Προηγούμενο βιβλίο Φιλοσοφίας

Themino

Νεοφερμένος

Ο Themino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά
είμαι καινούριος εδώ ...θα ήθελα λίίίίγο τη βοήθειά σας.Χρειάζομαι οπωσδήποτε το προηγούμενο βιβλίο φιλοσοφίας(όχι αυτό που κυκλοφορεί τώρα...) σε μορφή pdf...Όποιος έχει κάποιο link ας το στείλει.Αν και έψαξα παντού βρήκα μόνο το καινούριο...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:);):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanasis_KAS

Νεοφερμένος

Ο thanasis_KAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θήβα (Βοιωτία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπήρχε άλλο βιβλίο πριν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Είναι πολύ καλό βιβλίο, αλλά το έχω μόνο στην κλασσική μορφή του. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Δεν είναι αυτό εδώ; https://www.pi-schools.gr/lessons/philosophy/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themino

Νεοφερμένος

Ο Themino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Για ποιο λογο το χρειαζεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπήρχε άλλο βιβλίο πριν:P
Yπηρχε..
Απο οσο ξερω μαλιστα,ηταν πολυ καλυτερο σε σχεση με το φετινο βιβλιο της φιλοσοφιας..


Themino, για να διαβασεις απο το παλιο βιβλιο το θες το link?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themino

Νεοφερμένος

Ο Themino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Yπηρχε..
Απο οσο ξερω μαλιστα,ηταν πολυ καλυτερο σε σχεση με το φετινο βιβλιο της φιλοσοφιας..


Themino, για να διαβασεις απο το παλιο βιβλιο το θες το link?:/:

Ακριβώς........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ακριβώς........
:hmm:
Ναι αλλα η υλη που διδασκομαστε ειναι απο το φετινο βιβλιο καθαρα...

Λογικα στο παλιο βιβλιο θα αλλαζουν τελειως πολλοι ορισμοι και ισως να μην υπαρχουν και πολλες εννοιες και θεωριες που διδασκομαστε στο φετινο βιβλιο. :/:
Αυτο το εχεις σκεφτει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Themino

Νεοφερμένος

Ο Themino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:hmm:
Ναι αλλα η υλη που διδασκομαστε ειναι απο το φετινο βιβλιο καθαρα...

Λογικα στο παλιο βιβλιο θα αλλαζουν τελειως πολλοι ορισμοι και ισως να μην υπαρχουν και πολλες εννοιες και θεωριες που διδασκομαστε στο φετινο βιβλιο. :/:
Αυτο το εχεις σκεφτει?

δεν κάνουμε από το καινούριο βιβλίο απλά μας δί νειφωτοτυπίες που είναι με δικά της γράμματα παράγραφοι από το το παλιό βιβλίο......Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να τις συνδέσω με τα προηγούμενα και χάνομαι...

γι' αυτό υπάρχουν δύο λύσεις ή να αγοράσω το παλιό(δεν κυκλοφορεί πουθενά...) ή να το βρω στο internet...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
δεν κάνουμε από το καινούριο βιβλίο απλά μας δί νειφωτοτυπίες που είναι με δικά της γράμματα παράγραφοι από το το παλιό βιβλίο......Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να τις συνδέσω με τα προηγούμενα και χάνομαι...

γι' αυτό υπάρχουν δύο λύσεις ή να αγοράσω το παλιό(δεν κυκλοφορεί πουθενά...) ή να το βρω στο internet...
A καταλαβα..
Link δεν εχω βρει ακομα για το παλιο βιβλιο, δυστυχως.:/:
Αμα βρω κατι,θα σου το παραθεσω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ποιο βιβλίο ψάχνετε ακριβώς? Πριν πόσα χρόνια άλλαξε? Εμείς κάναμε ένα μικρό κάπως με κόκκινο εξώφυλλο,το οποίο ήταν καλό.Υπήρχε άλλο πιο πριν??:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ποιο βιβλίο ψάχνετε ακριβώς? Πριν πόσα χρόνια άλλαξε? Εμείς κάναμε ένα μικρό κάπως με κόκκινο εξώφυλλο,το οποίο ήταν καλό.Υπήρχε άλλο πιο πριν??:what:
Το βιβλιο που ειχατε εσεις χρειαζεται ο Themino,το οποιο ηταν και πολυ καλυτερο απο αυτο που διδασκουν τα 2 τελευταια χρονια στη θεωρητικη κατευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Το βιβλιο που ειχατε εσεις χρειαζεται ο Themino,το οποιο ηταν και πολυ καλυτερο απο αυτο που διδασκουν τα 2 τελευταια χρονια στη θεωρητικη κατευθυνση.
Α ναι? Δηλαδή το αλλάξανε πρόσφατα γιατί και εγώ δεν είμαι και τόσο παλιά...Το βιβλίο το έχω άλλα στο ιντερνετ δεν ξέρω αν υπάρχει.Αν ενδιαφέρεστε πραγματικά όμως μπορείτε να πάρετε τα βιβλία που κάνουμε στο πανεπιστήμιο και τα λένε όλα και παραπάνω απ όσα λέει και το σχολικό.Τώρα δεν ξέρω αν αξίζει να τα αγοράσει κανείς αν δεν τα έχει ανάγκη-εφόσον δηλαδή το θες καθαρά για να σου διευκολύνει το διάβασμα σου- άλλα όπως και να χει είναι οι "Πέντε εποχές της φιλοσοφίας" και ο "Νεοπλατωνισμός" και τα δύο του Πελεγρίνη,εκδόσεις ελληνικά γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top