Προλαβαίνω να βγάλω τη Βιολογία σε 2,5 μήνες;

Chris.RouTou

Νεοφερμένος

Ο Chris.RouTou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους, ειμαι ενας μαθητης Γ λυκειου που φετος δινει πανελληνιες εχοντας επιλεξει το 3ο πεδιο.
το θεμα ειναι οτι ψυχολογικα δεν ημουν καλα αυτη την χρονια και ηρθε και η καραντινα που με αποδιοργανωσε τελειως. Τελος παντων για να μην τα πολυλογω. Αυτους τους μηνες δεν ειχα καθολου ορεξη να διαβασω. Ουτε να αποστηθισω πραγματα απεξω. Απλα δεν μπορουσα. Φυσικη , Χημεια τα παω καλυτερα καθως δεν χρειαζονται ιδιαιτερη αποστηθιση. και εκθεση γραφω αξιοπρεπως (78-82). Βιολογια να σας πω την αληθεια θυμαμαι μεχρι το 2ο κεφαλαιο καλα. Δηλαδη μονο το 1ο και το 2ο. Απο το 4ο ,5ο και 6ο νιωθω οτι δεν ξερω τιποτα. Ειδικα απο τις μεταλλαξεις δεν θυμαμαι σειρα. Το ξερω λαθος μου , και ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορω να σωσω πολλα. Αλλα εχω ελπιδες να γραψω εναν αξιοπρεπη βαθμο στην βιολογια στον χρονο που μου απομενει; (αξιοπρεπη εννοω κανενα 13). Εσεις που δωσατε απο αυτο το πεδιο τι μου συνιστατε να κανω; Απο την εμπειρια σας, μπορω να καλυψω τοση υλη στον χρονο που μου μενει; η παω για του χρονου; Nα σημειωσω πως δεν θελω να γραψω 20 , απλα θελω εναν αξιοπρεπη βαθμο,ωστε να καταφερω να εισαχθω στην σχολη της επιλογης μου (μηχανικων βιοιατρικης Παδα 13.000 περσι). Ευχαριστω για τον χρονο σας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους, ειμαι ενας μαθητης Γ λυκειου που φετος δινει πανελληνιες εχοντας επιλεξει το 3ο πεδιο.
το θεμα ειναι οτι ψυχολογικα δεν ημουν καλα αυτη την χρονια και ηρθε και η καραντινα που με αποδιοργανωσε τελειως. Τελος παντων για να μην τα πολυλογω. Αυτους τους μηνες δεν ειχα καθολου ορεξη να διαβασω. Ουτε να αποστηθισω πραγματα απεξω. Απλα δεν μπορουσα. Φυσικη , Χημεια τα παω καλυτερα καθως δεν χρειαζονται ιδιαιτερη αποστηθιση. και εκθεση γραφω αξιοπρεπως (78-82). Βιολογια να σας πω την αληθεια θυμαμαι μεχρι το 2ο κεφαλαιο καλα. Δηλαδη μονο το 1ο και το 2ο. Απο το 4ο ,5ο και 6ο νιωθω οτι δεν ξερω τιποτα. Ειδικα απο τις μεταλλαξεις δεν θυμαμαι σειρα. Το ξερω λαθος μου , και ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορω να σωσω πολλα. Αλλα εχω ελπιδες να γραψω εναν αξιοπρεπη βαθμο στην βιολογια στον χρονο που μου απομενει; (αξιοπρεπη εννοω κανενα 14). Εσεις που δωσατε απο αυτο το πεδιο τι μου συνιστατε να κανω; Απο την εμπειρια σας, μπορω να καλυψω τοση υλη στον χρονο που μου μενει; η παω για του χρονου; Nα σημειωσω πως δεν θελω να γραψω 20 , απλα θελω εναν αξιοπρεπη βαθμο,ωστε να καταφερω να εισαχθω στην σχολη της επιλογης μου. Ευχαριστω για τον χρονο σας
Κανε ο,τι μπορεις να κανεις τωρα και δωσε να δεις ποσο θα σκοραρεις. Δεν βγαζεις υλη μεσα σε 2.5 μηνες, καλυτερα να αρχισεις να προετοιμάζεσαι για του χρονου.
 

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Απ' ό, τι καταλαβα το πρόβλημα είναι ότι δεν εχεις αποστηθισει τα κεφαλαια που ανεφερες; Κοιτα, θεωρώ οτι οσον αφορά τη θεωρία μπορείς να τη βγαλεις ως τις εξετάσεις. Τώρα για ασκησεις είναι λιγο χλωμο. Αλλα παρ' ολα αυτα κανε τη προσπάθειά σου.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Ελάτε ρε παιδιά! Για 13 μιλάμε! Οχι να ξεκινήσει να προετοιμάζεται για του χρόνου για ένα 13.
Έχετε και ένα κεφάλαιο από την βιολογία της β’. Σας το έβγαλαν αυτό;
 

Chris.RouTou

Νεοφερμένος

Ο Chris.RouTou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ελάτε ρε παιδιά! Για 13 μιλάμε! Οχι να ξεκινήσει να προετοιμάζεται για του χρόνου για ένα 13.
Έχετε και ένα κεφάλαιο από την βιολογία της β’. Σας το έβγαλαν αυτό;
Ναι μεσα ειναι , ξεχασα να το αναφερω επειδη ειναι απο την περσινη υλη, αλλα το συγκεκριμενο το ξερω καλα. Επισης στα υπολοιπα μαθηματα γραφω περιπου (78-82) εκθεση. 70-74 χημεια. Φυσικη 60-65. βιολογια 40-50. το θεμα ειναι οτι ειναι βαρυτητας και αμα δεν το ανεβασω δεν πιανω τα 13,000 . Ελπιζω επισης με τον νεο νομο κεραμεως, να μην ανεβουν κατα πολυ και οι βασεις,γιατι αν συμβει καηκαμε
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Ναι μεσα ειναι , ξεχασα να το αναφερω επειδη ειναι απο την περσινη υλη, αλλα το συγκεκριμενο το ξερω καλα. Επισης στα υπολοιπα μαθηματα γραφω περιπου (78-82) εκθεση. 70-74 χημεια. Φυσικη 60-65. βιολογια 40-50. το θεμα ειναι οτι ειναι βαρυτητας και αμα δεν το ανεβασω δεν πιανω τα 13,000 . Ελπιζω επισης με τον νεο νομο κεραμεως, να μην ανεβουν κατα πολυ και οι βασεις,γιατι αν συμβει καηκαμε
Chris φορτσαρισε οσο μπορεις διοτι δυστηχως οι βασεις στην αθηνα θα ανεβουν ειδικα στην σχολη που θελεις
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Λένε θα μειώσουν ύλη η κάνω λάθος? Τέλος πάντων όπως και να έχει δεν χάνεις τίποτα με το να λιώσεις στο διάβασμα 2.5 μήνες και ότι γίνει. Έτσι και αλλιώς το για του χρόνου φαίνεται να μην σε πειράζει αν δεν περάσεις φέτος. Επομένως δωστά όλα τώρα δεν έχεις να κάνεις κάτι καλύτερο μπορεί να σου κάτσει.
 

Ελενα Παλαιολόγου

Νεοφερμένος

Η Ελενα Παλαιολόγου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους, ειμαι ενας μαθητης Γ λυκειου που φετος δινει πανελληνιες εχοντας επιλεξει το 3ο πεδιο.
το θεμα ειναι οτι ψυχολογικα δεν ημουν καλα αυτη την χρονια και ηρθε και η καραντινα που με αποδιοργανωσε τελειως. Τελος παντων για να μην τα πολυλογω. Αυτους τους μηνες δεν ειχα καθολου ορεξη να διαβασω. Ουτε να αποστηθισω πραγματα απεξω. Απλα δεν μπορουσα. Φυσικη , Χημεια τα παω καλυτερα καθως δεν χρειαζονται ιδιαιτερη αποστηθιση. και εκθεση γραφω αξιοπρεπως (78-82). Βιολογια να σας πω την αληθεια θυμαμαι μεχρι το 2ο κεφαλαιο καλα. Δηλαδη μονο το 1ο και το 2ο. Απο το 4ο ,5ο και 6ο νιωθω οτι δεν ξερω τιποτα. Ειδικα απο τις μεταλλαξεις δεν θυμαμαι σειρα. Το ξερω λαθος μου , και ειμαι σιγουρος οτι δεν μπορω να σωσω πολλα. Αλλα εχω ελπιδες να γραψω εναν αξιοπρεπη βαθμο στην βιολογια στον χρονο που μου απομενει; (αξιοπρεπη εννοω κανενα 13). Εσεις που δωσατε απο αυτο το πεδιο τι μου συνιστατε να κανω; Απο την εμπειρια σας, μπορω να καλυψω τοση υλη στον χρονο που μου μενει; η παω για του χρονου; Nα σημειωσω πως δεν θελω να γραψω 20 , απλα θελω εναν αξιοπρεπη βαθμο,ωστε να καταφερω να εισαχθω στην σχολη της επιλογης μου (μηχανικων βιοιατρικης Παδα 13.000 περσι). Ευχαριστω για τον χρονο σας
Γεια ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και ειχα τα ιδια προβλήματα προσπαθώ και εγώ να κάλυψω υλη.
Από το μην κάνεις τίποτα τουλάχιστον θα προσπαθήσεις να την μάθεις και στη τελική αν δεν πέρασες μπορείς να δωσεις του χρόνου.
Ισως να σε βοηθούσε να μάθεις περιληπτικά την καθε ενοτητα, να κάνεις σχεδιαγράμματα, πλαγιοτιτλους και να θυμάσαι λέξεις κλειδιά που θα σε βοηθήσουν να αναπτύξεις στο τι αναφέρει η παράγραφος/κεφάλαιο χωρίς να την ξέρεις απ'εξω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top