Προγράμματα ανταλλαγής νέων

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους.
Θα ηθελα να ξερω εαν υπαρχει καποιος στο φορουμ που εχει ασχοληθει με τα τα προγραμματα ανταλλαγης νεων εντος ευρωπης,τα οποια συνηθως εχουν διαρκεια 15 μερες περιπου.Αξιζουν καθολου?Εχουν παντα μικρη διαρκεια ή υπαρχουν και ανταλλαγες που κρατανε μηνες?Επιπλεον υπαρχουν αντιστοιχα προσγραμματα για χωρες εκτος Ευρωπης,πχ λατινικη Αμερικη(εθελοντικα εστω) που να καλυπτουν ομως τα εξοδα μετακινησης.Γνωριζω διαφορους ιστοτοπους οπου μπορεις να δηλωσεις εθελοντης σε οποιοδηποτε μερος του πλανητη ωστοσο δυστηχως δεν καλυτουν κανενα απο τα εξοδα σου.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπόν, αρχικά ναι αξίζουν πολύ. Αν σ'ενδιαφέρει πρόγραμμα μικρής διάρκειας, περίπου 8 ημερών ψάξε για youth exchanges και training courses που χρηματοδοτούνται μέσω του Erasmus+. Ουσιαστικά αυτό που κάνεις σε αυτά είναι ότι πηγαίνεις Με την ελληνική αποστολή σε μία χώρα μαζί Με αποστολές από άλλες χώρες και κάνετε διάφορα workshops σχετικά με ένα συγκεκριμένο θέμα (πχ νεανική επιχειρηματικότητα) και την υπόλοιπη μέρα περνάτε όμορφα κάνοντας διάφορες δραστηριότητες (πχ cultural events, εκδρομές κλπ). Καλύπτονται διαμονή, αεροπορικά εισιτήρια και τρία βασικά γεύματα. Που τα βρίσκεις; Ψάχνεις στο Facebook οργανισμούς που στέλνουν κόσμο πχ United societies of Balkans (USB), ελιξ κλπ και κάνεις αίτηση. Στο motivation letter που θά πρέπει νά στείλεις στα αγγλικά μη γράψεις πόσο πολύ θέλεις να επισκεφθείς καί νά κάνεις τουρισμό στην Ισπανία, been there done that, δε θα σε πάρουν. Αν θέλεις να κάνεις εθελοντισμό για 2 εβδομάδες μέχρι 1 χρόνο ψάξε το πρόγραμμα European solidarity corps , θα σού βγάλει την επίσημη σελίδα όπου θα μπορείς να κάνεις αναζήτηση. Αυτά για Ευρώπη και για χώρες Με τις οποίες συνεργάζεται η Ευρωπαϊκή Ένωση πχ Γεωργία.

Επίσης, εναλλακτικά πας στην ελιξ καί κανείς αναζήτηση για workcamps τα οποία είναι camps εθελοντισμού όπου πάς σε μία χώρα, κάνεις εθελοντισμό για ένα χ διάστημα και όπως καί σε αυτά που σου πρότεινα την υπόλοιπη μέρα απλά κάνετε ωραίες δραστηριότητες. Ήμουν leader σε τέτοια camps στη Σλοβακία καί αν με ρωτάς αξίζουν ΑΛΛΆ θα πρέπει να πληρώσεις την ελιξ, πολύ πιθανόν και τόν οργανισμό που συνεργάζεται στη χώρα αυτή καθώς καί τα εισιτήρια σου. Οπότε από οικονομικής άποψης δεν αξίζει τόσο ωστόσο μπορείς να πας οπουδήποτε στον κόσμο.

Αυτά από εμένα
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 1,384 μηνύματα.
Καλε τι ωραία πραγματα
Ποτε δεν τα έκανα ως φοιτήτρια καθώς δουλευα
Βέβαια ταξίδευα, ασχετως προγραμματων όμως
Ωραία πολυ ωραια όλα!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καλε τι ωραία πραγματα
Ποτε δεν τα έκανα ως φοιτήτρια καθώς δουλευα
Βέβαια ταξίδευα, ασχετως προγραμματων όμως
Ωραία πολυ ωραια όλα!
Από αυτά που ανέφερα τα έχω κάνει όλα και προσωπικά πιστεύω ότι αξίζουν άπειρα. Καί όσοι φίλοι μου έχουν κάνει αυτά τα μικρής διάρκειας Erasmus+ προγράμματα ξετρελαθηκαν έχει πολύ χαβαλε, μαθαίνεις πράγματα, βλέπεις μέρη που δε περίμενες ότι θά δείς (γιατί αυτά τα μικρής διάρκειας προγράμματα είναι συνήθως σε μικρές πόλεις και χωριά ώστε το κόστος νά είναι μικρότερο) . Γενικά όσοι μπορείτε καί θέλετε να πάτε
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Λοιπόν, αρχικά ναι αξίζουν πολύ. Αν σ'ενδιαφέρει πρόγραμμα μικρής διάρκειας, περίπου 8 ημερών ψάξε για youth exchanges και training courses που χρηματοδοτούνται μέσω του Erasmus+. Ουσιαστικά αυτό που κάνεις σε αυτά είναι ότι πηγαίνεις Με την ελληνική αποστολή σε μία χώρα μαζί Με αποστολές από άλλες χώρες και κάνετε διάφορα workshops σχετικά με ένα συγκεκριμένο θέμα (πχ νεανική επιχειρηματικότητα) και την υπόλοιπη μέρα περνάτε όμορφα κάνοντας διάφορες δραστηριότητες (πχ cultural events, εκδρομές κλπ). Καλύπτονται διαμονή, αεροπορικά εισιτήρια και τρία βασικά γεύματα. Που τα βρίσκεις; Ψάχνεις στο Facebook οργανισμούς που στέλνουν κόσμο πχ United societies of Balkans (USB), ελιξ κλπ και κάνεις αίτηση. Στο motivation letter που θά πρέπει νά στείλεις στα αγγλικά μη γράψεις πόσο πολύ θέλεις να επισκεφθείς καί νά κάνεις τουρισμό στην Ισπανία, been there done that, δε θα σε πάρουν. Αν θέλεις να κάνεις εθελοντισμό για 2 εβδομάδες μέχρι 1 χρόνο ψάξε το πρόγραμμα European solidarity corps , θα σού βγάλει την επίσημη σελίδα όπου θα μπορείς να κάνεις αναζήτηση. Αυτά για Ευρώπη και για χώρες Με τις οποίες συνεργάζεται η Ευρωπαϊκή Ένωση πχ Γεωργία.

Επίσης, εναλλακτικά πας στην ελιξ καί κανείς αναζήτηση για workcamps τα οποία είναι camps εθελοντισμού όπου πάς σε μία χώρα, κάνεις εθελοντισμό για ένα χ διάστημα και όπως καί σε αυτά που σου πρότεινα την υπόλοιπη μέρα απλά κάνετε ωραίες δραστηριότητες. Ήμουν leader σε τέτοια camps στη Σλοβακία καί αν με ρωτάς αξίζουν ΑΛΛΆ θα πρέπει να πληρώσεις την ελιξ, πολύ πιθανόν και τόν οργανισμό που συνεργάζεται στη χώρα αυτή καθώς καί τα εισιτήρια σου. Οπότε από οικονομικής άποψης δεν αξίζει τόσο ωστόσο μπορείς να πας οπουδήποτε στον κόσμο.

Αυτά από εμένα
Ναι γνωριζω σελιδες στο φβ οπου κοινοποιειται αντιστοιχο περιεχομενο με διαφορα προγραμματα για τους ελληνες,αυτα ειναι αρκετα ελκυστικα καθως καλυπτουν εστω κ καποια εξοδα ταξιδιου σε αντιθεση με εθελοντικα προγραμματα.Επισης αυτο το διαστημα ψαχνομαι και για διαφορες οικοκοινοτητες οπου μπορει κανεις να μεινει συνεισφεροντας φυσικα σε ολες τις δραστηριοτητες της κοινοτητας.Βεβαια εμενα με τραβανε παλι αυτες που ειναι λατινικη αμερικη και προσπαθω να υπολογισω τα εξοδα σε περιπτωση που παω.Ευχαρισρω πολυ!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι γνωριζω σελιδες στο φβ οπου κοινοποιειται αντιστοιχο περιεχομενο με διαφορα προγραμματα για τους ελληνες,αυτα ειναι αρκετα ελκυστικα καθως καλυπτουν εστω κ καποια εξοδα ταξιδιου σε αντιθεση με εθελοντικα προγραμματα.Ευχαριστω πολυ!
Για εθελοντισμο ψαξε το αλλο το προγραμμα που σου εγραψα στο οποιο παλι σου πληρωνουν εισητηρια και διαμονη και σου δινουν καθε μηνα ενα ποσο για καποια βασικα εξοδα. Κι εγω ειχα ψαξει για εθελοντισμο εκτος ευρωπης αλλα ολα τα προγραμματα που βρηκα ηταν επι πληρωμης οποτε δε με συμφερε καθολου. Αν θελεις τη γνωμη μου ξεκινα με αυτα τα μικρα προγραμματα που ξερεις, εθελοντισμος δεν ειναι ακριβως αλλα παλι μαθαινεις πραγματα και οπου και να εισαι θα περασεις ωραια και θα εχει χαβαλε. Συνηθως ολα αυτα συνοδευονται και με αρκετο αλκοολ και ανταλλαγη κουλτουρας με διαφορους τροπους, σορρυ αλλα ετσι ειναι , αλλα οπως και να χει δε νομιζω οτι υπαρχει πιθανοτητα να μην περασεις καλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να συμπληρωσω κατι που ξεχασα: με το προγραμμα ESC ημουν 9,5 μηνες στη Μπρατισλαβα και εκανα εθελοντισμο-πρακτικη σε μια ΜΚΟ. Η συγκεκριμενη ηταν εξαιρετικη και εκανα πολλα και διαφορετικα πραγματα και δε χαραμησα το χρονο μου. Μεγαλη προσοχη που θα πας γιατι πολλες απλα εκμεταλευονται τα χρηματα της ΕΕ και καταληγεις να κανεις ελαχιστα πραγματα η και πραγματα που δε θα επρεπε σε καμια περιπτωση να κανεις πχ κατι φιλες μου καθαριζαν τουαλετες σε ενα χριστιανικο καφε και κανανανε καφεδες και σερβραν και τιποτα αλλο πραγμα που απαγορευεται. Σε περιπτωση που θελεις να πας κανε καλη ερευνα και ψαξε να βρεις προηγουμενους εθελοντες να σου πουνε την εμπειρια τους
 
Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Για εθελοντισμο ψαξε το αλλο το προγραμμα που σου εγραψα στο οποιο παλι σου πληρωνουν εισητηρια και διαμονη και σου δινουν καθε μηνα ενα ποσο για καποια βασικα εξοδα. Κι εγω ειχα ψαξει για εθελοντισμο εκτος ευρωπης αλλα ολα τα προγραμματα που βρηκα ηταν επι πληρωμης οποτε δε με συμφερε καθολου. Αν θελεις τη γνωμη μου ξεκινα με αυτα τα μικρα προγραμματα που ξερεις, εθελοντισμος δεν ειναι ακριβως αλλα παλι μαθαινεις πραγματα και οπου και να εισαι θα περασεις ωραια και θα εχει χαβαλε. Συνηθως ολα αυτα συνοδευονται και με αρκετο αλκοολ και ανταλλαγη κουλτουρας με διαφορους τροπους, σορρυ αλλα ετσι ειναι , αλλα οπως και να χει δε νομιζω οτι υπαρχει πιθανοτητα να μην περασεις καλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να συμπληρωσω κατι που ξεχασα: με το προγραμμα ESC ημουν 9,5 μηνες στη Μπρατισλαβα και εκανα εθελοντισμο-πρακτικη σε μια ΜΚΟ. Η συγκεκριμενη ηταν εξαιρετικη και εκανα πολλα και διαφορετικα πραγματα και δε χαραμησα το χρονο μου. Μεγαλη προσοχη που θα πας γιατι πολλες απλα εκμεταλευονται τα χρηματα της ΕΕ και καταληγεις να κανεις ελαχιστα πραγματα η και πραγματα που δε θα επρεπε σε καμια περιπτωση να κανεις πχ κατι φιλες μου καθαριζαν τουαλετες σε ενα χριστιανικο καφε και κανανανε καφεδες και σερβραν και τιποτα αλλο πραγμα που απαγορευεται. Σε περιπτωση που θελεις να πας κανε καλη ερευνα και ψαξε να βρεις προηγουμενους εθελοντες να σου πουνε την εμπειρια
Αυτες ειναι εμπειριες :laugh:
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Στα προγράμματα αυτά υπάρχει καθόλου χρόνος για περιήγηση στην πόλη φιλοξενία ή και ίσως για κάποια σύντομη εκδρομή σε γειτονική πόλη;
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,773 μηνύματα.
Στα προγράμματα αυτά υπάρχει καθόλου χρόνος για περιήγηση στην πόλη φιλοξενία ή και ίσως για κάποια σύντομη εκδρομή σε γειτονική πόλη;
Σου επιτρέπουν να κλείσεις τα εισητήρια μερικές μέρες πριν και μετά του προγραμμάτος (για τις οποίες δε σου καλύπτουν φυσικά διαμονή/διατροφή). Χρόνος για περιήγηση υπάρχει και κατά τη διάρκεια του προγράμματος (μάλλον όχι αρκετός για βόλτα σε άλλη πόλη) που μπορεί να είναι και κομμάτι του, αλλά αυτό διαφέρει από πρόγραμμα σε πρόγραμμα.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Στα προγράμματα αυτά υπάρχει καθόλου χρόνος για περιήγηση στην πόλη φιλοξενία ή και ίσως για κάποια σύντομη εκδρομή σε γειτονική πόλη;
Σε αυτό που πήγα εγώ στο Άμστερνταμ ναι .
Κάναμε λίγες ώρες το πρωί τα πρότζεκτ το πρωί κ μετά βγαίναμε μέχρι το βράδυ . Μια μέρα ήταν εντελώς ελεύθερη κ πήγαμε Ρότερνταμ/ Χάγη .
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Σου επιτρέπουν να κλείσεις τα εισητήρια μερικές μέρες πριν και μετά του προγραμμάτος (για τις οποίες δε σου καλύπτουν φυσικά διαμονή/διατροφή). Χρόνος για περιήγηση υπάρχει και κατά τη διάρκεια του προγράμματος (μάλλον όχι αρκετός για βόλτα σε άλλη πόλη) που μπορεί να είναι και κομμάτι του, αλλά αυτό διαφέρει από πρόγραμμα σε πρόγραμμα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Συμμετείχες στο παρελθόν;
Αν ναι θα μπορούσες να περιγράψεις γενικά την εμπειρία;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε αυτό που πήγα εγώ στο Άμστερνταμ ναι .
Κάναμε λίγες ώρες το πρωί τα πρότζεκτ το πρωί κ μετά βγαίναμε μέχρι το βράδυ . Μια μέρα ήταν εντελώς ελεύθερη κ πήγαμε Ρότερνταμ/ Χάγη .
Πως ήταν γενικά σαν εμπειρία;
Επίσης που ενημερώνεται κανεις για τέτοια προγράμματα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,773 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Συμμετείχες στο παρελθόν;
Αν ναι θα μπορούσες να περιγράψεις γενικά την εμπειρία;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πως ήταν γενικά σαν εμπειρία;
Ναι, στη Βιέννη για 7 ημέρες. Ωραία εμπειρία ήταν, με ενδιαφέρονται workshops και επισκέψεις στη πόλη. Ήταν αρκετά φορτωμένο για τέτοιου είδους προγράμματος, αλλά μάλλον ήταν μεμονωμένο γεγονός λόγω ενός προβλήματος που προέκυψε με τη διαμονή (αλλαγή τοποθεσίας). Γενικά θα ξαναπήγαινα εύκολα, αν ήμουν σε άλλη φάση ζωής.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Συμμετείχες στο παρελθόν;
Αν ναι θα μπορούσες να περιγράψεις γενικά την εμπειρία;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πως ήταν γενικά σαν εμπειρία;
Πάρα πολύ ωραία και σίγουρα θα την πρότεινα σε όσους είναι 18-25* . Κάνεις ένα ταξίδι με μειωμένο κόστος, γνωρίζεις καινούργια άτομα τόσο από την Ελλάδα όσο και από άλλες χώρες... Γενικά είναι πολύ ενδιαφέρον! Αν θες μπορώ να παραθέσω το λινκ από τη σελίδα στο Facebook που τα ανεβάζει :)

*Πολλά προγράμματα είναι επίσης 18-30 και αλλά (ελάχιστα βέβαια )δεν έχουν ηλικιακό όριο, θα σου πρότεινα να προσέχεις να βρεις ένα που θα έχει και να δεις την ηλικία των υπολοίπων συμμετεχόντων ... εγώ παραλίγο να πάω σε ένα που οι περισσότεροι ήταν 50... Τέλος πάντων , ευτυχώς σε αυτό που εν τέλει πήγα ήμασταν όλοι παρόμοιας ηλικίας ...

Επίσης κάτι που παρατήρησα είναι ότι όλοι έκαναν παρέα με άτομα της ίδιας χώρας δηλαδή οι Έλληνες με τους Έλληνες , οι Ολλανδοί με τους Ολλανδούς κλπ ...
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Πάρα πολύ ωραία και σίγουρα θα την πρότεινα σε όσους είναι 18-25* . Κάνεις ένα ταξίδι με μειωμένο κόστος, γνωρίζεις καινούργια άτομα τόσο από την Ελλάδα όσο και από άλλες χώρες... Γενικά είναι πολύ ενδιαφέρον! Αν θες μπορώ να παραθέσω το λινκ από τη σελίδα στο Facebook που τα ανεβάζει :)

*Πολλά προγράμματα είναι επίσης 18-30 και αλλά (ελάχιστα βέβαια )δεν έχουν ηλικιακό όριο, θα σου πρότεινα να προσέχεις να βρεις ένα που θα έχει και να δεις την ηλικία των υπολοίπων συμμετεχόντων ... εγώ παραλίγο να πάω σε ένα που οι περισσότεροι ήταν 50... Τέλος πάντων , ευτυχώς σε αυτό που εν τέλει πήγα ήμασταν όλοι παρόμοιας ηλικίας ...

Επίσης κάτι που παρατήρησα είναι ότι όλοι έκαναν παρέα με άτομα της ίδιας χώρας δηλαδή οι Έλληνες με τους Έλληνες , οι Ολλανδοί με τους Ολλανδούς κλπ ...
Ναι αν μπορείς να βάλεις το link θα ήταν πολύ βοηθητικό
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Ποσο εύκολο είναι να σε πάρουν σε ένα τέτοιο πρόγραμμα;
Γενικά κ;νουν πολλοί αίτηση;
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Ποσο εύκολο είναι να σε πάρουν σε ένα τέτοιο πρόγραμμα;
Γενικά κ;νουν πολλοί αίτηση;
Εγώ κ στα δύο που έκανα με πήραν (στο ένα δεν πήγα από επιλογή μ ) κ να φανταστείς ήταν κ τα δυο σε γνωστές πόλεις , Άμστερνταμ κ Μπολόνια.
Θεωρώ ότι είναι αρκετά εύκολο (από την μικρή εμπειρία μου ) να σε πάρουν , πόσο μάλλον σε όχι τόσο γνωστές πόλεις , όπως είναι κ τα περισσότερα προγράμματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξερει κάποιος κάτι για αυτά ή έχει να δώσει κάποια συμβουλή για την αίτηση;
Απλά ανοίγεις το λινκ στη δημοσίευση κ συμπληρώνεις την αίτηση .
Μπήκες στη σελίδα στο Facebook που σου έστειλα ;
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Εγώ κ στα δύο που έκανα με πήραν (στο ένα δεν πήγα από επιλογή μ ) κ να φανταστείς ήταν κ τα δυο σε γνωστές πόλεις , Άμστερνταμ κ Μπολόνια.
Θεωρώ ότι είναι αρκετά εύκολο (από την μικρή εμπειρία μου ) να σε πάρουν , πόσο μάλλον σε όχι τόσο γνωστές πόλεις , όπως είναι κ τα περισσότερα προγράμματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Απλά ανοίγεις το λινκ στη δημοσίευση κ συμπληρώνεις την αίτηση .
Μπήκες στη σελίδα στο Facebook που σου έστειλα ;
Εκανε αίτηση σε ένα ναι. Συμπλήρωσα κανονικά τα στοιχεία όσο καλύτερα μπορούσα. Οι αιτήσεις για το συγκεκριμένο έκλειναν σήμερα. Από την εμπειρία σου σε ποσο καιρό θα με ενημερώσουν αν επιλέχτηκα;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Εκανε αίτηση σε ένα ναι. Συμπλήρωσα κανονικά τα στοιχεία όσο καλύτερα μπορούσα. Οι αιτήσεις για το συγκεκριμένο έκλειναν σήμερα. Από την εμπειρία σου σε ποσο καιρό θα με ενημερώσουν αν επιλέχτηκα;
Μπορεί σε 1 μέρα , μέχρι 1 εβδομάδα... Να βλέπεις τα e mails σου τακτικά...
 
Top