργούν να ανακοινωθούν. Έτσι χρειάζομαι (εύχομαι) ένα προσωρινό κατάλυμα.:( Σπίτι είναι δύσκολο έως αδιανόητο, θα έλεγα, να σου νοικιάσει κανείς για ένα με ενάμιση μήνα. Έτσι σκέφτηκα την εναλλακτική του ξενοδοχείου.:hmm: Γνωρίζει κάποιος αν ξενοδοχεία της Θεσσαλονίκης μισθώνουν δωμάτια σε φοιτητές και σε τι τιμές; Και όποια άλλη ιδέα έχει κάποιος είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

κανας γνωστος δεν υπαρχει να σε φιλοξενηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Mερικοι ιδιοκτητες νοικιαζουν χωρις να κανουν συμβολαια... Οποτε μπορει να βρεις τιποτα...
Και χωρις επιπλα να ειναι, το πολυ πολυ παρε ενα ραντζο για να κοιμασαι...Δε χρειαζεσαι και τιποτα αλλο για ενα μηνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κανας γνωστος δεν υπαρχει να σε φιλοξενηση;
Μιλάμε της έδωσες λύση που δεν παίζει να είχε σκεφτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Και τα ξενοδοχεία στο κεντρο δέχονται αλλα δεν ξέρω τιμες και αν συμφέρει.

Mερικοι ιδιοκτητες νοικιαζουν χωρις να κανουν συμβολαια... Οποτε μπορει να βρεις τιποτα...
Και χωρις επιπλα να ειναι, το πολυ πολυ παρε ενα ραντζο για να κοιμασαι...Δε χρειαζεσαι και τιποτα αλλο για ενα μηνα!!!

Το συμβόλαιο δεν είναι το πρόβλημα.Το οτι πρέπει να δώσεις 2 ενοίκια για εγγύηση είναι το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο σε μερικά ξενοδοχεία. Οι περισσότεροι ήταν μεν ευγενικοί, αλλά δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν. Ένας μου είπε και για 30Ε/βράδυ. Πήρα και για μερικά στούντιο τηλέφωνο, αλλά τίποτα. Βασικά, ένα βρήκα με 200Ε (όλα πληρωμένα), αλλά η περιοχή κρίνεται πλήρως ακατάλληλη απ' ό, τι έμαθα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο σε μερικά ξενοδοχεία. Οι περισσότεροι ήταν μεν ευγενικοί, αλλά δεν μπορούσαν να με εξυπηρετήσουν. Ένας μου είπε και για 30Ε/βράδυ. Πήρα και για μερικά στούντιο τηλέφωνο, αλλά τίποτα. Βασικά, ένα βρήκα με 200Ε (όλα πληρωμένα), αλλά η περιοχή κρίνεται πλήρως ακατάλληλη απ' ό, τι έμαθα..
Σε ποια περιοχη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Πάρε σε αυτο το νούμερο και ρώτα αν νοικιάζει σπίτι.Μου το έδωσε το παιδί που σου έλεγα.Εδώ βρήκε σπίτι.Πες της ότι το θές για λίγο.Δε χρειάζεται να το κρύψεις.Απ οτι μου είπε ειναι μια πολυκατοικία στην οποία αυτη νοικιάζει αρκετά διαμερίσματα.Αυτός νοίκιασε ημιυπόγειο αλλά νοικιάζονται και τα πάνω.Δεν ξέρω λεπτομέρειες όμως.Ρώτα την και πήγαινε να δεις.
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris94k

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Υπάρχουν και κάποιες αγγελίες εδώ στην θεσασαλονίκη από άτομα που έχουν σχετικά μεγάλο σπίτι και ψάχνουν συγκάτοικο. με κάποιο τέτοιο άτομο ίσως να ήταν εύκολο να συμφωνήσεις για ένα μήνα. αν τα μαθήματα αρχίζουν αρχες οκτωβρίου τότε για 2-3 βδομάδες το πολύ θα χρειαστεί να μείνεις κάπου αλλού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Απέναντι από τα ΚΤΕΛ, στα αέρια, έτσι μου είπαν...:hmm:
Δεν κατάλαβα για ποιο λόγο είναι ακατάλληλη ; Δεν πιστεύω ότι ειναι τόσο τραγικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Πάρε σε αυτο το νούμερο και ρώτα αν νοικιάζει σπίτι.Μου το έδωσε το παιδί που σου έλεγα.Εδώ βρήκε σπίτι.Πες της ότι το θές για λίγο.Δε χρειάζεται να το κρύψεις.Απ οτι μου είπε ειναι μια πολυκατοικία στην οποία αυτη νοικιάζει αρκετά διαμερίσματα.Αυτός νοίκιασε ημιυπόγειο αλλά νοικιάζονται και τα πάνω.Δεν ξέρω λεπτομέρειες όμως.Ρώτα την και πήγαινε να δεις.
[...]

Ευχαριστώ πολύ. Θα πάρω το πρωί!:)

Υπάρχουν και κάποιες αγγελίες εδώ στην θεσασαλονίκη από άτομα που έχουν σχετικά μεγάλο σπίτι και ψάχνουν συγκάτοικο. με κάποιο τέτοιο άτομο ίσως να ήταν εύκολο να συμφωνήσεις για ένα μήνα. αν τα μαθήματα αρχίζουν αρχες οκτωβρίου τότε για 2-3 βδομάδες το πολύ θα χρειαστεί να μείνεις κάπου αλλού
:confused:
Ναι, το έχω ψάξει και αυτό, αλλά με όσους μίλησα ήθελαν συγκάτοικο για τουλάχιστον ένα έτος...

Δεν κατάλαβα για ποιο λόγο είναι ακατάλληλη ; Δεν πιστεύω ότι ειναι τόσο τραγικά...
Φίλος του πατέρα μου Θεσσαλονικιός μας είπε ότι η περιοχή είναι κακόφημη (πορνεία, εγκληματικότητα κ.τ.λ.):worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Πάρε σε αυτο το νούμερο και ρώτα αν νοικιάζει σπίτι.Μου το έδωσε το παιδί που σου έλεγα.Εδώ βρήκε σπίτι.Πες της ότι το θές για λίγο.Δε χρειάζεται να το κρύψεις.Απ οτι μου είπε ειναι μια πολυκατοικία στην οποία αυτη νοικιάζει αρκετά διαμερίσματα.Αυτός νοίκιασε ημιυπόγειο αλλά νοικιάζονται και τα πάνω.Δεν ξέρω λεπτομέρειες όμως.Ρώτα την και πήγαινε να δεις.
[...]

Πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν δίνει στούντιο για τέτοιο μικρό χρονικό διάστημα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο και μου είπε ότι δεν δίνει στούντιο για τέτοιο μικρό χρονικό διάστημα. :(

Κρίμα.Μάλλον είναι περίοδος τώρα που τα νοικιάζει σε πρωτοετείς και δε θέλει να βάλει άτομο για ένα μήνα.
Ψάξε στο Ίντερνετ.Έχει πολλά σπίτια που νοικιάζονται και μάλιστα έχει και φωτογραφίες σε πολλά.Και πάρε τον ιδιοκτήτη και ρώτα αν σου το νοικιάζει.Εγώ αυτό θα έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Κρίμα.Μάλλον είναι περίοδος τώρα που τα νοικιάζει σε πρωτοετείς και δε θέλει να βάλει άτομο για ένα μήνα.
Ψάξε στο Ίντερνετ.Έχει πολλά σπίτια που νοικιάζονται και μάλιστα έχει και φωτογραφίες σε πολλά.Και πάρε τον ιδιοκτήτη και ρώτα αν σου το νοικιάζει.Εγώ αυτό θα έκανα.

Αυτό κάνω από χθες...αλλά μάταια. Δεν ξέρω σε πόσους έχω πάρει..:worry: Και σε ξενοδοχεία και hostels πήρα, αλλά όλοι πάνω από 30Ε/ ημέρα ζητάνε...Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Αρχές Οκτωβρίου είναι πιο πιθανό να βρεις σπίτι.Πολλοί παίρνουν πτυχίο και ξενοικιάζουν και όλοι οι πρωτοετείς έχουν βρει σπίτι.Και είναι πιο εύκολο να στο νοικιάσουν για ένα μήνα από το να το έχουν άδειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top