Προς όσους τελείωσαν: Θυμάστε τίποτα;

Θυμάστε τίποτα από τα μαθήματα των Πανελληνίων;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 72)

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Με μεγάλη μου θλίψη διαπιστώνω ότι θυμάμαι πολύ λίγα πράγματα από τα μαθήματα των πανελλαδικών.Και μόνο επιφανειακό δεν ήταν το διάβασμά μου.Εντάξει,τα βασικά τα θυμάμαι αλλά σε κάποια άλλα έχω πλήρη άγνοια.
Συμβαίνει το ίδιο και μ'εσάς?Αισθάνομαι άσχημα που σχεδόν ξέχασα πράγματα που έμαθα με τόσο μόχθο.Δηλαδή, όλα αυτά για το τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Θυμαμαι κυριως τη Χημεια και τη Βιολογια. Φυσικη-Μαθηματικα μετα και απο τις 2 χρονιες, εγινε αυτοματο και πληρες delete. :P

Το παω στο γενικο forum της Γ'. Εμεις οι θετικοτεχνολογικοι δεν εχουμε ψυχη; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Βιολογία Γενικής θυμάσαι ε?Εγώ μόνο το πρώτο κεφάλαιο(πλην του AIDS)και σχεδόν το μισό δεύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βιολογία Γενικής θυμάσαι ε?Εγώ μόνο το πρώτο κεφάλαιο(πλήν του AIDS)και σχεδόν το μισό δεύτερο.
Εγω ολα, αλλα φυσικα οχι παπαγαλια οπως τα 'ξερα πριν παω να δωσω. Το ιδιο και για την κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Γιατί μου μετακίνησες το θέμα αδαή?:PΕγώ όσους ήμαστε στην ίδια κατεύθυνση ήθελα να ρωτήσω,όπου και η αυτόματη λήθη είναι σύνηθες φαινόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οταν ειχα τελειωσει θυμομουν αρκετα πραγματα κυριως απο μαθηματικα και φυσικη. Ειναι λογικο παντως να ξεχνας αυτα που μαθαινες παπαγαλια, αλλα ολα; Μαλλον θαβονται απλως, αλλα ειναι εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εγω ολα, αλλα φυσικα οχι παπαγαλια οπως τα 'ξερα πριν παω να δωσω. Το ιδιο και για την κατευθυνσης...
A αν δεν είναι παπαγαλία κι εγώ τα θυμάμαι όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατί μου μετακίνησες το θέμα αδαή?:PΕγώ όσους ήμαστε στην ίδια κατεύθυνση ήθελα να ρωτήσω,όπου και η αυτόματη λήθη είναι σύνηθες φαινόμενο.
Ολοι οι καλοι χωρανε, και απο τις 3 κατευθυνσεις. :P Απλα το βρηκα εξισου ενδιαφερον και για μας...
A αν δεν είναι παπαγαλία κι εγώ τα θυμάμαι όλα.
Μα ειναι δυνατον να τα συγκρατεις ακριβως οπως τα λεει στο βιβλιο για καιρο; Η ουσια μετραει για μενα, οχι το ακριβες γραμμα του βιβλιου (ασχετα αν στις πανελληνιες δεν γραφεις αριστα χωρις το δευτερο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ακομα θυμασαι. ετσι και αλλιως, αλιμονο αν η γνωση στηριζοταν και εμενε στη μνημη. για αυτο υπαρχουν τα βιβλια. πλεον, ξερεις οτι καπου πρεπει να ανατρεξεις, αν χρειαστεις τη γνωση.

ο ανθρωπινος εγκεφαλος ειναι απο τους πιο αναξιοπιστους "σκληρους δισκους"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Οταν ειχα τελειωσει θυμομουν αρκετα πραγματα κυριως απο μαθηματικα και φυσικη. Ειναι λογικο παντως να ξεχνας αυτα που μαθαινες παπαγαλια, αλλα ολα; Μαλλον θαβονται απλως, αλλα ειναι εκει!
Έχουν ταφεί καλά τα άτιμα.Μάλλον έρχεστε σε μεγαλύτερη τριβή με συνεχείς ασκήσεις στα μαθηματικά και στη φυσική γι' αυτό και δεν τα ξέχασες.Εντάξει κι εγώ θυμάμαι τα αρχαία,αλλά λατινικά ειδικά στο συνακτικό=:'(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Α, κι εμενα μου εχει τυχει να λεω "δεν ξερω τιποτα" και μετα μολις βλεπω την ερωτηση να μου ερχεται ολο το κατεβατο στο μυαλο. Το επαθα φετος στη Βιολογια κατευθυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Θυμαμαι πολυ καλα τη Λογοτεχνια..:D
Αλλα δε θυμαμαι καθολου σχεδον την ιστορια:(.........αλλα ηταν κ το μαθημα που παντα το διαβαζα μετα απο τρελη πιεση καθηγητων:P δε μου αρεσει σαν μαθημα.
Κ απο Λατινικα θυμαμαι τα μισα απο οσα καναμε, μπορει κ λιγοτερα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω πιστευω θα κανω πολυ καιρο να εχασω την αναπτυη εφαρμογων σε προγραμματιστικο περιβαλλον .το λατρευα αυτο το μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Από μαθηματικά, φυσική, χημεία τα πάντα. Από ιστορία ορισμένα πράγματα. Από αρχαία μόνο τον ορισμό της τραγωδίας:P. Βιολογία λίγα πράματα. Από τα άλλα άστα να πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
απο αρχαια θυμαμαι αρκετα.ειχαμε μια καθηγητρια στριμμενη α και β λυκειου και μας γαμ,,,,,,,,,,, στο διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι όσοι ήταν Θεωρητική ( λογικά ) θα θυμούνται λιγότερα πράγματα λόγω της αποστήθισης.Στην Τεχνολογική άντε να σου μείνουν τα Μαθηματικά και η Φυσική.Δεν νομίζω να θυμάσαι τίποτα από το ΑΟΔΕ που είναι καθαρή παπαγαλία.Τώρα στην Θετική... δεν ξέρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Με μεγάλη μου θλίψη διαπιστώνω ότι θυμάμαι πολύ λίγα πράγματα από τα μαθήματα των πανελλαδικών.Και μόνο επιφανειακό δεν ήταν το διάβασμά μου.Εντάξει,τα βασικά τα θυμάμαι αλλά σε κάποια άλλα έχω πλήρη άγνοια.
Συμβαίνει το ίδιο και μ'εσάς?Αισθάνομαι άσχημα που σχεδόν ξέχασα πράγματα που έμαθα με τόσο μόχθο.Δηλαδή, όλα αυτά για το τίποτα?
Oπως το πες Ιωαννα μου, τιποτα και δυστυχως δε μου αρεσει καθολου αυτη η κατασταση... Εναν ολοκληρο χρονο, για να μη συνυπολογισω και τα προηγουμενα, εκανα συστηματικη προσπαθεια και διαβασμα, αλλα τωρα αντιμετωπιζω μεγαλο προβλημα!! Ειδικα στην Ιστορια κατευθυνσης και τη Βιολογια Γενικης με το ζορι θυμαμαι τα μισα... Λατινικα θυμαμαι τα παντα απο γραμματικη και λεξιλογιο, αλλα εχω ξεχασει σε ενα μεγαλο βαθμο το συντακτικο!! Εκθεση ποτε μου δεν παπαγαλισα κατι, οποτε δεν εχω και τιποτα να ξεχασω η να θυμηθω... Τη λογοτεχνια τη λατρεψα και ο,τι εχω διαβασει μπορω να πω πως ακομη και τωρα το κατεχω σε βαθος!! Και τελος τα αρχαια... Εδω τα πραγματα ειναι λιγο μπερδεμενα... Ενω θυμαμαι το γνωστο, μπορω να βγαλω ανετα τις μεταφρασεις και τα σχολια, δε θυμαμαι με τιποτα τις εισαγωγες!! Ισως γι αυτο δεν εγραψα και τον Ευδοξο... Το σπαστικο ομως ειναι οτι τις ειχα μαθει πολυ καλα!! Οσο για το αγνωστο, στο συντακτικο θυμαμαι τα βασικα, οσα χρειαζονται δηλαδη, και στη γραμματικη μονο ο,τι ειχα διαβασει καλα... Γενικα η γραμματικη ποτε δεν ηταν το δυνατο μου σημειο, αλλα στις πανελληνιες ημουν αλανθαστος:D!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
πιστευω πως ειναι λογικο να ξεχναμε αυτα που μαθαμε επειδη εχουμε αρκετοοοο καιρο να ασχοληθουμε με αυτα...η εξασκηση παιζει σημαντικο ρολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Σχεδόν όλα τα θυμάμαι,απλά με δικά μου λόγια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Βασικά εγώ θυμάμαι όσα μου χρειάστηκαν και αργότερα στη σχολή δηλαδή κυρίως τις βιολογίες και την χημεία. Βέβαια το "θυμάμαι" είναι αρκετά σχετικό γιατί καμία σχέση με το επίπεδο που είχα όταν έδωσα, απλά αποθηκεύτηκαν σαν γνώση πια. Μαθηματικά και φυσική το απόλυτο delete! Ειδικά μαθηματικά που δεν τα χώνευα κιολας δεν θυμάμαι μία:P:P

Βέβαια τώρα που θα ξαναδώσω θα τα ξαναθυμηθώ όλα θέλω δεν θέλω :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top