Menmox

Νεοφερμένος

Ο Menmox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα!!:)
Εδωσα πέρυσι Πανελλήνιες (Υγείας) δεν ασχολήθηκα καθόλου αλλά κουτσά-στραβά έγραψα μερικές μονάδες λίγο πιο κάτω από την βάση και μπήκα σε μια σχολή. Την παρακολουθώ αλλά εκανα αίτηση για Πανελλήνιες 2021 χωρίς να έχω κάνει κάποια προετοιμασία τόσο καιρό:redface:Αποφάσισα να αφήσω την σχολή για το επόμενο διάστημα(αγιορείτης λόγω covid πέρασα 5/5 με άριστα) & να ξαναδώσω έστω και τώρα.

Μένω Αθήνα στοχεύω Νοσηλευτική ΕΚΠΑ. Πέρσινη βάση περίπου 14000 μόρια. Δεν μου φαίνεται ακατόρθωτο ούτε όμως και εύκολο.Πρέπει να καλύψω μεγάλη ύλη σε μικρό χρονικό διάστημα.. (Αλλά αυτό δεν κάνουμε & στην εξεταστική;!!)5000 μόρια παραπάνω από αυτό που έγραψα πέρυσι είναι.. Δεν μπορεί να είναι τόσο αδύνατον..Τι λέτε; Παρακαλώ ευγένεια:) όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Καλησπέρα!!:)
Εδωσα πέρυσι Πανελλήνιες (Υγείας) δεν ασχολήθηκα καθόλου αλλά κουτσά-στραβά έγραψα μερικές μονάδες λίγο πιο κάτω από την βάση και μπήκα σε μια σχολή. Την παρακολουθώ αλλά εκανα αίτηση για Πανελλήνιες 2021 χωρίς να έχω κάνει κάποια προετοιμασία τόσο καιρό:redface:Αποφάσισα να αφήσω την σχολή για το επόμενο διάστημα(αγιορείτης λόγω covid πέρασα 5/5 με άριστα) & να ξαναδώσω έστω και τώρα.

Μένω Αθήνα στοχεύω Νοσηλευτική ΕΚΠΑ. Πέρσινη βάση περίπου 14000 μόρια. Δεν μου φαίνεται ακατόρθωτο ούτε όμως και εύκολο.Πρέπει να καλύψω μεγάλη ύλη σε μικρό χρονικό διάστημα.. (Αλλά αυτό δεν κάνουμε & στην εξεταστική;!!)5000 μόρια παραπάνω από αυτό που έγραψα πέρυσι είναι.. Δεν μπορεί να είναι τόσο αδύνατον..Τι λέτε; Παρακαλώ ευγένεια:) όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες :)
απο 9000 μορια στα 14000 μορια χωρις να χεις αρχισει ακομα για μενα απιθανο
 

calliope

Νεοφερμένος

Η calliope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
κοιτα αμα θες και νοσηλευτική σε αλλη πολη και μπορεις να παρεις μεταγραφή
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
14 πέρυσι, φέτος φρέσκα κουλούρια. Δοκίμασε ποτέ δεν ξέρεις δεν έχεις να χάσεις τίποτα, δωρεάν είναι, δεν ζημιώνεσαι καπως και αποκτάς και έμπειρα/ψυχολογία συν τοις άλλοις αν θα πας για το 22'. Όμως διάβασε μέχρι να δώσεις αν δεν διαβάσεις δεν έχει νόημα να πας από άποψη ταλαιπωρίας ότι θα ξυπνήσεις νωρις κλπ, διαφορετικά πας και για εμπειρία όπως προειπα. Από την άλλη βέβαια σε περίπτωση που δεν περάσεις και κάνεις μηχανογραφικό ότι ναναι θαφαε τη θέση ενός παιδιού, συνεπώς δεν ξέρω πόσο σωστό είναι αυτό που σου είπα. Το καλύτερο για εμένα θα ήταν να έδινες και να δηλώνεπς σχολές που είσαι σίγουρος ότι θα παρακολουθήσεις έτσι ώστε και να αξιοποιήσεις το δικαίωμα σου να δώσεις αλλά και να μην φας δεύτερη θέση αδικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
14 πέρυσι, φέτος φρέσκα κουλούρια. Δοκίμασε ποτέ δεν ξέρεις δεν έχεις να χάσεις τίποτα, δωρεάν είναι, δεν ζημιώνεσαι καπως και αποκτάς και έμπειρα/ψυχολογία συν τοις άλλοις αν θα πας για το 22'. Όμως διάβασε μέχρι να δώσεις αν δεν διαβάσεις δεν έχει νόημα να πας από άποψη ταλαιπωρίας ότι θα ξυπνήσεις νωρις κλπ, διαφορετικά πας και για εμπειρία όπως προειπα. Από την άλλη βέβαια σε περίπτωση που δεν περάσεις και κάνεις μηχανογραφικό ότι ναναι θαφαε τη θέση ενός παιδιού, συνεπώς δεν ξέρω πόσο σωστό είναι αυτό που σου είπα. Το καλύτερο για εμένα θα ήταν να έδινες και να δηλώνεπς σχολές που είσαι σίγουρος ότι θα παρακολουθήσεις έτσι ώστε και να αξιοποιήσεις το δικαίωμα σου να δώσεις αλλά και να μην φας δεύτερη θέση αδικα
Παιδιά τι είναι οι κωδικοί υποψηφίων στις πανελλήνιες? Γιατί διάβασα ότι σήμερα το μεσημέρι θα ενημερωθούν οι διευθυντές των σχολείων για τους κωδικούς
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
Παιδιά τι είναι οι κωδικοί υποψηφίων στις πανελλήνιες? Γιατί διάβασα ότι σήμερα το μεσημέρι θα ενημερωθούν οι διευθυντές των σχολείων για τους κωδικούς
Οι μαθητες που δηλωσαν για πανελληνιες πρεπει να αριθμηθούν και να παρουν αριθμο υποψηφιου απο την βαση δεδομενων πανελληνιων του υπουργειο. Μετα απο αυτο θα μπορουν να εκτυπωθουν οι επισημες αιτησεις σε 2 αντιτυπα και αργοτερα να εκδωθει το καρτελακι της ταυτοτητας των εξετασεων.
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι μαθητες που δηλωσαν για πανελληνιες πρεπει να αριθμηθούν και να παρουν αριθμο υποψηφιου απο την βαση δεδομενων πανελληνιων του υπουργειο. Μετα απο αυτο θα μπορουν να εκτυπωθουν οι επισημες αιτησεις σε 2 αντιτυπα και αργοτερα να εκδωθει το καρτελακι της ταυτοτητας των εξετασεων.
Ααα αυτόν τον κωδικό στο καρτελάκι εννοούν? Και εμείς πότε θα το πάρουμε από το σχολείο?
 

maria20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Ξέρετε αν υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με το πότε θα ανακοινωθεί ο αριθμός εισακτέων;όσοι επιθυμούν να κάνουν 10% πότε πρέπει να πάνε για να πάρουν κωδικούς;
 

Cortes

Νεοφερμένος

Η Cortes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ξέρετε αν υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με το πότε θα ανακοινωθεί ο αριθμός εισακτέων;όσοι επιθυμούν να κάνουν 10% πότε πρέπει να πάνε για να πάρουν κωδικούς;
για το 10% πας τέλη Αυγούστου πριν κάνεις μηχανογραφικό. Θα βγει ανακοίνωση τότε.
 

pacheiko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pacheiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καλησπέρα!!:)
Εδωσα πέρυσι Πανελλήνιες (Υγείας) δεν ασχολήθηκα καθόλου αλλά κουτσά-στραβά έγραψα μερικές μονάδες λίγο πιο κάτω από την βάση και μπήκα σε μια σχολή. Την παρακολουθώ αλλά εκανα αίτηση για Πανελλήνιες 2021 χωρίς να έχω κάνει κάποια προετοιμασία τόσο καιρό:redface:Αποφάσισα να αφήσω την σχολή για το επόμενο διάστημα(αγιορείτης λόγω covid πέρασα 5/5 με άριστα) & να ξαναδώσω έστω και τώρα.

Μένω Αθήνα στοχεύω Νοσηλευτική ΕΚΠΑ. Πέρσινη βάση περίπου 14000 μόρια. Δεν μου φαίνεται ακατόρθωτο ούτε όμως και εύκολο.Πρέπει να καλύψω μεγάλη ύλη σε μικρό χρονικό διάστημα.. (Αλλά αυτό δεν κάνουμε & στην εξεταστική;!!)5000 μόρια παραπάνω από αυτό που έγραψα πέρυσι είναι.. Δεν μπορεί να είναι τόσο αδύνατον..Τι λέτε; Παρακαλώ ευγένεια:) όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες :)
Και εγώ υγείας, στόχευα για σχολή 15.000-16.000 μόρια και με τα θέματα που έπεσαν κατάφερα να μαζέψω γύρω στα 11.000...

Θυμήσου ότι όλοι δίνουν με το καινούργιο σύστημα, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να ταλαιπωρηθείς τώρα χωρίς λόγο. Εάν θες να ξαναδώσεις έτσι κι αλλιώς, καλύτερα να ξεκινήσεις προετοιμασία για του χρόνου. Δεν είναι μόνο η ύλη αλλά και το σύστημα. Ειδικά αφού δεν ασχολήθηκες την προηγούμενη φορά, δεν θα είναι απλά επανάληψη, αλλά αρχή από το μηδέν.
Το ξέρω ότι τις περισσότερες φορές λέμε να μην αποθαρρύνουμε τα παιδία που δίνουν αργά γιατί δεν ξέρουμε πως διαβάζουν κτλπ., αλλά οι πανελλήνιες είναι σε 2 μήνες, όχι σε 6 όπως λέγαμε τον χειμώνα...Και δεν μιλάμε για διαφορά 100 ή 1000 μορίων αλλά για 5000, με βάση πάντα τις καταστροφικές επιδόσεις (στο 3ο πεδίο τουλάχιστον) εμάς των περισινών, που δεν ξέρουμε πως θα διαμορφωθούν φέτος.

Όπως ανέφεραν και πιο πάνω, μπορείς να περάσεις επαρχία και να κάνεις μετεγγραφή/μετακίνηση αρκει να τηρείς ΕΒΕ και 2750 και δεν ξερω τι αλλο...) ή κατ' εξαίρεση σε αντίστοιχο τμήμα όπου δεν χρειάζεται να πληρείς τα παραπάνω.

Πάντως, η νοσηλευτική είναι πολύ ωραία σχολή. Δεν έχεις κάτι να χάσεις εάν εν τέλει αποφασίσεις να δώσεις, απλά γιατί να μην συγκεντρωθείς μερικούς μήνες παραπάνω για να εξοικειωθείς με το καινούριο σύστημα και να είσαι προετοιμασμένος;
Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλό κουράγιο σε ό,τι αποφασίσεις να κάνεις!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
Ξέρετε αν υπάρχει κάποια ενημέρωση σχετικά με το πότε θα ανακοινωθεί ο αριθμός εισακτέων;όσοι επιθυμούν να κάνουν 10% πότε πρέπει να πάνε για να πάρουν κωδικούς;

Ο αριθμος εισακτεων αναμενεται πριν το πασχα. Το καρτελακι θα το παρετε οταν τα φτιαξει to λυκειο σας και ειδοποησει. Τα παιδια που πανε με το 10% πηγαινουν λυκειο οταν ανακοινωσουν τα μηχανογραφικα ( αρχες ιουλιου) και κανουν νεο password με βαση τον αριθμο υποψηφιου που ειχαν. Φετος κατι ακουσα οτι δεν θα χρειαστουν νεα passwords , θα δουμε.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Μένω Αθήνα στοχεύω Νοσηλευτική ΕΚΠΑ. Πέρσινη βάση περίπου 14000 μόρια. Δεν μου φαίνεται ακατόρθωτο ούτε όμως και εύκολο.Πρέπει να καλύψω μεγάλη ύλη σε μικρό χρονικό διάστημα.. (Αλλά αυτό δεν κάνουμε & στην εξεταστική;!!)5000 μόρια παραπάνω από αυτό που έγραψα πέρυσι είναι.. Δεν μπορεί να είναι τόσο αδύνατον..Τι λέτε; Παρακαλώ ευγένεια:) όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες :)

14000 μόρια ενώ πρέπει να καλύψεις ύλη σε μικρό χρονικό διάστημα ενώ πέρσι είχες (9000 μόρια ; ) είναι εξαιρετικά δύσκολο.

Τι κατεύθυνση είσαι ; Αν είσαι θεωρητική ίσως προλαβαίνεις αν συγκεντρωθείς να απομνημονεύσεις Ιστορία,Κοινωνιολογία ας πούμε και να γράψεις άριστα εκεί.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,385 μηνύματα.
Τι λέτε; Παρακαλώ ευγένεια:) όλες οι γνώμες καλοδεχούμενες :)
Ναι σωστο αυτο που αναφερεις menmox ,προφανως εχεις κακες πρακτικες υπ οψιν σου απο αλλα φορουμς.
Αυτο το blog εδω, απο οτι εχω δει ειναι ευγενικο , σεβαστικο ,ενιοτε χιουμοριστικο , αλλα αξιοπρεπες ,οποτε δεν κινδυνευεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Αν ήσουν σε οικονομικό πεδίο θα ήταν αρκετά πιο εύκολο κατά τη γνώμη μου από αυτά που ακούω γενικά από άλλους, αλλά από πεδίο υγείας δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό.

Παρόλα αυτά δε χάνεις τίποτα να στρωθεις τον καιρό που μένει, οι 2 μήνες θα περάσουν έτσι κι αλλιώς, γιατί να μην προσπαθήσεις κιόλας;
Καλή τύχη!
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Για να έγραψες 9000 λογικά έχεις αρκετά κενά φυσική και χημεία.
Η βιολογία είναι κυρίως αποστήθιση από όσο ξέρω...σε δύο μήνες θα μπορέσεις να βγάλεις μόνος σου τα κενά σου?
Το 14.000 δεν είναι λίγο....αν σου αρέσει η σχολή που πέρασες δεν βλέπω το λόγο αν δεν σαρέσει τότε ξεκίνα σοβαρή προετοιμασία για του χρόνου....
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Για να έγραψες 9000 λογικά έχεις αρκετά κενά φυσική και χημεία.
Η βιολογία είναι κυρίως αποστήθιση από όσο ξέρω...σε δύο μήνες θα μπορέσεις να βγάλεις μόνος σου τα κενά σου?
Το 14.000 δεν είναι λίγο....αν σου αρέσει η σχολή που πέρασες δεν βλέπω το λόγο αν δεν σαρέσει τότε ξεκίνα σοβαρή προετοιμασία για του χρόνου....
Η βιολογία δυστυχώς είναι κατανόηση της ύλης σε βάθος. Αν δεν υπάρχει η κατανόηση τότε δεν μπορείς να απαντήσεις ούτε σε ενα πολλαπλής. Και όντως 14000 δεν βγαίνουν εύκολα αλλά δεν είναι και κάτι ακατόρθωτο. Δεν εγραψες και μονάδα. 9000 σημαίνει ότι τα πάνω πάνω τα ξέρεις. Προχωρά!
 

Menmox

Νεοφερμένος

Ο Menmox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους!! :)
Θα το προσπαθήσω βρε παιδιά!! Αλλιώς θα μείνω με το τι κιαν.. :) Και θα σας κρατήσω ενήμερους για το αποτέλεσμα :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

απο 9000 μορια στα 14000 μορια χωρις να χεις αρχισει ακομα για μενα απιθανο
Θα το προσπαθήσω και ο,τι γίνει :) Θεωρώ ότι αξίζει :) Θα σας κρατήσω ενήμερους και για το τελικό αποτέλεσμα :)
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Σίγουρα δεν έχεις κάτι να χάσεις με το να προσπαθήσεις !! Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!! Να μας ενημερώσεις για τα αποτελέσματα!!
 

Cortes

Νεοφερμένος

Η Cortes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους!! :)
Θα το προσπαθήσω βρε παιδιά!! Αλλιώς θα μείνω με το τι κιαν.. :) Και θα σας κρατήσω ενήμερους για το αποτέλεσμα :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Θα το προσπαθήσω και ο,τι γίνει :) Θεωρώ ότι αξίζει :) Θα σας κρατήσω ενήμερους και για το τελικό αποτέλεσμα :)
απλά μην πας να δώσεις έτσι. Προσπάθησε το λίγο ακόμα και αυτούς τους τελευταίους 2 μήνες. Τουλάχιστον την θεωρεία στην βιολογία (νομίζω οτι σε ααυτή την κατεύθυνση είσαι, δεν θυμάμαι σίγουρα) να πιάσεις τα 2 πρώτα θέματα, λίγη φαντασία στην έκθεση και τα βασικά από τα άλλα δύο μαθήματα πρέπει να τα διαβάσεις. Η διαφορά δεν είναι πολύ μεγάλη απλά πρέπει να γράψεις 14 σε όλα τα μαθήματα (σχεδόν 3 από τα 4 θέματα). Καλή επιτυχία και μην το βάζεις κάτω, εξ άλλου είναι συγκριτικό και με το πως θα τα πάνε και οι άλλοι.
 

Menmox

Νεοφερμένος

Ο Menmox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
απλά μην πας να δώσεις έτσι. Προσπάθησε το λίγο ακόμα και αυτούς τους τελευταίους 2 μήνες. Τουλάχιστον την θεωρεία στην βιολογία (νομίζω οτι σε ααυτή την κατεύθυνση είσαι, δεν θυμάμαι σίγουρα) να πιάσεις τα 2 πρώτα θέματα, λίγη φαντασία στην έκθεση και τα βασικά από τα άλλα δύο μαθήματα πρέπει να τα διαβάσεις. Η διαφορά δεν είναι πολύ μεγάλη απλά πρέπει να γράψεις 14 σε όλα τα μαθήματα (σχεδόν 3 από τα 4 θέματα). Καλή επιτυχία και μην το βάζεις κάτω, εξ άλλου είναι συγκριτικό και με το πως θα τα πάνε και οι άλλοι.
Ξεκίνησα ήδη δυναμικά!! :) Θα το παλέψω απλά και μόνο από περιέργεια. Σας ευχαριστώ όλους!! Τα λέμε πάλι σε 2 μήνες :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top